Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ποια προπληρωμένη κάρτα συμφέρει για διαδικτυακές συναλλαγές και επίσης ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα επιβράβευσης κατά την γνώμη σας ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση .Τις Visa Electron που τις βρίσκεις και τι διαφορές έχει από τις κανονικές Visa και που χρησιμοποιούνται?

Νομίζω καταλαβαίνω τι ζητάς: προπληρωμένη Revolut και την φορτίζεις 1 δευτερόλεπτο πριν με το ακριβές ποσό με top-up από όποια ελληνική κάρτα σε συμφέρει! ;)

Αν θες να συζητήσουμε ποιο είναι το πιο συμφέρον πρόγραμμα επιβράβευσης μάλλον θα πρέπει να δεις για πιστωτική κάρτα και επίσης πρέπει να σκεφτείς τι ακριβώς ζητάς και αν τυχόν πληρώνεις ετήσια συνδρομή π.χ. συζητούσα με την σύζυγό μου για την Affinity Card που έχει επιβράβευση 2,5% για κάθε συναλλαγή, αλλά καταλήξαμε πως δεν μας συμφέρει η ετήσια συνδρομή ή την μασούτης Visa, αλλά δεν έχουμε μασούτη κοντά μας και δεν έχουμε ψωνίσει ποτε από εκεί (μέχρι σήμερα) ή κι εγώ κοίταζα για την Energy Mastercard που έχει επιβράβευση 3% στα πρατήρια Shell και 1% για κάθε συναλλαγή, αλλά δεν θέλω να βάζω Shell στο αμάξι μου.

Το θέμα είναι να διαλέξεις κάρτα που να ταιριάζει στις καταναλωτικές σου συνήθειες και όχι να προσαρμόσεις τις συνήθειές σου στα μέτρα του εκάστοτε προγράμματος επιβράβευσης.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

...

κι εγώ κοίταζα για την Energy Mastercard που έχει επιβράβευση 3% στα πρατήρια Shell και 1% για κάθε συναλλαγή, αλλά δεν θέλω να βάζω Shell στο αμάξι μου.

...

 

Αν βάζεις ΕΚΟ, κοιτα την YES της eurobank

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω από πέρσι ένα λογαριασμό μισθοδοσίας στην εθνική. Τώρα με το lockdown στο στρατό μου έμειναν κάποια λεφτά στην άκρη που είχα μαζέψει, μπορώ αυτά να τα βάλω στο λογαριασμό ως κατάθεση no questions asked η πρέπει κάπως μα τα δικαιολογήσω;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος γνωρίζει τι παίζει με τις ημερομηνίες χρέωσης μίας πιστωτικής κάρτας ώστε να επιβεβαιώσω εάν αυτό που πιστεύω είναι σωστό.

Για παράδειγμα, εάν η ημερομηνία χρέωσης ξεκινάει καθε 5 και τελειώνει κάθε 4 του επόμενου καιη ημερομηνία λήξης του λογαριασμού είναι στης 1 του μηνός, έγω εαν κάνω μια αγορά ας πούμε 1000 ευρώ στις 5 του μηνός, αυτά τα 1000 ευρώ θα χρειαστεί να τα πληρώσω μετά απο 55-57 ημέρες σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος γνωρίζει τι παίζει με τις ημερομηνίες χρέωσης μίας πιστωτικής κάρτας ώστε να επιβεβαιώσω εάν αυτό που πιστεύω είναι σωστό.

Για παράδειγμα, εάν η ημερομηνία χρέωσης ξεκινάει καθε 5 και τελειώνει κάθε 4 του επόμενου καιη ημερομηνία λήξης του λογαριασμού είναι στης 1 του μηνός, έγω εαν κάνω μια αγορά ας πούμε 1000 ευρώ στις 5 του μηνός, αυτά τα 1000 ευρώ θα χρειαστεί να τα πληρώσω μετά απο 55-57 ημέρες σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω βγαίνει λίγο λιγότερο, αλλά σίγουρα περισσότερο από ένας μήνας. Ο αλγόρθιμός σου είναι σωστός: Θα είναι η ημερομηνία πληρωμής του μεθεπόμενου λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι περίπου το υπολόγισα. Αυτές οι ημερομηνίες φαίνονται στον λογαριασμό της πιστωτικής; Δηλαδή αναφέρονται ξεκάθαρα; Προφανώς η ημερομηνία λήξης αναφέρεται, αλλά οι ημερομηνία χρέωσης (το πότε ξεκινάει και το πότε τελειώνει η χρέωση), αναφέρεται και αυτή; Δεν έχω βγάλει ακόμα αλλα για αυτόν και για πολλούς άλλους λόγους αυτές τις μέρες θα κάνω αίτηση και ψάχνω να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ναι περίπου το υπολόγισα. Αυτές οι ημερομηνίες φαίνονται στον λογαριασμό της πιστωτικής; Δηλαδή αναφέρονται ξεκάθαρα; Προφανώς η ημερομηνία λήξης αναφέρεται, αλλά οι ημερομηνία χρέωσης (το πότε ξεκινάει και το πότε τελειώνει η χρέωση), αναφέρεται και αυτή; Δεν έχω βγάλει ακόμα αλλα για αυτόν και για πολλούς άλλους λόγους αυτές τις μέρες θα κάνω αίτηση και ψάχνω να μάθω όσο το δυνατόν περισσότερα γίνεται.

 

αυτο που ανεφερες το κανουν πολλοι, ειναι καλο κολπο αρκει να μην σε παρει απο κατω και μπλεξεις με τοκους υπερημεριας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τόκοι υπερημερίας δηλαδή εάν αργήσω να πληρώσω τον λογαριασμό σωστά;

 

ακριβως, εαν δεν αποπληρωσεις ολο το χρεος εντος προθεσμιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι τόκοι υπερημερίας είναι δια νόμου μέχρι 2,5% περισσότερο από το κανονικό. Άρα δεν με φοβίζουν τα 2,5 . Με φοβίζουν τα 17-20.
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε τυπικοί οι τόκοι που αντιστοιχούν στο ποσό (οφειλής - καταβολής) όσο η καταβολή είναι μεγαλύτερη της ελάχιστης ονομάζονται τόκοι κεφαλαίου και προφανώς δεν καθιστούν κάποιον μη ενήμερο στην τράπεζα, ίσα-ίσα που οι τράπεζες επιθυμούν τέτοια προφίλ, και αντιστοιχούν σε ποσό ετήσιου επιτοκίου (APR%)*(ποσό οφειλής - ποσό καταβολής)/12. Οι τόκοι υπερημερίας εφαρμόζονται εάν δεν πληρωθεί το ποσό της ελάχιστης καταβολής και σε καθιστούν μη ενήμερο/ληξιπρόθεσμο στην τράπεζα, άρα μετά από 1-2 φορές εντάσσεσαι στον Τειρεσία. Αντιστοιχούν στο APR%+2,5% και εφαρμόζονται από την 1η ημέρα, και όχι από την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού.
Link to comment
Share on other sites

Εχω χρεωστική eurobang θεωρώ τήν τηλεφωνική έξυπηρετηση άψογη.
EuroBANG ?

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Τα δέκα μηνύματα ήθελε να φτάσει και βιαζόταν στο γράψιμο...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εατειλα το παρακάτω mail στην εξυπ. πελατών της Alpha Bank.

Εχει τυχει σε καποιον άλλον, και πόσο καιρό μετά, διορθώθηκε ;

 

καλησπέρα σαςθέλω να σας αναφέρω ένα πρόβλημα*που προέκυψε πριν από λίγα λεπτά, στις 21/08/2020 στις 20.45 περίπουΣυγκεκριμένα επισκέφτηκα το ΑΤΜ που βρίσκεται στο κατάστημα σας στον Πύργο Ηλείας*και προσπάθησα να κάνω κατάθεση*(χωρίς φάκελο) σε τραπεζικό μου λογαριασμό με την συνδεδεμένη χρεωστική μου κάρτα με αριθμό* ********5006

Βάζοντας την κάρτα, πληκτρολόγησα το Pin και τοποθέτησα το ποσό κατάθεσης στην υποδοχή. (3 χαρτονομίσματα των 50€ και δυο των 20€). Το ΑΤΜ με ενημέρωσε ότι η συναλλαγή ακυρώνεται λόγω λανθασμένου PIn. Αμέσως άνοιξε το πορτάκι που είχα τοποθετήσει τα χρήματα και μου ζητήθηκε να τα πάρω πίσω. Όμως εκεί υπήρχαν 1 των 50€ και δυο των 20€. Δηλαδή αντί για το αρχικό ποσό των 190€ που είχα τοποθετήσει μου επιστράφηκαν μόνον 90€ .*Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 50€ = 100€Επανέλαβα την διαδικασία τοποθετώντας τα 90€, πάλι με λανθασμένο PIn, η συναλλαγή ακυρώθηκε και πάλι και μου επιστράφηκε*μόνο το χαρτονόμισμα των 50€. Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 20€ = 40€Επανέλαβα και τρίτη φορά τη διαδικασία με το σωστό Pin αυτή τη φορά και έκανα κατάθεση του χαρτονομίσματος των 50€ που είχε επιμείνει. Το ποσό αυτό των 50€ πιστώθηκε κανονικά στον λογαριασμό μου.Συνοψίζοντας σας ενημερώνω ότι το ATM μου κράτησε χωρίς να τα πιστώσει 100€ την πρώτη φορά και 40€ την δεύτερη, συνολικά 140€, τα οποία και ζητώ να κατατεθούν στον λογαριασμό μου ****3955Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση χρειαστείτε

Φιλικά
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εατειλα το παρακάτω mail στην εξυπ. πελατών της Alpha Bank.

 

Εχει τυχει σε καποιον άλλον, και πόσο καιρό μετά, διορθώθηκε ;

 

 

 

καλησπέρα σαςθέλω να σας αναφέρω ένα πρόβλημα*που προέκυψε πριν από λίγα λεπτά, στις 21/08/2020 στις 20.45 περίπουΣυγκεκριμένα επισκέφτηκα το ΑΤΜ που βρίσκεται στο κατάστημα σας στον Πύργο Ηλείας*και προσπάθησα να κάνω κατάθεση*(χωρίς φάκελο) σε τραπεζικό μου λογαριασμό με την συνδεδεμένη χρεωστική μου κάρτα με αριθμό* ********5006

 

Βάζοντας την κάρτα, πληκτρολόγησα το Pin και τοποθέτησα το ποσό κατάθεσης στην υποδοχή. (3 χαρτονομίσματα των 50€ και δυο των 20€). Το ΑΤΜ με ενημέρωσε ότι η συναλλαγή ακυρώνεται λόγω λανθασμένου PIn. Αμέσως άνοιξε το πορτάκι που είχα τοποθετήσει τα χρήματα και μου ζητήθηκε να τα πάρω πίσω. Όμως εκεί υπήρχαν 1 των 50€ και δυο των 20€. Δηλαδή αντί για το αρχικό ποσό των 190€ που είχα τοποθετήσει μου επιστράφηκαν μόνον 90€ .*Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 50€ = 100€Επανέλαβα την διαδικασία τοποθετώντας τα 90€, πάλι με λανθασμένο PIn, η συναλλαγή ακυρώθηκε και πάλι και μου επιστράφηκε*μόνο το χαρτονόμισμα των 50€. Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 20€ = 40€Επανέλαβα και τρίτη φορά τη διαδικασία με το σωστό Pin αυτή τη φορά και έκανα κατάθεση του χαρτονομίσματος των 50€ που είχε επιμείνει. Το ποσό αυτό των 50€ πιστώθηκε κανονικά στον λογαριασμό μου.Συνοψίζοντας σας ενημερώνω ότι το ATM μου κράτησε χωρίς να τα πιστώσει 100€ την πρώτη φορά και 40€ την δεύτερη, συνολικά 140€, τα οποία και ζητώ να κατατεθούν στον λογαριασμό μου ****3955Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση χρειαστείτε

 

Φιλικά
Να πας στην τραπεζα. Υπάρχει ειδική θέση που μπαίνουν οι καταθέσεις και γίνεται καταμέτρηση στο τέλος της ημέρας. Έχει τύχει και σε εμένα οχι με λάθος pin αλλά κράτησε τα λεφτά το μηχάνημα και δεν μου έδωσε καν απόδειξη κατάθεσης.

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πας στην τραπεζα. Υπάρχει ειδική θέση που μπαίνουν οι καταθέσεις και γίνεται καταμέτρηση στο τέλος της ημέρας. Έχει τύχει και σε εμένα οχι με λάθος pin αλλά κράτησε τα λεφτά το μηχάνημα και δεν μου έδωσε καν απόδειξη κατάθεσης.

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Την Τρίτη μπορω να παω στο κατάστημα. Την Δευτέρα δεν μπορω. Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα τα χασω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει συμβεί στο μέσα μηχάνημα της eurobank να κάνω κατάθεση, να μου κρατήσει 50 ευρώ χωρίς όμως να το μετρήσει στο συνολικό ποσό της κατάθεσης. Δεν μου το δεσμεύσε ας πούμε ως πλαστό, αλλά το δέχτηκε κανονικά,απλώς δεν το μέτρησε στο σύνολο. Αμεσως τους ενημερωσα και μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι το κλείσιμο της τράπεζας για να γίνει η καταμέτρηση ώστε να διαπιστωθεί αυτό που τους ανέφερα. Έτσι και έγινε δηλαδή το απόγευμα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχει πιστωθει το ποσό στον λογαριασμό μου.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εατειλα το παρακάτω mail στην εξυπ. πελατών της Alpha Bank.

Εχει τυχει σε καποιον άλλον, και πόσο καιρό μετά, διορθώθηκε ;

 

καλησπέρα σαςθέλω να σας αναφέρω ένα πρόβλημα*που προέκυψε πριν από λίγα λεπτά, στις 21/08/2020 στις 20.45 περίπουΣυγκεκριμένα επισκέφτηκα το ΑΤΜ που βρίσκεται στο κατάστημα σας στον Πύργο Ηλείας*και προσπάθησα να κάνω κατάθεση*(χωρίς φάκελο) σε τραπεζικό μου λογαριασμό με την συνδεδεμένη χρεωστική μου κάρτα με αριθμό* ********5006

Βάζοντας την κάρτα, πληκτρολόγησα το Pin και τοποθέτησα το ποσό κατάθεσης στην υποδοχή. (3 χαρτονομίσματα των 50€ και δυο των 20€). Το ΑΤΜ με ενημέρωσε ότι η συναλλαγή ακυρώνεται λόγω λανθασμένου PIn. Αμέσως άνοιξε το πορτάκι που είχα τοποθετήσει τα χρήματα και μου ζητήθηκε να τα πάρω πίσω. Όμως εκεί υπήρχαν 1 των 50€ και δυο των 20€. Δηλαδή αντί για το αρχικό ποσό των 190€ που είχα τοποθετήσει μου επιστράφηκαν μόνον 90€ .*Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 50€ = 100€Επανέλαβα την διαδικασία τοποθετώντας τα 90€, πάλι με λανθασμένο PIn, η συναλλαγή ακυρώθηκε και πάλι και μου επιστράφηκε*μόνο το χαρτονόμισμα των 50€. Κρατήθηκαν δηλαδή τα 2 των 20€ = 40€Επανέλαβα και τρίτη φορά τη διαδικασία με το σωστό Pin αυτή τη φορά και έκανα κατάθεση του χαρτονομίσματος των 50€ που είχε επιμείνει. Το ποσό αυτό των 50€ πιστώθηκε κανονικά στον λογαριασμό μου.Συνοψίζοντας σας ενημερώνω ότι το ATM μου κράτησε χωρίς να τα πιστώσει 100€ την πρώτη φορά και 40€ την δεύτερη, συνολικά 140€, τα οποία και ζητώ να κατατεθούν στον λογαριασμό μου ****3955Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση χρειαστείτε

Φιλικά

 

Μου είχε γίνει το ίδιο, απλά το ένα χαρτονόμισμα ήταν υπό επεξεργασία και είχα πατήσει ακύρωση συναλλαγής και το κράτησε. Δε μου έβγαλε χαρτάκι. Μην τα πολυλογώ με το δικό μου θέμα (γιατί είχε και συνέχεια), έστειλα email, μίλησα με εξυπηρέτηση και με κατάστημα, με το κατάστημα αρκετές φορές και αρχικά δεν έβλεπαν κάτι το περίεργο και υποτίθεται ότι όλα τα χαρτονομίσματα είχαν κατατεθεί σε λογαριασμούς κτλ. Με τα πολλά βγήκε άκρη, με το κατάστημα (πήγα και ο ίδιος από εκεί).

 

Αρχικά θα σου πρότεινα να πάρεις στην εξυπηρέτηση και ανεξάρτητα με το τι θα σου πουν, να καλέσεις και στο κατάστημα.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει συμβεί στο μέσα μηχάνημα της eurobank να κάνω κατάθεση, να μου κρατήσει 50 ευρώ χωρίς όμως να το μετρήσει στο συνολικό ποσό της κατάθεσης. Δεν μου το δεσμεύσε ας πούμε ως πλαστό, αλλά το δέχτηκε κανονικά,απλώς δεν το μέτρησε στο σύνολο. Αμεσως τους ενημερωσα και μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω μέχρι το κλείσιμο της τράπεζας για να γίνει η καταμέτρηση ώστε να διαπιστωθεί αυτό που τους ανέφερα. Έτσι και έγινε δηλαδή το απόγευμα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχει πιστωθει το ποσό στον λογαριασμό μου.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι. Λογικα κι εγω αυτό περιμενω να γινει τη Δευτέρα. Εστειλα ομως το mail για να ενημερωσω

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου είχε γίνει το ίδιο, απλά το ένα χαρτονόμισμα ήταν υπό επεξεργασία και είχα πατήσει ακύρωση συναλλαγής και το κράτησε. Δε μου έβγαλε χαρτάκι. Μην τα πολυλογώ με το δικό μου θέμα (γιατί είχε και συνέχεια), έστειλα email, μίλησα με εξυπηρέτηση και με κατάστημα, με το κατάστημα αρκετές φορές και αρχικά δεν έβλεπαν κάτι το περίεργο και υποτίθεται ότι όλα τα χαρτονομίσματα είχαν κατατεθεί σε λογαριασμούς κτλ. Με τα πολλά βγήκε άκρη, με το κατάστημα (πήγα και ο ίδιος από εκεί).

 

Αρχικά θα σου πρότινα να πάρεις στην εξυπηρέτηση και ανεξάρτητα με το τι θα σου πουν, να καλέσεις και στο κατάστημα.

 

Αυτο θα κανω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αν θελήσω να αγοράσω ένα προϊόν σε άτοκες δόσεις (πχ από το πλαίσιο ενα κινητό, λαπτοπ κτλ) όπου η τιμή του είναι μεγαλύτερη από το πιστωτικό όριο, θα υπάρξει θέμα?

Παράδειγμα: Πιστωτικό όριο 500 ευρώ, αγορά λάπτοπ 700 ευρώ σε 12 (άτοκες φυσικά) δόσεις.

Έχω την university από την Πειραιώς και την student από την eurobank.

 

Thanks

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Αν θελήσω να αγοράσω ένα προϊόν σε άτοκες δόσεις (πχ από το πλαίσιο ενα κινητό, λαπτοπ κτλ) όπου η τιμή του είναι μεγαλύτερη από το πιστωτικό όριο, θα υπάρξει θέμα?

Παράδειγμα: Πιστωτικό όριο 500 ευρώ, αγορά λάπτοπ 700 ευρώ σε 12 (άτοκες φυσικά) δόσεις.

Έχω την university από την Πειραιώς και την student από την eurobank.

 

Thanks

με την καρτα της eurobank δεν θα εχεις προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκ μέρους φίλου

Ανοίγοντας λογαριασμό μισθοδοσίας (ιδιωτικός υπ.) στην Πειραιώς, μπορείς να αιτηθείς κατευθείαν για πιστωτική (που λένε ότι την δίνουν και δωρεάν)?

Και γενικά η Πειραιώς δεν εχει περισσότερα προνόμια για τον λογαριασμό μισθοδοσίας εναντίον της Eurobank?

Τον ενδιαφέρει να μπορεί να βγάλει πιστωτική

 

με την καρτα της eurobank δεν θα εχεις προβλημα

Οκ σε ευχαριστώ πολύ.

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Εχω εκδοσει προσθετη πιστωτική καρτα στο ονομα της κόρης μου συνδεδεμενη φυσικα με την δικη μου. Εχει φταξει δικο της ebanking και δικο της allphawallet και εχει κατεβασει στο κινητό της τις εφαρμογές. Εχει προσθεσει στο allphawallet την καρτα. Το κινητό εχει NFC.

Το περιεργο ειναι οτι ενω στην Κύπρο πληρωνει κανονικα με το κινητό σε POS χρεωνοντας την καρτα, στην Ελλάδα δεν περναει καμια πληρωμή με το κινητό. Φυσικά πληρώνει χωρις προβλημα με την καρτα.

Μπορει να φανταστει καποιος γιατι γινεται αυτο; Τι να φταιει; Η καρτα ειναι πιστωτικη της Alpha bank

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...