Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα..κατι τελιος ασχετο με αυτα που λετε.

αλλαξα εταιρια και πηγα στην cosmote,κανονικα με το βαζω την καρτα μεσα δεν πρεπει αυτοματα να περναει και τις ρυθμησεις του παροχου??

ενω μου βγαζει στις συνδεσεις cosmote internet,cosmote mms,cosmote wap προσπαθησα να συνδεθω και μου βγαζει σφαλμα συνδεσης.στις συνδεσεις εχει περασμενες το cosmote internet αλλα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα.

ενω mms λαμβανω και στελνω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα..κατι τελιος ασχετο με αυτα που λετε.

αλλαξα εταιρια και πηγα στην cosmote,κανονικα με το βαζω την καρτα μεσα δεν πρεπει αυτοματα να περναει και τις ρυθμησεις του παροχου??

ενω μου βγαζει στις συνδεσεις cosmote internet,cosmote mms,cosmote wap προσπαθησα να συνδεθω και μου βγαζει σφαλμα συνδεσης.στις συνδεσεις εχει περασμενες το cosmote internet αλλα μου βγαζει συνεχεια σφαλμα.

ενω mms λαμβανω και στελνω κανονικα.

 

Βρες τις χειροκίνητες ρυθμίσεις και κανε edit την σύνδεση σου και διόρθωσε τη, περνάνε λάθος.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα :

Ειμαι συνδεδεμενος με usb στο pc και εχω συνδεση internet.Ενω το youtube δεν κατεβαζει δεδομενα , το quickgps επισης αντιθετως ο opera παιζει κανονικα και πλοηγουμε στο internet και ο καιρος ανανεωνεται κανονικα.....

Πως το εξηγηται αυτο???

Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να το έχεις μπερδέψει με κάτι άλλο γιατί Destinator 9 δεν υπάρχει σίγουρα.

 

Προς ενημέρωσή σου... στο forum δεν μας επιτρέπεται να αναφέρουμε site με παράνομο λογισμικό. :O

 

Ωχ, ναι!!!!:!: Έχεις δίκιο, συγγνώμη....:O:X:X:O

Απλώς έχει αναφερθεί αρκετές φορές εδώ μέσα σε αρκετά threats και ξεχάστηκα:blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia kati allo.exete na m proteinete kanena kalo gps gia to kinito kai an nai apo pou mporw na to katevasw??

 

εκτος απο αυτα που σου εγραψε ο athanaso δοκιμασε και το τομτομ που κατα πολλους εινσι το καλυτερο gps προγραμα.

πλεον κυκλοφορει με χαρτες ngi

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε να μου πείτε και από που να τα κατεβάσω??

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και δεν είναι free πρέπει να τα αγοράσεις. Εάν δεν θέλεις να τα αγοράσεις θα πρέπει να σου πούμε που να τα βρεις σπασμένα και αυτό είναι κάτι που δεν επιτρέπεται να συζητάμε σε αυτό το forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος μια extended μπαταρία που να αξίζει τον κόπο; Από ότι έχω δει, κυκλοφορεί μια αυθεντική της HTC των 1340 mAh και αρκετές των 1800 mAh από άλλους κατεσκευαστές. Τα ερωτήματά μου είναι:

1) Να περιμένω μια αύξηση της αυτονομία στο 50-60% με της HTC και κάπου στο διπλάσιο με τις άλλες ή δεν πάει ακριβώς αναλογικά το θέμα;

2) Υπάρχει καμιά αξιόπιστη εταιρεία που να βγάζει των 1800 mAh τις μπαταρίες, ή είναι όλες ψιλο "της αρπαχτής";

3) Η αύξηση του πάχους δε με νοιάζει, αλλά μέχρι τώρα όποιες μπαταρίες των 1800 έχω δει, δίνουν μαζί δικό τους καπάκι που δεν είναι απλά παχύτερο αλλά εξέχει ένα ξερό τετράγωνο στη θέση της μπαταρίας για να τη χωρέσει! Αντιθέτως της HTC το καπάκι είναι απλώς πιο παχύ γενικώς, χωρίς εξογκώματα και χαζομάρες; Από τις μεγάλες μπαταρίες, έχει δει κάποιος καμία που να έχει νορμάλ καπάκι σαν της HTC;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρίξε μια ματιά στο ebay. Εκεί θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα από μπαταρίες τρίτου κατασκευαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα post του te_salat, αν θυμάμαι καλά ήταν από τους πρώτους που αγόρασαν την μπατάρία του diamond από netimes και είχε μείνει απόλυτα ευχαριστημένος όσον αφορά την διάρκεια της.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει την official, εδώ και 5 μήνες....

 

Μια ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:

Ας ρίξει πάλι όποιος μπορεί μια ματιά στο post μου #10442.

Η διάρκεια της μπαταρίας μου έχει μειωθεί απελπιστικά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

συνεχομενα μηνυματα,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ CHATROOM!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, παιδιά. Κοίταξα όλα τα posts του te_salat αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν η χρήση που λέει ήταν για ιμιτασιόν με το ίδιο μέγεθος με τη γνήσια ή είναι extended. Σε κάθε περίπτωση, τουλάχιστον καταλαβαίνω ότι δεν τίθεται θέμα ποιότητας.

 

Μια ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ:

Ας ρίξει πάλι όποιος μπορεί μια ματιά στο post μου #10442.

Η διάρκεια της μπαταρίας μου έχει μειωθεί απελπιστικά.

Προφανώς πρόκειται για κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή. Οι πρώτες υποψήφιες είναι εφαρμογές τύπου gyrator/g-sen/htc 2 accelerator κλπ. Κι εγώ παρατηρώ μεγάλη διαφορά με αυτές τις εφαρμογές εγκατεστημένες.

 

Για να βρεις ποιά εφαρμογή πιθανόν να φταίει, πέρνα το Advanced Task Manager και δες ποιά εφαρμογή καταναλώνει αρκετή CPU ή γενικώς τι είναι φορτωμένο στη μνήμη. Λογικά θα βρεις 2-3 "δαίμονες" που δημιουργούν το πρόβλημα.

 

Επίσης, για να σώσεις αρκετή μπαταρία, πέρασε και το G-Light και είτε άφησέ το στις νορμάλ ρυθμίσεις, για να έχεις μια μέτρια άυξηση αυτονομίας, είτε ρύθμισέ το ακόμα πιο χαμηλά για να σώσεις καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

G-Light και είτε άφησέ το στις νορμάλ ρυθμίσεις, για να έχεις μια μέτρια άυξηση αυτονομίας, είτε ρύθμισέ το ακόμα πιο χαμηλά για να σώσεις καλύτερη μπαταρία.

 

 

 

Πες μου σε παρακαλώ τις ρυθμίσεις για πιο χαμηλά , διότι κάτω από το level 2 δεν κατεβαίνει .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, παιδιά. Κοίταξα όλα τα posts του te_salat αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν η χρήση που λέει ήταν για ιμιτασιόν με το ίδιο μέγεθος με τη γνήσια ή είναι extended. Σε κάθε περίπτωση, τουλάχιστον καταλαβαίνω ότι δεν τίθεται θέμα ποιότητας.

 

 

Προφανώς πρόκειται για κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή. Οι πρώτες υποψήφιες είναι εφαρμογές τύπου gyrator/g-sen/htc 2 accelerator κλπ. Κι εγώ παρατηρώ μεγάλη διαφορά με αυτές τις εφαρμογές εγκατεστημένες.

 

Για να βρεις ποιά εφαρμογή πιθανόν να φταίει, πέρνα το Advanced Task Manager και δες ποιά εφαρμογή καταναλώνει αρκετή CPU ή γενικώς τι είναι φορτωμένο στη μνήμη. Λογικά θα βρεις 2-3 "δαίμονες" που δημιουργούν το πρόβλημα.

 

Επίσης, για να σώσεις αρκετή μπαταρία, πέρασε και το G-Light και είτε άφησέ το στις νορμάλ ρυθμίσεις, για να έχεις μια μέτρια άυξηση αυτονομίας, είτε ρύθμισέ το ακόμα πιο χαμηλά για να σώσεις καλύτερη μπαταρία.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Μόλις πέρασα το Advanced Task Manager και θα το ψάξω.

 

Αν θυμάμαι καλά, ο tesalat (όπως κι εγώ), μιλούσε για 900άρα ιμιτασιόν.

Συνεπώς, θέμα αξιοπιστίας δεν θα τίθεται ούτε και με την extended.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλώ τις ρυθμίσεις για πιο χαμηλά , διότι κάτω από το level 2 δεν κατεβαίνει .

Βασικά, εγώ το έχω αφήσει όπως είναι, αλλά από ότι έχω καταλάβεις ορίζεις κάθε level σε ποιές τιμές αντιστοιχεί. Αν θες, πχ., να το κάνει λιγότερο φωτεινό, τότε πήγαινε και αύξησε τις τιμές στο κάθε level. Ας πούμε, πήγαινε στο level1 και βάλε τιμές 0 - 10 αντί για 0 - 1 που έχει εξ' ορισμού! Και αντιστόίχως διόρθωσε και τα άλλα.

 

Αν θυμάμαι καλά, ο tesalat (όπως κι εγώ), μιλούσε για 900άρα ιμιτασιόν.

Συνεπώς, θέμα αξιοπιστίας δεν θα τίθεται ούτε και με την extended.

Άρα καλά κατάλαβα. Από εκεί και πέρα, με ενδιαφέρει το πόση βελτίωση θα έχω με την extended μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με κέντρο συναγερμού και σύνδεση με κινητό ?

ΠΧ όταν χτυπά ο συναγερμός στο σπίτι ή στην δουλειά στέλνονται σήματα στην εταιρεία ασφαλείας ότι χτυπά ο συναγερμός και μάλιστα πια ζώνη χτύπησε και τι ώρα κτλ…. Και η εταιρεία στη συνέχεια παίρνει τηλέφωνο τον πελάτη (εμένα στην δική μου περίπτωση) και με ενημερώνει ότι χτύπησε ο συναγερμός και η τάδε ζώνη. Αυτό μπορεί να γίνει και με το κινητό … δηλαδή να στέλνει ο συναγερμός απ’ ευθείας σήμα στο κινητό μου (HTC diamond) με αυτές τις πληροφορίες ?

Τι λογισμικό πρέπει να έχω στο κινητό εγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια, οταν ανοιγω μια φωτογραφια απο το manila μου την εμφανιζει αναποδα.

Επισης οταν γυρναω το τηλ στο πλαι ,δεν μου περιστρεφει

Το αντιμετωπησε κανεις αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με κέντρο συναγερμού και σύνδεση με κινητό ?

ΠΧ όταν χτυπά ο συναγερμός στο σπίτι ή στην δουλειά στέλνονται σήματα στην εταιρεία ασφαλείας ότι χτυπά ο συναγερμός και μάλιστα πια ζώνη χτύπησε και τι ώρα κτλ…. Και η εταιρεία στη συνέχεια παίρνει τηλέφωνο τον πελάτη (εμένα στην δική μου περίπτωση) και με ενημερώνει ότι χτύπησε ο συναγερμός και η τάδε ζώνη. Αυτό μπορεί να γίνει και με το κινητό … δηλαδή να στέλνει ο συναγερμός απ’ ευθείας σήμα στο κινητό μου (HTC diamond) με αυτές τις πληροφορίες ?

Τι λογισμικό πρέπει να έχω στο κινητό εγκατεστημένο?

Αν και Off topic...

Θα βάλεις ενα ασύρματο GSM με κάρτα σιμ (κατα προτίμηση χωρίς πάγιο, όπως VODA, Q) και ο συναγερμός θα ρυθμιστεί να στέλνει και SMS στο ή στα κινητά που θα ορίσεις.

Μπορείς αν θέλεις να το ρυθμίσεις να καλεί κιόλας εσένα ή και την Security, οπότε δεν θα υπάρχει πιθανότητα να σου κόψουν και το τηλέφωνο και να μην μπορεί να ειδοποιηση ότι χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Μια ερωτηση.Οταν ζεστενετε η συσκευη (ιδιαιτερα με χρηση wifi)

φταιει ο επεξεργαστης ή η μπαταρια?

θελω να καταληξω αν θα αλλαξω την μπαταρια

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Αν και Off topic...

Θα βάλεις ενα ασύρματο GSM με κάρτα σιμ (κατα προτίμηση χωρίς πάγιο, όπως VODA, Q) και ο συναγερμός θα ρυθμιστεί να στέλνει και SMS στο ή στα κινητά που θα ορίσεις.

Μπορείς αν θέλεις να το ρυθμίσεις να καλεί κιόλας εσένα ή και την Security, οπότε δεν θα υπάρχει πιθανότητα να σου κόψουν και το τηλέφωνο και να μην μπορεί να ειδοποιηση ότι χτυπάει.

 

Οπότε γίνετε με sms και όχι με κάποιο εξειδικευμένο πρόγραμμα … οκ κατάλαβα.

Είδη έχω εγκατεστημένο το GSM στο σύστημα συναγερμού… οπότε είναι θέμα ρύθμισης

Ευχαριστώ. Αν και Off topic όπως λες από την άλλη ... είναι μια πτυχή για χρίση του κινητού τηλεφώνου που όλοι έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν και Off topic όπως λες από την άλλη ... είναι μια πτυχή για χρίση του κινητού τηλεφώνου που όλοι έχουμε.

 

Σίγουρα... και είναι και ένα θέμα που θα ενδιαφέρει και άλλους. Γιαυτό θα ήταν καλύτερα να είχε ανοίξει ξεχωριστό θέμα στο Pocket PC Software.

 

Μια ερωτηση.Οταν ζεστενετε η συσκευη (ιδιαιτερα με χρηση wifi)

φταιει ο επεξεργαστης ή η μπαταρια?

θελω να καταληξω αν θα αλλαξω την μπαταρια

 

Είναι γνωστό το φαινόμενο της αυξημένης θερμοκρασίας στο Diamond. Δεν οφείλεται στην μπαταρία αλλά στον επεξεργαστή και είναι φυσιολογικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...