Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τα μυνηματα

Απο την εφαρμογη Μηνυματα --> SMS, θα πατησετε Μενου-->Εργαλεια-->Επιλογες-->SMS και θα τσεκαρετε τη χρηση Unicode.

για την ρομ δες τις σελ. 661 κ 662

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστος!! Επαιξαν σωστα τα μηνύματα. Απο οτι διαβασα υπαρχει το ιδιο προβλημα με το παληκαρι που εχει κι αυτος vodafone diamond...

Ενα αλλο προβλημα που εχει ειναι οτι δεν παιζει το 3d touch flo! Δεν υπάρχει επιλογη 3d flo απο τα στοιχεία των themes σε κανένα! Υπάρχει κάτι που δεν έχω δει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει το audio notes touch το οποίο είναι πολύ καλό, μετατρέπει το diamond σε συσκευή εγγραφείς ήχου αλλά δεν βλέπω να έχει κάποιο τρόπο να ηχογραφήσω μια συνομιλία. Το δοκίμασα και καταγράφει μόνο εμένα.

Άρα Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να καταγράφει μια κλήση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας βρηκα αυτο το προγραμματακι QuickMenu_2.8 και μου φαινεται καλο οταν ομως παω να το τρεξω το PC μου λεει οτι δεν ειναι Win32 Aplication γνωριζετε γιατι?

Ειμαι λιγο ασχετος :mad::(

 

Κατέβασέ το απο εδώ :http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-quickmenu-v2-7.html

 

και κάνε εγκατάσταση το cab. Θα δουλέψει άψογα...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα. Στην αρχή με μια κοπέλα η οποία όπως προέβλεψες δεν είχε ιδέα. Μετά με συνέδεσε με το service, όπου μου είπαν ότι η ελληνική δεν είναι έτοιμη και της κάνουν κάποιες δοκιμές και ότι σύντομα θ' ανέβει στο site της ελληνικής Vodafone. Το πόσο σύντομα δεν το ήξερε. Επίσης μου είπε ότι αν βάλω αγγλική Rom ή οπιαδήποτε άλλη ακόμη και original της HTC χάνω την εγγύηση. Οπότε δεν το πειράζω καθόλου?

Δε νομίζω ότι ισχύουν όσα λέει, για τους εξής λόγους:

1) Η ελληνική Vodafone δεν ενδιαφέρεται για τα upgrades. Χαρακτηριστικά, έχει βγει από την αγγλική vodafone αναβάθμιση από μέσα νοέμβρη (1.97) η οποία δε βγήκε ποτέ (τουλάχιστον όχι στο vodafone.gr που δεν έχει κανένα section για firmwares).

2) Ακόμα και η αγγλική Vodafone (που υποθέτω ότι θα είναι η πρώτη που θα βγάλει το update πριν έρθει εδώ για να μεταφραστεί κλπ.) δεν έχει βγάλει ακόμα έκδοση 2+. Συνεπώς, από που κι ως που θα βγάλει η ελληνική (που δεδομένα είναι αδιάφορη για τέτοια θέματα) τόσο "νωρίς" το upgrade;

3) Δεν υπάρχει κανένα section για firmwares στο site της Vodafone. Τους είχα στείλει email προ μηνός και τους ρωτούσα για το από που θα προμηθευτούμε (και πότε) πιθανό firmware upgrade που δικαιούμαστε και η απάντηση ήταν ότι για διαδικασία αναβάθμισης λογισμικού συσκευής πρέπει να επισκευθώ κάποιο κατάστημα Vodafone.

 

Όλα αυτά συνάδουν στο γεγονός ότι ακόμα και αν η ελληνική vodafone βγάλει firmware upgrade (που πολύ αμφιβάλω) δε νομίζω να διατίθεται μέσω του site της. Μακάρι να έχω άδικο, γιατί έχω που περιμένω πόσο καιρό για κάτι τέτοιο...:(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ το Active Sync; :mad: :mad: :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ το Active Sync; :mad: :mad: :mad:

 

ναι. ψάξε το asynckiller.

 

@liberostelios Για το touch flo 3D μπορεις να με βοηθήσεις?

 

Δοκίμασες να κάνεις soft reset?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με!!σαν καινουργιος πηγα να κανω αναβαθμηση στο diamond μεσω του site htc για να βαλω το firm 2.03.0000 εκανα τα βηματα οπως τα λεει αλλα μου εβγαλε στην οθονη του κινητου μου upgrade rom code error please try again,οταν το ειδα δεν ηξερα τι να κανω.δεν κλεινει καν το τηλεφωνο και οταν του βγαζω την μπαταρια και το ξανανοιγω βρισκεται στην ιδια κατασταση.sosssssssss
Link to comment
Share on other sites

παιδια σωστε με!!σαν καινουργιος πηγα να κανω αναβαθμηση στο diamond μεσω του site htc για να βαλω το firm 2.03.0000 εκανα τα βηματα οπως τα λεει αλλα μου εβγαλε στην οθονη του κινητου μου upgrade rom code error please try again,οταν το ειδα δεν ηξερα τι να κανω.δεν κλεινει καν το τηλεφωνο και οταν του βγαζω την μπαταρια και το ξανανοιγω βρισκεται στην ιδια κατασταση.sosssssssss

 

Μην αγχώνεσαι.Ξαναδοκίμασε απο την αρχή την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε πάλι το αρχείο εγκατάστασης της rom από το pc σου και θα στην περασει κανονικά.

Αν δεν σου αναγνωρίζει η usb τη συσκευή σου δοκίμασε σε μια άλλη.

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσεις την clear type σε Landscape mode μέσω regisrty tweuk (όχι με το Advanced configuration tool) ;

2) Δώστε ένα λινκ για μια ΕΓΧΡΩΜΗ και ΩΡΑΙΑ taskbar που να δουλεύει 100% σωστά.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Δώστε ένα λινκ για μια ΕΓΧΡΩΜΗ και ΩΡΑΙΑ taskbar που να δουλεύει 100% σωστά.

 

taskbar colored.rar

 

Βάλε πρώτα το sdkcerts.cab.

 

Υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ το Active Sync; :mad: :mad: :mad:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

taskbar colored.rar

 

Βάλε πρώτα το sdkcerts.cab.

 

Δεν μου το κανει εγκατασταση γιατι λεει οτι δεν εχω υπογεγραμενι πιστοποιιητικο. Εχω βαλει το sdkcerts!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτή του Pro νομίζω ότι ταιριάζει.

 

Δεν μου το κανει εγκατασταση γιατι λεει οτι δεν εχω υπογεγραμενι πιστοποιιητικο. Εχω βαλει το sdkcerts!

 

Ελπίζω να έχεις κάνει την εγκατάσταση (και τα δύο) στην κύρια μνήμη και όχι στην Internal Storage.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και στο Global της HTC και στο ελληνικό και παίρνω πάντα το ίδιο μήνυμα. "Sorry, this software download is not suitable for your device το ιδιο μου βγαζει κ΄μενα οταν πηγα να κατεβασω το sprite back up(epeidh το cd δεντο διαβαζει).

Για να κατεβασω την νεα rom πρεπει να βγαλω την sim απο το τηλ.?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις κάνει την εγκατάσταση (και τα δύο) στην κύρια μνήμη και όχι στην Internal Storage.

 

 

Μα δεν μου ξεκινάει καν την εγκατάσταση !

" Installation was unsuccesful. The program or setting cannot be installed because it is not digitaly signed with a trusted certificate."

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μου ξεκινάει καν την εγκατάσταση !

" Installation was unsuccesful. The program or setting cannot be installed because it is not digitaly signed with a trusted certificate."

 

Βγάλε το sdkcerts, soft reset, πέρασε το πάλι στην κύρια μνήμη (My Device), soft reset και πέρνα το cab με τα εικονίδια στην κύρια μνήμη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το sdkcerts, soft reset, πέρασε το πάλι στην κύρια μνήμη (My Device), soft reset και πέρνα το cab με τα εικονίδια στην κύρια μνήμη.

 

 

Το sdkcerts το έχω κάνει εγκατάσταση ΑΛΛΑ δεν το βλέπω στο Uninstall των windows! :worry:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το sdkcerts το έχω κάνει εγκατάσταση ΑΛΛΑ δεν το βλέπω στο Uninstall των windows! :worry:

 

Πέρασε το από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε το από πάνω.

 

 

Όσες φορές και αν το κάνω εγκατάσταση ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ στο Remove Programes!!!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και αν το κάνω εγκατάσταση ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ στο Remove Programes!!!

 

Sorry λάθος είχα την εντύπωση ότι εμφανίζεται. Αφού το πέρασες δοκίμασε να βάλεις το cab με τα εικονίδια, αν σου βγάλει σφάλμα κάνε soft reset και ξαναδοκίμασε.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσες φορές και αν το κάνω εγκατάσταση ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ στο Remove Programes!!!

 

Λογικό είναι σε κανέναν μας δεν φαίνεται γιατί δεν πρόκειται για πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...