Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

η χρεωστικη american express ( amex ) της alpha bank η μαυρη σε συναλλαγες στον βασιλοπουλο δινει για καθε 1 ευρω *4 ποντους και μετα *2 του ποσου που θα βγει. απιστευτο!!

αυτη η προσφορα δεν την ειδα καπου γραμμενη και μεχρι ποτε θα ισχυει αλλα ισχυει γενικα στα αβ βασιλουπουλος.

 

Εχει αναφερθεί λίγα posts πιο πάνω, δεν έχει σχέση με βασιλόπουλο παντού δίνουν τα διπλά όλες οι χρεωστικές amex ως 20/5

http://www.alphabankcards.gr/?TabId=136&xmid=22020

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λάθος λογαριασμό δεν έβαλα σίγουρα μιας και το έχω αποθηκευμένο μου το βγάζει αμέσως. Μήνυμα πρέπει να ήρθε αλλά δεν είχαν τραβηχτεί τα χρήματα. Λέω Σάββατο είναι θα τα τραβήξουν Δευτέρα. Θυμάμαι σίγουρα ότι δεξιά έγραφε ολοκληρωμένη συναλλαγή και ειδα και ημερομηνία. Χθες ψάχνω και δεν υπάρχει ούτε φαίνονται κάπου τα 200 που έστειλα. Κάποια ακύρωση ίσως έγινε από την τράπεζα δεν έβγαλα κάποια άκρη.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τέλος στο «χαρτομάνι» των αποδείξεων βάζει με απόφασή του ο Διοικητής της ΑΑΔΕ Γιώργος Πιτσιλής, με φόντο το νόμο για τη χρήση πλαστικού χρήματος και το χτίσιμο του αφορολογήτου.

 

Με την απόφαση ορίζεται ότι οι φορολογούμενοι οι οποίοι δικαιούνται το αφορολόγητο – μισθωτοί, συνταξιούχοι και αγρότες- δεν χρειάζεται πλέον να κρατάνε τις χάρτινες αποδείξεις προκειμένου να θωρακίσουν την έκπτωση φόρου αλλά μπορούν να επικαλούνται τα μηνιαία statement των τραπεζών για τις χρεωστικές ή τις πιστωτικές τους κάρτες και τις λοιπές πληρωμές του μέσω των τραπεζικών τους λογαριασμών.

 

Με την ίδια απόφαση άλλωστε ορίζεται ότι στην περίπτωση συζύγων με κοινό τραπεζικό λογαριασμό, όπου ο ένας φορολογούμενος δικαιούται αφορολόγητο (π.χ μισθωτός) και ο έτερος δεν δικαιούται ( π.χ ελεύθερος επαγγελματίες), ο δικαιούχος αφορολογήτου μπορεί να χρησιμοποιήσει το σύνολο των ηλεκτρονικών πληρωμών του κοινού λογαριασμού για το χτίσιμο του αφορολογήτου.

 

Υπενθυμίζεται ότι για τα εισοδήματα του 2017, τα οποία θα φορολογηθούν το 2018, το αφορολόγητο των 8.636 -9.545 ευρώ ανάλογα με τον αριθμό των τέκνων δικαιούνται μόνο οι μισθωτοί, συνταξιούχοι και αγρότες οι οποίοι έχουν προχωρήσει στη διάρκεια του έτους σε ένα συγκεκριμένο όριο πληρωμών μέσω πλαστικού χρήματος.

 

Τα απαιτούμενα ποσά δαπανών με πλαστικό χρήμα ανέρχονται σε

 

-10% του ετησίου εισοδήματος, εφόσον αυτό ανέρχεται έως 10.000 ευρώ,

 

- 15% του κλιμακίου εισοδήματος από 10.001 έως και 30.000 ευρώ και

 

-20% για το υπερβάλλον των 30.000 ευρώ εισόδημα

 

Στο ποσό των δαπανών που απαιτείται να πραγματοποιηθούν με πλαστικό ή ηλεκτρονικό χρήμα για να καλυφθεί το αφορολόγητο όριο περιλαμβάνονται όλα σχεδόν τα έξοδα για αγορές αγαθών και λήψη υπηρεσιών.

 

Πηγή

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

η χρεωστικη american express της alpha bank έχει ετήσιο κόστος 10 ευρώ;

Πως γίνεται να αποφύγω αυτό το κόστος;

 

Δεν γίνεται ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύσετε μου μία απορία. Γνωστή μου έχει κάρτα από λογαριασμό μισθοδοσίας amex στην alpha bank. Το θέμα είναι ότι πολλές εταιρείες δεν δέχονται και της δημιουργεί πρόβλημα αυτό. Μπορεί να βγάλει άλλη κάρτα συνδεδεμένη στο λογαριασμό και παράλληλα να χρησιμοποιεί και την amex για να παίρνει τους πόντους;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύσετε μου μία απορία. Γνωστή μου έχει κάρτα από λογαριασμό μισθοδοσίας amex στην alpha bank. Το θέμα είναι ότι πολλές εταιρείες δεν δέχονται και της δημιουργεί πρόβλημα αυτό. Μπορεί να βγάλει άλλη κάρτα συνδεδεμένη στο λογαριασμό και παράλληλα να χρησιμοποιεί και την amex για να παίρνει τους πόντους;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Φυσικά!Μπορεί να βγάλει την εντερ visa ή την εντερ mastercard!Η κλασική μπλε κάρτα της Α, που είναι χωρίς συνδρομή και χωρίς επιβράβευση. Μπορεί να κάνει και αίτηση από το ebanking.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω μια χρεωστική Mastercard από Πειραιώς.

Κάνω κανονικά αγορές από Ελλάδα και εξωτερικό μέχρι τώρα. Προχθές ενώ την είχα βάλει για μια "αγορά" στο Booking για ένα ξενοδοχείο μου ήρθε μήνυμα ότι δεν έγινε δεκτή και να ξανα βάλω τα στοιχεία της κάρτας. Η κάρτα έχει μέσα χρήματα. Τσεκαρισμένο 100%. Τα έβαλα πάλι σκεπτόμενος ότι ίσως είχα κάνει λάθος κάποιο νούμερο.... και ξανα ήρθε το ίδιο αυτοματοποιημένο μήνυμα οτι η χρέωση της κάρτας δεν ολοκληρώθηκε....

 

Για να μη χάσω την κράτηση έβαλα την AMEX bonus και αμέσως ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιτυχώς.

(Δε σχολιάζω ότι έγινε χρέωση επιπλέον 1 ευρώ λόγω ΑΜΕΧ προφανώς..)

 

Πριν 2-3 μέρες την είχα χρησιμοποιήσει την ίδια Mastercard για άλλη αγορά εισιτηρίων στο εξωτερικό και όλα καλά.

Τι μπορεί να φταίει;

Επειδή θα βρεθώ στο εξωτερικό σε λίγες μέρες , λέτε να έχω πρόβλημα στο να την χρησιμοποιήσω εκεί;

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια ερωτηση για να αποφυγω τα πηγαινέλα στη τραπεζα.

 

Θελω να βγαλω μια πιστωτική καρτα στην alphabank. Ειμαι δημοσιος υπάλληλος και η μισθοδοσια μου γινεται στη συγκεκριμένη τραπεζα.

Εαν καποιος μπορει να με βοηθήσει θα ηθελα να ξερω ποια καρτα να επιλεξω ωστε να ειναι οσο το δυνατον ευρύτερα αποδεκτη απο καταστηματα ( διαβασα οτι με καποια που δίνει και μπονους καποιοι αντιμετωπίζουν θεματα).

Επισης να μην εχω ετησια συνδρομή στη τραπεζα.

Τελος τι χαρτουρα χρειάζεται.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η Πειραιώς έχει κλείσει τα ποσά για έξω για αυτόν τον μήνα;

 

Νομιζω οτι αυτο επιρεαζει τα εμβασματα και οχι τις πληρωμες με καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω μια χρεωστική Mastercard από Πειραιώς.

Κάνω κανονικά αγορές από Ελλάδα και εξωτερικό μέχρι τώρα. Προχθές ενώ την είχα βάλει για μια "αγορά" στο Booking για ένα ξενοδοχείο μου ήρθε μήνυμα ότι δεν έγινε δεκτή και να ξανα βάλω τα στοιχεία της κάρτας. Η κάρτα έχει μέσα χρήματα. Τσεκαρισμένο 100%. Τα έβαλα πάλι σκεπτόμενος ότι ίσως είχα κάνει λάθος κάποιο νούμερο.... και ξανα ήρθε το ίδιο αυτοματοποιημένο μήνυμα οτι η χρέωση της κάρτας δεν ολοκληρώθηκε....

 

Για να μη χάσω την κράτηση έβαλα την AMEX bonus και αμέσως ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιτυχώς.

(Δε σχολιάζω ότι έγινε χρέωση επιπλέον 1 ευρώ λόγω ΑΜΕΧ προφανώς..)

 

Πριν 2-3 μέρες την είχα χρησιμοποιήσει την ίδια Mastercard για άλλη αγορά εισιτηρίων στο εξωτερικό και όλα καλά.

Τι μπορεί να φταίει;

Επειδή θα βρεθώ στο εξωτερικό σε λίγες μέρες , λέτε να έχω πρόβλημα στο να την χρησιμοποιήσω εκεί;

Ευχαριστω!

 

Όχι δε θα έχεις πρόβλημα στο εξωτερικό. ΣΤο booking θέλουν πολλά ξενοδοχεία πιστωτική κάρτα γιατί όταν κλείνεις ξενοδοχεία με δωρεάν ακύρωση το ξενοδοχείο κάνει απλά προέγκριση της πιστωτικής δε τραβάει χρήματα επιτόπου. Αν εσύ έχεις βάλει χρεωστική και να δει ότι έχει χρήματα μπορεί εσύ την επόμενη μέρα να τα σηκώσεις όλα όποτε θέλουν πιστωτική.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια ερωτηση για να αποφυγω τα πηγαινέλα στη τραπεζα.

 

Θελω να βγαλω μια πιστωτική καρτα στην alphabank. Ειμαι δημοσιος υπάλληλος και η μισθοδοσια μου γινεται στη συγκεκριμένη τραπεζα.

Εαν καποιος μπορει να με βοηθήσει θα ηθελα να ξερω ποια καρτα να επιλεξω ωστε να ειναι οσο το δυνατον ευρύτερα αποδεκτη απο καταστηματα ( διαβασα οτι με καποια που δίνει και μπονους καποιοι αντιμετωπίζουν θεματα).

Επισης να μην εχω ετησια συνδρομή στη τραπεζα.

Τελος τι χαρτουρα χρειάζεται.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Οποιαδήποτε Mastercard ή Visa είναι σχεδόν καθολικά αποδεκτή. Καλό είναι να τις δεις και μόνος σου, ώστε να πάρεις αυτήν με το πρόγραμμα επιβράβευσης που σε εξυπηρετεί περισσότερο. Λιγότερο δημοφιλείς στους εμπόρους είναι οι American Express.

Για τη συνδρομή, σχεδόν όλες οι κάρτες έχουν ετήσιο όριο συναλλαγών πάνω από το οποίο σου χαρίζουν τη συνδρομή. Νομίζω όμως εάν έχεις την μισθοδοσία, στην χαρίζουν ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια ερωτηση για να αποφυγω τα πηγαινέλα στη τραπεζα.

 

Θελω να βγαλω μια πιστωτική καρτα στην alphabank. Ειμαι δημοσιος υπάλληλος και η μισθοδοσια μου γινεται στη συγκεκριμένη τραπεζα.

Εαν καποιος μπορει να με βοηθήσει θα ηθελα να ξερω ποια καρτα να επιλεξω ωστε να ειναι οσο το δυνατον ευρύτερα αποδεκτη απο καταστηματα ( διαβασα οτι με καποια που δίνει και μπονους καποιοι αντιμετωπίζουν θεματα).

Επισης να μην εχω ετησια συνδρομή στη τραπεζα.

Τελος τι χαρτουρα χρειάζεται.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Καλημέρα,

Στο 'πακέτο'μισθοδοσίας μπορούν να εκδοθούν οι πιστωτικές κάρτες Alpha Bank Bonus Visa, Alpha Bank Bonus MasterCard, Alpha Bank Bonus American Express®(προσφέρει επιπλέον 50% περισσότερους Bonus ) και Diners Club με Δωρεάν συνδρομή για πάντα και με το επιτόκιο 1 μονάδα μειωμένο από το τρέχον επιτόκιο καρτών για αγορές,εναλλακτικά μπορείς να αιτηθείς οποιαδήποτε κάρτα,οι 'απλές' κάρτες έχουν δωρεάν συνδρομή για τον πρώτο χρόνο και απο τον 2ο χρέωση 24€ (ή15 για την Affinity World MasterCard®) , θα προκύπτει επιστροφή της συνδρομής για ετήσιες αγορές άνω των 2.000€.Η αίτηση μπορεί να γίνει μέσω τηλ,online ή και μέσω καταστήματος.Εφόσον σε ενδιαφέρει να συνδεθεί στο 'πακέτο' μισθοδοσίας,προτίμησε η αίτηση να γίνει μέσω καταστήματος.Μπορείς επίσης να αιτηθείς 2 κάρτες αν θέλεις να έχεις 2 κάρτες γενικά ή να ελέγξεις ποια κάρτα σε εξυπηρετεί για ενα διάστημα ή και την χρήση του Bonus. Για τα έγγραφα,τα δικαιολογητικά αποτελούν ενα μέρος απο τα έγγραφα επικαιροποίησης,μπορείς να καλέσεις πρώτα στο κατάστημα για να ελέγξουν αν θα χρειαστεί να τα έχεις όλα μαζί σου ή μήπως είναι ήδη περασμένα στο σύστημα.

 

Καλημέρα

Έχω μια χρεωστική Mastercard από Πειραιώς.

Κάνω κανονικά αγορές από Ελλάδα και εξωτερικό μέχρι τώρα. Προχθές ενώ την είχα βάλει για μια "αγορά" στο Booking για ένα ξενοδοχείο μου ήρθε μήνυμα ότι δεν έγινε δεκτή και να ξανα βάλω τα στοιχεία της κάρτας. Η κάρτα έχει μέσα χρήματα. Τσεκαρισμένο 100%. Τα έβαλα πάλι σκεπτόμενος ότι ίσως είχα κάνει λάθος κάποιο νούμερο.... και ξανα ήρθε το ίδιο αυτοματοποιημένο μήνυμα οτι η χρέωση της κάρτας δεν ολοκληρώθηκε....

 

Για να μη χάσω την κράτηση έβαλα την AMEX bonus και αμέσως ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιτυχώς.

(Δε σχολιάζω ότι έγινε χρέωση επιπλέον 1 ευρώ λόγω ΑΜΕΧ προφανώς..)

 

Πριν 2-3 μέρες την είχα χρησιμοποιήσει την ίδια Mastercard για άλλη αγορά εισιτηρίων στο εξωτερικό και όλα καλά.

Τι μπορεί να φταίει;

Επειδή θα βρεθώ στο εξωτερικό σε λίγες μέρες , λέτε να έχω πρόβλημα στο να την χρησιμοποιήσω εκεί;

Ευχαριστω!

Κάλεσε την Πειραιώς και ζήτησε ενημέρωση σχετικά με λόγω απόρριψης προσπάθειας χρέωσης.Για το 1€ απο την AMEX έγραφε κάπου για προμήθεια ή μήπως ήταν απλά η επιβεβαίωση του Site ότι η κάρτα λειτουργεί?(Δέσμευση-Αποδέσμευση) Έκανες προσθήκη κάρτας στο λογαριασμό σου στο Booking?

 

Όχι δε θα έχεις πρόβλημα στο εξωτερικό. ΣΤο booking θέλουν πολλά ξενοδοχεία πιστωτική κάρτα γιατί όταν κλείνεις ξενοδοχεία με δωρεάν ακύρωση το ξενοδοχείο κάνει απλά προέγκριση της πιστωτικής δε τραβάει χρήματα επιτόπου. Αν εσύ έχεις βάλει χρεωστική και να δει ότι έχει χρήματα μπορεί εσύ την επόμενη μέρα να τα σηκώσεις όλα όποτε θέλουν πιστωτική.

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά,οπότε θέλει παρακολούθηση η κάθε κράτηση ξεχωριστά,διότι μπορεί να αναφέρει χρέωση όλου του ποσού τη στιγμή της κράτησης,δέσμευση ποσού την ημερομήνια άφιξης,δεσμευση (το αναφέρουν ως προέγκριση) του 50% του ποσού κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις άμεσες απαντησεις σας. Ασχετος με το θεμα πρωτη φορα πιστωτική οποτε καταλαβαίνετε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στο 'πακέτο'μισθοδοσίας μπορούν να εκδοθούν οι πιστωτικές κάρτες Alpha Bank Bonus Visa, Alpha Bank Bonus MasterCard, Alpha Bank Bonus American Express®(προσφέρει επιπλέον 50% περισσότερους Bonus ) και Diners Club με Δωρεάν συνδρομή για πάντα και με το επιτόκιο 1 μονάδα μειωμένο από το τρέχον επιτόκιο καρτών για αγορές,εναλλακτικά μπορείς να αιτηθείς οποιαδήποτε κάρτα,οι 'απλές' κάρτες έχουν δωρεάν συνδρομή για τον πρώτο χρόνο και απο τον 2ο χρέωση 24€ (ή15 για την Affinity World MasterCard®) , θα προκύπτει επιστροφή της συνδρομής για ετήσιες αγορές άνω των 2.000€.Η αίτηση μπορεί να γίνει μέσω τηλ,online ή και μέσω καταστήματος.Εφόσον σε ενδιαφέρει να συνδεθεί στο 'πακέτο' μισθοδοσίας,προτίμησε η αίτηση να γίνει μέσω καταστήματος.Μπορείς επίσης να αιτηθείς 2 κάρτες αν θέλεις να έχεις 2 κάρτες γενικά ή να ελέγξεις ποια κάρτα σε εξυπηρετεί για ενα διάστημα ή και την χρήση του Bonus. Για τα έγγραφα,τα δικαιολογητικά αποτελούν ενα μέρος απο τα έγγραφα επικαιροποίησης,μπορείς να καλέσεις πρώτα στο κατάστημα για να ελέγξουν αν θα χρειαστεί να τα έχεις όλα μαζί σου ή μήπως είναι ήδη περασμένα στο σύστημα.

 

Φαντάζομαι ότι στην δωρεάν συνδρομή περιλαμβάνεται και η Diners Vodafone αλλά όχι οι prestige; Από αυτές που έχουν δωρεάν μπορεί κάποιος να αιτηθεί παραπάνω από μία; (π.χ. Bonus visa και amex)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα έχεις πρόβλημα στο εξωτερικό. ΣΤο booking θέλουν πολλά ξενοδοχεία πιστωτική κάρτα γιατί όταν κλείνεις ξενοδοχεία με δωρεάν ακύρωση το ξενοδοχείο κάνει απλά προέγκριση της πιστωτικής δε τραβάει χρήματα επιτόπου. Αν εσύ έχεις βάλει χρεωστική και να δει ότι έχει χρήματα μπορεί εσύ την επόμενη μέρα να τα σηκώσεις όλα όποτε θέλουν πιστωτική.

 

Ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα. Και αν δεν έχεις πιστωτική, θα πρέπει να επικοινωνήσεις απευθείας με το ξενοδοχείο και να εξηγήσεις την κατάσταση για να είσαι σίγουρος για την κράτησή σου. Μου έχει συμβεί κι εμένα αυτό 2-3 φορές με χρεωστική της Πειραιώς (μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Πειραιώς και τους εξήγησα το πρόβλημα αλλά δεν υπάρχει λύση) και τελικά δεν είχα πρόβλημα, ακριβώς λόγω της επικοινωνίας.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις προμήθειες ρε παιδιά? Πληρώνουμε εφκα 50 λεπτά προμήθεια. Πληρώνουμε ΔΕΗ άλλα 50 λεπτά. Μόνο ο ΟΤΕ δεν έχει. Είπαμε βολικό το e-Banking αλλά αυτοί δεν έχουν το θεό τους.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις προμήθειες ρε παιδιά? Πληρώνουμε εφκα 50 λεπτά προμήθεια. Πληρώνουμε ΔΕΗ άλλα 50 λεπτά. Μόνο ο ΟΤΕ δεν έχει. Είπαμε βολικό το e-Banking αλλά αυτοί δεν έχουν το θεό τους.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

μετά τις νέες χρεώσεις το έχω κόψει!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

μετά τις νέες χρεώσεις το έχω κόψει!

 

Σε ποια τραπεζα αλλαξαν οι χρεωσεις προσφατα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με τις προμήθειες ρε παιδιά? Πληρώνουμε εφκα 50 λεπτά προμήθεια. Πληρώνουμε ΔΕΗ άλλα 50 λεπτά. Μόνο ο ΟΤΕ δεν έχει. Είπαμε βολικό το e-Banking αλλά αυτοί δεν έχουν το θεό τους.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Σε σχέση με το να πάω να περιμένω σε ουρές κλπ, 50 λεπτά δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μετά τις νέες χρεώσεις το έχω κόψει!

Παντού προμήθειες τι πράγμα είναι αυτό. Για μεταφορες μεταξύ λογαριασμών είναι μια χαρά αλλά για πληρωμές όχι. Το θέμα είναι ότι πχ ΔΕΗ και στο ταχυδρομείο να πας και εκεί προμήθεια έχει. Εφκα δεν γνωρίζω υπάρχει προμήθεια αν παμε να το πληρώσουμε στην τράπεζα?

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παντού προμήθειες τι πράγμα είναι αυτό. Για μεταφορες μεταξύ λογαριασμών είναι μια χαρά αλλά για πληρωμές όχι. Το θέμα είναι ότι πχ ΔΕΗ και στο ταχυδρομείο να πας και εκεί προμήθεια έχει. Εφκα δεν γνωρίζω υπάρχει προμήθεια αν παμε να το πληρώσουμε στην τράπεζα?

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

άλλαξα πάροχο και έχω δώσει πλέον πάγια εντολή σε πιστωτική...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παντού προμήθειες τι πράγμα είναι αυτό. Για μεταφορες μεταξύ λογαριασμών είναι μια χαρά αλλά για πληρωμές όχι. Το θέμα είναι ότι πχ ΔΕΗ και στο ταχυδρομείο να πας και εκεί προμήθεια έχει. Εφκα δεν γνωρίζω υπάρχει προμήθεια αν παμε να το πληρώσουμε στην τράπεζα?

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

στην τράπεζα συνήθως έχει παρα πάνω προμήθεια από το ιμπανκιγκ!συνηθως πιο φθηνό ή τζαμπα είναι να κάνεις εξόφληση λοαγαριασμού με πιστωτική από το ιμπάνκινγκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...