Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποσο κανει μια δευτερη μπαταρια?

Τελικα να παρω το Τouch Cruise ή το Touch diamond?

Ή υπαρχει κανενα καλυτερο?

Σε αυτα τα 2 εχω καταληξει

Εσεις τι λετε?

 

Για την μπαταρια κοιτα εδω http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=162958

Τωρα ποια συσκευη θα παρεις ειναι κατι που θα αποφασισεις εσυ..Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο το diamond. αν θες κατι καλυτερο κοιτα το touch pro:)

Link to comment
Share on other sites

Einai nwris akoma na bgazoume asfali symperasmata alla... meta apo merikous kyklous fortisis exw arxisei na paratirw kapoia ikanopoiitiki beltiwsi stin apodosi tis mpatarias kai exw tin aisthisi oti afto tha beltiwthei kiallo. (To idio epibebaiwnoun kai alli katoxoi pou exw milisei mazi tous).

 

Oriste kai ena comment tou Panou (Panosha) apo to navimania.

Αυτά κι αν είναι ευχάριστα νέα. :)

Link to comment
Share on other sites

Τα αβασιμα συμπερασματα συνεχιζονται βλεπω...(Δεν εχω κατι με εσενα φιλε atkol) :) Ριξτε μια ματια κ εδω http://www.navimania.gr/showpost.php?p=115074&postcount=262

 

edit: athanaso77 με προλαβες!!

 

Αν μέχρι τώρα οι γνώμες όλων όσων το έχουν ήδη στην κατοχή τους αποτελούν αβάσιμα συμπεράσματα, τότε αλλάζει το θέμα (σ.σ.ούτε κι εγώ έχω κάτι μαζί σου αγαπητέ φίλε).

Εξακολουθεί, πάντως, πολύς κόσμος να βρίσκεται σε προβληματισμό και σε δίλλημα για το ποιά από τις 2 συσκευές να αγοράσει.

 

Να , όμως, που χρειάζονται και οι τέτοιου είδους παρατηρήσεις.

Μόλις γράψαμε ένα καυστικό σχόλιο για την μπαταρία, ήρθε άμεσα η απάντηση του Panosha που κάνατε ποστ τόσο εσύ όσο και ο φίλος athanasso.

 

Και μπορώ να πω ότι βοήθησε πολύ!

 

Σας ευχαριστούμε

 

Φιλικά πάντα

 

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις γράψαμε ένα καυστικό σχόλιο για την μπαταρία, ήρθε άμεσα η απάντηση του Panosha που κάνατε ποστ τόσο εσύ όσο και ο φίλος athanasso.

 

File mou egw apla katathetw tin proswpiki mou empeiria kai tin enisxyw legontas oti den einai apla idea mou mias kai beltiwsi tis apodosis tis mpatarias exei paratirisei kai allos kosmos.

 

Skopos den einai na amfisbitisoume kanenan alla na deiksoume pws exei pragmatika i katastasi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μια δευτερη μπαταρια με 40 ευρω και ειναι οκ

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί μια άλλη μπαταρία πιο ενισχυμένη να μπαίνει έτσι απλά στο diamond...

Κάτι θα αλλάζει στο καπάκι ή στο πίσω μέρος της συσκευής. Αποτέλεσμα:περισσότερο "φούσκωμα".

 

Πάντως, σύμφωνα με Ace δεν υπάρχει προς το παρόν αντικαταστάτρια μπαταρία για το Diamond.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι μπορεί μια άλλη μπαταρία πιο ενισχυμένη να μπαίνει έτσι απλά στο diamond...

Κάτι θα αλλάζει στο καπάκι ή στο πίσω μέρος της συσκευής. Αποτέλεσμα:περισσότερο "φούσκωμα".

 

Exei anakoinwthei apo tin HTC tetoia mpataria alla den me endiaferei kati tetoio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ROM: 1.35.401.3 WWE

ROM: 05/28/08

WM6.1 CE OS 5.2.19588 (Build 19588.1.1.4)

Radio: 0.93.25.NS26

Protocol version: 52.26.25.09H

DownLoad Link 1

DownLoad Link 2

 

Την εβαλες ?

Μπαινει κανονικα? ή θελει custom spl ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει καμια διαφορά από την προηγούμενη.την εχει βαλει κανεις.

 

Minor updates pou exoun na kanoun me ti statherotita, oxi tin taxytita. Oxi pantws kati to emfanes. Den tin exw balei, apla metaferw sxolia xristwn.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Minor updates pou exoun na kanoun me ti statherotita, oxi tin taxytita. Oxi pantws kati to emfanes. Den tin exw balei, apla metaferw sxolia xristwn.

 

Και πως την εβαλαν αυτοι? Βρηκαν UK κομματι official?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Me geia sou.

 

Ta pragmata me tis fortiseis twn PPCs den einai toso afstira. Den yparxei logos na to afiseis tosi wra. Fysiologiki fortisi loipon kai se genikes grammes na min afineis (oso afto einai efikto) tin mpataria na peftei katw apo 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα, θα το πάρω!!!!!!:lol:

 

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι θα εχω περιορισμο στην μνημη, (ψυχολογικα ποιο πολυ, στο Cruise ουτε 1g δεν εχω φτασει).

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν ηταν σβηστο, δεν εδειχνε ποσο τις εκατο ειχε φορτισει.

Οποτε δεν κρατηθηκα και το εβγαλα κ το αναψα και το παιζω.

Εχω βαλει το destinator 7 αυτο χωρις εγκατασταση και δεν βρισκει gps.

Τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λιγο χρονο.

Εμενα δεν το βρισκει με τιποτα το gps.

Εχει κανεις αλλος τετοιο προβλημα?

 

μηπως το χεις μεσα στο σπιτι?

πρεπει να εισαι εξω (μπαλκονι πχ)και να το αφησεις αρκετη ωρα την πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια, οντως η μπαταρια του γινετε ολο κ καλυτερη με καθε φορτιση! Μου βγαζει περιπου 4,5 ωρες με ανοιχτη την οθονη.

Περιπου μιση ωρα τηλ, μερικα σμσ, και στησιμο γενικα με αρκετες επανεκκινησεις. Απο εχθες το πρωι, και τωρα εχει αλλο 10%.

Βεβαια δεν πιανει το cruise, το οποιο εβγαζε πανω απο 7 ωρες. (Stand by 2-3 μερες)

Αλλα στο θεμα ταχυτητας, ειναι πολυ καλο! Εκτος του οτι παιζει πολυ καλα τα βιντεο 640 χ 3.. vga δηλαδη, ειπα να το τεσταρω με ενα παιχνιδι με 3D γραφικα και γενικα πολυ βαρυ (Underground Street Duel). Το παιζει κανονικοτατα. Μεχρι τωρα, απο οσα ppc εχω δοκιμασει, μονο το Asus 535 το σηκωνε και τωρα αυτο.

Οτι και να λενε μερικοι, ειναι πολυ καλο το διαμαντι, και την ημερα την βγαζει ανετα. Απλως ειναι αρχη και ολοι παιζουμε παραπανω.

Στην ουσια αδειαζει η μπαταρια του μετα απο 4,5 ωρες περιπου με ανοιχτη την οθονη. Η περιπου 3-4 ωρες ομοιλια. Παραπανω ωρες θα ασχολειστε την ημερα με το ppc, οι περισσοτεροι τουλαχιστον;;; Αλλες δουλειες δεν εχετε; :)

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον δεν το ξερει η συσκευη ενεργοποιειται απο αναμονη

και αν τραβηξεις το στικακι

χωρις να πατησεις το επανω κουμπι (power)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...