Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Πήγαινε στο path που έδωσα πιο πάνω... δεν έχει φτιάξει αυτό που προτείνω;

 

Εάν δεν βγάλεις άκρη δοκίμασε με το Diamond Tweak. Εκτός των άλλων... έχει και αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε στο path που έδωσα πιο πάνω... δεν έχει φτιάξει αυτό που προτείνω;

 

Εάν δεν βγάλεις άκρη δοκίμασε με το Diamond Tweak. Εκτός των άλλων... έχει και αυτό που ζητάς.

 

Όχι, δεν έχει δημιουργηθεί αυτό που είπες.

Το έκανα όμως με το Tweak. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σε τι άλλο μπορεί να χρησιμεύσει το diamond tweak;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας νέος κάτοχος του διαμαντίου και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες.Η συσκευή είναι της vodafone και θέλω να κατεβάσω το καινούριο rom(τώρα έχω το 1.93.168.2 ELL),πηγαίνοντας στο http://www.htc.com/member/default.aspx και βάζοντας το serial number της συσκευής μου για να το κατεβασω μου βγάζει ένα μύνημα "Sorry, this software download is not suitable for your device",δεν αναγνωρίζει την συσκευή μου;Επίσης επέιδη όπως ανέφερα η συσκεύη είναι της vodafone δεν έχει το κλασσικό μάυρο TouchFlo αλλά ένα άσπρο κόκκινο,πώς μπορώ να το αλλάξώ;Και τέλος όταν μιλάω υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει το τηλέφωνο και να μην πατιούνται διάφορες εφαρμογές;το τελευταίο με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί μου εχει δημιούργησει αρκετά προβλήματα(ακόμα και παράλληλη κλήση έχω κάνει ενώ μιλάω).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια και τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τι άλλο μπορεί να χρησιμεύσει το diamond tweak;

 

Εάν το ψάξεις, είναι εύκολο να πάρεις την απάντηση που θέλεις. Έχει ενδιαφέροντα πράγματα πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει δημιουργηθεί αυτό που είπες.

Το έκανα όμως με το Tweak. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σε τι άλλο μπορεί να χρησιμεύσει το diamond tweak;

 

προσωπικα στο να μην εμφανιζει τις επαφες σιμ αλλα μονο του τηλεφωνου.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι ένας νέος κάτοχος του διαμαντίου και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες.Η συσκευή είναι της vodafone και θέλω να κατεβάσω το καινούριο rom(τώρα έχω το 1.93.168.2 ELL),πηγαίνοντας στο http://www.htc.com/member/default.aspx και βάζοντας το serial number της συσκευής μου για να το κατεβασω μου βγάζει ένα μύνημα "Sorry, this software download is not suitable for your device",δεν αναγνωρίζει την συσκευή μου;

Επειδή η συσκευή είναι Vodafone, φοράς custom firmware της Vodafone και μόνο αυτά δέχεται η συσκευή σου. Η λύση είναι ή περιμένεις να βγάλεις η ελληνική Vodafone αντίστοιχο firmware update (που είναι σχεδόν απίθανο) ή περνάς τη default με εναλλακτικό τρόπο, χάνοντας όμως την εγγύηση... Έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα.

 

Επίσης επέιδη όπως ανέφερα η συσκεύη είναι της vodafone δεν έχει το κλασσικό μάυρο TouchFlo αλλά ένα άσπρο κόκκινο,πώς μπορώ να το αλλάξώ;

Αν αποφασίσεις να περάσεις το HTC firmware αυτό θα γίνει μόνο του. Αλλιώς μπορείς να βρεις πολλά εναλλακτικά firmware στο xda-developers και να τα περάσεις (όπως και το default).

 

Και τέλος όταν μιλάω υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει το τηλέφωνο και να μην πατιούνται διάφορες εφαρμογές;το τελευταίο με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί μου εχει δημιούργησει αρκετά προβλήματα(ακόμα και παράλληλη κλήση έχω κάνει ενώ μιλάω).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια και τις απαντήσεις σας.

Αν βάλεις το τελευταίο default firmware, αυτό λύνεται γιατί υπάρχει μια "κουρτίνα" μπροστά από τα κουμπιά και δεν πατιούνται. Η λύση που έχω βρει εγώ είναι να κλείνω την οθόνη με το πάνω-κουμπί (με αυτό που απενεργοποιεί την οθόνη), αλλά στο παραπάνω link θα βρεις και αρκετές εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά: απενεργοποιούν/κλειδώνουν την οθόνη όταν μιλάς. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσωπικα στο να μην εμφανιζει τις επαφες σιμ αλλα μονο του τηλεφωνου.

 

Μπορεί και πολλά περισσότερα! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τέλος όταν μιλάω υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει το τηλέφωνο και να μην πατιούνται διάφορες εφαρμογές;το τελευταίο με ενδιαφέρει πάρα πολύ γιατί μου εχει δημιούργησει αρκετά προβλήματα(ακόμα και παράλληλη κλήση έχω κάνει ενώ μιλάω).Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια και τις απαντήσεις σας.

 

μπορεις να δοκιμασεις αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=488991

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή είναι Vodafone, φοράς custom firmware της Vodafone και μόνο αυτά δέχεται η συσκευή σου. Η λύση είναι ή περιμένεις να βγάλεις η ελληνική Vodafone αντίστοιχο firmware update (που είναι σχεδόν απίθανο) ή περνάς τη default με εναλλακτικό τρόπο, χάνοντας όμως την εγγύηση... Έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα.

 

 

Αν αποφασίσεις να περάσεις το HTC firmware αυτό θα γίνει μόνο του. Αλλιώς μπορείς να βρεις πολλά εναλλακτικά firmware στο xda-developers και να τα περάσεις (όπως και το default).

 

 

Αν βάλεις το τελευταίο default firmware, αυτό λύνεται γιατί υπάρχει μια "κουρτίνα" μπροστά από τα κουμπιά και δεν πατιούνται. Η λύση που έχω βρει εγώ είναι να κλείνω την οθόνη με το πάνω-κουμπί (με αυτό που απενεργοποιεί την οθόνη), αλλά στο παραπάνω link θα βρεις και αρκετές εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά: απενεργοποιούν/κλειδώνουν την οθόνη όταν μιλάς. ;)

Αυτο με την ... κουρτινα δεν το καταλαβα? εχω την 2.03 αλλα οταν μιλαω πολλες φορες πατιουνται διαφορα κααι ανοιγουν καποια μενου, τι πρεπει να κανω για να εχω την ...κουρτινα αυτη?

Link to comment
Share on other sites

pρε παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα με ξυπνητηρι κ με ωρα ?? εχω βαλει το palarm και το ξυπνητηρι λειτουργει κανονικα. μετα απο καποιεσ μερες ομως ειτε χτυπαει μια ωρα πριν ειτε μια ωρα μετα απο την ωρα αφυπνισης. εχω προσεξει λοιπον οτι πανω δεξια που λεει την ωρα, αλλα κ μεσ απο τις ρυθμισεις αλλαζει η ωρα του κινητου μονη της κ γιαυτο δημηιουργειται αυτο το προβλημα με το ξυπνητηρι. υπαρχει καμια λυση ???

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν φταίει το ξυπνητήρι... αλλά το ρολόι. Βάλε στο home και visiting την ίδια ώρα και παρατήρησε τη συμπεριφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η συσκευή είναι Vodafone, φοράς custom firmware της Vodafone και μόνο αυτά δέχεται η συσκευή σου. Η λύση είναι ή περιμένεις να βγάλεις η ελληνική Vodafone αντίστοιχο firmware update (που είναι σχεδόν απίθανο) ή περνάς τη default με εναλλακτικό τρόπο, χάνοντας όμως την εγγύηση... Έχω το ίδιο πρόβλημα με εσένα.

Το ερώτημα μου είναι αν το πακέτο των ελληνικών της ACE θα μπορεί να περαστεί στη συνέχεια έστω με τον ''εναλλακτικό'' τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα μου είναι αν το πακέτο των ελληνικών της ACE θα μπορεί να περαστεί στη συνέχεια έστω με τον ''εναλλακτικό'' τρόπο ?

 

Δεν υπάρχει εναλλακτικός τρόπος σε αυτή την περίπτωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

 

Χρησιμοποιεί κάποιος το Resco Contact Manager; Μου φάνηκε πολύ χρήσιμο και το κράτησα, το μόνο που με ξενίζει είναι η μπάρα αναζήτησής του δεξιά, δεν είναι σωστή. Συγκεκριμένα εμφανίζει τα μισά γράμματα αγγλικά και τα μισά ελληνικά. Οπότε κάνει δύσκολο το ψάξιμο και την ακριβή μετάβαση. Υπάρχει κάτι με τη μπάρα αυτή όπως κάναμε με τη μπάρα των επαφών της 2.03;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να αλλαξεις τη σειρα των αγαπημενων επαφων στο tab των επαφων γιατι τα βαζει με αλφαβητικη σειρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να αλλαξεις τη σειρα των αγαπημενων επαφων στο tab των επαφων γιατι τα βαζει με αλφαβητικη σειρα?

 

Εγώ τα 4 πρώτα τα έχω έτσι :

 

1 ΣΠΙΤΙ

2 ΜΑΓΑΖΙ

3 ...........

4 ...........

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous sas.exthes pires enas filos m auto to kinito kai tha ithela na rwtisw ti mporoume na to kanoume(themata efarmoges kai diafora tetoia ennow)..an einai eukolo se kapoion na ta grapsei tha tou eimoun eugnwmwn..:)

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος ώστε να μη βλέπω τα sms σαν συζήτηση;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=371565

Link to comment
Share on other sites

kai an ginete na m pei kapios pws na xekleidwsw to menu tis vodafone,an ginete vevaia..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kalispera se olous sas.exthes pires enas filos m auto to kinito kai tha ithela na rwtisw ti mporoume na to kanoume(themata efarmoges kai diafora tetoia ennow)..an einai eukolo se kapoion na ta grapsei tha tou eimoun eugnwmwn..:)

 

kai an ginete na m pei kapios pws na xekleidwsw to menu tis vodafone,an ginete vevaia..

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=441

 

(και μην γράφεις με ελληνικά εάν μπορείς)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το ξυπνητήρι... αλλά το ρολόι. Βάλε στο home και visiting την ίδια ώρα και παρατήρησε τη συμπεριφορά.

 

αντε να δουμε. μου εχουν σπασει τα νευρα με αυτο το θεμα. εκανa hard ρεσετ δεν εβαλα κανενα αλλο προγραμμα κ παλι τα ιδια. θα δοκιμασω αυτο που λες !!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...