Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηριζει Τ9 κ 160 χαρακτηρες.....

 

Με Αγγλική ROM (401.2)? Όταν γυρίζω σε Τ9 αλλάζει από 160 σε 70 τους χαρακτήρες στο sms. Κάτι έχω χάσει μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια θα ηθελα να μου πιτε τιν διαφορα που εχει το διαμαντι με το xeria τις εριξον.Μπορει να σας κουραζω αλλα θα ηθελα να ξερω γιατι ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Με Αγγλική ROM (401.2)? Όταν γυρίζω σε Τ9 αλλάζει από 160 σε 70 τους χαρακτήρες στο sms. Κάτι έχω χάσει μάλλον...

 

Ναι, τωρα το δοκιμασα και γραφει κανονικα.

 

ΔΟκιμασε γραψεις κατι χωρις Τ9 μετα ενεργοποιησε το κ γραψε κατι, και γενικα "παιξε" ετσι μπας κ εγινε τπτ.. :P

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τωρα το δοκιμασα και γραφει κανονικα.

 

ΔΟκιμασε γραψεις κατι χωρις Τ9 μετα ενεργοποιησε το κ γραψε κατι, και γενικα "παιξε" ετσι μπας κ εγινε τπτ.. :P

 

Έχεις δίκιο. Ενεργοποιείς το Τ9, μόλις γράψεις κάτι αλλάζει σε 70 χαρακτήρες, αλλά μόλις ολοκληρωθεί η λέξη και πατήσεις space την μετατρέπει σε κεφαλαία και οι χαρακτήρες επανέρχονται σε 160 !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παραεισαγωγή. Είναι θέμα του ότι παίρνει μόνο ROMs της Vodafone. Στο International Numbering Plans, με το IMEI μου, μου βγάζει τα εξής:

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance 	Around Q2 2007
Reporting Body 	British Approvals Board of Telecommunications (BABT)
Primary Market 	Europe
Legal Basis for Allocation 	EU R&TTE Directive

 

Επειδή δε βλέπω προκοπή, πιστεύετε ότι αξίζει να παρακάμψω το κλείδωμα και να βάλω την ευρωπαϊκή 2.03.401.2 να τελειώνουμε; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο πως θα γίνει η διαδικασία;

φιλε μου και εμενα με imei μου βγαζει οτι ακριβως και εσενα. εγω παντως λεω πως και η vodafone στην αρχη εκανε παραεισαγωγη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια θα ηθελα να μου πιτε τιν διαφορα που εχει το διαμαντι με το xeria τις εριξον.Μπορει να σας κουραζω αλλα θα ηθελα να ξερω γιατι ειμαι αναμεσα στα δυο αυτα.ευχαριστω.

 

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=1311&id2=1117

 

Πέρασα το HardSPL και χάθηκαν και τα δεδομένα μου (δεν είχα κάνει backup, αλλά δε με ενδιέφερε έτσι κι αλλιώς καθώς μόνο οι επαφές ήταν το σημαντικό που τις είχε κρατήσει και τις πέρασε με το ActiveSync). Τώρα αν τρέξω απλά τον installer του official 2.03 firmware είναι οκ ή πρέπει να κάνω τίποτα άλλο;

 

Προχωράς με το φλασάρισμα της καινούργιας ROM.

 

Αν και κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να τα έχεις ξεκαθαρίσει πλήρως πρώτα όλα αυτά τα θέματα πριν προβείς σε αυτές τις διαδικασίες.

 

αυτο ειναι το προβλημα το εψαξα εκει που ιταν κε δν ειναι

αδειος ειναι ο φακελος

 

Το θέμα όμως είναι που ήταν. Γιατί εάν το είχες αποθηκεύσει στην κύρια μνήμη και όχι στην Internal Storage τότε μετά το φλασάρισμα της καινούργιας ROM λογικό θα ήταν να έχει εξαφανιστεί μιας και είναι σαν να κάνεις hard reset και χάνονται όλα. Εάν όμως ήταν στην Internal Storage τότε μπορώ να υποθέσω ότι κάπου εκεί είναι ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του "διαμαντιού" απο τις πρώτε ημέρες κυκλοφορίας του, το καλοκαίρι του 2008, αλλά τώρα ήρθα στην παρέα σας.

Έκανα την αναβάθμιση του ROM και το κινητό πετάει, αν και δεν είχα προβλήματα με την ταχύτητά, μετά απο την πρώτη αναβάθμιση που είχε βγεί.

Με κοψοχόλιασε βέβαια, γιατί για άγνωστο λόγω διακόπηκε η διαδικασία αναβάθμισης και με πέταξε έξω με διαγραμμένη rom, αλλά χωρίς να το αποσυνδέσω ξεκίνησα εκ νέου την διαδικασία και όλα καλά. Μικροπροβληματάκια με τα sms (όπως και παραπάνω γράψατε) με το πλήθος των χαρακτήρων με ενεργοποιημένο το T9, αλλά μικρής σημασίας. Πιο μεγάλο για εμένα είναι το πρόβλημα με τον συγχρονισμό σε 2 PC, ο οποίος ουσιαστικά και τυπικά δεν είναι εφικτός.

Το καλύτερο κινητό είναι το επόμενο κινητό :!:
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που περασα την νεα rom ενω συνδεεται στο router δεν κατεβαζει σελιδες,ουτε με το ιντερνετ της βονταφον μπορει να συνδεθει.δεν υπαρχει λυση;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

παδια καλημερα σε ολους.πως περναμε θεματα στο διαμαντι.οσα εχω περασει δεν τα δειχνει στο μενου σημερα.ξερει καποιος γιατι???

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κιν το αγορασα (μεταχειρισμενο) απο χρηστη εδω μεσα (εχω και το τιμολογιο της αγορας δεν ειναι κλεμμενο η κατι τετοιο) και εχει κανει εγγραφη με το ιμει στο qtek forum με αποτελεσμα να μην μπορω να κατεβασω τα αρχεια λογω οτι δεν δεχετει το ιμει μου. Στο φορουμ της qtec μπαινω με τον λογαριασμο μου απο το artemis.

Τους εστειλα e-mail για την αλλαγη αλλα μηπως υπαρχει το 1.4.3.0 της ace καπου να το κατεβασω και να το περασω μιας και το κιν ειναι της ace. Αν μπορει καποιος να μου το ανεβασει?

 

Την official την βρηκα απο εδω, κανει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=471699

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θα ηθελα να ξερω αν μετα απο εγκατασταση της νεας ρομ χανονται τα δεδομενα που εχω αποθηκευμενα στην internal storage.εχω παρει back up me sprite back up kai me pim back up.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θα ηθελα να ξερω αν μετα απο εγκατασταση της νεας ρομ χανονται τα δεδομενα που εχω αποθηκευμενα στην internal storage.εχω παρει back up me sprite back up kai me pim back up.ευχαριστω

Όχι. Η Internal Storage δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η Internal Storage δεν παθαίνει τίποτα.

 

οποτε προχωρω αφοβα σε αναβα8μιση?η αποδοση με την νεα ρομ ειναι καλη?αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

οποτε προχωρω αφοβα σε αναβα8μιση?η αποδοση με την νεα ρομ ειναι καλη?αξιζει?

Ναι, ναι και ναι. Αφού είσαι ήδη με επίσημη ρομ τότε από τη στιγμή που βγαίνει καινούρια επίσημη φλασάρεις την καινούρια γιατί έχει βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κιν το αγορασα (μεταχειρισμενο) απο χρηστη εδω μεσα (εχω και το τιμολογιο της αγορας δεν ειναι κλεμμενο η κατι τετοιο) και εχει κανει εγγραφη με το ιμει στο qtek forum με αποτελεσμα να μην μπορω να κατεβασω τα αρχεια λογο οτι δεν δεχετει το ιμει μου. Στο φορουμ της qtec μπαινω με τον λογαριασμο μου απο το artemis.

Τους εστειλα e-mail για την αλλαγη αλλα μηπως υπαρχει το 1.4.3.0 της ace καπου να το κατεβασω και να το περασω μιας και το κιν ειναι της ace. Αν μπορει καποιος να μου το ανεβασει?

 

Την official την βρηκα απο εδω, κανει?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=471699

 

 

Gia des edw http://rapidshare.com/files/188734370/HTC_Touch_Diamond-1.4.3.0GR.Installer.zip

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παδια καλημερα σε ολους.πως περναμε θεματα στο διαμαντι.οσα εχω περασει δεν τα δειχνει στο μενου σημερα.ξερει καποιος γιατι???

 

Θέματα για τα Windows ή για το TF3D; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εκανε hard spl αλλα δ βρισκω ρομ help plssssssssssssssssss

 

Ποια ROM ψάχνεις; Δες το link που δίνει πιο πάνω ο φίλος sokonik.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Mεγαλε σ'ευχαριστω πολυ!! θα το δοκιμασω :):D

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update.

Μόλις έφτασε στο 100% την πρώτη φορά έγραψε αποτυχία.Τη δεύτερη το πέρασε κανονικά.Πέρασα τα ελληνικά.Έκανα clear storage.Και μετά ξαναπέρασα οτι είχα.

Χρωματιστά εικονίδια επάνω, χρωματιστό manila κάτω, μαύρο πληκτρολόγιο, weather database editor για extra πόλεις στον καιρό, second today, spb weather, pocket digital clock, εορτολόγιο, g-alarm και όλα δουλεύουν κανονικότατα.

Αισθητή αλλαγή στην απόκριση του TF3D.Πολύ πιο γρήγορο.Και με τα ίδια ακριβώς περασμένα, μικρότερη κατανάλωση στην μνήμη.Πριν ήταν στο 72% και τώρα είναι στο 65%.

Μια μόνο απορία.Αυτή η βλακεία όταν έχεις κλήση να σέρνεις τη μπάρα πάνω στην απάντηση για να απαντήσεις, αντι να πατήσεις απάντηση, δεν απενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια μόνο απορία.Αυτή η βλακεία όταν έχεις κλήση να σέρνεις τη μπάρα πάνω στην απάντηση για να απαντήσεις, αντι να πατήσεις απάντηση, δεν απενεργοποιείται;

 

Όχι αλλά μπορείς να χρησιμοποιείς το πλήκτρο αποδοχής κλήσης για αυτή τη δουλειά. Και κατά τη γνώμη μου δεν θα το ήθελες απενεργοποιημένο μιας και έτσι γλυτώνεις την ανεπιθύμητη αποδοχή κλήσεως από λάθος πάτημα στην οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:(:(:(

Δε μου αρέσει το πλήκτρο.Δεν το χρησιμοποίησα ποτέ μέχρι τώρα.Γιαυτό πήρα touch, για να μην πατάω πλήκτρα.

Δε μου έχει τύχει ποτέ να πατήσω λάθος γιατί δεν το βάζω ποτέ στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.μπορει να μου πει καποιος γιατι μετα την εγκατασταση της νεας ρομ δεν μου κανει update τον καιρο ουτε με gprs ουτε μεσω της συνδεσης του ιντερνετ απο το pc μου?συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

 

καλησπερα σας.μπορει να μου πει καποιος γιατι μετα την εγκατασταση της νεας ρομ δεν μου κανει update τον καιρο ουτε με gprs ουτε μεσω της συνδεσης του ιντερνετ απο το pc μου?συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

 

ακυρο!εκανα επανεκκινηση και εφτιαξε!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...