Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι φιλε μου αλλα εδω δεν κανει τιποτα απολυτως μενει εκει στο κεντραρησμα της οθονης οτι και να πατησω

 

Πρώτα σου βγάζει το σταυρό στο κέντρο -->μετά πανω αριστερα -->πανω δεξια--> κατω δεξια -->και κατω αριστερα!

 

Πρεπει να πατήσεις πάνω στους σταυρούς για να προχωρήσεις με το πενάκι!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτα σου βγάζει το σταυρό στο κέντρο -->μετά πανω αριστερα -->πανω δεξια--> κατω δεξια -->και κατω αριστερα!

 

Πρεπει να πατήσεις πάνω στους σταυρούς για να προχωρήσεις με το πενάκι!

 

ενταξει παιδια ευχαριστω παρα πολυ παραλιγω να παθω εγκεφαλικο!!!!!!!!!:cry::cry:

kostas
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε εντάξει ... εγώ αν το έπερνα δεν θα είχα πρόβλημα γιατί με τόσα unboxing videos που είδα ξέρω πως να το κάνω ... lol :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν σε συσκευή με τόσα καλούδια να μην έχουν βάλει φλας για την κάμερα;

Κάμερα χωρίς φλάς = no camera

Δυστυχώς φαίνεται ότι για να έχουμε μία ολοκληρωμένη συσκευή (pro ή xperia) θα πρέπει να φάμε στη μάπα και το qwerty πληκτρολόγιο με ότι αυτό συνεπάγεται (βάρος, όγκος κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν σε συσκευή με τόσα καλούδια να μην έχουν βάλει φλας για την κάμερα;

Κάμερα χωρίς φλάς = no camera

Δυστυχώς φαίνεται ότι για να έχουμε μία ολοκληρωμένη συσκευή (pro ή xperia) θα πρέπει να φάμε στη μάπα και το qwerty πληκτρολόγιο με ότι αυτό συνεπάγεται (βάρος, όγκος κ.α.)

 

Με 80€ πέρνεις 10Mp και με 600€ χωρίς φλάς!

So Simple!:D

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω πολλούς δυσαρεστημένους κατόχους Diamond.

 

Με το interface & design πέτυχε η HTC target group που δεν είναι έτοιμο για ppc.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με το πόσο συνειδητοποιημένος κι ενημερωμένος είναι ο αγοραστής οποιουδήποτε καταναλωτικού προϊόντος.

 

Η HTC και η κάθε HTC τη δουλειά της κάνει, εμπορική εταιρία είναι και θέλει να πουλήσει την πραμάτεια της. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν σε συσκευή με τόσα καλούδια να μην έχουν βάλει φλας για την κάμερα;

Το φλας ήταν πάντα ένα "θέμα" με τα wm κινητά.Δεν ξέρω ίσως το φλας να κάνει conflict με τα windows ή να μην έχουν βγει ακόμα drivers για φλας :D:p:O:ninja:

 

Κάμερα χωρίς φλάς = no camera

Εσύ μόνο το βράδυ ή σε σκοτεινούς κλειστούς χώρους τραβάς φωτογραφίες?:)

 

Δυστυχώς φαίνεται ότι για να έχουμε μία ολοκληρωμένη συσκευή (pro ή xperia) θα πρέπει να φάμε στη μάπα και το qwerty πληκτρολόγιο με ότι αυτό συνεπάγεται (βάρος, όγκος κ.α.)

..γκούχου...γκούχ...ΟΜΝΙΑ..γκουχ,γκουχ...;)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

kalispera sas!!! aurio tha pao na agoraso to diamond apo to plaisio !!! 1 erotisi mporo na exo elliniki glossa sto menu ??? kai 2 ti sar exei i mallon ti leei to vivliaraki tou ???

 

Ελληνικά στο touchflo 3d μπορείς να έχεις, στο υπόλοιπο μενού όχι.

 

Όσο για το sar, αντιγράφω από το manual:

0,854 Βάρος/kg @10g (κεφαλή), 1,71 Βάρος/kg @10g (σώμα)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

se euxaristo para poly !!! na sou kano mia erotisi teleutaia na paro cruise i to daimond!??? kai palu euxaristo

 

Εγω θα σου ελεγα να παρεις Diamond. Καλο το Cruise, αλλα το Diamond όπως και να το κάνουμε κατα την ταπεινη μου άποψη είναι πιο εξελιγμένο, είναι και ελαφρύτερο και μικρότερο. Και φοραει και WM 6.1.

 

Επιπλέον σε παρακαλούμε πολύ, αν δεν υπαρχει καποιο προβλημα μπορεις να γραφεις στο forum στα Ελληνικα ? Ετσι δεν δυσκολεύεις και τους αλλους στο να διαβαζουν αυτα που ρωτας και να σου απαντήσουν αν μπορούν.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος? Περναω mp3 στην internal memory του Diamond και οταν παω να τα επιλεξω για ηχους κλησης, δεν τα βλεπει. Αντιθετα, οταν τα περναω στην μνημη του κινητου (My documents....) τοτε τα βλεπει κανονικα. Με τις φωτογραφιες (που βρισκονται στην internal memory και επιλεγω για wallpapers) δεν υπαρχει τετοιο προβλημα. Τις βλεπει κανονικα.

Επισης, αφου εχω συνδεσει το Diamond με USB σαν σκληρο, παω να του περασω .avi αρχεια και δεν ξεκινα καν η διαδικασια.

Οποιος μπορει ας βοηθησει....:cry:

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! ΑΠΛΟΣ ΦΟΒΑΜΕ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!! ΑΠΛΟΣ ΦΟΒΑΜΕ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!!ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ!!!!

 

Γιατι δεν αγοραζεις συσκευη με Ελληνικο μενου ( http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=HTCTOUCHDIAMOND ), αμα ειναι να το παρεις ΕΝ, γιατι δεν το περνεις απο expansys να γλυτωσεις κανα 60ευρω.

 

Αμα δεν γραφεις και με κεφαλαια θα εισαι αρχοντας.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος? Περναω mp3 στην internal memory του Diamond και οταν παω να τα επιλεξω για ηχους κλησης, δεν τα βλεπει. Αντιθετα, οταν τα περναω στην μνημη του κινητου (My documents....) τοτε τα βλεπει κανονικα. Με τις φωτογραφιες (που βρισκονται στην internal memory και επιλεγω για wallpapers) δεν υπαρχει τετοιο προβλημα. Τις βλεπει κανονικα.

Επισης, αφου εχω συνδεσει το Diamond με USB σαν σκληρο, παω να του περασω .avi αρχεια και δεν ξεκινα καν η διαδικασια.

Οποιος μπορει ας βοηθησει....:cry:

 

Ευχαριστω!

 

Πρεπει να τα βαλεις στο my documents, οχι my documents\my music.

Σε ρωταει και επιλεγεις Disc drive? Μεσω activesync σε αφηνει? Αν περασεις φωτο, τις αντιγραφει?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το interface & design πέτυχε η HTC target group που δεν είναι έτοιμο για ppc.

 

πόσο αλήθεια είναι αυτό που λες

 

τρώγομαι με τα ρούχα μου τον τελευταίο καιρό (που λέει ο λόγος, σιγά μη κάθομαι να ασχολούμαι με αυτό έξω από το forum) - όχι μόνο το target group που πιάσανε (και θέλανε) δεν είναι έτοιμο, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορούσε και να είναι και να πω και την ρατσιστική αλήθεια μου, ούτε θέλω να είναι ούτε να το αγοράζουν

 

κάποτε παίρναμε αυτοί που ξέραμε τι παίρναμε, τώρα... ας μην πω περισσότερα (13χρονοι που "πρέπει να έχουν ότι καλύτερο", nokia funboys... αν είχε φλας θα λέγανε γιατί δεν έχει xenon κλπ. ...χμ πολλά είπα τελικά)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

ε ρε φίλε τι πρόβλημα έχεις με την ηλικία μου και ποιο κινητό θέλω να αγοράσω ??? το σχολιάζεις το σχολιάζεις ... εγώ το προ κρίνω το καλύτερο για εμένα... εσένα ποιο είναι το πρόβλημα σου δηλαδή ??? και δεν είναι επειδή πρέπει να έχω το καλύτερο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερατε οτι τα wm θα μπουν για τα καλα στην ζωη μας?

Ηταν μεχρι να τα μαθει ο κοσμος, τωρα με την διαφημιση στην tv του diamond και αργοτερα του pro να δειτε τι εχει να γινει.

Πριν 4 χρονια ειχαμε destinator στα ppc μας πολοι λιγοι εως ελαχιστοι και λεγαμε οτι εχουμε gps και μας ρώταγαν τι ειναι αυτο, τωρα εχουμε γεμισει με gps, ακομα πολλοι ειναι αυτοι που εχουν αγορασει gps σε συσκευη wm και νομιζουν οτι εχουν gps και οχι wm. Δεν ειναι κακο παντως να αγοραζει ο κοσμος τετοιες συσκευες, αν και οι παλιοι αυτων των συσκευων το βλεπουν καπως εγωιστικά.

Τελος παντων παω για υπνο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε ρε φίλε τι πρόβλημα έχεις με την ηλικία μου και ποιο κινητό θέλω να αγοράσω ??? το σχολιάζεις το σχολιάζεις ... εγώ το προ κρίνω το καλύτερο για εμένα... εσένα ποιο είναι το πρόβλημα σου δηλαδή ??? και δεν είναι επειδή πρέπει να έχω το καλύτερο ...

 

Παρτο φιλε μου, απλα ο ΝLS εχει μπερδευτει λιγο, αμα ηταν και αυτος 13 χρονων σημερα, παλι pro θα επαιρνε, το ιδιο και εγω. Μακαρι και εμεις στην ηλικια σου να μπορουσαμε να ειχαμε τοση τεχνολογια στα ποδια μας, σιγουρα θα την ευχαριστηθεις περισσοτερο απο εμας.

Εμεις τοτε βλεπαμε Walkman και παθεναμε ζημια, αρε να ειχα diamond στα 10 μου.

Γεια εχω ταξιδι το πρωι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ταξίδι??? και ακόμα εδώ είσαι ... στο κρεβάτι ΓΡΗΓΟΡΑ ... lol :p ... αστεύομαι
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παρτο φιλε μου, απλα ο ΝLS εχει μπερδευτει λιγο, αμα ηταν και αυτος 13 χρονων σημερα, παλι pro θα επαιρνε, το ιδιο και εγω. Μακαρι και εμεις στην ηλικια σου να μπορουσαμε να ειχαμε τοση τεχνολογια στα ποδια μας, σιγουρα θα την ευχαριστηθεις περισσοτερο απο εμας.

Εμεις τοτε βλεπαμε Walkman και παθεναμε ζημια, αρε να ειχα diamond στα 10 μου.

Γεια εχω ταξιδι το πρωι.

 

Nαι, ειναι γεγονος πως ενας 10χρονος ή ενας 13χρονος σημερα δεν αρκειται σε ενα π.χ. nokia ή εστω ενα απλο htc, γιατι εχει ολες τις γνωσεις εκεινες, για να καταλαβει οτι μονο το κορυφαίο (σε νουμερα τουλαχιστον) ειναι και το καλυτερο και να θελει μονο αυτο.

Aς μην κοροϊδευόμαστε, εδω καλα καλα δεν ξερουμε οι μεγαλύτεροι τι θελουμε, θα ξερουν τα παιδια?

Eγω μονο ενα κακο βλεπω σ'αυτο, οτι τα παιδια εχουν τρελες απαιτησεις απο μικρα (οταν πληρωνει ο μπαμπας) και αργοτερα που βγαίνουν μονα τους στην ζωη τρώνε το μεγαλο ψυχολογικό χαστούκι της ζωης η οποια απαιτεί συμβιβασμούς σχεδόν σε ολα τα πραγματα.

Kαι αν καποιος ειναι κακομαθημενος απο μικρος...αστα, δεν καταλαβαινει και δεν εκτίμα σχεδον τιποτα.

Kαθε πραγμα στο καιρο του... ελεγα πολυ σωστα οι παλιοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα παιδιά.Το παράγγειλα από ebay από Hong Kong και ο τύπος που το έστειλε με FedEx, από το tracking number βλέπω ότι είναι στην Αθηνά (δέμα διαθέσιμο προς εκτελωνισμό).Το έχει πάρει κάποιος με αυτόν τον τρόπο ώστε να μου επιβεβαιώσει αν θα πληρώσω τελωνείο ή όχι....Μιλάμε για 2 τηλεφωνά στο δέμα...

 

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να το επιασε το τελωνειο. Τα δεματα της Fedex τα ελεγχουν εκτος αν ειχες σκεφτει να τους ζητησεις να γραψουν απ' εξω GIFT. Το ποσο εκτελωνισμου ειναι περιπου 150€. Την εχω πατησει και εγω παλιοτερα οχι με κινητο αλλα με κατι αλλο ηλεκτρονικο.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ,

με εντυπωσιασε η συσκευη και σκεφτομαι μια ενδεχομενη αγορα.....

απλα μια ερωτηση: απο ολα τα βιντεο που εχω δει απο διαφορους στο ιντερνετ με προβληματιζει γενικα το ποσο γρηγορα ανταποκρινεται στις touch entoles.

δηλ ηθελε πχ να κανει ζουμ σε μια φωτο με διπλο κλικ αν δε κανω λαθος ή γενικα να κανει μια πλοηγηση μεσα στο μενου και μου εδωσε την εντυπωση οτι κολλουσε....

δεν ειναι μονο δικια μου εντυπωση το εγραψαν και καποιοι αλλοι ως παρατηρηση στο techblog.

τωρα πια που ειναι στην ελληνικη αγορα πως βλεπετε την ανταποκριση του.

μου φαινεται λιγο τρελο να εχει κορυφαια χαρακτηριδτικα σε επεξεργαστες και ραμ και να εχει καθυστερηση στις απλες λειτουργιες.........

 

τελος θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε ενα σαιτ που να εχει full tech specs.mexri kai τα frames toy βιντεο γιατι στην htc δεν ειχε τοσες πολλες λεπτομερειες...

 

εμενα προσωπικα (απο ελλαδα αγορασμενο) δεν μου κανει καμοια καθυστερηση στο TouchFlo , ειδικα στις φοτο που λες ανοιγει μια φοτο ταχυτατα γυριζεις το τηλ και της αλλαζει κατευθυνση ταχυτατα, απλα γλυστρας το δαχτυλο σου γυρω απο το μεσαιο κουμπι και κανει ζουμ ή, ακομα πιο εντυπωσιακα, ζωγραφιζεις με το δαχτυλο ενα κυκλο γυρω απο κατι που θες να σου μεγαλωσει και κανει ζουμ στην συγκεκριμενη περιοχη. Εκει μπορει να φαινεται οτι κολαει λιγο μια που πρεπει να κλεισεις τον κυκλο διαφορετικα δεν δεχεται την εντολη.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...