Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το diamont (χωρίς εγγύηση), και παρουσιάζει πρόβλημα στο ακουστικό (δεν δουλεύει κάποιες φορές-ενώ μετά φτιάχνει μόνο του) και αναγκάζομαι να δουλεύω την ανοιχτή ακρόαση. Έκανα reset (από το μενού) το λειτουργικό αλλά το ξαναέκανε. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα λογισμικού;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το diamont (χωρίς εγγύηση), και παρουσιάζει πρόβλημα στο ακουστικό (δεν δουλεύει κάποιες φορές-ενώ μετά φτιάχνει μόνο του) και αναγκάζομαι να δουλεύω την ανοιχτή ακρόαση. Έκανα reset (από το μενού) το λειτουργικό αλλά το ξαναέκανε. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα λογισμικού;

 

Ποια rom εχεις? κανε αναβαθμιση και αν δεν στρωσει service.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6μηνη κατοχή του diamond εχω ενα πρόβλημα . Αλλάζει μόνη της η ώρα . Χάνει την Αθήνα στην σχετική ρύθμιση και βάζει χωρίς λόγο άλλες άσχετες . Μου το έχει κάνει 2 φορές τις τελευταίες μέρες . Τι μπορώ να κάνω ;
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 6μηνη κατοχή του diamond εχω ενα πρόβλημα . Αλλάζει μόνη της η ώρα . Χάνει την Αθήνα στην σχετική ρύθμιση και βάζει χωρίς λόγο άλλες άσχετες . Μου το έχει κάνει 2 φορές τις τελευταίες μέρες . Τι μπορώ να κάνω ;

 

Μαλλον καποιο προγραμμα πλοηγησης το κανει, τσεκαρισε να δεις αν ειναι στο athens, Δοκιμασε να βαλεις την δευτερη ωρα αθηνα πατα οκ και μετα βαλε και την πρωτη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχεις? κανε αναβαθμιση και αν δεν στρωσει service.

rom 2.03.401.2

radio 1..9.25.23

Δεν ξέρω εάν είναι οι τελευταίες.

Πάντως το πρόβλημα το παρουσιάζει δυο-τρεις φορές την εβδομάδα για κάποιες ώρες, και δεν συνέρχεται ούτε με το on/off

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ένας φίλος έχει το diamond και θέλει να δει βελτίωση σε σήμα κυρίως αλλά και σε μπαταρία αν είναι δυνατό. Υπάρχει rom ελληνική πάντα με περιεχόμενα ίδια με της Htc ή διαφορετικά κάποιο radio που να βελτιωνει αυτά;
Επειδή δεν είδα απάντηση, μπορεί κάποιος να μου πει: Να εγκαταστήσω τη rom του swtos {Jan 08 2009}

WM6.1 ELL -GREEK- CE OS 20764, Build 20764.1.4.3 FULL UC από εδώ ή να προτιμήσω κάποια άλλη;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..Σκεφτομαι να αγορασω το diamond..Τι θα πρεπει να φορτωσει ο καθε νεος χρηστης του εν λογω κινητου απο εφαρμογες που ειτε θα το κανουν πιο ευχρηστο ειτε θα το κανουν να μην τρωει μπαταρια η να μην λειτουργουν εφαρμογες που δεν χρειζονται??Την συσκευη την εχω βρει στα 350 ευρω.Πιστευετε οτι υπαρχει καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα??Εννοω θα ηταν καλυτερο να κοιταξω για κατι διαφορετικο?
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποια αποριες...:O:O

 

Η συσκευη μου εχει

εκδοση ROM: 1.93.401.2 wwe

ημερομηνια ROM:07/10/08

Radio:1.00.25.05

Εκδοση πρωτοκολλου:52.29.25.12H

 

Θα πρεπει να αναβαθμισω ROM και radio??Ποιες εκδοσεις προτεινεται?και κατα βαση μπορει καποιος να με βοηθησει με οδηγιες γιατι διαβαζω διαβαζω και εχω χασει την μπαλα..:O

 

Απο εκει και περα τι αλλο θα χρειαστει να φορτωσω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχετε ακούσει τίποτα για καμία καινούρια official ROM στο προσεχές κοντινό ή μακρινό μέλλον?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..Σκεφτομαι να αγορασω το diamond..Τι θα πρεπει να φορτωσει ο καθε νεος χρηστης του εν λογω κινητου απο εφαρμογες που ειτε θα το κανουν πιο ευχρηστο ειτε θα το κανουν να μην τρωει μπαταρια η να μην λειτουργουν εφαρμογες που δεν χρειζονται??Την συσκευη την εχω βρει στα 350 ευρω.Πιστευετε οτι υπαρχει καλυτερη αγορα σε αυτα τα χρηματα??Εννοω θα ηταν καλυτερο να κοιταξω για κατι διαφορετικο?

 

ναι οντως πλαισιο και μουλτιραμα το εχουν με εκτπωση στα 349 ... τι λετε να το χτυπησουμε ??????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
289 στο Saturn στο Γερακα. Αν εχει μεινει βεβαια και δεν εξαφανιστηκαν.

 

Καλή τιμή, αξίζει.

 

Εχω καποια αποριες...:O:O

 

Η συσκευη μου εχει

εκδοση ROM: 1.93.401.2 wwe

ημερομηνια ROM:07/10/08

Radio:1.00.25.05

Εκδοση πρωτοκολλου:52.29.25.12H

 

Θα πρεπει να αναβαθμισω ROM και radio??Ποιες εκδοσεις προτεινεται?και κατα βαση μπορει καποιος να με βοηθησει με οδηγιες γιατι διαβαζω διαβαζω και εχω χασει την μπαλα..:O

 

Απο εκει και περα τι αλλο θα χρειαστει να φορτωσω??

 

Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση... 2.03.401.2

 

Εάν έχεις ελληνική συσκευή δες εδώ, αλλιώς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα πήρα το διαμάντι από το πλαίσιο

πολύ όμορφη και εντυπωσιακή συσκευή

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να μου πει παίρνει κάρτα μνήμης ή όχι?

επίσης όταν η συσκευή κλειδωθεί πρέπει να πατήσω το κουμπί ενεργοποίησης για να ξεκλειδωθεί σε οποιοδήποτε άλλο κουμπί δεν αντιδρά,έτσι γίνεται?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

και στο saturn στην συγγρου 399, οτι να ναι

 

Αν όμως τους έλεγες την τιμή του Saturn στο Γέρακα το έπαιρνες και στην Συγγρού με 289. Στην τιμή αυτή το πήρε ένας συνάδελφος (την Πέμπτη) και το σκεφτόμουν και και εγώ αλλά αυτό που είχε μείνει (Την Παρασκευή) ήταν το εκθεσιακό. Αντε να δούμε ποιό θα είναι το επόμενο κατάστημα που θα ρίξει την τιμή κάτω από τα 300€. Ετσι και αλλιώς ακόμα και με την έλευση του 2 , το diamond θα πρέπει να μείνει κανένα χρόνο εντός αγοράς.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχει δοκιμασει κανεις αυτο το bluetooth Sony Ericsson VH 300?

εχω ενα της i-tech αλλα δεν με ακουνε καλα δεν εχει καλο μικροφωνο της i-tech και σκεφτομαι να δοκιμασω αυτο αλλα δεν ξερω αν ειναι συμβατο με το diamond

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως πλαισιο και μουλτιραμα το εχουν με εκτπωση στα 349 ... τι λετε να το χτυπησουμε ??????????????

Εαν θες wm σε αυτο το μεγεθος, η τιμη ειναι μια χαρα.

Tο δικο μου ειναι της O2 και επαθα πλακα ειναι αυτο ακριβως που ηθελα(γυρνουσαμε με της μπαχατελες που ζητημα ηταν να κρατουσε και περισσοτερο η μπαταρια)

Αυτο που εχω εγω απο κατω ειναι ισιο και δεν λερωνει μιλαμε τα σπαει.

πεταμα ολα απο μεσα(touch flow κτλ) ...εβαλα το spb 3 και iContact και τελος ..:O

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia na xrisimopoiisw kapio logismiko gps kai na exw sima prepei na trexw prota to quickgps? kai an nai pos tha to kanw afto? Giati mou leei oti elixe kai den vriskw tropo na to kanw update.

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

τα μηνυματα της συσκευης πως μπορουν να περαστουν στον υπολογιστη, να αποθηκευονται και να τα διαβαζω απο εκει.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...