Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ταυτότητα, το τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμό (νερο ή δεη ή τηλεφωνο) ακόμα και σύνδεση κινητού απλά να πιστοποιεί την διεύθυνση σου. Αν έχεις καρτοκινητό θέλουνε βεβαίωση από την εταιρία με τα στοιχεία σου Οτι είναι στο όνομα σου και βεβαίωση εργοδότη Αλλά αφού δεν δουλεύεις πάρε την κάρτα ανεργίας καλού κακού.

 

Αυτά νομίζω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ταυτότητα, το τελευταίο εκκαθαριστικό εφορίας, λογαριασμό (νερο ή δεη ή τηλεφωνο) ακόμα και σύνδεση κινητού απλά να πιστοποιεί την διεύθυνση σου. Αν έχεις καρτοκινητό θέλουνε βεβαίωση από την εταιρία με τα στοιχεία σου Οτι είναι στο όνομα σου και βεβαίωση εργοδότη Αλλά αφού δεν δουλεύεις πάρε την κάρτα ανεργίας καλού κακού.

 

Αυτά νομίζω.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Διάβασα πως πρέπει να ανοίξω λογαριασμό στην Εθνική τράπεζα για ένα επίδομα του Οαεδ.Λόγω ενός θέματος υγείας δεν μπορώ να πάω αυτές τις μέρες,είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει σε αυτή τη φάση τι δικαιολογητικά χρειάζονται για έναν απλό λογαριασμό ταμιευτηρίου ή να μου δώσει ένα λινκ?Μπαίνω στο site της Εθνικής αλλά δεν βρίσκω κάπως τα δικαιολογητικά

 

Επισης επειδη εχει ενα προγραμμα με την εθνικη ασφλαιστικη,σου αφαιρει 1€ το μηνα και στο εξαμηνο δικαιουσαι να πας με checkup με την εκπτωση του ταμειου σου μαζι και τα 6€.

Μετα απο ενα μηνα,κανε τον απλο ταμιευτηριου.

Και για E-Banking κωδικους σου βγαζουν με 5€ χρεωση και μια prepaid go μαζι(οπου για την εκδοση της ζητανε τα 5€).Και 1€ για να βαλεις στο λογαριασμο με το που κανεις ανοιγμα νεου λογαριασμου.

Για την μετατροπη σε απλο ταμιευτηριο επισης,πρεπει να πας στο καταστημα που ανοιξες λογαριασμο,οχι σε αλλο υποκαταστημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω.Εχεις κάποιος παραλάβει enter Visa bonus της alpha bank;Με ποιον τρόπο παρελαβε;με ΕΛΤΑ ή απο την τραπεζα;Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αίτηση δεν έχω παραλάβει κάτι αλλά η κάρτα φαίνεται ήδη στην εφαρμογή της alpha bank.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για πιστωτική ήρθε με ταχυδρομείο και ήτανε διαθέσιμη καμια εβδομάδα πριν στο e banking

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ.Οποτε περιμένω .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω.Εχεις κάποιος παραλάβει enter Visa bonus της alpha bank;Με ποιον τρόπο παρελαβε;με ΕΛΤΑ ή απο την τραπεζα;Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αίτηση δεν έχω παραλάβει κάτι αλλά η κάρτα φαίνεται ήδη στην εφαρμογή της alpha bank.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα για πιστωτική ήρθε με ταχυδρομείο και ήτανε διαθέσιμη καμια εβδομάδα πριν στο e banking

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Ετσι γινεται. Αμεσως με την εκδοση καταχωρειται αυτο ματα στο ebanking και φαινεται εκει. Συγχρονως αποστελεται με ταχυδρομειο. Την παραλαμβανεις μια βδομαδα περιπου μετα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα περιμένω.Εξαλλου δεν είδα ακόμη τη χρέωση των 12€ στο e banking πάρα μόνο την κάρτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω.Εχεις κάποιος παραλάβει enter Visa bonus της alpha bank;Με ποιον τρόπο παρελαβε;με ΕΛΤΑ ή απο την τραπεζα;Έκανα την προηγούμενη εβδομάδα αίτηση δεν έχω παραλάβει κάτι αλλά η κάρτα φαίνεται ήδη στην εφαρμογή της alpha bank.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

ΕΛΤΑ απλή αλληλογραφία και πάνω από βδομάδα. Υποθέτω παίζει ρόλο και η περιοχή.

 

Στο e-banking ναι φαίνεται άμεσα.

 

Επίσης κωδικός για να σταλεί pin και ενεργοποίηση γίνονται και μέσω e-banking. ΑΤΜ απαραίτητο μόνο για την αλλαγή pin.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι σημενει η αιτιολογία Maintenance Fees for C/ACs No Limit Reversal ; Εμφανίζεται σε πίστωση 3,00€ από άγνωστο αποστολέα σε λογαριασμό της τράπεζας Κύπρου
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η Αλφα ειναι απαράδεχτη ώρες-ώρες, μια εβδομάδα και για να βγάλουν τον λογαριασμό της πιστωτικής! Η κάρτα ανανεώνεται κάθε 7 του μηνός και ο λογαριασμός βγήκε σήμερα 16!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "ανανεώνεται";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά εννοεί ότι κάθε 7 του μηνός εκδίδεται ο λογαριασμός της πιστωτικής του κάρτας, αλλά αργεί να φανεί το pdf αρχείο του λογαριασμού του στο internet banking. Πάντως, κι εγώ απορώ γιατί παίρνει τόσες μέρες για να βγει το pdf. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Στην alpha μισθοδοσία, άκυρο για πιστωτική

Στην Εθνική 15000€ καταθέσεις, άκυρο για πιστωτική

Στην Eurobank ούτε καν λογαριασμό, πιστωτική με 2000€ όριο

Link to comment
Share on other sites

Στην alpha μισθοδοσία, άκυρο για πιστωτική

Στην Εθνική 15000€ καταθέσεις, άκυρο για πιστωτική

Στην Eurobank ούτε καν λογαριασμό, πιστωτική με 2000€ όριο

Κανένα πρόβλημα λοιπόν.... Αυτή με 5ην "επιστροφή" έβγαλες;

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η Αλφα ειναι απαράδεχτη ώρες-ώρες, μια εβδομάδα και για να βγάλουν τον λογαριασμό της πιστωτικής! Η κάρτα ανανεώνεται κάθε 7 του μηνός και ο λογαριασμός βγήκε σήμερα 16!
Web banking δεν έχεις;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η Αλφα ειναι απαράδεχτη ώρες-ώρες, μια εβδομάδα και για να βγάλουν τον λογαριασμό της πιστωτικής! Η κάρτα ανανεώνεται κάθε 7 του μηνός και ο λογαριασμός βγήκε σήμερα 16!

Έχουν/είχαν καθυστερήσει συστημικά τα PDF λόγω αλλαγών που έγιναν με τις αναλήψεις μετρητρών ( Υπολογισμός διαθέσιμου μετρητών μετά από κάποιες μεταβολές,μήνυμα στο statement κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Web banking δεν έχεις;

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εχω, απο εκει βλέπω τον λογαριασμό της πιστωτικής αλλά σχεδόν πάντα καθυστερεί η εκδοσή από 3 έως και 8-9 μέρες.

Δεν ξερω αν το κάνουν το ίδιο και οι άλλες τράπεζες.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω, απο εκει βλέπω τον λογαριασμό της πιστωτικής αλλά σχεδόν πάντα καθυστερεί η εκδοσή από 3 έως και 8-9 μέρες.

Δεν ξερω αν το κάνουν το ίδιο και οι άλλες τράπεζες.

 

Δύο ή το πολύ τρεις μέρες ναι. Οκτώ και εννέα δεν έχει κάνει ποτέ σε μένα.

Αλλά από την πρώτη στιγμή, άμεσα, φαίνονται οι κινήσεις, το υπόλοιπο και η ελάχιστη καταβολή. Επομένως ας αργήσει και λίγο το pdf

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω, απο εκει βλέπω τον λογαριασμό της πιστωτικής αλλά σχεδόν πάντα καθυστερεί η εκδοσή από 3 έως και 8-9 μέρες.

Δεν ξερω αν το κάνουν το ίδιο και οι άλλες τράπεζες.

 

Συμβαίνει και στην Πειραιώς...είναι οι αλλαγές που έγιναν με τα Capital controls και αλλάζουν διαδικασίες με τις αναλήψεις μετρητών (Για τα αρχεία PDF πάντα,όχι στις κινήσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Ξερει κανεις για την πειραιως ποτε ερχεται ο λογαριασμος για την πρωτη δοση πιστωτικης; Εκανα αγορα στις 5 νομιζω αλλα δεν μ εχει ερθει τιποτα για να παω να ρωτησω κιολας αν μπορω να βαλω 3 δοσεις μαζι να τελειωνω νωριτερα.
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ξέρει.

Ο κάθε πελάτης έχει διαφορετική ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μια π το παμε και μια που ηρθε!

Τωρα θα δω αν μπορω να βαλω 1/3 του συνολικου ποσου αντι για μονο μια δοση να τελειωσω μπαμ

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μια π το παμε και μια που ηρθε!

Τωρα θα δω αν μπορω να βαλω 1/3 του συνολικου ποσου αντι για μονο μια δοση να τελειωσω μπαμ

 

Αν κατάλαβα τι εννοείς, μπορείς να το κάνεις αυτό.

Να πληρώσεις στην κάρτα ό,τι ποσό θέλεις, αλλά οι δόσεις θα πληρώνονται στο χρόνο που έχει κανονιστεί και όχι νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μια π το παμε και μια που ηρθε!

Τωρα θα δω αν μπορω να βαλω 1/3 του συνολικου ποσου αντι για μονο μια δοση να τελειωσω μπαμ

δεν γινεται,απλά θα μειώσεις τις δόσεις από το τέλος και η τρεχουμενη θα τρέχει κανονικά

αυτό ξέρω εγώ

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...