Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δοκιμάσει και μέσω ActiveSync με το Internet του υπολογιστή σου;

 

Ναι ειχα δοκιμασει και με ActiveSync αλλα κανενα αποτελεσμα. Τελικα χτες το βραδυ που ξαπλωσα να κοιμηθω ειπα να κανω μια απελπιδα προσπαθεια μεσω wifi και ως δια μαγειας δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα. Μήπως μπορει να μου πει καποιος που μπορω να βρω πληροφορίες για χάρτες και εγκατασταση του στο diamond??

ευχαριστω!

 

Pigaine sto Section Windows Mobile Navigation gia na deis ti paizei genikws.

 

Xreiazesai kapoio programma ploigisis to opoio symperilambanei kai xartes. Gia Ellada proteinoume Destinator 7 kai iGO8. Mporeis na ta breis kai sto ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν κατάλαβα...

 

Αν εισαι σε καποια εφαρμογή και πατήσεις today σε γυρνάει στην αρχικη οθονη

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σε καποια εφαρμογή και πατήσεις today σε γυρνάει στην αρχικη οθονη

 

Συγνώμη αν φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου, αλλά γιατί να μην πατήσω το home για να γυρίσω στην αρχικη οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου, αλλά γιατί να μην πατήσω το home για να γυρίσω στην αρχικη οθονη;

 

Γιατί δεν έχουν όλα τα ppc κουμπί, σαν default, να τους γυρίζει στην αρχική οθόνη

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να αγοράσω το παρακάτω ΒΤ stereo hands free

http://www.netimes.com/shop/x2n88-dog-tag-design-a2dp-bluetooth-stereo-headset-p-1383.html?cPath=80_421

 

Ευχαριστώ

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θα το παραγγείλω τελικά, είναι η μοναδική λύση για να ακούς ποιοτικά μουσική, χωρίς καλώδια, αφού μπορείς να του βάλεις ότι ακουστικά θέλεις και ταυτόχρονα να δέχεσαι τις κλήσεις σου.

Επίσης η αλυσίδα το κάνει διακριτικό και ασφαλές στο να μην το χάσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να απενεργοποιησω να μπαινει σε 3G vodafone live κλπ που σε χρεωνουν τσαμπα, ωστε να συνδεεται αποκλειστικα με wifi;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε προηγουμενα ποστ ειδα οτι καποιος προτεινε ενα φορτιστη με ενσωματωμενη κεραια TMC.

ειναι απαραιτητο αυτο?

ενας απλος φορτιστης αυτοκινητου δεν κανει?

και αν ναι ποιον προτεινετε

εχω βρει μερικους αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιων που χρησιμοποιητε ηδη

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να απενεργοποιησω να μπαινει σε 3G vodafone live κλπ που σε χρεωνουν τσαμπα, ωστε να συνδεεται αποκλειστικα με wifi;

 

Βάλε αυτό το cab στην ιντερναλ οπουδήποτε και τρέξτο να γίνει εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη.

Μετά πήγαινε programs βρες το εικονίδιο, άνοιξε το πρόγραμμα και απενεργοποίησε τα wap , web.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε προηγουμενα ποστ ειδα οτι καποιος προτεινε ενα φορτιστη με ενσωματωμενη κεραια TMC.

ειναι απαραιτητο αυτο?

ενας απλος φορτιστης αυτοκινητου δεν κανει?

και αν ναι ποιον προτεινετε

εχω βρει μερικους αλλα θα ηθελα την γνωμη καποιων που χρησιμοποιητε ηδη

 

http://www.netimes.com/shop/2000-ma-miniusb-htc-mobile-car-charger-p-1342.html?cPath=80_421

 

αυτον να παρεις

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάλε αυτό το cab στην ιντερναλ οπουδήποτε και τρέξτο να γίνει εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη.

Μετά πήγαινε programs βρες το εικονίδιο, άνοιξε το πρόγραμμα και απενεργοποίησε τα wap , web.

 

Kai me egkatastasi stin Internal Storage mia xara doulevei.

 

Apenergopoioume to GPRS kai afinoume to MMS energopoimeno (ean to theloume).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερ απαρελαβα πακετο απο NeTimes. Ολα μια χαρα κ παμφθηνα. :)

 

 

εγω αυτον πηρα αλλα σε 1000mAh, οσο δλδ και ο κανονικος φορτιστης του. Τα 2000 μου φανηκαν πολλα. :O

:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερ απαρελαβα πακετο απο NeTimes. Ολα μια χαρα κ παμφθηνα. :)

 

 

 

εγω αυτον πηρα αλλα σε 1000mAh, οσο δλδ και ο κανονικος φορτιστης του. Τα 2000 μου φανηκαν πολλα. :O

 

thankssssssssss

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλα αυτά τα καλούδια που υπάρχουν στο Neτimes δεν υπάρχει περίπτωση να τα βρούμε στην Ελλάδα εμείς που δεν ψωνίζουμε απο εξωτερικό;;;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση γιατί με τις rom, hacking κλπ, παραμελίσαμε τις βασικές λειτουργίες της συσκευής.

 

Υπάρχει δυνατότητα να φτιάξουμε κάποια προφιλ με διαφορετικούς ήχους όπως έχουν τα συμβατικά κινητά?

Και φυσικά η επιλογή του ανάλογου προφίλ να γίνεται εύκολα με 2-3 κινήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχει δυνατότητα να φτιάξουμε κάποια προφιλ με διαφορετικούς ήχους όπως έχουν τα συμβατικά κινητά?

Και φυσικά η επιλογή του ανάλογου προφίλ να γίνεται εύκολα με 2-3 κινήσεις.

 

Yparxoun tetoies efarmoges oi opoies omws gia grigori prosbasi xrisimopoioun to today screen kati pou den einai mporeis na exeis sto Diamond (ektos kai xrisimopoieis to Second Today).

 

Mia poly kali tetoia efarmogi einai kai to Spb Phone Suite. (Doulevei kai xwris na exeis energopoiimeno to today plugin tis alla afto epibarynei tin efkoli prosbasi tis).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Yparxoun tetoies efarmoges oi opoies omws gia grigori prosbasi xrisimopoioun to today screen kati pou den einai mporeis na exeis sto Diamond (ektos kai xrisimopoieis to Second Today).

 

Mia poly kali tetoia efarmogi einai kai to Spb Phone Suite. (Doulevei kai xwris na exeis energopoiimeno to today plugin tis alla afto epibarynei tin efkoli prosbasi tis).

 

Κατέβασα το cab για να το δοκιμάσω αλλά δεν το τρέχει. Μόλις κάνεις κλικ πάνω του σου βγάζει μια σελίδα σε γλώσσα μηχανής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασα το cab για να το δοκιμάσω αλλά δεν το τρέχει. Μόλις κάνεις κλικ πάνω του σου βγάζει μια σελίδα σε γλώσσα μηχανής.

 

Se emena exei doulepsei kanonika. Mipws na to katebaseis apo ti ipmart-forum.com na to dokimaseis? (kai an sou kanei... to agorazeis an theleis)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το cab για να το δοκιμάσω αλλά δεν το τρέχει. Μόλις κάνεις κλικ πάνω του σου βγάζει μια σελίδα σε γλώσσα μηχανής.

 

?

 

θες να γίνεις πιο ακριβής;

και ένα screenshot δεν θα έβλαπτε

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..παρέλαβα το διαμαντι από την Ace με αλλαγή οθόνης και όλα μια χαρά..πριν περάσω κάποια προγράματα θέλω να μου πείτε αν η rom που έχω είναι η τελευταία Official..όταν το έκανα soft reset μου εμφάνισε τα εξής:

1.0.0.25.05

52.29.25.12h

1.93.00.00..

ευχαριστώ...

 

Εχω την τελευταία ελληνικη..1.93.401.2_1.00.25.05_52.29.25.12Η

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή ή και σύνδεση μέσω GPRS ώστε να αποκτήσει το Diamond τη λειτουργία MUSIC ID που διαθέτει η SE ???
Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Sto Diamond logw tis idiaiterotitas tou TF3D exw poly liges efarmoges kai tis akrws aparaitites:

WkTask Manager... Kata ti gnwmi mou o kalyteros me foberi enallagi metaksy efarmogwn ala Windows XP style, diki tou endeiksi mpatarias, ergaleia gia soft reset, kleisimo othonis kai alla polla,

Greek Diamond keys... gia eksellinismo twn pliktrologiwn tou Diamond,

ASyncKiller... gia na kleinei aftomata to ActiveSync otan den einai i syskevi syndedemeni me to PC,

No Data... gia apenergopoiisi tou aftheretou anoigmatos tou GPRS,

Send Greek SMS... gia na grafw sms me 160 ellinikous xaraktires apo ta default pliktrologia tou Diamond,

GSen... gia aftomati enallagi portrait/landscape,

Shap's Advanced Configuration Tool,

Resco Explorer 2008 v7.02

SKTools,

Core Player,

Sprite Backup,

pTravelAlarm,

HiCalc v2.5

Vito Audio Notes Touch

 

 

θα μπορούσατε να μου πείτε ποια προγράμματα να περάσω στην κεντρική μνήμη και ποια στην internal storage?ώστε να μην φορτώσω πολύ την κύρια μνήμη..μόνο αυτά που είναι απαραίτητα για να έχουν καλύτερη απόκριση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...