Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hard format πως κανουμε;

 

εχω περασει spb back up.μετα το φορματ θα επανελθουν ξανα ολα τα αρχεια,προγραμματα,επαφες κ.α κανονικα οπως πριν.

 

με το φορματ ο αποθηκευτικος χωρος του τηλεφωνου δε διαγραφεται

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουπς....Αυτην την επιλογη την ειχα ξεχασει........

 

Παντως αφου συνδεθηκα μια φορα και μετεφερα τα αρχεια στη συνεχεια κολλησε το τηλεφωνο. Σοφτ ρεσετ, ξανα συνδεση ξανα κολλημα. 3 φορες εγινε το ιδιο οποτε ξαναγυρνω στο active sync. Τουλαχιστον μπορεσα και μετεφερα αυτα που ηθελα.

 

Μήπως το αποσύνδεσες χωρίς να χρησιμοποιήσεις την ασφαλή αποσύνδεση αφαιρούμενου υλικού , από το εικονίδιο κάτω δεξιά στην γραμμή εργασιών του υπολογιστή ?

Link to comment
Share on other sites

@mafiagalou

http://img213.imageshack.us/img213/9388/hardrestdiamondop2np6.jpg

βαλε την τελευταια εκδοση του sprite backup .αν κανεις full backup το τηλεφωνο επανερχεται οπως πριν με το restore.δεν διαγραφεται ηinternal εκτος και αν το ορισεις εσυ

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια να εχουμε ολοι σε λιγες μερες, μια ερωτηση που το ποιο πιθανο να εχει απαντηθει αλλ επειδη τις τελευταιες μερες το νετ μου ειναι αστα να πανε θα ηθελα ολοκληρη μερα να ψαξω, πως μπορω να διαλεξω αλλο browser ektos του οπερα?ευχαριστω να ειστε καλα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δεν σου κάνει ούτε ο Internet Explorer που έχει προεγκατεστημένο η συσκευή σου, μπορείς να βρεις και να δοκιμάσεις τον Opera Mini ή τον Netfront. Θα τα βρεις με απλή αναζήτηση στο internet. Για ποιο λόγο όμως δεν σου κάνει ο Opera;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση ανταποκρηση, το προβλημα μου ειναι οτι εχω βαλει το weather watcher και οταν κανω update μου βγαζει τα στοιχεια απο τον opera ενω το ιδιο ειχα και στο cruise αλλα εκει πηγαινοντας στο μενου του opera κσετικαρα την επιλογη να ειναι αυτος ο browser και εχω κανονικη απεικονηση των στοιχειων του καιρου,ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδωσα το iphone 3g 16αρι για να παρω το διαμαντι καλα εκανα ?????το ιφονε δν με βολεψε καθολου σε οτι αφορα την διαδικασια μεταφορας αρχειων κ το μεγαλο ---- που δ εχει μπλε δοντι!! εγω πιστευω οτι εκανα καλη επιλογη ημουν αναμεσα στο διαμαντι κ στο ομνια!!! αλλα μετα ακουσα καποιοι που ειχαν ομνια το εδιναν για διαμαντι τεσπα δν το εχω δει απο κοντα ακομα 8α πω εντυπωσεις αυριο το βραδυ που 8α το εχω στα χερια μου........τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εάν έκανες καλά θα το κρίνεις εσύ με την παραλαβή και τη χρήση του. Σίγουρα θα σε ξενίσει το User Interface και η αίσθηση της απόκρισης της οθόνης σε σχέση με το iphone... αλλά θα μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα με το Diamond.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει το garmin στο κινητο μου το 5.00.20.πριν μερικες μερες που το δοκιμασα δουλευε μια χαρα.σημερα ομως,και για την ιδια διαδρομη το στιγμα ηταν αλλου για αλλου.η οθονη μου εσβηνε καθε λιγο.ξερετε τι παιζει;εχω πειραξει καποιες ρυθμισεις;τις ρυθμισεις εντοπισμου θεσης που θα τις κανουμε;

please help me;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Πρόσφατα απέκτησα το Diamond,(πολυ καλο εργαλειο By the way) , αλλά όταν προσπαθώ να το συγχρονίσω με το Laptop, το οποίο έχει Vista,συγχρονίζεται μόνο με τον Windows Media Player και οχι με το Outlook. Από το Sync center μια απο τα ίδια, επίσης και από το Mobile device center(αν το λένε έτσι δεν το θυμαμαι ακριβώς)Το ίδιο πρόβλημα έιχα και με το Htc P3300.Το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να περάσω τις επαφές από το ένα τηλέφωνο στο Laptop,και από εκεί στο Diamond.Να σημειώσω ότι στο P3300 τις επαφες τις διαχειριζομαι με το Pocket CM,δεν ξέρω αν είναι συμβατό με το default πρόγραμμα του Diamond(σε περίπτωση που είναι δυνατή η απευθείας μεταφορά).Στη παρόυσα φάση σαν μόνη λύση μου φαντάζει να περάσω τις επαφές By hand(το οποίο με τρομάζει σαν σκέψη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα:cry:).Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν έχεις κανονικά εγκατεστημένο το Office του Microsoft Outlook στον υπολογιστή σου, λογικά στο Windows Mobile Device Center θα μπορείς να δεις κανονικά την επιλογή για συγχρονισμό και των επαφών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εχω εγκατεστημένο κανονικά,αλλα δεν μου βγάζει κάτι.Να πω και κάτι άλλο, ότι ενώ στο manual αναφέρει ότι μόλις συνδεθεί η συσκευή θα ξεκινήσει μόνο του το Mobile device center,για να κάνω configuration, εν τούτοις δε μου βγάζει κάτι σχετικό, απλά με ρωτάει αν θέλω να κάνω Sync με τον Media Player, αν θέλω να δω τα αρχεία κτλ...
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το έχεις σίγουρα το Windows Mobile Device Center στο PC σου; Κανονικά όταν το τρέχεις πρέπει να δει την καινούργια συσκευή από τη στιγμή που έχεις κάνει κανονικά τη σύνδεση με το USB καλώδιο. Φρόντισε να είναι άμεσα συνδεδεμένη και όχι μέσω κάπου USB hub.

 

Ο συγχρονισμός που σου ζητάει ο media player είναι κάτι τελείως διαφορετικό και δεν πρέπει να σε απασχολεί αυτή τη στιγμή μιας και δεν αποτελεί μέρος του Windows Mobile Device Center αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, το έχω.Μαλιστά τα Windows "βλέπουν" κανονικά το τηλεφωνο σαν Diamond, αλλα μέχρι εκεί. Στο Sync center μου βγάζει επιλογή μόνο για Sync μέσω Media Player, και όταν πατάω να κάνω Setup το Sync account μου βγάζει πάλι τον Media Player!!!:blink:Κατέβασα και τους drivers για το Mobile device center αλλά τίποτα!!!Μήπως να το δοκίμαζα σε XP καλύτερα να ησυχάσω???
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρονια πολλα.υπαρχει προγραμμα black list & sms για touch diamond και αν που θα το βρω σπασμενο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια χρονια πολλα.υπαρχει προγραμμα black list & sms για touch diamond και αν που θα το βρω σπασμενο

 

MagiCall

 

(Ας είμαστε πιο διακριτικοί όταν αναφερόμαστε σε παράνομο λογισμικό)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως να το δοκίμαζα σε XP καλύτερα να ησυχάσω???

 

Γιατί όχι! Υπόψιν ότι εκεί χρειάζεσαι όχι το WMDC αλλά το ActiveSync.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Μια ερώτηση για το Gyrator:

Το εγκαθιστώ στην internal storage ή στη συσκευή;

Μετά τι χρειάζεται να κάνω για να λειτουργήσει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Μια ερώτηση για το Gyrator:

Το εγκαθιστώ στην internal storage ή στη συσκευή;

Μετά τι χρειάζεται να κάνω για να λειτουργήσει;

 

Ευχαριστώ!

 

Εγκατάσταση στην κύρια μνήμη.

 

http://gyrator.brins0.net/

 

(αν και το θεωρώ περισσότερο κουραστικό παρά εξυπηρετικό)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση στην κύρια μνήμη.

 

http://gyrator.brins0.net/

 

(αν και το θεωρώ περισσότερο κουραστικό παρά εξυπηρετικό)

 

Ευχαριστώ Athanaso, αλλά δεν έβγαλα άκρη ("ως συνήθως", θα πεις...):O

Μετά την εγκατάσταση, ποιο είναι το επόμενο στάδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου λέει ότι χρειάζεται την τελευταία έκδοση NET Compact Framework 3.5

To μέγεθός της είναι 33.3 ΜΒ. Αξίζει τον κόπο;

 

http://rapidshare.de/files/39254419/NETCFv35.wm.armv4i.cab.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παω το HTC diamond απο expansys. αν το παρω απο το expansys η εγγυηση με καλυπτει? η εκδοση ειναι αγγλικη (και φυσικα την προτιμαω) αλλα θα μπορω να βαλω πληκτρολογιο που θα γραφω ελληνικα επαφες και μηνυματα?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...