Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pera apo tin emfanisi tou menou (to opoio allazei efkola meta links pou edwsa apo panw) oxi.

 

apla filevazo to arxeio sto tilrfono kai to anoigo apo ton explorer gia na allakso thema/?

episis paidia ama paro to dimond me aggliko menu mporo monos moy na valo elliniko?(apo vodafone)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
apla filevazo to arxeio sto tilrfono kai to anoigo apo ton explorer gia na allakso thema/?

 

Petas to theme (exei kataliksi .tsk) sto fakelo /Windows tis syskevis sou kai meta pigaineis Start -> Settings -> Today kai to epilegeis apo ekei.

 

episis paidia ama paro to dimond me aggliko menu mporo monos moy na valo elliniko?(apo vodafone)

 

Elliniko menou to ksexnas. Ellinika pliktrologia mporeis na exeis omws kai na grafeis kanonika ellinika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! εχω καποιες αποριες τις οποιες προσπαθησα να λυσω απο μονη μου αλλα ματαια!:wacko: σας ειχα ρωτησει καποια στιγμη για το ελληνικο πληκτρολογιο στα μηνυματα που δεν ειχα βρει και μου προτεινατε μια σελιδα για να κατεβασω ενα. Μεχρι εκει ολα καλα τα καταφερα το εκανα και τωρα εχω ελληνικο πληκτρολογιο ευχαριστω πολυ :)! Αλλα... 1η απορια τη συσκευη την αγορασα απο την Cosmote και πανω στη συσκευασια ειχε τα περιβοητα αυτοκολλητα της ACE κτλ ειχε ελληνικο μενου αλλα ελληνικο πληκτρολογιο πουθενα γιατι?

2η απορια: εχω κι εγω προβλημα μα το ActiveSync ειναι συνεχεια ενεργοποιημενο και η μπαταρια μου κραταει το πολυ 1μιση μερα. Διαβασα την απαντηση που δωσατε αλλα οπως ειχα πει δεν ειμαι ειδικη και δεν καταλαβα τιποτα αν γινεται να μου το κανετε λιγο πιο κατανοητο και στα ελληνικα αν ειναι δυνατον. :O (προσπαθησα να καταλαβω ειλικρινα

3η απορια: οταν το πηρα και μετα την φορτηση το ανοιξα ειχε το μενου εναρξη και θελησα να βαλω το TouchFlo απο απλη περιεργεια αλλα τιποτα δεν καταφερα ως συνηθως :lol:. Πηγα Εναρξη->ρυθμισεις-> Συστημα οπου εκει ειναι το εικονιδιο για το TouchFlo κατι αλλαξα κατι πειραξα αλλα τιποτα. Διαβασα και το εγχειριδιο αλλα εκει εχει σαν δεδομενο οτι η συσκευη απο την αρχη εχει αυτο το συστημα λειτουργιας. Κανω κατι λαθος σιγουρα αλλα ΤΙ;;;

Μπορει να λεω κατι λαθος να εχω καταλαβει κατι λαθος συγχωρεστε με αλλα φταιει η αγνοια:wacko: Σας ευχαριστω για τον κοπο που θα κανετε να διαβασετε τις αποριες μου και σας ευχαριστω επισης για τις πιθανες απαντησεις σας!

Υ.Γ. Σχολια δεκτα :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! εχω καποιες αποριες τις οποιες προσπαθησα να λυσω απο μονη μου αλλα ματαια!:wacko: σας ειχα ρωτησει καποια στιγμη για το ελληνικο πληκτρολογιο στα μηνυματα που δεν ειχα βρει και μου προτεινατε μια σελιδα για να κατεβασω ενα. Μεχρι εκει ολα καλα τα καταφερα το εκανα και τωρα εχω ελληνικο πληκτρολογιο ευχαριστω πολυ :)! Αλλα... 1η απορια τη συσκευη την αγορασα απο την Cosmote και πανω στη συσκευασια ειχε τα περιβοητα αυτοκολλητα της ACE κτλ ειχε ελληνικο μενου αλλα ελληνικο πληκτρολογιο πουθενα γιατι?

2η απορια: εχω κι εγω προβλημα μα το ActiveSync ειναι συνεχεια ενεργοποιημενο και η μπαταρια μου κραταει το πολυ 1μιση μερα. Διαβασα την απαντηση που δωσατε αλλα οπως ειχα πει δεν ειμαι ειδικη και δεν καταλαβα τιποτα αν γινεται να μου το κανετε λιγο πιο κατανοητο και στα ελληνικα αν ειναι δυνατον. :O (προσπαθησα να καταλαβω ειλικρινα

3η απορια: οταν το πηρα και μετα την φορτηση το ανοιξα ειχε το μενου εναρξη και θελησα να βαλω το TouchFlo απο απλη περιεργεια αλλα τιποτα δεν καταφερα ως συνηθως :lol:. Πηγα Εναρξη->ρυθμισεις-> Συστημα οπου εκει ειναι το εικονιδιο για το TouchFlo κατι αλλαξα κατι πειραξα αλλα τιποτα. Διαβασα και το εγχειριδιο αλλα εκει εχει σαν δεδομενο οτι η συσκευη απο την αρχη εχει αυτο το συστημα λειτουργιας. Κανω κατι λαθος σιγουρα αλλα ΤΙ;;;

Μπορει να λεω κατι λαθος να εχω καταλαβει κατι λαθος συγχωρεστε με αλλα φταιει η αγνοια:wacko: Σας ευχαριστω για τον κοπο που θα κανετε να διαβασετε τις αποριες μου και σας ευχαριστω επισης για τις πιθανες απαντησεις σας!

Υ.Γ. Σχολια δεκτα :)

 

Σχετικα με την πρωτη απορια δες εδω http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=10727

 

Αν μπορεις να ξαναγραψεις την ερωτηση στην απορια 2 η εστω αριθμο του ποστ σου γιατι δεν το θυμαμαι.

 

Την τριτη απορια δεν την καταλαβα και πολυ καλα. Σε καθε περιπτωση για ενεργοποιηση η απενεργοποιηση του TF3d πας Εναρξη/Ρυθμισεις/Προσωπικο/Σημερα και απο την καρτελα Στοιχεια βγαζεις το "τικ" απο το TF3d για απενεργοποιηση και το ξαναβαζεις για ενεργοποιηση.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λυση της πρωτης αποριας παμε στην δευτερη αυτο το site ειχε αναφερθει οτι λυνει το προβλημα με το ActiveSync και το προτεινε ο athanasso αλλα δεν καταλαβαινω απολυτως τιποτα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683 και οσο για την 3η απορια με το TouchFlo πηγα εκει που μου ειπες αλλα δεν εχει τετοια επιλογη :(! Ευχαριστω εκ των προτερων και παλι!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την λυση της πρωτης αποριας παμε στην δευτερη αυτο το site ειχε αναφερθει οτι λυνει το προβλημα με το ActiveSync και το προτεινε ο athanasso αλλα δεν καταλαβαινω απολυτως τιποτα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683 και οσο για την 3η απορια με το TouchFlo πηγα εκει που μου ειπες αλλα δεν εχει τετοια επιλογη :(! Ευχαριστω εκ των προτερων και παλι!

 

Στο xda για το ActiveSync εχει ενα τρικ για να το μπερδεψεις και να νομιζει οτι ψαχνει για server.

 

Απο οτι βλεπω ανοιγεις το ActiveSync απο τη συσκευη, πατας κατω δεξια εκει που λεει μενου, απο τη λιστα που ανοιγει επιλεγεις Προσθηκη Exchange. Βαζεις στις επιλογες αυτα που λεει στη σελιδα που σου εδωσαν. Οταν τελειωσεις με αυτα βλεπεις στην αρχικη οθονη του ActiveSync μια νεα συνδεση με το ονομα Exchange Server (η κατι τετοιο, μιας και απο εδω και κατω απλα μεταφραζω). Πατας λοιπον παλι το μενου (κατω δεξια) και επιλεγεις Χρονοδιαγραμα. Αλλαζεις απο εκει την αναζητηση ανα 5 λεπτα ή ανα 10 που εχει σαν προεπιλογη και παπαλα.

 

Για το TF3D. Αποκλειεται να μην εχει την επιλογη που σου λεω. Κοιτα παλι προσεκτικα.

 

1.Εναρξη/Ρυθμισεις/

2 Στην πρωτη καρτελα (Προσωπικο) εχει ενα εικονιδιο που λεει Σημερα.

3 Αφου ανοιξεις το Σημερα εχει δυο καρτελες. Η δευτερη καρτελα λεει Στοιχεια. Εκει εχει μια λιστα. Σε αυτη τη λιστα γραφει TouchFLO 3D. Ειναι το μονο που ειναι επιλεγμενο αν δεν εχεις πειραξει τπτ αλλο.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή του θέματος θα έχω αλλαγή και στην γλώσσα?

 

Οχι. Θεμα αλλαζεις οχι λογισμικο.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστω για την λυση της πρωτης αποριας παμε στην δευτερη αυτο το site ειχε αναφερθει οτι λυνει το προβλημα με το ActiveSync και το προτεινε ο athanasso αλλα δεν καταλαβαινω απολυτως τιποτα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

 

Den mou fainetai toso dyskolo. Gia oti den katalabaineis rwtise. Ksekina apo ekei pou grafw "1. Turn on your device" kai kane oti leei apo ekei kai katw.

 

και οσο για την 3η απορια με το TouchFlo πηγα εκει που μου ειπες αλλα δεν εχει τετοια επιλογη :(! Ευχαριστω εκ των προτερων και παλι!

 

Ti akribws theleis na kaneis me to TouchFlo? Einai to menou me to megalo roloi pou exei stin epifaneia ergasias tis syskevis sou. Afto den to exeis? To theleis na baleis akribws? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατεβάω ένα θέμα το πετάω χύμα στο /windows και πάω ρυθμίσεις-σήμερα και το βλέπω μέσα στα θέματα ώστε να το επιλέξω!!!έχω κάνει σε soft-reset..μήπως δεν το έχω βάλει στο σωστό Path?
Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααααα ετοιμο και το ActiveSync ty all! Τωρα για το TouchFlo απλα απο περιεργεια ηθελα να το δω τιποτε αλλο!:) Το ξανα προσπαθησα αλλα πραγματικα δεν το εχει! Τα μονα που εχει για να επιλεξω ειναι : Ημερομηνια, Windows Live Search, Getting Started, Owner Info, Messaging, Tasks, Calendar, RSS Hub και Device Lock!! Κριμα αλλα δεν πειραζει!:O:O Ty again!
Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααααα ετοιμο και το ActiveSync ty all! Τωρα για το TouchFlo απλα απο περιεργεια ηθελα να το δω τιποτε αλλο!:) Το ξανα προσπαθησα αλλα πραγματικα δεν το εχει! Τα μονα που εχει για να επιλεξω ειναι : Ημερομηνια, Windows Live Search, Getting Started, Owner Info, Messaging, Tasks, Calendar, RSS Hub και Device Lock!! Κριμα αλλα δεν πειραζει!:O:O Ty again!

που?στα προγράμματα του ΤFLo??

Link to comment
Share on other sites

που?στα προγράμματα του ΤFLo??

 

Όχι μην την μπερδεύεις την ζουζούνα, εννοεί στο menu του today.

 

Πολύ περίεργο πάντως.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για θυμιστε μου λιγο ποιο προγραμμα ειναι που επιλεγης ποιες καρτελες θα εμφανιζονται στο today?

το ειχα αλλα μετα το hard reset ( ναι το εκανα τελικα) ξεχασα ποιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για θυμιστε μου λιγο ποιο προγραμμα ειναι που επιλεγης ποιες καρτελες θα εμφανιζονται στο today?

το ειχα αλλα μετα το hard reset ( ναι το εκανα τελικα) ξεχασα ποιο ειναι.

 

Mporeis kai me to Diamond TF3D Config v0.6.7 alla kai me to Advanced Configuration Tool v3.3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραιαααααααα ετοιμο και το ActiveSync ty all! Τωρα για το TouchFlo απλα απο περιεργεια ηθελα να το δω τιποτε αλλο!:) Το ξανα προσπαθησα αλλα πραγματικα δεν το εχει! Τα μονα που εχει για να επιλεξω ειναι : Ημερομηνια, Windows Live Search, Getting Started, Owner Info, Messaging, Tasks, Calendar, RSS Hub και Device Lock!! Κριμα αλλα δεν πειραζει!:O:O Ty again!

 

Ti den peirazei? Fysika kai peirazei.

 

Kane hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεβάω ένα θέμα το πετάω χύμα στο /windows και πάω ρυθμίσεις-σήμερα και το βλέπω μέσα στα θέματα ώστε να το επιλέξω!!!έχω κάνει σε soft-reset..μήπως δεν το έχω βάλει στο σωστό Path?

 

Min ta mperdeveis. Allo to thema twn Windows kai allo to thema tou TF3D. Ta themata twn Windows exoun kataliksi .tsk kai ta petas sto /Windows folder. Otan exeis to TF3D energo den blepeis kai polla apo afto.

 

To theme tou TF3D einai entelws diaforetiko kai pio polyploko. Pes mas ti thes na se katefthynoume.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάτε για θέματα έχω δοκιμάσει διάφορα να βάλω για TF3D αλλά μου κάνει κατι περίεργα το διαμάντι. Τρελαίνεται η ώρα, η ημερομηνία και μερικά άλλα που δεν τα θυμάμαι. Έχω την ελληνική ρομ 1,93. Λέτε να φταίει αυτο;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααααα ετοιμο και το ActiveSync ty all! Τωρα για το TouchFlo απλα απο περιεργεια ηθελα να το δω τιποτε αλλο!:) Το ξανα προσπαθησα αλλα πραγματικα δεν το εχει! Τα μονα που εχει για να επιλεξω ειναι : Ημερομηνια, Windows Live Search, Getting Started, Owner Info, Messaging, Tasks, Calendar, RSS Hub και Device Lock!! Κριμα αλλα δεν πειραζει!:O:O Ty again!

 

Η μιση μαγεια ειναι το ΤF3d!!! Καλα οχι και η μιση αλλα το 1/5 της μαγειας. Ειναι πολυ βολικο (και ομορφο) και ειναι και ενας απο τους λογους που καποιοι διαλεξαμε το Diamond απο καποια αλλη συσκευη. Κανε ενα hard reset και θα περαστει μονο του. Δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε και δεν ηταν περασμενο εξαρχης!

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάτε για θέματα έχω δοκιμάσει διάφορα να βάλω για TF3D αλλά μου κάνει κατι περίεργα το διαμάντι. Τρελαίνεται η ώρα, η ημερομηνία και μερικά άλλα που δεν τα θυμάμαι. Έχω την ελληνική ρομ 1,93. Λέτε να φταίει αυτο;

 

Καποια θεματα δεν κανουν για την 1.93. Αν διαβασεις με προσοχη τα θεματα στο xda θα δεις ποια κανουν και ποια οχι.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Pera apo tin emfanisi tou menou (to opoio allazei efkola meta links pou edwsa apo panw) oxi.

 

Εχει μερικες μικροδιαφορες. Μια σημαντικη για μενα ειναι οτι δεν εχει επιλογη για ελληνικο η αγγλικο περιβαλον.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Mporeis kai me to Diamond TF3D Config v0.6.7 alla kai me to Advanced Configuration Tool v3.3

Το Advanced Configuration Tool v3.3 το εχω αλλα δεν βλεπω την επιλογη...!!!

 

 

Ακυρο το βρηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι σιγουρος οτι εχει ξανααπαντηθει παμπολεες φορες, αλλα μπορει να μου πει καποιος πως λεγεται το προγραμμα που στελνεις 160 χαρακτηρες ελληνικα σμσ με το δαχτυλο οπως σε νοκια ?? εχω καιρο να παρω windows mobile k prepei na αρχισω να ξαναμπαινω στο κλιμα...

 

επισης που πρεπει να ποσταρω για να παρω αποψειις οσο αφορα ποιο software ειναι καλυτερο για gps στο αυτοκινητο αλλα κ πως να χρησιμοποιησω το gps για να καταγραφω την πραγματικη ταχυτητα ενος αυτοκινητου ? ευχαριστω εκ των προτερων..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

οι χαρτες απο google maps εχετε βρει που αποθηκευονται?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι σιγουρος οτι εχει ξανααπαντηθει παμπολεες φορες, αλλα μπορει να μου πει καποιος πως λεγεται το προγραμμα που στελνεις 160 χαρακτηρες ελληνικα σμσ με το δαχτυλο οπως σε νοκια ?? εχω καιρο να παρω windows mobile k prepei na αρχισω να ξαναμπαινω στο κλιμα...

 

επισης που πρεπει να ποσταρω για να παρω αποψειις οσο αφορα ποιο software ειναι καλυτερο για gps στο αυτοκινητο αλλα κ πως να χρησιμοποιησω το gps για να καταγραφω την πραγματικη ταχυτητα ενος αυτοκινητου ? ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Αν παρεις συσκευη της ACE Hellas θα εχεις 160 χαρακτηρες χωρις καποιο παραπανω προγραμμα. Μπορει να γινεται και σε συσκευες της Vodafone αλλα δεν το ξερω σιγουρα.

 

Αυτο που λες (η ενα απο αυτα) λεγεται Greek SMS.

 

Για GPS οι περισσοτεροι προτιμουμε το Destinator οχι τοσο για το προγραμμα αυτο καθ αυτο αλλα για τους χαρτες της NGi που χρησιμοποιει.

 

Για trip computer εγω εχω το GPS Tuner. Εχει πολλες επιλογες μεχρι και 0-100. Μην περιμενεις μεγαλη ακριβεια μετρησεων ομως σε κανενα προγραμμα.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...