Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο όποιο site και να το αγοράσεις το ίδιο θα σου ερθει.Οι αποθήκες είναι στη Γαλλία ανεξάρτητα απο που θα το παραγγείλεις.Η συσκευή είναι απο ΗΚ με αγγλική ρομ.

 

φιλε f_ste νομιζω πως κανεις λαθος.Αν μπεις στο ελληνικο και το αγγλικο site στο Diamond θα παρατηρησεις πως εχουν διαφορετικο stock.Μαλιστα,εχθες το ελληνικο δεν ειχε καθολου τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εάν το κουτί έχει τις σφραγίδες της ACE Hellas... ναι. Εάν δεν τις έχει... όχι.

ευχαριστο το εκανα ελλινικο το διαμαντι με τι νεα ρομ. μια ερωτηση στο σπιτι εχω ασυρματο δικτυο και ενω του βαζω τους κοδικους δεν μπαινει.

αλλη εροτιση εβαλα το destineitor 7 του εκανα αντιγραφη στη καρτα και ενω το ανοιγω κανονικα απο τη καρτα δεν κανει εγκατασταση. ευχαριστο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε f_ste νομιζω πως κανεις λαθος.Αν μπεις στο ελληνικο και το αγγλικο site στο Diamond θα παρατηρησεις πως εχουν διαφορετικο stock.Μαλιστα,εχθες το ελληνικο δεν ειχε καθολου τηλεφωνα

 

Απο οτι ξερω στην αγγλια έχει κατάστημα το expansys αλλα και αυτο προμηθευεται συσκευές απο Γαλλια.Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω και λιγη ωρα δεν μπορω να μπω στο site της ace.το παρατηρησε κανεις αλλος??

 

Τώρα μπαίνεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μετα το περασμα της καινουργιας rom ανακαλυψα οτι δεν μπορω να στειλω μηνυμα στο εξωτερικο.ενω με ενα nokia της πλακας που εχω στελνω κανονικα.

καμια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν κάνω update τον καιρό σε μερικές πόλεις μου βγάζει το εξής(IDS_STATE_0).

To έχει παρατηρήσει κανείς;;;

Κάθε φορά σε διαφορετική πόλη.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν κάνω update τον καιρό σε μερικές πόλεις μου βγάζει το εξής(IDS_STATE_0).

To έχει παρατηρήσει κανείς;;;

Κάθε φορά σε διαφορετική πόλη.

Και σε μενα τα ιδια κανει ξερει κανεις τιποτα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα το accu στην ανανέωση του καιρού.Έχω στο firefox το forecastfox και απο προχθές, αρκετές φορές την ημέρα, όπως τώρα, μου βγάζει τα πάντα 0.
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός πέρασε..το Artemis πάλιωσε..ευκαιρία βρέθηκε..

Βρήκα ένα σχεδόν αμεταχείριστο Diamond και θα το τσιμπήσω αύριο.

Σκέφτομαι να αγοράσω και την extended μπαταρία (1340 mAh), που βγάζει η ίδια η εταιρία.

Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα καταλάβεις διαφορά στην κατανάλωση, αλλά θα καταλάβεις διαφορά και στον όγκο!

 

Έχει πρόβλημα το accu στην ανανέωση του καιρού.Έχω στο firefox το forecastfox και απο προχθές, αρκετές φορές την ημέρα, όπως τώρα, μου βγάζει τα πάντα 0.

 

Είμαστε εντελώς off-topic αλλά το έχω παρατηρήσει και εγώ. Κατά συνέπεια πρέπει να είναι δικό τους λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβεις διαφορά στην κατανάλωση, αλλά θα καταλάβεις διαφορά και στον όγκο!

 

Ναι το γνωρίζω αυτό, αλλά σίγουρα δε με καλύπτουν τα 900mAh του εργοστασιακού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό, αλλά σίγουρα δε με καλύπτουν τα 900mAh του εργοστασιακού.

 

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω με την extended είναι οτι δεν χωράει το κινητο στη θήκη του.Εκτός απο τη διαφορά στην διαρκεια της μπαταρίας θεωρώ πως είναι πλεονέκτημα το εξτρα κάλυμα που δίνει μαζί.Είναι ματ και δεν μένουν δακτυλιές:D;):D

Link to comment
Share on other sites

Milas gia to tab twn epafwn sto TF3D?

 

Όχι, αλλά το βρήκα τελικά.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Ρε παιδιά, εμένα γιατί μου φαίνεται πιο αργό με την νέα rom;

Πέρα από τα Google maps, τι άλλο έχει προστεθεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που έχω με την extended είναι οτι δεν χωράει το κινητο στη θήκη του.Εκτός απο τη διαφορά στην διαρκεια της μπαταρίας θεωρώ πως είναι πλεονέκτημα το εξτρα κάλυμα που δίνει μαζί.Είναι ματ και δεν μένουν δακτυλιές:D;):D

 

Giati den pairneis to Pro tote pou mesa sto idio paketo exeis kai ekswteriko pliktrologio? :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χτες μια μεταχειρισμένη συσκευή htc diamont, και το ΙΜΕΙ δεν το δέχεται το Ελληνικό site της ace hellas. Προφανώς είναι αγορασμένη από Αγγλία, αφού το site της htc europe το δέχεται (to s/n) και μου βγάζει αναβάθμιση έκδοση 2.03 κλπ.

Το τηλέφωνό μου έχει περασμένη Ελληνική έκδοση και γράφει τα παρακάτω:

rom 1.93.401.2

7/10/2008

radio 1.00.25.05

Έκδ. πρωτ 52.29.25.12Η

 

1. Να κάνω αναβάθμιση στη rom (αγγλική που κατέβασα), διορθώνει κάποια προβλήματα, ή να πάω σε κάποια rom Ελληνική που βρίσκω εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2538696&postcount=1 (WM6.1 ELL -GREEK- CE OS 20764, Build 20764.1.4.3 FULL UC); Είναι καλύτερη, την έχετε δοκιμάσει;

2. Όταν λέτε αναβάθμιση radio αυτό περιλαμβάνεται στις παραπάνω rom, ή είναι κάποιο διαφορετικό αρχείο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες όταν κάνω update τον καιρό σε μερικές πόλεις μου βγάζει το εξής(IDS_STATE_0).

To έχει παρατηρήσει κανείς;;;

Κάθε φορά σε διαφορετική πόλη.

 

Έχει πρόβλημα το accu στην ανανέωση του καιρού.Έχω στο firefox το forecastfox και απο προχθές, αρκετές φορές την ημέρα, όπως τώρα, μου βγάζει τα πάντα 0.

 

Είμαστε εντελώς off-topic αλλά το έχω παρατηρήσει και εγώ. Κατά συνέπεια πρέπει να είναι δικό τους λάθος.

 

To off topic που το είδες;:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@basdel:

Mipws to IMEI den to dexetai epeidi to exei balei o prokatoxos?

 

Ean exei elliniki ekdosi mesa afto simainei oti prepei na einai tis ACE Hellas. Ean einai agorasmeni apo agglia den tha mporouse na exei ta ellinika tis ACE.

 

Logika ean peraseis tin official aggliki 2.03 meta tha mporeis na baleis kai ta ellinika tis ACE. Epikoinwnise mazi tous na sou to ksekatharisoun.

 

H sygkekrimeni ekdosi gia tin opoia milas den einai official pou simainei oti prepei na ksekleidwseis ti syskevi sou gia na ti dextei me oti afto synepagetai (xaneis tin eggyisi mexri na tin ksanakleidwseis).

 

Oi official ROM periexoun kai to Radio. Oi unofficial synithws oxi kai kai mporeis na to egkatastiseis me ton idio tropo xwrista.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To off topic που το είδες;:blink:

 

Milousa gia afto...

Έχω στο firefox το forecastfox και απο προχθές, αρκετές φορές την ημέρα, όπως τώρα, μου βγάζει τα πάντα 0.

 

...alla mallon exeis dikio mias kai twra eida oti to synedeses me to post tou filou apo panw. Mou epitrepeis na to parw pisw e? :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@basdel:

Mipws to IMEI den to dexetai epeidi to exei balei o prokatoxos?

 

Ean exei elliniki ekdosi mesa afto simainei oti prepei na einai tis ACE Hellas. Ean einai agorasmeni apo agglia den tha mporouse na exei ta ellinika tis ACE.

 

Logika ean peraseis tin official aggliki 2.03 meta tha mporeis na baleis kai ta ellinika tis ACE. Epikoinwnise mazi tous na sou to ksekatharisoun.

 

H sygkekrimeni ekdosi gia tin opoia milas den einai official pou simainei oti prepei na ksekleidwseis ti syskevi sou gia na ti dextei me oti afto synepagetai (xaneis tin eggyisi mexri na tin ksanakleidwseis).

 

Oi official ROM periexoun kai to Radio. Oi unofficial synithws oxi kai kai mporeis na to egkatastiseis me ton idio tropo xwrista.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Επειδή ακόμη δεν έχω την ανάλογη εμπειρία αναβαθμίσεων θα βάλω την νέα αγγλική rom που έχω κατεβάσει. Επειδή λοιπόν στην ace hellas δεν δέχεται το IMEI της συσκευής, πιθανόν να το έχει καταγράψει ο πρώτος χρήστης της συσκευής, μπορεί κάποιος να μου στείλει με email το τελευταίο αρχείο Ελληνικών της ace (για τα windows και το touchFlo); Αν τελικά η συσκευή δεν είναι Ελληνική απλά δεν θα εγκατασταθεί (διότι ελέγχει το ΙΜΕΙ-όπως έχει αναφερθεί). Το email μου είναι : basdel33@hotmail.com

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...