Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πιο πρόβλημα; Δεν μας λες.

 

 

 

Με τον file manager του διαμαντιού πατας κάτω δεξιά menu>edit>paste shortcut

 

Ok ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Να το θέσω πιο απλά

Αναζήτηση στης επαφές με το ένα χέρι γίνετε ? Αν ναι με πιες ρυθμίσεις.?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει

 

Το smartdialing στο dial pad δεν σου κάνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ευχαριστώ και τους 2! Μπορείτε να μου απαντήσετε και στην 1η ερώτηση;

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο WkTask Manager. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το System Info που εγκαθίσταται με τον Resco Explorer. To έχω βάλει στο start μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έκαν αhard reset μήπως θυμάται κανείς πως μπορώ να φαίνονται 4 εικονίδια αντί για 3 στα μενού.

 

Είχα ξαναρωτήσει αλλά δεν το βρήκα με το Link ενός φίλου. Χρησιμοποιώ το second today και θέλω αν γίνετε κατα την εναλλαγή να κλείνει το touchflo 3d ή το second today αντιστοιχα για να εξοικονομώ μνήμη

Link to comment
Share on other sites

 

δυστυχώς φίλε μου το έχω δοκιμάσει και δεν δούλεψε.:(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε βρεί τρόπο να αλλάζετε το εικονίδιο tou start και το χρώμα των bars;

Για το χρώμα τον bars μπορείς να το αλλάξεις με αλλαγή του θέματος. Το spb mobile shell έχει κάποια χρώματα διαθέσιμα. Πάντως εγώ για τέτοιου είδους αλλαγή χρησιμοποιώ το RC Mod, όμως δε θυμάμαι που το βρήκα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση στις 2ΙΝ1 κάρτες το διαμάντι να απεικονίζει το όνομα της γραμμής που έχουμε δώσει εμείς αντί για το όνομα του παρόχου; (Π.χ. "Πρώτη γραμμή" αντί για "COSMOTE")
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω σήμερα το πήρα αλλα δεν μου συνδεεται με τιποτα με τον υπολογιστή...ξερει κάποιος κάτι...εχω vista κατεβασα και το windows mobile..αλλα δεν συνδεεται ουτε σαν σκληρος δισκος σαν μνημη δηλαδή στον υπολογιστη..επίσης οταν βάζω το usb δεν γίνεται τίποτα...και στις ρυθμίσεις>συνδεσεις δεν υπαρχει πουθενα το usb με pc ενεργοποιηση...μια βοηθεια ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα τον bars μπορείς να το αλλάξεις με αλλαγή του θέματος. Το spb mobile shell έχει κάποια χρώματα διαθέσιμα. Πάντως εγώ για τέτοιου είδους αλλαγή χρησιμοποιώ το RC Mod, όμως δε θυμάμαι που το βρήκα.

 

το RC Mod to χρησιμοποιείς για το TF3D? Εγώ που το δοκίμασα δεν αλλάζει τίποτα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση στις 2ΙΝ1 κάρτες το διαμάντι να απεικονίζει το όνομα της γραμμής που έχουμε δώσει εμείς αντί για το όνομα του παρόχου; (Π.χ. "Πρώτη γραμμή" αντί για "COSMOTE")

 

Ναι γινεται. Χρησιμοποίησε αυτό :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έκαν αhard reset μήπως θυμάται κανείς πως μπορώ να φαίνονται 4 εικονίδια αντί για 3 στα μενού.

 

Χρησιμοπίησε αυτό :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δυστυχώς φίλε μου το έχω δοκιμάσει και δεν δούλεψε.:(

 

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Δουλεύει σίγουρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. Δουλεύει σίγουρα.

 

Μέσα στο read me γράφει να <<overwrite to shellres.192.dll.0409.mui>> στον φάκελο των windows. Όμως αυτό το αρχείο δεν υπάρχει μέσα στο φάκελο. Συνεπώς το κάνω copy και μετά reset, αλλά δεν γίνεται καμία αλλαγή.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα τον bars μπορείς να το αλλάξεις με αλλαγή του θέματος. Το spb mobile shell έχει κάποια χρώματα διαθέσιμα. Πάντως εγώ για τέτοιου είδους αλλαγή χρησιμοποιώ το RC Mod, όμως δε θυμάμαι που το βρήκα.

Λογικά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325323 το βρήκες. Δεν έχω όμως κάνα διαμαντάκι να δοκιμάσω αν κάνει

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέσα στο read me γράφει να <<overwrite to shellres.192.dll.0409.mui>> στον φάκελο των windows. Όμως αυτό το αρχείο δεν υπάρχει μέσα στο φάκελο. Συνεπώς το κάνω copy και μετά reset, αλλά δεν γίνεται καμία αλλαγή.

 

Υπάρχει το αρχείο στο φάκελο Windows. Μπες με το resco explorer και ενεργοποίησε να βλέπεις τα hidded και System files. Και μετά κάνε copy-paste το συγκεκριμένο αρχείο και θα γίνει σωστά η αντικατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το αρχείο στο φάκελο Windows. Μπες με το resco explorer και ενεργοποίησε να βλέπεις τα hidded και System files. Και μετά κάνε copy-paste το συγκεκριμένο αρχείο και θα γίνει σωστά η αντικατάσταση.

 

πολύ σωστός! Ευχαριστώ!:up: Αν θέλω να βάλω άλλα εικονίδια τι κάνω; Sorry που ρωτάω και γίνομαι κουραστικός αλλά έχω διαβάσει τόσα πολλά Posts στο xda και δεν έχω βρεί καθαρή και σωστή απάντηση για το πως.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

need help. το activesync κόλλησε και έχασα όλες τις επαφές και γενικότερα ότι συγχρονιζότανε, δεν με πειράζει αυτό γιατί έχω backup αλλά το activesync δεν συνδέετε με τίποτα και δεν μου βγάζει κάποιο error και το troubleshooter μου τα δείχνει όλα εντάξει. τι να κάνω; helpppp.

 

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα thread για να μη φαίνεται το "Start" στην πάνω μπάρα, αλλά μόνο το εικονίδιο. Όμως δε το ξαναβρίσκω, μήπως γνωρίζετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Στης επαφές το πληκτρολόγιο τηλεφώνου και το συμπαγές QWERTY γιατί δεν γράφουν γράμματα αλλά μόνο σύμβολα κα αριθμούς? (πχ με επιλεγμένο το πληκτρολόγιο τηλεφώνου αν πατήσω το πλήκτρο για το γράμμα π στην επάνω οθόνη εμφανίζει το 7 και στα ονόματα θα μαρκάρει το C στης αγγλικές καταχωρίσεις, δηλαδή καμία σχέση με το γράμμα π. Το ίδιο κάνει σε όλους ???????) ή πχ πατάω το πλήκτρο που έχει επάνω το (3δεφ) και εμφανίζει το 3. Το πατάω 4 φορές μπας και εμφανίζει το φ αλλά εμφανίζει 4ης φορές το 3. Γιατί το κάνει αυτό ???? (θα το πετάξω από το παράθυρο σε λίγο δεν με βλέπω να αντέχω και πολύ. Πόση υπομονή να έχει κανείς για να μπορέσει να κάνει το αυτονόητο, δηλαδή να βρεις μια επαφή και να την διορθώσεις. Γιατί είναι τόσο δύσκολο )
Link to comment
Share on other sites

Spb Mobile Shell και TF3D δεν πάνε μαζί.

 

Εμμ... τα χρησιμοποιώ ΜΑΖΙ και δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Λίγο αργό boot αλλά όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία γνωρίζει κανείς για το πρόβλημα που έχω με το activesync, μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

Αν παίζει ρόλο με συνδέει ως Guest και ως WM_Administrat1. Κάθε φορά που το συνδέω φτιάχνει και άλλο χρήστη αλλά κολλάει πριν τον δημιουργήσει και μου λέει να προσπαθήσω να το ξαναβάλω.

 

Το πρόβλημα είναι στο κινητό γιατί το έβαλα σε άλλο pc και δεν γίνεται τίποτα.

 

Παιδία δεν μου επιτρέπει το κινητό να κάνω install οποιδήποτε cab.

 

Μόλις το έκανα restore σε σημείο όπου δούλευε με το spb backup

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,

1. Πώς γίνεται να αλλάξει κανείς το μενού toy κινητού σε αγγλικά ?!

2. Για μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία τί πρέπει να κάνω, π.χ. στην ανεύρεση να το έχο μόνιμα στο GSM ?!

May the Force be with you.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...