Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.715 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      447
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δεν λογίζονται στο αφορολόγητο τα εμβάσματα εξωτερικού.

 

Οι αγορές της όμως? Στο statement που δείχνει αυτές τις πληρωμές που έγιναν ηλεκτρονικά?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σε πια γραφειοκρατία θα μπλέξεις

α) Θα χρειαστεί να πας στον έφορο και να πεις έχω και αυτό (εφόσον δεν υπάρχει ηλεκτρονική πληροφόρηση .

β) και τι είναι αυτό θα σου πει ο έφορος ; Δεν γνωρίζει Αγγλικά το δημόσιο , φέρε επίσημη μετάφραση.

γ) Θα πας στο μεταφραστικό , και θα σου πουν : Δεν μεταφράζουμε έγγραφα που δεν έχουν την σφραγίδα της Χάγης για να είναι βέβαιος ο εκδότης..

Οπότε δεν θα βγάλεις άκρη.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας .Έχω την εφαρμογή για το ibank της Εθνικής. Υπάρχει τρόπος να στείλω σε κάρτα prepaid Εθνικής λεφτά?? Η κάρτα ανήκει σε άλλο πρόσωπο. Και αν ναι πως?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμές > κάρτες > φόρτιση prepaid κάρτας

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμές > κάρτες > φόρτιση prepaid κάρτας
Μέσα από την εφαρμογή δεν γίνεται Αλλά μπήκα από browser και το βρήκα . Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και από την εφαρμογή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Eurobank για κινητά Android λειτουργεί; Σε μενα βγάζει από το μεσημέρι ότι είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της Eurobank για κινητά Android λειτουργεί; Σε μενα βγάζει από το μεσημέρι ότι είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας
Ούτε σε μένα λειτουργεί, κάνουν update στο σύστημα λέει!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Επιστρεφω με μια ακομα χαζη ερωτηση. Αν πληρωσω της πιστωτικη μου (φοιτητικη πειραιως) μεσω ebanking εθνικης εχει καποιο ποσο προμηθεια; Συμφερει καλυτερα μεσω ατμ της πειραιως; Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Επιστρεφω με μια ακομα χαζη ερωτηση. Αν πληρωσω της πιστωτικη μου (φοιτητικη πειραιως) μεσω ebanking εθνικης εχει καποιο ποσο προμηθεια; Συμφερει καλυτερα μεσω ατμ της πειραιως;

Η Πειραιώς δεν θα σε χρεώσει κάτι έξτρα. Θα σε χρεώσει όμως η Εθνική για την πληρωμή. Νομίζω ότι η χρέωση είναι 1€, το πολύ 1,20€

Μέσω ΑΤΜ της Πειραιώς εννοείται ότι είναι δωρεαν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει πληρωμη μεσω atm σε πιστωτικη ηρθε μαλλον η πρωτη φορα. Ευχαριστω πολυ !
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει πληρωμη μεσω atm σε πιστωτικη ηρθε μαλλον η πρωτη φορα. Ευχαριστω πολυ !

 

Δεν είναι τίποτα τρομερό, σαν να κάνεις κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει πληρωμη μεσω atm σε πιστωτικη ηρθε μαλλον η πρωτη φορα. Ευχαριστω πολυ !

 

Ισχύει το κλασσικό πριν της 6:00 σε εργάσιμη μερα τα χρήματα εμφανίζονται την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Google pay και Apple Pay στην Ελλάδα το 2019 https://www.cnn.gr/tech/story/158539/erxontai-mesa-sto-2019-google-pay-kai-apple-pay

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου εγκρίθηκε δάνειο στη eurobank για αγορά αυτοκινήτου του αλλά στο ebanking της eurobank στην κατηγορία δάνεια δεν εμφανίζει κάτι.γτ;θέλει κάποιες μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρωσω την πιστωτικη μου (φοιτητικη πειραιως) μεσω ebanking εθνικης εχει καποιο ποσο προμηθεια;
0,90€ είναι η χρέωση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για καύσιμα εταιρικού αυτοκινήτου ποια κάρτα δίνει τη μεγαλύτερη έκπτωση;

 

Για καύσιμα στην AVIN,η πιστωτική της Πειραιώς δίνει 3% στην συναλλαγή και από εκεί και πέρα έχεις κάρτα μέλους,μαζεύεις πόντους και στους 250 βγαίνει κουπόνι για 3 ευρώ έκπτωση,όπου άλλοι στα αφαιρούν επί τόπου και άλλοι για την επόμενη φορά!

Δες και τα site για περισσότερες πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί πριν, αφορά κατόχους κάρτων alpha bank.

Μπορείτε να μπαίνετε στο my Alpha wallet είτε στό κινητό είτε στο λάπτοπ και να κάνετε όλες τις πληρωμές (ΔΕΗ,ΕΝΦΙΑ,ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ κ.λ.π) μέσω της εφαρμογής και να χρεώνεται η όποια κάρτα θέλετε.

Αυτό για να μην πληρώνετε καθόλου σχεδόν έξοδα και να παίρνετε μπόνους αν η κάρτα είναι μπόνους

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει γραφτεί πριν, αφορά κατόχους κάρτων alpha bank.

Μπορείτε να μπαίνετε στο my Alpha wallet είτε στό κινητό είτε στο λάπτοπ και να κάνετε όλες τις πληρωμές (ΔΕΗ,ΕΝΦΙΑ,ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ κ.λ.π) μέσω της εφαρμογής και να χρεώνεται η όποια κάρτα θέλετε.

Αυτό για να μην πληρώνετε καθόλου σχεδόν έξοδα και να παίρνετε μπόνους αν η κάρτα είναι μπόνους

 

αυτό ίσχυε πολύ παλιά με το μπόνους ζώνη κοπεί σε ότι αφορά το δημόσιο. άρα γενικά βεβαίωμενες οφειλές δου και τέλη κυκλοφορίας και γενικά ότι αφορά το δημόσιο δεν παίρνεις πόντους. για και έκοψα τότε την bonus κάρτα μου.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πληρώσω ρυθμισμένη οφειλή ΔΟΥ μεσω winbank με χρέωση Πιστωτικης κάρτας εφάπαξ εξόφληση (Χωρίς δόσεις δηλαδή) και δεν με επιτρέπει να προχωρήσω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πληρωμής με πιστωτική καρτα ρυθμισμένη οφειλή προς ΔΟΥ;Απο το κατάστημα στο γκισέ θα κάνω δουλειά;Το εχει δοκιμάσει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πληρώσω ρυθμισμένη οφειλή ΔΟΥ μεσω winbank με χρέωση Πιστωτικης κάρτας εφάπαξ εξόφληση (Χωρίς δόσεις δηλαδή) και δεν με επιτρέπει να προχωρήσω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πληρωμής με πιστωτική καρτα ρυθμισμένη οφειλή προς ΔΟΥ;Απο το κατάστημα στο γκισέ θα κάνω δουλειά;Το εχει δοκιμάσει κανένας;

 

γενικά ρυθμίσμενη οφειλή μέσω easy pay ακόμα και με χρεωστική κάρτα δεν γίνεται η πληρώμη. το ίδιο γίνεται και στο alpha wallet με πληρωμή με κάρτα. εγώ λέω να πάρεις τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις εάν δεν γίνεται πριν πας σε κατάστημα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να πληρώσω ρυθμισμένη οφειλή ΔΟΥ μεσω winbank με χρέωση Πιστωτικης κάρτας εφάπαξ εξόφληση (Χωρίς δόσεις δηλαδή) και δεν με επιτρέπει να προχωρήσω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος πληρωμής με πιστωτική καρτα ρυθμισμένη οφειλή προς ΔΟΥ;Απο το κατάστημα στο γκισέ θα κάνω δουλειά;Το εχει δοκιμάσει κανένας;

 

Αν καταλαβαίνω καλά, θέλεις να πληρώσεις δόση ρύθμισης. Μέσω e-banking μπορείς να κάνεις την πληρωμή ΜΟΝΟ με χρέωση τραπεζικού λογαριασμού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω πιστωτική της Πειραιώς και ο λογαριασμός λήγει στις 7/1/2019. Ακολουθούν ερωτήσεις άσχετου, καθώς είναι ο πρώτος που πληρώνω:

 

1. Αν πληρώσω νωρίτερα π.χ. σήμερα, θα έχω διαθέσιμο όλο το πιστωτικό όριο μέσα στις επόμενες ημέρες (και πριν την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού)?

 

2. Αν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη εξόφληση του λογαριασμού (ολόκληρο το ποσό) και πληρώσω εγώ νωρίτερα (βλέπε 1), ακυρώνεται η αυτόματη πληρωμή ή συνεχίζει να ισχύει για τους επόμενους λογαριασμούς?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :-)

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιστωτική της Πειραιώς και ο λογαριασμός λήγει στις 7/1/2019. Ακολουθούν ερωτήσεις άσχετου, καθώς είναι ο πρώτος που πληρώνω:

 

1. Αν πληρώσω νωρίτερα π.χ. σήμερα, θα έχω διαθέσιμο όλο το πιστωτικό όριο μέσα στις επόμενες ημέρες (και πριν την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού)?

 

2. Αν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη εξόφληση του λογαριασμού (ολόκληρο το ποσό) και πληρώσω εγώ νωρίτερα (βλέπε 1), ακυρώνεται η αυτόματη πληρωμή ή συνεχίζει να ισχύει για τους επόμενους λογαριασμούς?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις :-)

1.Αν πληρώσεις νωρίτερα αυξάνεται το υπόλοιπο, οπότε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άμεσα.

2.Στη περίπτωση πάγιας πληρωμής ,η πληρωμή θα εκτελεστεί κανονικά τον επόμενο μήνα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...