Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως φτιαχνω τις επαφες γιατι τις περασα απο ενα c905 στο διαμαντι και βγαινουν με τετραγωνακια,κυκλακια κλπ.μονο το α δειχνει και καπιοα αλλα σκορπια γραμματα.επισης υπαρχει κανενα προγραμματακι να κρυβει φωτο η βιντεο?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουραζω συνεχεια με τις αποριες μου,αλλα ειμαι νεοπας στα wm...:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Οι επαφές σου είναι γραμμένες με διαφορετική κωδικοποίηση στην προηγούμενη συσκευή σου. Θα πρέπει να τις επεξεργαστείς με το χέρι.

 

Αλλιώς βάλε τες καλύτερα στο Outlook (του Office) του PC σου με ένα συγχρονισμό με το SE PC Suite από το προηγούμενο κινητό σου και μετά πάλι με συγχρονισμό μέσω ActiveSync από το PC στο Diamond.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso,εισαι θησαυρος...την φωτεινοτητα της οθονης και την παραμετροποιηση που παμε να την αλλαξουμε?
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω athanaso,εισαι θησαυρος...την φωτεινοτητα της οθονης και την παραμετροποιηση που παμε να την αλλαξουμε?

 

Τι θες να κάνεις ακριβώς; Στα settings υπάρχει η σχετική ρύθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω να μπω εκει που λεει οταν μεινει η συσκευη για 5' χωρις να πατηθει καποιο πληκτρο να σβηνει κλπ,αλλα δεν θυμαμαι πως μπαινω εκει...:(
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

θελω να μπω εκει που λεει οταν μεινει η συσκευη για 5' χωρις να πατηθει καποιο πληκτρο να σβηνει κλπ,αλλα δεν θυμαμαι πως μπαινω εκει...:(

 

1)Πάτα πάνω στην taskbar το icon της μπαταριας.

ή

2)Start>Settings>System>Power>Advanced

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το fingerkeybord προεπιλεγμενο πληκτρολογιο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πως μπορω να κανω το fingerkeybord προεπιλεγμενο πληκτρολογιο;

 

Ένα από τα δύο θα σου δουλέψει...

 

Default_IM_WM5.CAB

 

SIPChange.CAB

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. αγορασα για 2η φορα το diamond απο vodafone αλλα δεν μου αρεσει το μενου της voda. Υπαρχει τροπος να το αλλαξω στο original? H τουλαχιστον το touch flow να ειναι το μαυρο?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μια ερωτηση παιδια..πως μπορω σε vodafone διαμαντι να δημιουργησω e-mail λογαριασμο να δεχομαι και να στελνω mail αλλα με παροχο on-telecoms??:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σημερα ηθελα να περασω κατι τραγουδια απο το υπολογιστη στο κινητο

το συνδεσα στον υπολογιστη και μου εβγαλε σαν τι να το χρησιμοποιησω εγο πατησα σαν σκληρο δισκο ομος τωρα θελω να περασω ενα προγραμα το οποιο ειναι exe κε πρεπει να το συχρονισω ελα ομως που ο υπολογιστης το βλεπει σαν σκληρο δισκο εχω κανει επανακκινηση στον υπολογιστη κε εχο κανει και σοφτ ρεσετ στο διαμαντι αλλα παλι το ιδιο ο υπολογιστης εξακολουθει να το βλεπει σαν σκληρο δισκο τι μπορω να κανω ευχαριστω προκαταβολικα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το Active Sync ή το Windows Mobile Center το έβαλες? Βάλε τα κάνε επανεκκίνηση στον υπολογιστή και ένωσε το κινητό σου με το καλώδιο. Θα σε ρωτήσει τι θέλεις να κάνεις
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

το εχω βαλει το mobile center την τελευταια εκδοση το συνδεω στο usb αλλα το βαζει κατευθιαν σκληρο δισκο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

@ liberostelios:

Το έχω κι εγώ το πρόβλημα με την οθόνη. Απ 'όσο έψαξα είναι σχετικά συνηθισμένο. Ψάξε στο xda στο γενικό forum του diamond και θα βρεις αρκετές αναφορές.

 

Για τη ROM της Vodafone τώρα. Το πρόβλημα της μη διάθεσης επίσημων ROM από την ελληνική Voda είναι γνωστό και το έχουμε συζητήσει. Μία λύση είναι να τους πάρετε τηλέφωνο και να τους σκυλοβρίσετε.

 

Μόλις σκέφτηκα οτι ίσως υπάρχει τρόπος να γίνει dump της ROM από τη συσκευή. Είχα δει κάτι στο xda παλίοτερα αλλά δεν είχα ασχοληθεί. Ίσως κάποιος παλιότερος και εμπειρότερος (athanoso..) να ξέρει περισσότερα.

Edit: Αν γίνει dump της ROM θα περιλαμβάνει άραγε και το SPL;

Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραμμα για ρυθμιση mail σε vodafone συσκευη ξερουμε?το θελω για να ρυθμισω διαφορετικο λογαριασμο απο την vodafone.πως μπορω να το κανω??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα σημερα το diamond by vodafone κι εχω ξενερωση αφανταστα μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να περασω αλλη rom ελεος δηλαδη εχω κατεβασει 3 και δεν μου περναει καμια
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα πηρα σημερα το diamond by vodafone κι εχω ξενερωση αφανταστα μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να περασω αλλη rom ελεος δηλαδη εχω κατεβασει 3 και δεν μου περναει καμια

 

Πρεπει να ακολουθησεις την διαδικασια του hspl , δες στο xda για λεπτομερειες, οπου λογικα κατεβαζες και τις rom.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ακολουθησεις την διαδικασια του hspl , δες στο xda για λεπτομερειες, οπου λογικα κατεβαζες και τις rom.

μηπως μπορεις να με βοηθησεις λιγο γιατι ειμαι νεος στα wm και τ αγγλικα μου δεν ειναι τα καλητερα?

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Πρώτα όμως καλύτερα να ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση (αν και υπάρχει τρόπος επαναφοράς). Επιπλέον επειδή λες ότι είσαι νέο στα WM θα πρότεινα να τα μάθεις καλά καλά πρώτα και μετά να περάσεις στην διαδικασία flashing ROMs κτλ.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Πρώτα όμως καλύτερα να ξέρεις ότι χάνεις την εγγύηση (αν και υπάρχει τρόπος επαναφοράς). Επιπλέον επειδή λες ότι είσαι νέο στα WM θα πρότεινα να τα μάθεις καλά καλά πρώτα και μετά να περάσεις στην διαδικασία flashing ROMs κτλ.

 

σε υπερ ευχαριστω περναω γι αρχη την μαμισια 2.03.401.2 ειναι στο 40% και απο εβδομαδα δοκιμαζω πιραγμενες :)

 

ειπαμε νεοι στα wm αλλα οχι ασχετοι :) εχω μια μικρη πειρα

 

την μαμισια δεν την εκανε εγκατασταση την περασα 3 φορες εβαλα αυτη WM6.1 GREEK "GR 0.5(2.03.401.2)" 14.03.09 Build 5.2.20764 LIGHT HD MANILA και δουλευη μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

κανεις καμια ιδεα ??

 

δοκιμασε εναρξη->ρυθμισεις->συνδεσεις->usb σε pc->τσεκαρε τα

-ActiveSync(.....)

λειτουργια για προχωρημενους

και

- Ερωτηση για τον τυπο κατα τη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...