Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα.Λογικα αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει αλλα ειναι απειρες οι σελιδες για να το ψαξω.

 

Θελω λοιπον να κανω ενα λογαριασμο στο paypal.Εχω 2 καρτες.

Η μια ειναι η Eθνοcash plus η οποια ειναι Maestro και δε την δεχεται απο οτι καταλαβα.

Η αλλη ειναι μια Visa Electron απο ΤΤ,στην οποια μου βγαζει

 

Επειδη εχω λοιπον μικρη εμπειρια με τραπεζες και καρτες και επειδη δεν θελω να ανοιξω κι αλλο λογαριασμο σε αλλη τραπεζα γι αυτη τη δουλεια.Υπαρχει καποιος τροπος να μου δωσουν σε καποια απο αυτες τις 2 τραπεζες μια καρτα η οποια να ειναι για αναληψεις αλλα ταυτοχρονα να μπορω να την χρησιμοποιησω και στο paypal?

 

Δεν χρειάζεται να έχεις καμία εμπειρία για κάτι τόσο εύκολο. Τα πράγματα είναι απλά. Δεν δέχεται καμία από τις δυο κάρτες. Για να κάνεις τη δουλειά σου, θα πας ή στην πειραιώς να ανοίξεις λογαριασμό (και πακέτο θα πάρεις μια χρεωστική visa που κάνει) ή στη eurobank (mastercard επίσης κάνει). Εγώ μέχρι πέρσι δεν ήξερα καν πως ανοίγει λογαριασμός σε τράπεζα, φέτος έχω σε 3 τράπεζες. Δεν "μπλέκεις" αν ανοίξεις ένα λογαριασμό. Άλλωστε καλύτερα να έχεις ένα ξεχωριστό λογαριασμό (και κάρτα) για το paypal παρά τον "κεντρικό" σου λογαριασμό.

 

Nα ρωτησω κατι, εχω μια καρτα αναληψης ατμ eurobank euroline debit maestro. Αυτη ειναι χρεωστικη? Δηλαδη καθε καρτα αναληψης ατμ ειναι ταυτοχρονα και χρεωστικη? (δηλ. μπορω να την χρησιμοποιω σε σουπερ μαρκετ, βενζιναδικα, κτλ) ?

Και αν ναι, τοτε ποια η διαφορα με καποιον που εχει πιστωτικη και κανει αγορες χρεωνοντας τον τραπεζικο του λογαριασμο?

 

Ναι, είναι και χρεωστική. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε όσα καταστήματα δέχονται maestro (υπάρχουν πολλά που δεν...). Η διαφορά με την πιστωτική είναι ότι το ποσό αφαιρείται άμεσα από το λογαριασμό (ενώ στην πιστωτική πρέπει να το καταβάλεις μέχρι την τάδε ημερομηνία) και επίσης δεν κινδυνεύεις από επιτόκια.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι, εχω μια καρτα αναληψης ατμ eurobank euroline debit maestro. Αυτη ειναι χρεωστικη? Δηλαδη καθε καρτα αναληψης ατμ ειναι ταυτοχρονα και χρεωστικη? (δηλ. μπορω να την χρησιμοποιω σε σουπερ μαρκετ, βενζιναδικα, κτλ) ?

Και αν ναι, τοτε ποια η διαφορα με καποιον που εχει πιστωτικη και κανει αγορες χρεωνοντας τον τραπεζικο του λογαριασμο?

 

Μπορείς να πας να την αλλάξεις και να την κάνεις MasterCard από maestro. ( πάλι χρεωστικη θα ναι αλλά MasterCard αντί για maestro που την δέχονται παντού. Με maestro θα έχεις προβλημα στην αποδοχή )

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την χρησιμοποιείς και στο Internet

 

Επίσης το να χεις πιστωτική και να χρεώσεις τον τραπεζικό λογαριασμό κατευθείαν δεν γινεται. Πίστωση σου παρέχει. Απλά εννοείς την πάγια εντολή εξόφλησης του λογαριασμού στο τέλος του μήνα μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Να εξοφλείται αυτόματα δηλαδή καθε φορά όλο το ποσό του λογαριασμού της πιστωτικής

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.Λογικα αυτο που θα ρωτησω εχει απαντηθει αλλα ειναι απειρες οι σελιδες για να το ψαξω.

 

Θελω λοιπον να κανω ενα λογαριασμο στο paypal.Εχω 2 καρτες.

Η μια ειναι η Eθνοcash plus η οποια ειναι Maestro και δε την δεχεται απο οτι καταλαβα.

Η αλλη ειναι μια Visa Electron απο ΤΤ,στην οποια μου βγαζει

 

 

 

Επειδη εχω λοιπον μικρη εμπειρια με τραπεζες και καρτες και επειδη δεν θελω να ανοιξω κι αλλο λογαριασμο σε αλλη τραπεζα γι αυτη τη δουλεια.Υπαρχει καποιος τροπος να μου δωσουν σε καποια απο αυτες τις 2 τραπεζες μια καρτα η οποια να ειναι για αναληψεις αλλα ταυτοχρονα να μπορω να την χρησιμοποιησω και στο paypal?

 

 

Ακυρώθηκε γιατί δεν γίνονται δεκτές οι χρεωστικες κάρτες της συγκεκριμένης τράπεζας για συναλλαγές από Ίντερνετ. Μπορείς να τις χρησιμοποιείς μόνο για αγορές σε φυσικά καταστήματα . Θα πρέπει να βγάλεις χρεωστική από eurobank , Πειραιώς , alpha bank , Κύπρου και κάποιες ακόμα που δεν θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας να την αλλάξεις και να την κάνεις MasterCard από maestro. ( πάλι χρεωστικη θα ναι αλλά MasterCard αντί για maestro που την δέχονται παντού. Με maestro θα έχεις προβλημα στην αποδοχή )

 

Αν δεν κάνω λάθος μπορείς να την χρησιμοποιείς και στο Internet

 

Επίσης το να χεις πιστωτική και να χρεώσεις τον τραπεζικό λογαριασμό κατευθείαν δεν γινεται. Πίστωση σου παρέχει. Απλά εννοείς την πάγια εντολή εξόφλησης του λογαριασμού στο τέλος του μήνα μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Να εξοφλείται αυτόματα δηλαδή καθε φορά όλο το ποσό του λογαριασμού της πιστωτικής

Nαι, αυτο εννοουσα μαλλον, την αυτοματη χρεωση της πιστωτικης απο τον λογαριασμο. Σε μια περιπτωση λοιπον και αν ο λογαριασμος εχει λεφτα, τοτε δεν υπαρχει καποια ουσιωδης διαφορά χρεωστικης-πιστωτικης, σωστα?

Κι εγω σαν ονομα εχω ακουσει περισσοτερο την mastercard, οποτε μαλλον θα ζητησω να αλλαξω την καρτα, αν και βαριεμαι τη διαδικασια. Ευχαριστω!

 

 

Ναι, είναι και χρεωστική. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε όσα καταστήματα δέχονται maestro (υπάρχουν πολλά που δεν...). Η διαφορά με την πιστωτική είναι ότι το ποσό αφαιρείται άμεσα από το λογαριασμό (ενώ στην πιστωτική πρέπει να το καταβάλεις μέχρι την τάδε ημερομηνία) και επίσης δεν κινδυνεύεις από επιτόκια.

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αυτο εννοουσα μαλλον, την αυτοματη χρεωση της πιστωτικης απο τον λογαριασμο. Σε μια περιπτωση λοιπον και αν ο λογαριασμος εχει λεφτα, τοτε δεν υπαρχει καποια ουσιωδης διαφορά χρεωστικης-πιστωτικης, σωστα?

Κι εγω σαν ονομα εχω ακουσει περισσοτερο την mastercard, οποτε μαλλον θα ζητησω να αλλαξω την καρτα, αν και βαριεμαι τη διαδικασια. Ευχαριστω!

 

 

 

Thanks :)

 

Δεν ειναι τιποτα. Αν θυμάμαι στη δίνουν εκείνη την ωρα στο καταστημα..

Διάφορα και πάλι θα υπάρχει. Πχ θα μπορείς να πάρεις κάτι με άτοκες δόσεις (ή πληρωμές προς εφορία με άτοκες που έχουν πολλές τράπεζες. Αλλά και άλλες διευκολύνσεις ) . Στη χρεωστική δεν μπαίνουν δόσεις.. Εχουν επίσης καλύτερες προσφορές και μπόνους και άλλα. Αλλά ναι αν έχει λεφτά ο λογαριασμός και έχεις ενεργοποιήσει να εξοφλείται όλο το ποσό δεν θα χεις πρόβλημα με τόκους . Ειναι πολύ σωστός τρόπος για να κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το λιγο παντως πηρε το ματι μου αυτη την υπηρεσια μεσω Εθνικης για την καρτα μου.

 

MasterCard® SecureCode™/Verified by VISA

 

Αν εγγραφω στην υπηρεσια ουτε τοτε εχω ελπιδα για Paypal?

 

Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις btw.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το λιγο παντως πηρε το ματι μου αυτη την υπηρεσια μεσω Εθνικης για την καρτα μου.

 

MasterCard® SecureCode™/Verified by VISA

 

Αν εγγραφω στην υπηρεσια ουτε τοτε εχω ελπιδα για Paypal?

 

Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις btw.

 

Αυτή η υπηρεσία απλά προσφέρει αυξημένη ασφάλεια στις διαδικτυακές συναλλαγές σου με τη συγκεκριμένη κάρτα αλλά δεν αλλάζει το θέμα της αποδοχής της από το Paypal. Θα σου πρότεινα α) να ενεργοποιήσεις αυτήν την υπηρεσία και β) να πας σε μια από τις τράπεζες που ανέφεραν τα παιδιά (π.χ. Πειραιώς που έχω κι εγώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα), να ανοίξεις ένα καταθετικό λογαριασμό με ελάχιστα χρήματα για να χρησιμοποιείς την χρεωστική κάρτα σου διαδικτυακά με ασφάλεια.

 

Μην ταλαιπωρείσαι άλλο με την Εθνική και την προβληματική χρεωστική κάρτα της (παθώς και μαθώς...)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το ebanking στην εμπορικη.Δεν ξερω αν εχει απαντηθει ξανα στο παρελθον.Πηγα σημερα και πηρα τον κωδικο απο καταστημα, εβαλα και το username που μου ειχε σταλει με μειλ αλλα δεν βλεπω ακομα το διαθεσιμο υπολοιπο ουτε στην καρτα αλλα ουτε και του ταμιευτηριου.Χρειαζεται να κανω κατι αλλο?Αν ξερει καποιος ας μου απαντησει...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ κωδικό από τις 24/12 αλλά ακόμα να μου το φτιάξουνε αυτό.

Τους πήρα τηλέφωνο στις 27/12 και μου είπαν ότι θα είναι εντάξει την επόμενη μέρα..

Αλλά ακόμα δεν το εμφανίζει..

User does not have permission account balance

Κάτι τέτοιο γραφει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ κωδικό από τις 24/12 αλλά ακόμα να μου το φτιάξουνε αυτό.

Τους πήρα τηλέφωνο στις 27/12 και μου είπαν ότι θα είναι εντάξει την επόμενη μέρα..

Αλλά ακόμα δεν το εμφανίζει..

User does not have permission account balance

Κάτι τέτοιο γραφει

 

σε πια τραπεζα εισαι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σύμφωνα με αυτά που γράφεις και εφόσον έχει συνδεθεί στο ebanking ο λογαριασμός και η κάρτα,θα πρέπει να λειτουργεί κανονικά.Κάλεσε στο Customer διαφορετικά (2106505000) να δείς τι έχει συμβεί!
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας το λιγο παντως πηρε το ματι μου αυτη την υπηρεσια μεσω Εθνικης για την καρτα μου.

 

MasterCard® SecureCode™/Verified by VISA

 

Αν εγγραφω στην υπηρεσια ουτε τοτε εχω ελπιδα για Paypal?

 

Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις btw.

Ναί,πλέον όπου βλέπεις σε site το σήμα MasterCard® SecureCode™/Verified by VISA η χρεωστική της Εθνικής λειτουργεί κανονικά για αγορές μέσω Internet.Η Κάρτα της (Maestro) ανήκει στην κατηγόρια Mastercard.Φρόντισε απλά να κάνεις την εγγραφή στην υπηρεσία SecureCode.Επιπλέον η χρεωστική της Εθνικής Τράπεζας,σε σχέση με παλιότερα χρόνια είναι θεωρώ παντού αποδεκτή ελλάδα και εξωτερικό.Πρόσφατα ταξίδεψα εξωτερικό και ενώ η Visa Debit της εμπορικής δεν γινόταν δεκτή πουθενά,έκανα όλες τις κινήσεις μου με την χρεωστική της Εθνικής (Μουσεία,SuperMarket,ακόμα και στα εισητήρια λεωφορείων,τραμ και μετρό!) Μετά απο αυτά εκτίμησα εκ νέου την Εθνική :)

Link to comment
Share on other sites

σε πια τραπεζα εισαι?

 

Για εμπορικη μιλάω όπως το παλικάρι από πάνω...

Πήρα τηλ..

Μου ειπανε ότι φταίει το κατάστημα που δεν έχει στείλει τις συμβάσεις μάλλον.. θα τους στείλουν υπενθύμιση με μειλ αλλά δεν είναι και της προκοπής οι υπάλληλοι από ότι έχω διαπιστωσει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για εμπορικη μιλάω όπως το παλικάρι από πάνω...

Πήρα τηλ..

Μου ειπανε ότι φταίει το κατάστημα που δεν έχει στείλει τις συμβάσεις μάλλον.. θα τους στείλουν υπενθύμιση με μειλ αλλά δεν είναι και της προκοπής οι υπάλληλοι από ότι έχω διαπιστωσει

 

προφανως θα εννοεις εμενα :p

λοιπον ναι θα πρεπει να υπογραψεις την μια συμβαση και θα πρεπει να πας σε καταστημα εμπορικης.Με το που υπογραψεις αφου εχεις παρει τον κωδικο δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.

Εγω πηγα το πρωι σε καταστημα υπεγραψα 10λεπτα υποθεση και με το που πηγα σπιτι ημουν ενεργοποιημενος :D

Πηγαινε λοιπον σε καποιο καταστημα να υπογραψεις και τελειωνεις...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρόνια.Μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό θα μου πάρει για να βγάλω μια Πιστωτική κάρτα;Συγκεκριμένα θέλω αύριο να πάω να βγάλω μια Univesrity visa της πειραιώς.Υπάρχειι μια τρελή προσφορά σε ένα μαγαζί και θέλω να αποκτήσω το προϊόν το συντομότερο δυνατόν.
Link to comment
Share on other sites

προφανως θα εννοεις εμενα :p

λοιπον ναι θα πρεπει να υπογραψεις την μια συμβαση και θα πρεπει να πας σε καταστημα εμπορικης.Με το που υπογραψεις αφου εχεις παρει τον κωδικο δεν χρειαζεσαι κατι αλλο.

Εγω πηγα το πρωι σε καταστημα υπεγραψα 10λεπτα υποθεση και με το που πηγα σπιτι ημουν ενεργοποιημενος :D

Πηγαινε λοιπον σε καποιο καταστημα να υπογραψεις και τελειωνεις...

 

Φίλε μου ναι εσένα εννοούσα..

Το έχω κάνει αυτό που λες..

Αλλιώς πως θα έβρισκα το password..?

Η τράπεζα μου κάνει τα δικά της..

Δεν έχουνε στείλει το Οκ στα κεντρικά

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρόνια.Μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό θα μου πάρει για να βγάλω μια Πιστωτική κάρτα;Συγκεκριμένα θέλω αύριο να πάω να βγάλω μια Univesrity visa της πειραιώς.Υπάρχειι μια τρελή προσφορά σε ένα μαγαζί και θέλω να αποκτήσω το προϊόν το συντομότερο δυνατόν.

 

Δεν ξέρω για Πειραιώς .. Από άλλες τράπεζες πάντως θέλει περίπου 2-3 βδομάδες. Επίσης δεν ειναι και πολύ σίγουρα αν θα πάρεις έγκριση.

 

Αν και σε πολλές τράπεζες υπάρχει η δυνατότητα της ταχείας αξιολόγησης και παραλαβή της κάρτας συστημένη και όχι με απλό ταχυδρομείο με ένα κόστος περίπου 8 ευρώ.

Τέλος. Αυτό που θες να πάρεις πόσο έχει; Το πιστωτικό όριο της κάρτας δεν είναι και ιδιαίτερα υψηλό.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια university visa πιστωτικη καρτα στην τραπεζα πειραιως..Υπαρχει περιπτωση να γλυτωσω τα 15 ευρω που πληρωνω ανανεωση/συνδρομη καθε χρονο?Ειχα διαβασει καποτε πως αν παρω τηλ και ενημερωσω πως επιθυμω διακοπη ,θα το δεχτουν?Ισχυει ακομα? :) :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ναι εσένα εννοούσα..

Το έχω κάνει αυτό που λες..

Αλλιώς πως θα έβρισκα το password..?

Η τράπεζα μου κάνει τα δικά της..

Δεν έχουνε στείλει το Οκ στα κεντρικά

 

Δεν εχει σημασια και εγω τον κωδικο τον πηρα χωρις να υπογραψω την συμβαση, και χθες πηγα για την συμβαση και ολα οκ!

Τι εννοεις η τραπεζα κανει τα δικα της?Πηγες σε καταστημα να ζητησεις να υπογραψεις την συμβαση του ebanking?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια university visa πιστωτικη καρτα στην τραπεζα πειραιως..Υπαρχει περιπτωση να γλυτωσω τα 15 ευρω που πληρωνω ανανεωση/συνδρομη καθε χρονο?Ειχα διαβασει καποτε πως αν παρω τηλ και ενημερωσω πως επιθυμω διακοπη ,θα το δεχτουν?Ισχυει ακομα? :) :)

 

Δοκίμασέ το, δεν χάνεις τίποτα. Κι εγώ το θεωρώ κοροϊδία να πληρώνεις συνδρομή ειδικά γι αυτή την πιστωτική .

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια και εγω τον κωδικο τον πηρα χωρις να υπογραψω την συμβαση, και χθες πηγα για την συμβαση και ολα οκ!

Τι εννοεις η τραπεζα κανει τα δικα της?Πηγες σε καταστημα να ζητησεις να υπογραψεις την συμβαση του ebanking?

 

Ναι φίλε τη έχω την σύμβαση.. υπογεγραμμένη παντού.. και από διευθυντή

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

800 ευρώ είναι το πιστωτικό όριο και αυτό που θέλω να πάρω κάνει 700 ευρώ.Πήγα σήμερα να κάνω την αίτηση και μου λένε ότι θα κάνει περίπου 2 εβδομάδες.Αλλά αυτό που λες ότι μπωρει να μην είναι σίγουρο γιατί το λες;Αφού δεν βλέπουν καθαραστικά ούτε τύποτα(και να ήθελαν δεν έχω εκαθαριστικό)
Link to comment
Share on other sites

800 ευρώ είναι το πιστωτικό όριο και αυτό που θέλω να πάρω κάνει 700 ευρώ.Πήγα σήμερα να κάνω την αίτηση και μου λένε ότι θα κάνει περίπου 2 εβδομάδες.Αλλά αυτό που λες ότι μπωρει να μην είναι σίγουρο γιατί το λες;Αφού δεν βλέπουν καθαραστικά ούτε τύποτα(και να ήθελαν δεν έχω εκαθαριστικό)

 

Θα ψάξουν να δουν αν έχεις πάρει άλλο δάνειο ή υπέρ ανάληψη όπως τα 500 ευρώ που δίνει η εθνική πχ με το πρόγραμμα σπουδάζω (δεν ξέρω αν το δίνει ακόμα ή έχει καταργηθεί) . Ψάχνουν και το ιστορικό των γονιών σου επίσης. Και τέλος γενικά πολλές αιτήσεις απορρίπτονται αυτή την εποχή ακόμα και χωρίς ιδιαίτερη αιτία.. Πόσο μάλλον η φοιτητική που έχει και τον μεγαλύτερο κίνδυνο. Η alpha bank πχ και η citibank πρόσφατα κατάργησαν τις φοιτητικές τελείως (η citibank μεχρι πρόσφατα ήταν και η πιο εύκολη κι όλας και όχι μόνο δεν βγάζουν φοιτητικές , αλλά ζητάνε και εισόδημα από 15.000 και πάνω)

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε τη έχω την σύμβαση.. υπογεγραμμένη παντού.. και από διευθυντή

 

μπες στο ebanking πηγαινε εκει που λεει επικοινωνια και γραψε σχετικα με το προβλημα σου.Μετα απο λιγη ωρα θα σε καλεσουν στο κινητο σου και θα σου πουν που ειναι το προβλημα.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξουν να δουν αν έχεις πάρει άλλο δάνειο ή υπέρ ανάληψη όπως τα 500 ευρώ που δίνει η εθνική πχ με το πρόγραμμα σπουδάζω (δεν ξέρω αν το δίνει ακόμα ή έχει καταργηθεί) . Ψάχνουν και το ιστορικό των γονιών σου επίσης. Και τέλος γενικά πολλές αιτήσεις απορρίπτονται αυτή την εποχή ακόμα και χωρίς ιδιαίτερη αιτία.. Πόσο μάλλον η φοιτητική που έχει και τον μεγαλύτερο κίνδυνο. Η alpha bank πχ και η citibank πρόσφατα κατάργησαν τις φοιτητικές τελείως (η citibank μεχρι πρόσφατα ήταν και η πιο εύκολη κι όλας και όχι μόνο δεν βγάζουν φοιτητικές , αλλά ζητάνε και εισόδημα από 15.000 και πάνω)

 

Είχα πάρει της εθνικής τα 600 ευρώ λες να το δουν ε;Δηλαδή αναμενόμενο το άκυρο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...