Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς...;;

Αν παρεις τον μεγαλο θα φορτιζει πιο γρηγορα αλλα δεν θα κανει καλο στην μπαταρια, με τον μικρο ειναι πιο "υγειηνη" η φορτιση αφου φορτιζει με μικροτερη ισχυ. ... κατι σαν USB και ρευμα ειναι η διαφορεα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Geia sas paidia.

Molis agorase apo agglia to HTC touch Diamond.

Sigoura einai kleidwmeno kai den exei Ellinika.

Ti prepei na kanw gia na to ksekleidwsw kai na valw ellinika?

Sas eyxaristw prokatavolika.

Triadafillos.

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.

Molis agorase apo agglia to HTC touch Diamond.

Sigoura einai kleidwmeno kai den exei Ellinika.

Ti prepei na kanw gia na to ksekleidwsw kai na valw ellinika?

Sas eyxaristw prokatavolika.

Triadafillos.

 

:google:

 

Διαβάζουμε και καμιά σελιδούλα απο το forum...! Για αρχή τσέκαρε εδώ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από καποιο διάστημα η μερικές αναπάντητες η συσκευή δεν παίζει πια το ringtone παρα μόνο αναβοσβήνουν τα κουμπιά και παίζει η δόνηση (αν έχει επιλεχτεί). Βασικά από εκείνο το σημείο και έπειτα κανένας ήχος δεν δουλέυει ούτε sms

 

Και εγω το εχω παρατηρησε. Εμένα συμβαίνει όταν το βάλω στη δόνησ και μετά προσπαθήσω να βάλω πάλι ήχο. Ανεβάζω και τις 2 μπάρες αλλά δεν ακούγεται τπτ. :blink:

 

Και ένα 2ο. Τελικα δεν έχει βγει κανένα προγραμματακι να μας δείχνει μεγάλη φωτο όταν μας καλεί ο άλλος? :(

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις τον μεγαλο θα φορτιζει πιο γρηγορα αλλα δεν θα κανει καλο στην μπαταρια, με τον μικρο ειναι πιο "υγειηνη" η φορτιση αφου φορτιζει με μικροτερη ισχυ. ... κατι σαν USB και ρευμα ειναι η διαφορεα.

 

+1

εγώ πήρα εκείνον με τα 1000mAh

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για τα χρώματα στο κινητό γιατί έβαλα το κιν μου με ίδια φωτό ίδιο θέμα τα πάντα ίδια δίπλα στου αγοριού μου και τα χρώματα είναι η μέρα με τη νύχτα...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??
Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

Den eimai omws sigouros ean oi syskeves tis Vodafone exoun ROM apo ACE Hellas. Mporei kapoios na mas to apantisei afto?

 

Η Vodafone φερνει δικες της (κακο)εξελληνισμενες συσκευες. Καμια σχεση με ACE.

Οπως ειχα γραψει και σε προηγουμενο post, το βασικοτερο μειονεκτιμα, εκτος απο την εμφανιση, ειναι οτι ειναι δεν υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης απο ελληνικα σε αγγλικα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για τα χρώματα στο κινητό γιατί έβαλα το κιν μου με ίδια φωτό ίδιο θέμα τα πάντα ίδια δίπλα στου αγοριού μου και τα χρώματα είναι η μέρα με τη νύχτα...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??

 

Μηπως εχετε διαφορετικο προστατευτικο οθονης?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα μονο να αλαξεις την φωτινοτητα, αν αυτο βοηθαει.

Μου εχει τυχει με δυο artemis. Το ενα ειχε χαλια χρωματα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Geia sas paidia.

Molis agorase apo agglia to HTC touch Diamond.

Sigoura einai kleidwmeno kai den exei Ellinika.

Ti prepei na kanw gia na to ksekleidwsw kai na valw ellinika?

Sas eyxaristw prokatavolika.

Triadafillos.

 

Kalws irthes kai ean mporeis na grafeis me ellinikous xaraktires exei kalws (giati egw apo edw pou eimai den mporw).

 

En oligis... den mporeis na baleis official to elliniko menou tis ACE Hellas, einai kleidwmeno. Ean theleis ellinika mporeis na baleis tin cooked ROM tou swtou, alla prwta prepei na ksekleidwseis ti syskevi sou gia na mporesei na dextei cooked ROM..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μετά από πολύ καιρό και μετά από αλλαγή θέματος λόγο αγοράς του diamond είπα και εγώ να ποστάρω αφού το διαμάντι μου έχει ενα πολύ σοβαρό bug.

Εχω την ROM 1.93 γαλλική και radio 1.00.25.05.

Λοιπόν μετά από καποιο διάστημα η μερικές αναπάντητες η συσκευή δεν παίζει πια το ringtone παρα μόνο αναβοσβήνουν τα κουμπιά και παίζει η δόνηση (αν έχει επιλεχτεί). Βασικά από εκείνο το σημείο και έπειτα κανένας ήχος δεν δουλέυει ούτε sms αλλά ούτε και όταν το κλείνο το κινητό κάνει τον ήχο της HTC.

Εχω ψάξει στο xda και γενικότερα στο net και το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί σε κάποιες συσκευές αλλά καμία λύση απο ότι ξέρω. Να σημειώσω ότι το bug είναι reproductable δηλαδή μπορώ να το κάνω να γίνει όποια στιγμή θέλω απλά κάνοντας στην σειρά πολλές αναπάντητες.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος; έχετε δεί τίποτα σε κανα forum που μπορεί να με βοηθήσει; Aλλιώς ας μου πεί κάποιος που έχει δοκιμάσει πολλές ROM ποιές είναι οι καλύτερες για να βάλω άλλη cooked. Ευχαριστώ!

 

PS: Έχω κάνει hard reset και έχω μάλιστα ξαναπεράσει την ROM από την αρχή χωρίς να λυθεί το θέμα.

Επίσης μου φαίνεται απίθανο το πρόβλημα να είναι hardware διότι 1) αν ήταν τέτοιο δεν θα δουλευε καθόλου και 2) δεν θα λυνόταν μονίμως με soft reset για να ξαναρχίσει λίγο αργότερα

PS2: Link σε ένα από τα θέματα στους XDA: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420606&highlight=ring+issue

Κανένας άλλος εκτος από τον φίλο "xenos" που να το εχει παρατηρήσει.

Πήρα τηλ την ΗΤC στο toll free για Ελλάδα και μετά από συνομιλία με κάποιον Ινδό ή Πακιστανό μου είπαν πως πρέπει να είναι hardware issue. Eμένα μου φαίνεται περίεργο αυτό αλλά τέλος παντων. Οπότε μάλλον με βλέπω να πετάγομαι στην Ace. Για να δούμε.

Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το εχω παρατηρησε. Εμένα συμβαίνει όταν το βάλω στη δόνησ και μετά προσπαθήσω να βάλω πάλι ήχο. Ανεβάζω και τις 2 μπάρες αλλά δεν ακούγεται τπτ. :blink:

 

Και ένα 2ο. Τελικα δεν έχει βγει κανένα προγραμματακι να μας δείχνει μεγάλη φωτο όταν μας καλεί ο άλλος? :(

 

και εμενα το ιδιο συμβαινει περισσοτερο στα sms ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο --> Throtle launcher by alfonso presa το εβαλε κανεις?

Το εβαλα και αυτο που ειδα ειναι οτι το κινητο γινετε πιο αργο... σε παλιο Pda με 64 αρα ραμ και μικροτερο επεξεργαστη ειδα οτι πηγαινε σφαιρα...

Link to comment
Share on other sites

1-Το Outlook ιεναι το ιδιο με το Outlook express ?

2-Εαν ειναι το ιδιο , κανω ότι λεει το γ@@@μανουαλ και δεν συγχρονίζει

3-Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιήσω το Outlook express (εχω windows xp)

4-Ειμαι τόσο βλάκας που δεν μπορώ να τα καταφέρω εφού διάβασα 500 (!!!) Post στο Site ?

 

HELP :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1-Το Outlook ιεναι το ιδιο με το Outlook express ?

2-Εαν ειναι το ιδιο , κανω ότι λεει το γ@@@μανουαλ και δεν συγχρονίζει

3-Τι πρεπει να κανω για να ενεργοποιήσω το Outlook express (εχω windows xp)

4-Ειμαι τόσο βλάκας που δεν μπορώ να τα καταφέρω εφού διάβασα 500 (!!!) Post στο Site ?

 

Άλλο το Outlook άλλο το Outlook Express. Για το συγχρονισμό χρειάζεσαι το πρώτο, δηλαδή το Outlook της σουίτας Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το Outlook άλλο το Outlook Express. Για το συγχρονισμό χρειάζεσαι το πρώτο, δηλαδή το Outlook της σουίτας Microsoft Office.

 

Και που το βρίσκω αυτό ?

Εκανα serch και βρίσκει το express

Link to comment
Share on other sites

Και που το βρίσκω αυτό ?

Εκανα serch και βρίσκει το express

 

Σου απαντησε ηδη ο athanaso.

 

Άλλο το Outlook άλλο το Outlook Express. Για το συγχρονισμό χρειάζεσαι το πρώτο, δηλαδή το Outlook της σουίτας Microsoft Office.
play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Και που το βρίσκω αυτό ?

Εκανα serch και βρίσκει το express

 

Εαν έχεις τα Office 2007 το έχει μέσα. Αν δεν τα έχεις πρέπει να περιλαμβάνετε στο cd που είχε μέσα στο κουτί του το διαμάντι.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Και που το βρίσκω αυτό ?

Εκανα serch και βρίσκει το express

 

Στο Πλαίσιο, στο eshop και στο ipmart-forum. :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σου απαντησε ηδη ο athanaso.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή και Sorry εαν σας ζαλιζω.

Το ξανα εκανα εγκατάσταση απο το Microsoft pack και μου ζητάει ενα Microsoft Exchange server .

Και απο κάτω ενα άλλο κουτί με User name

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την υπομονή και Sorry εαν σας ζαλιζω.

Το ξανα εκανα εγκατάσταση απο το Microsoft pack και μου ζητάει ενα Microsoft Exchange server .

Και απο κάτω ενα άλλο κουτί με User name

 

Αγαπητέ φίλε υπομονή και διάθεση υπάρχει απ' όλους.

Απλά για να μπορέσεις να τα βγάλεις πέρα μ'ενα Windows mobile χρειάζεται πρώτα τουλάχιστον να μάθεις τα βασικά για το PC σου.

 

Μέσα στο CD που συνοδεύει την συσκευή σου όπως είπαν και οι άλλοι υπάρχει μια έκδοση του outlook 2007.

Καλύτερα να την κατεβάσεις από εκεί.

Ας πούμε ότι την κατέβασες, θες να κάνεις συγχρονισμό, δηλαδή να μεταφέρεις στοιχεία που υπάρχουν στον outlook, στο κινητό σου ή κάποια αρχεία, φωτο, μουσική χρησιμοποιόντας τον explorer. (υπάρχει εικονίδιο στην οθόνη που θα σου βγάλει το active sync όταν συνδέσεις την συσκευή με το pc).

Για να κάνεις λοιπόν συχρονισμό θα πρέπει να έχεις πρώτα αυτά που θα συγχρονίσεις μέσα στον outlook.

Δηλαδή: επαφές, mail, calendar κ.λ.π.

 

Τις επαφές είτε τις περνάς χειροκίνητα στον outlook, πράγμα που στο συνηστώ γιατι έχει ωραία φόρμα και είναι ευκαιρία με λίγη δουλεια να το κάνεις μια για πάντα και σωστά. Η άλλη περίπτωση είναι αν έχεις κάποιο άλλο κινητό ΝΟΚΙΑ για παράδειγμα τις περνάς μέσω pc sweet στον outlook.

 

Τα mails για να τα συγχρονίσεις χρειάζεται να χρησιμοποιείς τον outlook και όχι τον outlook express για αποστολή λήψη.

Αν χρησιμοποιείς express υπάρχει τρόπος αν το ψάξεις να πάρεις τα παλιά mail σου στον outlook.

Αν δεν έχεις mail λογαριασμό και δουλεύεις με Gmail η Yahoo mail δεν σε ενδιαφέρει το ζήτημα.

Ενεργοποιείς στο diamond τον υπάρχοντα λογαριασμό gmail η yahoo mail και λαμβάνεις και στο κινητό σου τα νέα μηνύματα όταν είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ είτε μέσω wifi η gprs

 

Το ίδιο ισχύει για το calendar. Με τον συγχρονισμό μεταφέρει τα ραντεβού η τις υπενθυμίσεις από τον outlook στο τηλέφωνο και ο αντίστροφο.

 

Πάντως χωρίς παραξήγηση χρειάζεται να διαβάσεις αρκετά για να μπεις στο νόημα.

Αν έχεις υπομονή θα τα καταφέρεις.

Αυτά που χρειάζεται να διαβάσεις θα τα βρεις μαζεμένα εδώ:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11231

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε υπομονή και διάθεση υπάρχει απ' όλους.

Απλά για να μπορέσεις να τα βγάλεις πέρα μ'ενα Windows mobile χρειάζεται πρώτα τουλάχιστον να μάθεις τα βασικά για το PC σου.

 

Μέσα στο CD που συνοδεύει την συσκευή σου όπως είπαν και οι άλλοι υπάρχει μια έκδοση του outlook 2007.

Καλύτερα να την κατεβάσεις από εκεί.

Ας πούμε ότι την κατέβασες, θες να κάνεις συγχρονισμό, δηλαδή να μεταφέρεις στοιχεία που υπάρχουν στον outlook, στο κινητό σου ή κάποια αρχεία, φωτο, μουσική χρησιμοποιόντας τον explorer. (υπάρχει εικονίδιο στην οθόνη που θα σου βγάλει το active sync όταν συνδέσεις την συσκευή με το pc).

Για να κάνεις λοιπόν συχρονισμό θα πρέπει να έχεις πρώτα αυτά που θα συγχρονίσεις μέσα στον outlook.

Δηλαδή: επαφές, mail, calendar κ.λ.π.

 

Τις επαφές είτε τις περνάς χειροκίνητα στον outlook, πράγμα που στο συνηστώ γιατι έχει ωραία φόρμα και είναι ευκαιρία με λίγη δουλεια να το κάνεις μια για πάντα και σωστά. Η άλλη περίπτωση είναι αν έχεις κάποιο άλλο κινητό ΝΟΚΙΑ για παράδειγμα τις περνάς μέσω pc sweet στον outlook.

 

Τα mails για να τα συγχρονίσεις χρειάζεται να χρησιμοποιείς τον outlook και όχι τον outlook express για αποστολή λήψη.

Αν χρησιμοποιείς express υπάρχει τρόπος αν το ψάξεις να πάρεις τα παλιά mail σου στον outlook.

Αν δεν έχεις mail λογαριασμό και δουλεύεις με Gmail η Yahoo mail δεν σε ενδιαφέρει το ζήτημα.

Ενεργοποιείς στο diamond τον υπάρχοντα λογαριασμό gmail η yahoo mail και λαμβάνεις και στο κινητό σου τα νέα μηνύματα όταν είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ είτε μέσω wifi η gprs

 

Το ίδιο ισχύει για το calendar. Με τον συγχρονισμό μεταφέρει τα ραντεβού η τις υπενθυμίσεις από τον outlook στο τηλέφωνο και ο αντίστροφο.

 

Πάντως χωρίς παραξήγηση χρειάζεται να διαβάσεις αρκετά για να μπεις στο νόημα.

Αν έχεις υπομονή θα τα καταφέρεις.

Αυτά που χρειάζεται να διαβάσεις θα τα βρεις μαζεμένα εδώ:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=11231

 

Φιλε Te_salat

Σε ευχαριστώ πολύ για ολα μου εγραψες

τα περισσότεροα απο τα παραπανω τα εχω ήδη κάνει . Αρκετές φορές μαλιστα

Πριν γραψω απεγνωσμένα διάβασα αρκετα. Και εδώ και στο navimania.

Προφανώς η το μυαλό μου δεν δουλευει σωστά ή σιγουρα κατι παει λαθος .

Εχω το Outlook 2003 . και εγκατέστησα το 2007 απ'το Cd

Μου βγάζει μηνυμα

Can not synchronize with the Outlok profile you are using. Support code 8503001f

 

Ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Support code 8503001f

 

Google is your friend;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=343746
http://forums.palm.com/palm/board/message?board.id=activesync&message.id=1624
http://forums.microsoft.com/WindowsMobile/ShowPost.aspx?PostID=3189730&SiteID=65
http://rextang.net/blogs/work/archive/2006/01/01/3305.aspx

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...