Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις πηρα και γω το Diamond και για την ωρα ειμαι αρκετα προβληματισμενος. Η μπαταρια δεν ειναι και τοσο χαλια, αλλα παρολλα αυτα παρηγγηλα μια μπαταρια 1340 mA της HTC απο το http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=166204 ελπιζω να μην ειναι πολυ ογκωδης. Για το bluetooth MOTOROLA Η690 εχει κανεις καμια αποψη? Και μια αλλη ερωτηση, το Diamond χρειαζεται εξωτερικη κεραια GPS? Γιατι εβαλα το navigator 7 και μου λεει ασ8ενες σημα
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια γιατι σπασαν τα νευρα μου

πως εγκαθιστω το nodata

το εχω ζιπαρισμενο στον υπολογιστη

το παω οπως ειναι στο κινητο(my documents) τιποτα

το ξεζιπαρω και το παω σε φακελο οταν παω να τρεξω οποιαδηποτε απο τα 3 αρχεια απλα μου ανοιγει ενα μικρο παραθυρακι σαν properties

και αν τελικα τα καταφερω που θα ηταν το καλυτερο να εγκαθιστω τα προγραμματα

Link to comment
Share on other sites

Βρες το αρχειο με καταληψη cab και βαλτο στο Internal storage στο κινητο σου. Και μετα τρεξτο. Εαν δεν υπάρχει αρχειο cab μάλλον λαθος αρχειο κατεβασες απο το ιντερνετ..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το λινκ το πηρα απο εδω μεσα

αλλα και στο νετ το ιδιο αρχειο βρισκω.παντα ζιπ που περιεχει τα εξης 3 αρχεια

_setup

0CAB15F0

00NODATA

Link to comment
Share on other sites

το λινκ το πηρα απο εδω μεσα

αλλα και στο νετ το ιδιο αρχειο βρισκω.παντα ζιπ που περιεχει τα εξης 3 αρχεια

_setup

0CAB15F0

00NODATA

 

Ξεζιπαρε αυτο το αρχειο και τρεξτο και πετα μεσα αυτο το zip(cab) που εχεις ενω εχεις συνδεση την συσκευη με το pc σου και ολα οκ:)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

το λινκ το πηρα απο εδω μεσα

αλλα και στο νετ το ιδιο αρχειο βρισκω.παντα ζιπ που περιεχει τα εξης 3 αρχεια

_setup

0CAB15F0

00NODATA

 

Αποσυμπίεση στο cab κάνεις γι αυτό μπερδεύεσαι, δεν είναι zip .

Όπως είναι πέταξε το στην συσκευή και τρέξτό.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το restore που έκανες για κάτι τόσο απλό. :)

 

Ευτυχως ειχα backup της προηγουμενης ημερας και εχασα μονο 5 λεπτα για το restore.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μπαταρια δεν ειναι και τοσο χαλια, αλλα παρολλα αυτα παρηγγηλα μια μπαταρια 1340 mA της HTC απο το http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=166204 ελπιζω να μην ειναι πολυ ογκωδης.

 

Σχετικό είναι αυτό.

 

Για το bluetooth MOTOROLA Η690 εχει κανεις καμια αποψη?

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα όπως και σχεδόν με όλα τα bluetooth της αγοράς.

 

Και μια αλλη ερωτηση, το Diamond χρειαζεται εξωτερικη κεραια GPS?

 

Όχι απαραίτητα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει και το πιο ισχυρό GPS της κατηγορίας αλλά την κάνει τη δουλειά του. Άστο αρκετή ώρα (την πρώτη φορά) μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει και το πιο ισχυρό GPS της κατηγορίας αλλά την κάνει τη δουλειά του. Άστο αρκετή ώρα (την πρώτη φορά) μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

μπορουμε δλδ να παρουμε εξωτερικη κεραια για να πιανει καλυτερα; που μπορουμε να βρουμε; με ΒΤ θα συνδεεται λογικα ε; το μονο προβλημα που ειχα παντως ηταν οτι μια φορα δεν επιανε και γενικα οτι ψιλοαργει να ακολουθησει και χανω κανενα στενο. Αυτο βεβαια ισως να το εχουν ολα τα gps.

Αυτο που εχει που λεει ενημερσωση θεσης και θελει wifi τι ακριβως κανει; σορρυ δεν θυμαμαι ακριβως και δεν το εχω μπροστα μου αφου το εχω στειλει για αντικατασταση λογω προβληματος της οθονης...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορουμε δλδ να παρουμε εξωτερικη κεραια για να πιανει καλυτερα; που μπορουμε να βρουμε; με ΒΤ θα συνδεεται λογικα ε;

 

Εγώ προτείνω ebay για τέτοια πράγματα συνήθως μιας και εδώ στην Ελλάδα έχουν τσιμπημένες τιμές.

 

Αυτο βεβαια ισως να το εχουν ολα τα gps.

 

Όχι φίλε μου. Έχει παρατηρηθεί ότι για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή που φοράνε και άλλες συσκευές σήμερα το GPS δεν είναι στα δυνατά του σημεία (το έχει ενσωματωμένο η CPU).

 

Αυτο που εχει που λεει ενημερσωση θεσης και θελει wifi τι ακριβως κανει;

 

Μιλάς για το quickGPS; Αυτό είναι καλό να το έχεις ενημερωμένο. Δεν χρειάζεται κατά τη διάρκεια πλοήγησης. Απλά ενημερώνεται από το internet για τους δορυφόρους και βοηθάει να κλειδώνει το GPS πιο γρήγορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου. Έχει παρατηρηθεί ότι για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή που φοράνε και άλλες συσκευές σήμερα το GPS δεν είναι στα δυνατά του σημεία (το έχει ενσωματωμένο η CPU)

 

αυτο δεν το καταλαβα τι εννοεις....

 

θενξ για τις αμεσες απαντησεις σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο δεν το καταλαβα τι εννοεις....

 

Υπάρχουν συσκευές που έχουν το Sirf Star III GPS chipset το οποίο θεωρείται το καλύτερο και είναι όντως το πιο αποδοτικό.

 

Το Diamond (όπως και τα Pro, Cruise, Kaiser) έχει το GPS chipset ενσωματωμένο στον επεξεργαστή Qualcomm που φοράει και κατά γενική ομολογία δεν είναι και το πιο ισχυρό. (Χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι δεν κάνει τη δουλειά του βέβαια).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

α οκ καταλαβα!! μια χαρα την κανει τη δουλεια του παντως...

 

θενξ και παλι....

Link to comment
Share on other sites

και γω το ανοιξα μαζι με ενα χ600 και βρηκαν στιγμα μαζι,αν και δεν το περιμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγκες!Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις!

1ον Που μπορω να βρω ζελατίνες για την οθόνη,γιατί αυτή που είχε μέσα μου έγινε χάλια

2ον Υπάρχει σε κανα κατάστημα η θήκη του κινιτού μας?(ΗΤC S390 την έχει μέσα στο βιβλιαράκι)

 

Ευχαριστω!!!:D

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγκες!Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις!

1ον Που μπορω να βρω ζελατίνες για την οθόνη,γιατί αυτή που είχε μέσα μου έγινε χάλια

2ον Υπάρχει σε κανα κατάστημα η θήκη του κινιτού μας?(ΗΤC S390 την έχει μέσα στο βιβλιαράκι)

 

Ευχαριστω!!!:D

 

1 http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idproduct=1069

Μπορεις να βρεις και ποιο ποιοτικα screen protector.

Αν αυτο που ειχες απλα σου εχει λερωθει μπορεις να το πληνεις και να το ξαναφορεσεις.

 

2 http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idProduct=1075

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1ον Που μπορω να βρω ζελατίνες για την οθόνη,γιατί αυτή που είχε μέσα μου έγινε χάλια

Για screen protector το παρακατω ειναι λεπτο και ανθεκτικο!!

Καμια σχεση μ αυτο που ειχε στο κουτι!!

 

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02596&dept_id=&cat_id=0018

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αυτό.

 

 

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα όπως και σχεδόν με όλα τα bluetooth της αγοράς.

 

 

 

Όχι απαραίτητα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχει και το πιο ισχυρό GPS της κατηγορίας αλλά την κάνει τη δουλειά του. Άστο αρκετή ώρα (την πρώτη φορά) μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους.

 

το αφησα καμια ωρα αλλα και παλι μου λεει αναμονη σηματος... και κατι αλλο, ξερει κανεις πως συνδεεται με internet μεσω USB και υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά λέει αναμονη σήματος γιατί δεν εχεις τις σωστες ρυθμισεις απο το πρόγραμμα πλοηγησης ετσι ωστε να βρει το gps Δεκτη σου. Πανε στις ρυθμισεις Gps και ψαξτο. Προσπαθησε το com4.

 

Εαν εννοεις οτι το συνδεεις το κινητο μεσω activesync στο Pc και δεν εχεις ακομα ιντερνετ τοτε κανε τα εξης:

 

Πανε απο το κινητο σου Εναρξη-Ρυθμίσεις-Συνδεσεις-USB σε PC και ξετσεκαρε την 2η επιλογη που λεει "Ενεργοποιηστε την λειτουργικοτητα δικτυου...κτλ κτλ κτλ)

 

Και θα εισαι οκ.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το αφησα καμια ωρα αλλα και παλι μου λεει αναμονη σηματος...

 

Υποθετω οτι εισαι σε ανοιχτο χωρο, και οχι μεσα στο σπιτι...

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το gps με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο. Την πρώτη φορά που το άνοιξα (ακόμα δεν είχα ανανεώσει το quickgps) κλείδωσε τη θέση μου μέσα σε 2-3 λεπτά. Εάν είναι και το quickgps ενημερωμένο κλειδώνει μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. Μέχρι σήμερα δεν με έχει απογοητεύσει όπου κι αν το έχω χρησιμοποιήσει, είτε μέσα στην Αθήνα είτε στην επαρχία.
Link to comment
Share on other sites

1 http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idproduct=1069

Μπορεις να βρεις και ποιο ποιοτικα screen protector.

Αν αυτο που ειχες απλα σου εχει λερωθει μπορεις να το πληνεις και να το ξαναφορεσεις.

 

2 http://www.engineering.gr/EngShop/scripts/prodView.asp?idProduct=1075

 

Ευχαριστω,έκανα παραγγελια,ελπίζω να είναι αξιόπιστο το μαγαζι...:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...