Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Έχεις 3 χρεωστικές στο όνομά σου; VISA, Mastercard και AMEX να υποθέσω;

 

Ειχα μια visa σε λογαριασμό εμπορικής και όταν πουλήθηκε η εμπορική (με 1€) στην Αλφα και έγινε ο λογαριασμός Αλφα νόμισα ότι δεν θα επανεκδοθεί η παλιά και εβγαλα νέα visa της Αλφα , πέρισυ εβγαλα και μια amex για τα bonus, έτσι βρέθηκα με 2 visa και 1 amex

Link to comment
Share on other sites

για να το εξηγήσω καλύτερα. έχω ένα λογαριασμό που είμαι δικαιούχος εγώ και 2-3 τον γονιών/παππουδων μου που είμαι συνδικαιουχος. αν θέλω να βγω από συνδικαιουχους από τους 2-3 για να φαίνομαι/έχω μόνο (σ)τον δικό μου λογαριασμό, θα μου ρίξουν άκυρο?όλοι στην ίδια τράπεζα οι λογαριασμοί.
Link to comment
Share on other sites

για να το εξηγήσω καλύτερα. έχω ένα λογαριασμό που είμαι δικαιούχος εγώ και 2-3 τον γονιών/παππουδων μου που είμαι συνδικαιουχος. αν θέλω να βγω από συνδικαιουχους από τους 2-3 για να φαίνομαι/έχω μόνο (σ)τον δικό μου λογαριασμό, θα μου ρίξουν άκυρο?όλοι στην ίδια τράπεζα οι λογαριασμοί.

Πιστεύω οτι μπορεις να το κανεις αυτο, αλλα δεν βλεπω τον λογο γιατι να το κανεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

λογω αναπηριας το 99% των αγορων μου ειναι ηλεκτρονικες με πιστωτικη καρτα το εισοδημα απο το επιδομα που παιρνω ηταν 8.900 το 2016 να πω εδω οτι το επιδομα εχει κρατησεις και δεν χριζει φορολογησης. ποσες αποδειξεις πρεπει να μαζεψω? πολλες αποδειξεις ειναι θερμικες και δεν αναφερουν οτι η πληρωη εγινε με πιστωτικη τι γινεται με αυτες? επειδη μενω με τους γονεις πολλες αγορες τις κανει η μητερα μου με την καρτα μου. να της βγαλω καρτα παιδι ωστε να μαζευει και αυτη αποδειξεις? συντομα περναω ΚΕΠΑ και μαλλον θα παρω 80% αναπηρια πραγμα που σημαιινει οτι δεν χρειαζεται αποδειξη με πλαστικο χρημα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

για να το εξηγήσω καλύτερα. έχω ένα λογαριασμό που είμαι δικαιούχος εγώ και 2-3 τον γονιών/παππουδων μου που είμαι συνδικαιουχος. αν θέλω να βγω από συνδικαιουχους από τους 2-3 για να φαίνομαι/έχω μόνο (σ)τον δικό μου λογαριασμό, θα μου ρίξουν άκυρο?όλοι στην ίδια τράπεζα οι λογαριασμοί.

Δεν νομίζω να τα καταφέρεις,μπορουν όμως εύκολα να κλείσουν τους λογαριασμούς και να ανοίξουν νέους χωρίς εσένα.

Αυτό έκανα εγώ όταν δουλευα σε τράπεζα

 

Πιστεύω οτι μπορεις να το κανεις αυτο, αλλα δεν βλεπω τον λογο γιατι να το κανεις

Αν χρωστάει στην εφορία πρέπει να το κάνει γιατί θα του κάνουν κατάσχεση σε ξένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τα καταφέρεις,μπορουν όμως εύκολα να κλείσουν τους λογαριασμούς και να ανοίξουν νέους χωρίς εσένα.

Αυτό έκανα εγώ όταν δουλευα σε τράπεζα

 

 

Αν χρωστάει στην εφορία πρέπει να το κάνει γιατί θα του κάνουν κατάσχεση σε ξένα λεφτά.

Επειδή έχω μείνει πίσω. Πλέον μπορούμε να ανοίγουμε λογαριασμούς ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μείνει πίσω. Πλέον μπορούμε να ανοίγουμε λογαριασμούς ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχεις εστω και εναν ενεργο λογαριασμό σε τραπεζα, μπορεις να ανοιξεις κι αλλον στην ιδια τραπεζα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κι εγω εχω. Με συνδρομη η ΑΜΕΧ, δωρεαν οι αλλες

 

Να υποθέσω ότι μπορεί κάποιος να έχει και VISA και Mastercard μόνο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μπορεί κάποιος να έχει και VISA και Mastercard μόνο;

Δεν καταλαβα την ερώτησή σου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα την ερώτησή σου

 

Δεν έχω καταλάβει αν προϋπόθεση για 2η ή χρεωστική είναι η ύπαρξη της AMEX που έχει συνδρομή. Θα μπορούσα να επιλέξω μόνο τις VISA, Mastercard που είναι δωρεάν; Προσωπικά δεν μου χρειάζεται αφού έχω πιστωτική με καλύτερη επιστροφή και χωρίς συνδρομή λόγω τζίρου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εστω και εναν ενεργο λογαριασμό σε τραπεζα, μπορεις να ανοιξεις κι αλλον στην ιδια τραπεζα

Αυτό δεν το ήξερα! Ευχαριστώ! Νόμιζα απαγορεύεται να κάνεις οτιδήποτε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αν προϋπόθεση για 2η ή χρεωστική είναι η ύπαρξη της AMEX που έχει συνδρομή. Θα μπορούσα να επιλέξω μόνο τις VISA, Mastercard που είναι δωρεάν; Προσωπικά δεν μου χρειάζεται αφού έχω πιστωτική με καλύτερη επιστροφή και χωρίς συνδρομή λόγω τζίρου.

 

Οχι. Δεν ειναι προϋπόθεση να εχεις ΑΜΕΧ.

Απλά, σε νεους λογαριασμους, αν δεν τους το πεις, σου βγαζουν σαν αρχικη καρτα την ΑΜΕΧ χωρις αν σε ρωτησουν. Επειδη την προωθουν.

Μετα μπαινεις στο e-banking και ζητας mastercard ή visa. Αυτο εκανε η κορη μου σε νεο λογαριασμό. Αν θελεις δηλωνεις και απώλια της ΑΜΕΧ και λες οτι δεν θελεις επανεκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι. Δεν ειναι προϋπόθεση να εχεις ΑΜΕΧ.

Απλά, σε νεους λογαριασμους, αν δεν τους το πεις, σου βγαζουν σαν αρχικη καρτα την ΑΜΕΧ χωρις αν σε ρωτησουν. Επειδη την προωθουν.

Μετα μπαινεις στο e-banking και ζητας mastercard ή visa. Αυτο εκανε η κορη μου σε νεο λογαριασμό. Αν θελεις δηλωνεις και απώλια της ΑΜΕΧ και λες οτι δεν θελεις επανεκδοση

 

Στην αρχη ναι απαγορευοταν. Μετα , με την χαλαρωση επιτραπηκε

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις εστω και εναν ενεργο λογαριασμό σε τραπεζα, μπορεις να ανοιξεις κι αλλον στην ιδια τραπεζα

 

Για την ακρίβεια, αν έχεις κωδικό πελάτη (customer id) σε μια τράπεζα μπορείς. Και γιατί το λέω:

Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική κάρτα στην Attica Bank ενώ δεν είχα καμία άλλη συναλλακτική σχέση με αυτή την τράπεζα ως τώρα (δεν είχα κωδικό πελάτη δηλαδή). Αφού την έβγαλα λοιπόν τους ρώτησα πως θα ελέγχω το υπόλοιπο της κάρτας και τους ζήτησα να μου ανοίξουν και e-banking. Μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν έχω λογαριασμό. Τους είπα "ανοίξτε μου λοιπόν και λογαριασμό εφόσον πλέον απέκτησα customer id σε εσάς και αυτό αναφέρουν μόνο ως προϋπόθεση οι διατάξεις περί των capital controls και το customer id δεν έχει αλληλεξάρτηση με το είδος των προϊόντων που έχει ο πελάτης". Μου είπαν λοιπόν ότι το έκαναν προ κάποιων μηνών σε ένα πελάτη τους -ο οποίος προφανώς ήταν κι αυτός υποψιασμένος- και του έκλεισαν το λογαριασμό λίγο καιρό μετά μασώντας τα λόγια τους και φυσικά χωρίς να με πείσουν με κάποιο επιχείρημα. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αυτή η περίπτωση βρίσκεται σε κάποια "γκρίζα ζώνη". Επειδή οι τραπεζικοί όμως έχουν βολευτεί στην ασφάλεια του μισθού τους (και αφελώς νομίζουν ότι θα συνεχίσουν για πολύ να τον έχουν ενώ αρνούνται πλέον βασικές τραπεζικές εργασίες όπως το άνοιγμα λογαριασμού) εικάζω ότι πρόκειται για κίνηση απλά κάποιων ευθυνόφοβων "στελεχών". Σκοπεύω να το ψάξω περαιτέρω το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, αν έχεις κωδικό πελάτη (customer id) σε μια τράπεζα μπορείς. Και γιατί το λέω:

Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική κάρτα στην Attica Bank ενώ δεν είχα καμία άλλη συναλλακτική σχέση με αυτή την τράπεζα ως τώρα (δεν είχα κωδικό πελάτη δηλαδή). Αφού την έβγαλα λοιπόν τους ρώτησα πως θα ελέγχω το υπόλοιπο της κάρτας και τους ζήτησα να μου ανοίξουν και e-banking. Μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν έχω λογαριασμό. Τους είπα "ανοίξτε μου λοιπόν και λογαριασμό εφόσον πλέον απέκτησα customer id σε εσάς και αυτό αναφέρουν μόνο ως προϋπόθεση οι διατάξεις περί των capital controls και το customer id δεν έχει αλληλεξάρτηση με το είδος των προϊόντων που έχει ο πελάτης". Μου είπαν λοιπόν ότι το έκαναν προ κάποιων μηνών σε ένα πελάτη τους -ο οποίος προφανώς ήταν κι αυτός υποψιασμένος- και του έκλεισαν το λογαριασμό λίγο καιρό μετά μασώντας τα λόγια τους και φυσικά χωρίς να με πείσουν με κάποιο επιχείρημα. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αυτή η περίπτωση βρίσκεται σε κάποια "γκρίζα ζώνη". Επειδή οι τραπεζικοί όμως έχουν βολευτεί στην ασφάλεια του μισθού τους (και αφελώς νομίζουν ότι θα συνεχίσουν για πολύ να τον έχουν ενώ αρνούνται πλέον βασικές τραπεζικές εργασίες όπως το άνοιγμα λογαριασμού) εικάζω ότι πρόκειται για κίνηση απλά κάποιων ευθυνόφοβων "στελεχών". Σκοπεύω να το ψάξω περαιτέρω το ζήτημα.

Κάνε τους έγγραφο αίτημα να σου απαντήσουν και αυτοί εγγράφως, ειδάλως να σε παραπέμψουν σε ανώτερα κλιμάκια.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, αν έχεις κωδικό πελάτη (customer id) σε μια τράπεζα μπορείς. Και γιατί το λέω:

Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική κάρτα στην Attica Bank ενώ δεν είχα καμία άλλη συναλλακτική σχέση με αυτή την τράπεζα ως τώρα (δεν είχα κωδικό πελάτη δηλαδή). Αφού την έβγαλα λοιπόν τους ρώτησα πως θα ελέγχω το υπόλοιπο της κάρτας και τους ζήτησα να μου ανοίξουν και e-banking. Μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν έχω λογαριασμό. Τους είπα "ανοίξτε μου λοιπόν και λογαριασμό εφόσον πλέον απέκτησα customer id σε εσάς και αυτό αναφέρουν μόνο ως προϋπόθεση οι διατάξεις περί των capital controls και το customer id δεν έχει αλληλεξάρτηση με το είδος των προϊόντων που έχει ο πελάτης". Μου είπαν λοιπόν ότι το έκαναν προ κάποιων μηνών σε ένα πελάτη τους -ο οποίος προφανώς ήταν κι αυτός υποψιασμένος- και του έκλεισαν το λογαριασμό λίγο καιρό μετά μασώντας τα λόγια τους και φυσικά χωρίς να με πείσουν με κάποιο επιχείρημα. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αυτή η περίπτωση βρίσκεται σε κάποια "γκρίζα ζώνη". Επειδή οι τραπεζικοί όμως έχουν βολευτεί στην ασφάλεια του μισθού τους (και αφελώς νομίζουν ότι θα συνεχίσουν για πολύ να τον έχουν ενώ αρνούνται πλέον βασικές τραπεζικές εργασίες όπως το άνοιγμα λογαριασμού) εικάζω ότι πρόκειται για κίνηση απλά κάποιων ευθυνόφοβων "στελεχών". Σκοπεύω να το ψάξω περαιτέρω το ζήτημα.

Υπάρχει η "γκρίζα ζώνη" όπως αναφέρεις διότι δημιουργήθηκε προφανώς ο κωδικός πελάτη (customer id) σε περίοδο με capital control,όπως θα μπορούσε να προκύψει και ενεργοποίηση κωδικού πελάτη (σε υπάρχον) μετά απο επικαιροποίηση ή και ενοποίηση.Οπότε αν θέλεις κάνε κάποιο αίτημα για να ελεγχθεί και να απαντηθεί εγγράφως,μην θεωρείς ότι δεν ήθελε ο υπάλληλος να σου ανοίξει λογαριασμό,στο πρόσφατο παρελθόν,σε άλλες τράπεζες έχουν προκύψει παρόμοια προβλήματα μόνο και μόνο απο την πρόθεση μερικών υπαλλήλων καταστημάτων να εξυπηρετήσουν τον πελάτης τους.Αν η πρόθεση είναι στο να δημιουργηθεί πρόβλημα στον υπάλληλο που προσπάθησε να εξυπηρετήσει,το μοναδικό αποτέλεσμα που προκύπτει απο αυτά τα συμβάντα είναι οι τράπεζες να μειώνουν και να 'κόβουν' τις επιλογές και δυνατότητες που παρέχουν στα προϊόντα τους.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, αν έχεις κωδικό πελάτη (customer id) σε μια τράπεζα μπορείς. Και γιατί το λέω:

Πρόσφατα έβγαλα πιστωτική κάρτα στην Attica Bank ενώ δεν είχα καμία άλλη συναλλακτική σχέση με αυτή την τράπεζα ως τώρα (δεν είχα κωδικό πελάτη δηλαδή). Αφού την έβγαλα λοιπόν τους ρώτησα πως θα ελέγχω το υπόλοιπο της κάρτας και τους ζήτησα να μου ανοίξουν και e-banking. Μου είπαν ότι δεν γίνεται αν δεν έχω λογαριασμό. Τους είπα "ανοίξτε μου λοιπόν και λογαριασμό εφόσον πλέον απέκτησα customer id σε εσάς και αυτό αναφέρουν μόνο ως προϋπόθεση οι διατάξεις περί των capital controls και το customer id δεν έχει αλληλεξάρτηση με το είδος των προϊόντων που έχει ο πελάτης". Μου είπαν λοιπόν ότι το έκαναν προ κάποιων μηνών σε ένα πελάτη τους -ο οποίος προφανώς ήταν κι αυτός υποψιασμένος- και του έκλεισαν το λογαριασμό λίγο καιρό μετά μασώντας τα λόγια τους και φυσικά χωρίς να με πείσουν με κάποιο επιχείρημα. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αυτή η περίπτωση βρίσκεται σε κάποια "γκρίζα ζώνη". Επειδή οι τραπεζικοί όμως έχουν βολευτεί στην ασφάλεια του μισθού τους (και αφελώς νομίζουν ότι θα συνεχίσουν για πολύ να τον έχουν ενώ αρνούνται πλέον βασικές τραπεζικές εργασίες όπως το άνοιγμα λογαριασμού) εικάζω ότι πρόκειται για κίνηση απλά κάποιων ευθυνόφοβων "στελεχών". Σκοπεύω να το ψάξω περαιτέρω το ζήτημα.

 

Αν ζήταγες να πληρώνεις την κάρτα μέσω λογαριασμού τι θα έλεγαν;

Link to comment
Share on other sites

Βγαζουν πιστωτικες χωρις να εχεις καποιον λογαριασμο σε τραπεζα που κανεις την αιτηση ; μπραβο, δεν το ηξερα
Link to comment
Share on other sites

Οι contactless συναλλαγές ισχύουν και στο εξωτερικό χωρίς την πληκτρολόγηση pin για ποσά κάτω των 25 ευρώ ή ισάξια σε συνάλλαγμα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Δεν ειναι προϋπόθεση να εχεις ΑΜΕΧ.

Απλά, σε νεους λογαριασμους, αν δεν τους το πεις, σου βγαζουν σαν αρχικη καρτα την ΑΜΕΧ χωρις αν σε ρωτησουν. Επειδη την προωθουν.

Μετα μπαινεις στο e-banking και ζητας mastercard ή visa. Αυτο εκανε η κορη μου σε νεο λογαριασμό. Αν θελεις δηλωνεις και απώλια της ΑΜΕΧ και λες οτι δεν θελεις επανεκδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στην αρχη ναι απαγορευοταν. Μετα , με την χαλαρωση επιτραπηκε

 

Εγώ πάντως καλού κακού σε όποιον γνωστό λέω να ανοίξει λογαριασμό στην alpha τους το τονίζω να ζητήσουν την δωρεάν χρεωστική. Πάντως ανεξάρτητα από τον τρόπο που την προωθούν, είναι η μόνη χρεωστική στην Ελλάδα (αν δεν κάνω λάθος) που έχει και κάποιες επιπλέον ασφαλιστικές καλύψεις (για όσους δεν θέλουν ή/και δεν μπορούν να βγάλουν πιστωτική) και αξίζει κατά την άποψή μου.

 

 

Οι contactless συναλλαγές ισχύουν και στο εξωτερικό χωρίς την πληκτρολόγηση pin για ποσά κάτω των 25 ευρώ ή ισάξια σε συνάλλαγμα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σε ένα έντυπο που μου ήρθε το Γενάρη με την affinity λέει ότι για ανέπαφες κάρτες MasterCard και AMEX πρέπει να κάνει συναλλαγή με pin υποχρεωτικά μετά από κάθε ανέπαφη συναλλαή. Για visa απατείται το pin σε όλες τις συναλλαγές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω στους νυν ή πρώην κατόχους της moneysafe.

Μετά τις τελευταίες αλλαγές που κάνανε με το WALLET και δεν δουλεύει ακόμα και ο τρόπος να "φορτώσεις" τη κάρτα με χρήματα είναι δύσχρηστος και χρονοβόρο.

Η ερώτηση είναι, αν προμηθευτώ μια paysafe (δεν είχα χρόνο να την κοιτάξω καθόλου) ή διαδικασία φόρτωσης είναι απλή; μπορεί να χρησιμοποιηθεί για το Paypal (αγορές από εξωτερικό)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αν ζήταγες να πληρώνεις την κάρτα μέσω λογαριασμού τι θα έλεγαν;

 

Αυτό ακριβώς παρουσίασα ως δικαιολογία. Και για να ελέγχω και τις προθεσμίες της κάρτας καθώς επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και τον προηγούμενο λογαριασμό τον έλαβα ταχυδρομικώς 12 μέρες μετά τη λήξη του... Δεν γίνεται μου είπε η υπάλληλος. Θα θέσω γραπτό ερώτημα όμως επίσημα στην τράπεζα (και στο υπουργείο αν χρειαστεί) για να μου υποδείξουν από ποιό σημείο της ΠνΠ και των τροποποιήσεών της απαγορεύεται.

 

Βγαζουν πιστωτικες χωρις να εχεις καποιον λογαριασμο σε τραπεζα που κανεις την αιτηση ; μπραβο, δεν το ηξερα

 

Ούτε για αστείο. Ειδική περίπτωση ήταν αυτή και έβγαλα κάρτα αποπληρωμής ασφαλιστικών εισφορών (όχι μόνο, περνάει και σε αγορές κανονικά εφόσον έχει διαθέσιμο υπόλοιπο) για μηχανικούς. Όπως μου είπαν, αν προσπαθήσουν να περάσουν αίτηση για πελάτη με οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα, με το που θα καταχωρήσουν το επάγγελμα δεν προχωράει καν η αίτηση παρακάτω και τους πετάει έξω το σύστημά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα σήμερα στο ράδιο,αλλά δεν συγκράτησα Τράπεζα και τόπο παραλήπτη,ότι κάποιος έκανε μία μεταφορά με eBanking στα 100€,και στον παραλήπτη φτάσανε μόνον τα τριάντα εννέα,(ολογράφως 39)...:confused:

Τι λέτε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς παρουσίασα ως δικαιολογία. Και για να ελέγχω και τις προθεσμίες της κάρτας καθώς επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και τον προηγούμενο λογαριασμό τον έλαβα ταχυδρομικώς 12 μέρες μετά τη λήξη του... Δεν γίνεται μου είπε η υπάλληλος. Θα θέσω γραπτό ερώτημα όμως επίσημα στην τράπεζα (και στο υπουργείο αν χρειαστεί) για να μου υποδείξουν από ποιό σημείο της ΠνΠ και των τροποποιήσεών της απαγορεύεται.

 

Ούτε για αστείο. Ειδική περίπτωση ήταν αυτή και έβγαλα κάρτα αποπληρωμής ασφαλιστικών εισφορών (όχι μόνο, περνάει και σε αγορές κανονικά εφόσον έχει διαθέσιμο υπόλοιπο) για μηχανικούς. Όπως μου είπαν, αν προσπαθήσουν να περάσουν αίτηση για πελάτη με οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα, με το που θα καταχωρήσουν το επάγγελμα δεν προχωράει καν η αίτηση παρακάτω και τους πετάει έξω το σύστημά τους.

 

Μια χαρά βγαίνει πιστωτική χωρίς λογαριασμό, αν υπάρχει εισόδημα κατάλληλο. Απλά δεν μοιράζουν απλόχερα μεγάλα πιστωτικά όρια και δεν δίνουν κάρτες χωρίς εκκαθαριστικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ζητησε πιστωτικη στην εθνικη ,με εκκαθαριστικο πολυ πανω απο το ελαχιστο, με δυο καταθετικους λογαριασμους και απορριφθηκε :lol: ,

Ποια τραπεζα σου βγαζει πιστωτικη χωρις καταθετικο λογαριασμο και χωρις ετησια συνδρομη; :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ζητησε πιστωτικη στην εθνικη ,με εκκαθαριστικο πολυ πανω απο το ελαχιστο, με δυο καταθετικους λογαριασμους και απορριφθηκε :lol: ,

Ποια τραπεζα σου βγαζει πιστωτικη χωρις καταθετικο λογαριασμο και χωρις ετησια συνδρομη; :D

 

Το Νοέμβρη έβγαλαν την affinity στον πατέρα μου (alpha bank) με λογαριασμό ανενεργό στην ίδια τράπεζα από εποχή εμπορικής. Είχε ήδη πιστωτική στην Πειραιώς που έχει την μισθοδοσία του. Από την στιγμή που είναι εντάξει στις υποχρεώσεις του και έχει άριστο πιστοληπτικό ιστορικό δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο να μην την εκδώσουν. Παίζει ρόλο και η ηλικία πάντως.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...