Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Έγινε κι αυτή διάφανη;; Μέχρι τώρα διάφανη και εντυπωσιακή (ένα χρόνο τώρα και δεν έχουν σταματήσει να με ρωτάνε όπου τη δίνω μα τη κάρτα είναι αυτή και αν πληρώνω εξτρα για να την εχω :lol:) είναι η blue amex https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/pistotikes-kartes/blue-american-express

 

 

 

Δε φαινόταν από τις φωτογραφίες στο site και ξαφνιάστηκα. Δεν είχα ξαναδεί διάφανη κάρτα.

 

Ωραία είναι αλλά φαίνεται να αποκτά γρατσουνιές και με το άγγιγμα. Σε λίγο μάλλον δε θα είναι διάφανη...

Link to comment
Share on other sites

Άχετο, παλιότερα είχε πέσει στα χέρια μου διάφανο 5λιρο Αγγλίας.

Πήγα και το έδωσα σε κατάστημα αντί να το κρατήσω!

Link to comment
Share on other sites

Άχετο, παλιότερα είχε πέσει στα χέρια μου διάφανο 5λιρο Αγγλίας.

Πήγα και το έδωσα σε κατάστημα αντί να το κρατήσω!

 

εγώ έχω δει και την sapphire την κάρτα της Αμερικής πρέπει να είναι που είναι μεταλλική και εκείνη κάνει την διαφορά! :-)

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω ένα ποσό σε λογαριασμό της euro bank. Περίπου 1000 ευρώ. Ποια τράπεζα έχει το χαμηλότερο εμβασμα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω ένα ποσό σε λογαριασμό της euro bank. Περίπου 1000 ευρώ. Ποια τράπεζα έχει το χαμηλότερο εμβασμα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσω e banking της Πειραιώς είναι 1€.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω e banking της Πειραιώς είναι 1€.
Ευχαριστώ παικταρά!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω ένα ποσό σε λογαριασμό της euro bank. Περίπου 1000 ευρώ. Ποια τράπεζα έχει το χαμηλότερο εμβασμα?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άμα θέλεις να μεταφερθούν τα χρήματα στην Eurobank μέσα σε ένα λεπτό, και να μπουν καθαρά χωρίς να κρατήσει η Eurobank έξτρα προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος. θα επιλέξεις με υψηλή προτεραιότητα και μπορείς έως της 16:00 και μόνο ημέρες που είναι ανοιχτή η τράπεζα. και η προμήθεια είναι 1.50 ευρώ επιπλέον το ενός ευρώ όπως είναι στην χαμηλή προτεραιότητα, σύνολο 2.50 ευρώ αλλά μπαίνουν άμεσα ενώ στην χαμηλή προτεραιότητα θα μπουν σε κάποιες ημέρες 1-2 αναλόγως αλλά το κόστος είναι 1 ευρώ για εσένα και θα κρατήσει και η τράπεζα εισερχομενο εμβασμα σε αυτόν που θα το στείλεις! . ανάλογα τι εξυπηρετεί επιλέγεις! εγώ πάντως επιλέγω τα 2.50 ευρώ και ξεμπερδεύω !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μέσω IRIS εντελώς δωρεάν από οποιαδήποτε τράπεζα 500 +500 ευρώ σε δύο διαφορετικές μέρες ακόμα και το σαββατοκύριακο.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω IRIS εντελώς δωρεάν από οποιαδήποτε τράπεζα 500 +500 ευρώ σε δύο διαφορετικές μέρες ακόμα και το σαββατοκύριακο.

 

δεν το κατάλαβα αυτό? δηλαδή? εξήγησε το μας !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν το κατάλαβα αυτό? δηλαδή? εξήγησε το μας !

 

π.χ από την alpha bank.

Untitled.png

 

υπάρχει και στις εφαρμογές για κινητά των τραπεζών νομίζω.

Στέλνεις μέχρι 500 ευρώ ανα ημέρα από έναν λογαριασμό, σε λογαριασμό οποιασδήποτε τράπεζας, χωρίς χρέωση

Link to comment
Share on other sites

π.χ από την alpha bank.

Untitled.png

 

υπάρχει και στις εφαρμογές για κινητά των τραπεζών νομίζω.

Στέλνεις μέχρι 500 ευρώ ανα ημέρα από έναν λογαριασμό, σε λογαριασμό οποιασδήποτε τράπεζας, χωρίς χρέωση

 

Σε αυτή την περίπτωση παίζει κάποιο ρόλο εάν επιλέξεις SHA ή OUR?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση παίζει κάποιο ρόλο εάν επιλέξεις SHA ή OUR?

 

Στο συγκεκριμένο screenshot δεν είχα επιλέξει το IRIS, άρα το μενου λογικά θα αλλάζει λίγο.

Δεν το επέλεξα γιατί είναι ενεργό μόνο τις μέρες και ώρες που γράφει (εργάσιμες 8:00-16:15)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν έξοδα στο IRIS

αλλά πρέπει να κάνει κάποιος εγγραφή με το τηλέφωνο του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν έξοδα στο IRIS

αλλά πρέπει να κάνει κάποιος εγγραφή με το τηλέφωνο του.

 

και γιατί δεν μου το είπανε εμένα στην εξυπηρέτηση πελατών για την εγγραφή στο iris? μήπως έχει κάποιο πάγιο? τον μήνα?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν μου το είπανε εμένα στην εξυπηρέτηση πελατών για την εγγραφή στο iris? μήπως έχει κάποιο πάγιο? τον μήνα?

 

Για να συνεχίσεις να πληρώνεις προμήθειες. Όχι, δεν υπάρχει κάποιο πάγιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με Revolut σε Εθνική είναι 0€ η προμήθεια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι αλλά θα χρεωθούν τέλη εισερχομένου εμβάσματος από την Εθνική. Ενώ με Iris είναι όλα δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι αλλά θα χρεωθούν τέλη εισερχομένου εμβάσματος από την Εθνική. Ενώ με Iris είναι όλα δωρεάν.

 

Μια παρατηρηση για το IRIS και διορθωστε τυχον λαθη μου (Το εχω ενεργοποιησει σε τρεις τραπεζες Eurobank, AlphaBank και Πειραιώς)

Απο λογαριασμό σου στην Eurobank στελνεις με IRIS σε οποιονδηποτε ΙΒΑΝ οποιουδυποτε ατομου. Αν αυτος εχει ενεργοποιησει το IRIS πιστωνεται αμεσα και δωρεαν τα χρηματα στον λογαριασμό του. Αν δεν το εχει ενεργοποιησει του πηγαινει mail ή sms με την πληροφορια οτι καποιος του στελνει χρηματα και του προτεινει να πατησει ενα link και να καταχβρησει το IBAN roy. Αν το κανει πιστωνεται τα χρηματα την πρωτη εργασιμη που ακολουθει και παλι δωρεαν

Απο λογαριασμο σου στην Πειραιώς ή στην Alpha Bank στελνεις με IRIS σε λογαριασμό ΙΒΑΝ ατομου με την προϋπόθεση οτι και αυτος εχει ενεργοποιησει το IRIS

Ειναι ετσι ή κανω λαθος;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι αλλά θα χρεωθούν τέλη εισερχομένου εμβάσματος από την Εθνική. Ενώ με Iris είναι όλα δωρεάν.
Έστειλα από Κύπρο και δεν υπήρχε καμία χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα από Κύπρο και δεν υπήρχε καμία χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μήπως το ποσό ηταν κατω απο 15,00€ ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ποσό ηταν κατω απο 15,00€ ?
100€

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

100€

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Παιδια καλησπερα,

 

Μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει σχετικα με το ιρισ.Ανα τακτα διαστηματα λαμβανω καποια μικρο ποσα των 50 εως 100 ευρω

απο την πρωην συζηγο που ειναι Αυστρια.Καθε φορα φυσικα η εθνικη με χρεωνει με 3 ευρω το εισερχομενο.Μπορει μεσω ιρισ η πρωην να μου στειλει χωρις να χρεωθω τα εισερχομενα? Εχει ιρισ εκει η αυτο δουλευει μονο μεταξυ ελληνικων τραπεζων?

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για ελληνικές τράπεζες

 

Καλα το φανταστικα.Τελοςπαντων.Ευχαριστω για την ενημερωση:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

 

Μπορει να μου πει καποιος αν γνωριζει σχετικα με το ιρισ.Ανα τακτα διαστηματα λαμβανω καποια μικρο ποσα των 50 εως 100 ευρω

απο την πρωην συζηγο που ειναι Αυστρια.Καθε φορα φυσικα η εθνικη με χρεωνει με 3 ευρω το εισερχομενο.Μπορει μεσω ιρισ η πρωην να μου στειλει χωρις να χρεωθω τα εισερχομενα? Εχει ιρισ εκει η αυτο δουλευει μονο μεταξυ ελληνικων τραπεζων?

 

Μπορεις να ανοιξεις ενα λογαριασμο στην Revolut η στην N26 για να μην χρεώνεσαι τα εξοδα εισερχομενου εμβασματος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...