Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους θελουν να περιηγουνται στις επαφες τους με το navigation control

 

Μπορουμε με το Advanced Configuration Tool να δωσουμε την παρακατω ρυθμιση και να μπορουμε να ανεβοκατεβασουμε τα contacts (προφανως και αλλα εκτος απο τα contacts, δεν το δοκιμασα ακομα) με το navigation control, το οποιο χειριζεται σαν το wheel στα παλια ipod. Πολυ πρακτικο.

 

Η ρυθμιση ειναι η εξης: Στο Advanced configuration tool επιλεγουμε Menu > More settings > Smart touch Και επιλεγουμε add. Συγκεκριμενα για τα contacts επιλεγουμε add predefined application και επειτα contacts.

 

Καλημερα

 

θα ήθελα να ρωτήσω για ποια έκδοση του προγράμματος μιλάς γιατί εγώ που έχω την 3.0.0.0 δεν έχει καμία τέτοια επιλογή.

 

Και δεύτερον θα ήθελα να κάνω μια γενική ερώτηση. Αντιμετωπίζω το εξής, το οποίο είναι λίγο κουλό και να σας φανεί περίεργο αλλά όποτε μιλάω με το κινητό πατιέται από ότι έχω καταλάβει το start από το αφτί μου και ανοίγουνε ένα κάρο προγράμματα. υποτίθεται ότι έχει σένσορα σαν του iphone όταν φτάνεις κοντά να μαυρίζει η οθόνη και όταν απομακρύνεσαι να ανάβει ώστε να κάνεις τις διάφορες εργασίες. Δουλεύει σωστά αυτό σε κάποιον? Γιατί εμένα 9 στις 10 δεν σβήνει το οθονάκι οπότε ιδού η απορία υπάρχει κανένα πρόγραμμα η καμία ρύθμιση στο Advanced Configuration Tool που να κάνει κάτι με αυτό????

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα

 

θα ήθελα να ρωτήσω για ποια έκδοση του προγράμματος μιλάς γιατί εγώ που έχω την 3.0.0.0 δεν έχει καμία τέτοια επιλογή.

 

Και δεύτερον θα ήθελα να κάνω μια γενική ερώτηση. Αντιμετωπίζω το εξής, το οποίο είναι λίγο κουλό και να σας φανεί περίεργο αλλά όποτε μιλάω με το κινητό πατιέται από ότι έχω καταλάβει το start από το αφτί μου και ανοίγουνε ένα κάρο προγράμματα. υποτίθεται ότι έχει σένσορα σαν του iphone όταν φτάνεις κοντά να μαυρίζει η οθόνη και όταν απομακρύνεσαι να ανάβει ώστε να κάνεις τις διάφορες εργασίες. Δουλεύει σωστά αυτό σε κάποιον? Γιατί εμένα 9 στις 10 δεν σβήνει το οθονάκι οπότε ιδού η απορία υπάρχει κανένα πρόγραμμα η καμία ρύθμιση στο Advanced Configuration Tool που να κάνει κάτι με αυτό????

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας

 

Στην 3.2 το εχει σιγουρα παντως.

 

Η Οθονη εμενα εσβηνε παντα και μου εσπαγε τα νευρα.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

θα ήθελα να ρωτήσω για ποια έκδοση του προγράμματος μιλάς γιατί εγώ που έχω την 3.0.0.0 δεν έχει καμία τέτοια επιλογή.

 

Bale tin ekdosi v3.3 pou exei epilogi kai gia to allo problima sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τούτο πάλι!!! Έχω το διαμάντι στην τσέπη, έχει κλείσει η οθόνη και πέρνει μόνο του τηλέφωνο!!!!:confused: Πώς γίνεται αυτό;;;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση σας.

 

Ξέρουμε μήπως πια είναι η επιλογή?????

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την γρήγορη απάντηση σας.

 

Ξέρουμε μήπως πια είναι η επιλογή?????

 

Sto menu tou Advanced Config v3.3 pigaine sto Phone kai frontise ta "Phone Sleep During Call" & "Fast Sleep During Call" na einai enabled.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τούτο πάλι!!! Έχω το διαμάντι στην τσέπη, έχει κλείσει η οθόνη και πέρνει μόνο του τηλέφωνο!!!!:confused: Πώς γίνεται αυτό;;;

 

To πληκτρο on/off ειναι ευκολο να πατηθει στην τσεπη, να το βαζεις αντιθετα με το πληκτρο επανω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγχρονισμό κάνεις δηλαδή κανονικά μεταξύ συσκευής και PC;

 

(Δοκίμασε και στα Vista)

Συγχρονίζει κανονίκα.. Vista το βραδυ..

 

να πω και κατι που μπορει να ειναι βλακεια;μηπως το εχει συνδεδεμενο σε hub;γιατι εχω ακουσει παρομοια προβληματα,επισης δοκιμασε και σε αλλη θυρα usb

Hub δεν έχω επειδή το pc έχει πολλές θύρες usb αλλά μάλλον

θα τις δοκιμάσω όλες:(

 

 

Εν τω μεταξύ εμείς εδώ προσπαθούμε να βρούμε λύση και ο φίλος μπορεί να έχει πάει για ύπνο! :p

 

(Ελπίζω να μην με παρεξηγήσει... χαριτολογώντας το λέω :happy: )

(Άσε που μάλλον είναι στην αλλαγή από XP σε Vista)

Φίλε μου Athanaso έχεις δικιο,ξεράθηκα στον ύπνο!:)

Καμά παρεξήγηση :cool: Και σήμερα όλη μέρα στη δουλειά δεν είχαμε internet να μπώ να σας γράψω και μου την έδωσε..:mad:

Οσο για το λειτουργικό που λες εχω και XP και Vista και ανάλογα με τις ανάγκες εναλλάσονται,τα δουλέυω και τα δυο..

 

Καμία ιδεα ακόμη για το πρόβλημα μας???

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμία ιδεα ακόμη για το πρόβλημα μας???

 

Nomizw oti eksantlisame ta diafora endexomena. Tha elega na dokimaseis na kaneis ti diadikasia apo tin arxi afou ti diabaseis kanonika.

 

Ean pali den ta katafereis... dokimase kai sta Vista kai to ksanasyzitame.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ για τον χρόνο σας... :respect:

Θα το ξανακάνω το βράδυ και τα λέμε :)

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

Ean pali den ta katafereis... dokimase kai sta Vista kai to ksanasyzitame.

 

ATHANASOOOOOOO:yahoo::clap::thanks:

Δούλεψε με Vista...

 

Ευχαριστώ πολύ:)

The light at the end of the tunnel will be switched off until further notice!

 

Xperia Mini ST15i

Rage Kernel v2.7

ROM Xperia Mini Flush78_v6.5 S Edition FINAL

Link to comment
Share on other sites

εχθες παιδια πηρα το διαμαντι απο βονταφον (με επιδοτηση)και μετα την διαβεβεωση οτι δεν ειναι βονταφον λιβε και την υπογραφη των συμβολαιων ,αφου διαπιστοσα οτι η συσκευη ειναι βονταφονε λιβε μου ειπαν οτι μονο αυτη βγαζουν και αμα δεν το θελω να παρω καποοιο αλλο!!!τι μπορω να κανω παιδια?εχει καμια διαφορα απο τα αλλα htc?
Link to comment
Share on other sites

εχθες παιδια πηρα το διαμαντι απο βονταφον (με επιδοτηση)και μετα την διαβεβεωση οτι δεν ειναι βονταφον λιβε και την υπογραφη των συμβολαιων ,αφου διαπιστοσα οτι η συσκευη ειναι βονταφονε λιβε μου ειπαν οτι μονο αυτη βγαζουν και αμα δεν το θελω να παρω καποοιο αλλο!!!τι μπορω να κανω παιδια?εχει καμια διαφορα απο τα αλλα htc?

 

Η εγγυηση σου καλυπτεται απο την vodafone αντι απο την ACE hellas.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω να σου πω διοτι δεν εχω voda κινητο. σου ειπα κατι που απλα ειμαι σιγουρη γι'αυτο. Λογικα θα εχεις και μενου του live. Τωρα τι αλλο ειναι πειραγμενο δεν γνωριζω

http://briefcases.pathfinder.gr/download/604535

 

Non c'e scelta senza me, non c'e vita senza me.....

Link to comment
Share on other sites

mono afti einai i diafora?to menu tou.ta eikonidia kai alla,einai ola idia?

 

Μαλλον το μενού στο tf3d πρεπει να ειναι κοκκινο αντί για μαυρο, κάποια ουσιαστικη διαφορά δεν νομίζω να υπαρχει, δοκιμασαι αν μπορεί να δεχθεί καρτα σιμ απο αλλο παροχο, πάντως μπορουν να διορθωθούν τα παντα.

Μαθε τα βασικα αν δεν εχεις εμπειρία στα wm , ριξε και λιγο διαβασμα και εδω ειμαστε.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το μενού στο tf3d πρεπει να ειναι κοκκινο αντί για μαυρο, κάποια ουσιαστικη διαφορά δεν νομίζω να υπαρχει, δοκιμασαι αν μπορεί να δεχθεί καρτα σιμ απο αλλο παροχο, πάντως μπορουν να διορθωθούν τα παντα.

Μαθε τα βασικα αν δεν εχεις εμπειρία στα wm , ριξε και λιγο διαβασμα και εδω ειμαστε.

 

se efxaristo file!vazo to cd 'grigoro ksekinima'sto pc moy kai den mporei na to diavasei!!giati ginete afto?

Link to comment
Share on other sites

se efxaristo file!vazo to cd 'grigoro ksekinima'sto pc moy kai den mporei na to diavasei!!giati ginete afto?

 

Αν δεν το διαβάζει καθόλου έχεις χαλασμένο Player.:D An το διαβάζει αλλά δεν τρέχει το παράθυρο λογικά θα πρέπει να κανεις εγκατάσταση τον flash player.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το διαβάζει καθόλου έχεις χαλασμένο Player.:D An το διαβάζει αλλά δεν τρέχει το παράθυρο λογικά θα πρέπει να κανεις εγκατάσταση τον flash player.

 

sas efxaristo polupaidia gia tis apantiseis sas!mia teleftea erotisi gia simera!mporo na valo apo kapoy ena mayro theme?

Link to comment
Share on other sites

sas efxaristo polupaidia gia tis apantiseis sas!mia teleftea erotisi gia simera!mporo na valo apo kapoy ena mayro theme?

 

Δεν ξέρω αν αυτό σου κάνει, τσέκαρε πάντως.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436248

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να περιηγουνται στις επαφες τους με το navigation control

 

Μπορουμε με το Advanced Configuration Tool να δωσουμε την παρακατω ρυθμιση και να μπορουμε να ανεβοκατεβασουμε τα contacts (προφανως και αλλα εκτος απο τα contacts, δεν το δοκιμασα ακομα) με το navigation control, το οποιο χειριζεται σαν το wheel στα παλια ipod. Πολυ πρακτικο.

 

Η ρυθμιση ειναι η εξης: Στο Advanced configuration tool επιλεγουμε Menu > More settings > Smart touch Και επιλεγουμε add. Συγκεκριμενα για τα contacts επιλεγουμε add predefined application και επειτα contacts.

 

καλημέρα , ποιό ειναι το Advanced configuration tool ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...