Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Αν μένεις για μεγάλο διάστημα στο εξωτερικό, καλύτερα να ανοίξεις εκεί ένα λογαριασμό και να μεταφέρεις λεφτά μέσω e-banking από τον ελληνικό σου λογαριασμό σε αυτόν του εξωτερικού. Κι εγώ στην αρχή σκεφτόμουν να έχω την ελληνική χρεωστική (Εθνικής) μαζί μου και να τραβάω λεφτά από ATM του εξωτερικού, αλλά πήγα σ'ένα i-bank store και ρώτησα ποια είναι η καλύτερη λύση και μου πρότειναν αυτό, οπότε άνοιξα εκεί ένα λογαριασμό και μετέφερα μέσω i-bank λεφτά στον ξένο λογαριασμό και χρεωνόμουν 1 ευρώ τη μεταφορά!
Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις βεβαια σε χωρα της Ευρωζωνης μπορεις αντι να ανοιξεις λογαριασμο, απλα να πληρωνεις παντου με την debit και δεν εχει καμια απολυτως χρεωση ενω σε τετοιες χωρες η καρτα γινεται δεκτη παντου. Για αλλο νομισμα ομως δεν συμφερει, προσφατα αγορασα ενα παιχνιδι σε £ με την debit της Eurobank και με χρεωσε 2,5€.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έχοντας μια αξιόλογη εμπειρία χρήσης χρεωστικών καρτών στο εξωτερικό ή γενικότερα συναλλαγών σε άλλο νόμισμα (λίρες), και ταυτόχρονα χρησιμοποιώντας όλες τις e-banking υπηρεσίες, ελληνικών και ξένων τραπεζών...

 

Οφείλω να ομολογήσω, πως οι χρεώσεις της Εθνικής, πραγματικά δεν υπάρχουν... Όπως και η αμεσότητα της εμφάνισης του υπολοιπου στο ebanking. Μπορεί από design να μη σκίζει, αλλά το αποτέλεσμα μετράει!

Δυστυχώς η Πειραιώς, είναι από το 2009 και μετά, η χειρότερη σε συναλλαγές με άλλο νόμισμα.. Το ebanking της είναι καλοσχεδιασμένο κι αξιόπιστο, και σίγουρα η εφαρμογή λεπτά στο λεπτό μακράν μπροστά!

Όσο για την alphabank, ενώ έχει αντίστοιχα καλές συναλλαγματικές αξίες όπως και η Εθνική, το e-banking της και γενικότερα η εκκαθάριση των συναλλαγών/εμφάνιση υπολοίπου, κτλ είναι πολύ καθυστερημένα κ ώρες ώρες δεν βγάζουν κ νόημα...

 

Ήδη δύο φορες από πέρυσι που έχω το λογαριασμό, έχει δυο "ποσά-φαντάσματα" που δεν έχουν εμφανιστεί καθόλου στις εκκαθαρίσεις και στον αναλυτικό λογαριασμό...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, έχοντας μια αξιόλογη εμπειρία χρήσης χρεωστικών καρτών στο εξωτερικό ή γενικότερα συναλλαγών σε άλλο νόμισμα (λίρες), και ταυτόχρονα χρησιμοποιώντας όλες τις e-banking υπηρεσίες, ελληνικών και ξένων τραπεζών...

 

Οφείλω να ομολογήσω, πως οι χρεώσεις της Εθνικής, πραγματικά δεν υπάρχουν... Όπως και η αμεσότητα της εμφάνισης του υπολοιπου στο ebanking. Μπορεί από design να μη σκίζει, αλλά το αποτέλεσμα μετράει!

Δυστυχώς η Πειραιώς, είναι από το 2009 και μετά, η χειρότερη σε συναλλαγές με άλλο νόμισμα.. Το ebanking της είναι καλοσχεδιασμένο κι αξιόπιστο, και σίγουρα η εφαρμογή λεπτά στο λεπτό μακράν μπροστά!

Όσο για την alphabank, ενώ έχει αντίστοιχα καλές συναλλαγματικές αξίες όπως και η Εθνική, το e-banking της και γενικότερα η εκκαθάριση των συναλλαγών/εμφάνιση υπολοίπου, κτλ είναι πολύ καθυστερημένα κ ώρες ώρες δεν βγάζουν κ νόημα...

 

Ήδη δύο φορες από πέρυσι που έχω το λογαριασμό, έχει δυο "ποσά-φαντάσματα" που δεν έχουν εμφανιστεί καθόλου στις εκκαθαρίσεις και στον αναλυτικό λογαριασμό...

 

Σωστές παρατηρήσεις! Έχεις απόλυτο δίκιο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες κ χρόνια πολλά,

θα πάω αγγλία σύντομα.Επειδή πριν απο ένα χρόνο η eurobank μου χρέωνε σε οτι συναλλαγή έκανα 1,5 ευρώ προμήθεια συναλλάγματος+συνάλλαγμα,αληθεύει οτι η alpha δεν χρεώνει καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες κ χρόνια πολλά,

θα πάω αγγλία σύντομα.Επειδή πριν απο ένα χρόνο η eurobank μου χρέωνε σε οτι συναλλαγή έκανα 1,5 ευρώ προμήθεια συναλλάγματος+συνάλλαγμα,αληθεύει οτι η alpha δεν χρεώνει καθόλου?

 

Ναι αληθεύει. Alpha ή Εθνική, ότι κ να χρησιμοποιήσεις δε θα έχεις πρόβλημα.

 

Ένα plus, η εθνική, τουλάχιστον στη δική μου κάρτα, έχει προσαυξημένα όρια αναλήψεων (δεν έχω κάνει κάποιο αίτημα), συγκριτικά με τα στάνταρ που παίζουν τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα... (Συνήθως γύρω στα 800-1000 έχουν οι περισσότερες τράπεζες).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία γιατί πήγαινα για καφέ 5 λίρες κ μου έβγαινε διπλός με την eurobank..αμα είναι θα ρίξω μια ματία κ απο εθνική τι παίζει(έχω κ εκεί λογαριασμό).

σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία γιατί πήγαινα για καφέ 5 λίρες κ μου έβγαινε διπλός με την eurobank..αμα είναι θα ρίξω μια ματία κ απο εθνική τι παίζει(έχω κ εκεί λογαριασμό).

σε ευχαριστώ.

 

(Είναι κ ακριβός ο καφές, εδώ που τα λέμε....)

Αλλά ειλικρινα, επειδη είμαι Αγγλία αυτή τη στιγμή κ πρώτη φορά κ εγώ χρησιμοποίησα εθνική, μετά από παρότρυνση των παιδιών στο forum, δεν έχω τίποτα μεμπτο για την τράπεζα.

Αν θέλεις μια συμβουλή, φόρτωσε την εθνική σου με όσα χρηματα πρόκειται να ξοδέψεις.. Βγάλε ebanking (8 € χρέωση κ μία εργάσιμη αναμονή ενεργοποίησης) κ όταν με το καλό πας αγγλία, κάνε π.χ. Μια ανάληψη "χ" ποσό για να έχεις ρευστό κι όλα τα υπόλοιπα βάρα τα με την κάρτα... (Αν και μεταξύ μας, το μόνο μέρος που δεν πληρώνεις με κάρτα, είναι οι τουαλέτες στην Αγγλία...όλα τα άλλα είναι "πλαστικοποιημένα").

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για ποια κάρτα της εθνικής μιλάμε?

 

Ethnocash προφανώς

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με όσα είπατε παραπάνω! Νομίζω ότι η Εθνική βολεύει περισσότερο απ' όλες τις τράπεζες για συναλλαγές εξωτερικού.

Βέβαια κάποιες φορές δεν μου δέχονταν τη Maestro σε online συναλλαγές, οπότε έβγαλα μια virtual prepaid, η οποία είναι προπληρωμένη κάρτα χωρίς σώμα που μπορείς να συνδέσεις στο λογαριασμό που ήδη έχεις κι έτσι αγόραζα απ' όπου ήθελα κα με μεγαλύτερη ασφάλεια, γιατί στη χρεωστική όπως και να το κάνεις πάντα βάζεις περισσότερα λεφτά από την prepaid.

Link to comment
Share on other sites

Για την προπληρωμένη άυλη κάρτα της Εθνικής (virtual MasterCard) που εκδίδεται μόνο μέσω internet banking διαβάζοντας τους όρους της είδα κάτι αρκετά ενδιαφέρον για όσους πραγματοποιούν διαδικτυακές συναλλαγές σε εκτός ευρώ και δεν είναι άλλο από την προμήθεια που κρατάνε οι λοιπές τράπεζες για μετατροπή συναλλάγματος. Λέει λοιπον ότι παρακρατείται 1% επι της αξίας της συναλλαγής ως ασφάλεια για τυχόν συναλλαγματική διαφορά το οποίο είναι διαθέσιμο και πάλι μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής. Με λίγα λόγια δεν κρατάει καθόλου προμήθεια όπως κάνουν οι άλλες τράπεζες με τις προπληρωμένες τους κάρτες αλλά και τις χρεωστικές τους κάρτες. Επαναλαμβάνω συμφέρει μόνο για συναλλαγές εκτός ευρώ γτ για συναλλαγές με ευρώ δεν συμφέρει καμιά προπληρωμένη αφού έχουν προμήθεια φόρτισης της κάρτας και εως εκ τούτου μια χρεωστική κάνει απόλυτα καλά την δουλειά της !!!
Link to comment
Share on other sites

Για την προπληρωμένη άυλη κάρτα της Εθνικής (virtual MasterCard) που εκδίδεται μόνο μέσω internet banking διαβάζοντας τους όρους της είδα κάτι αρκετά ενδιαφέρον για όσους πραγματοποιούν διαδικτυακές συναλλαγές σε εκτός ευρώ και δεν είναι άλλο από την προμήθεια που κρατάνε οι λοιπές τράπεζες για μετατροπή συναλλάγματος. Λέει λοιπον ότι παρακρατείται 1% επι της αξίας της συναλλαγής ως ασφάλεια για τυχόν συναλλαγματική διαφορά το οποίο είναι διαθέσιμο και πάλι μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής. Με λίγα λόγια δεν κρατάει καθόλου προμήθεια όπως κάνουν οι άλλες τράπεζες με τις προπληρωμένες τους κάρτες αλλά και τις χρεωστικές τους κάρτες. Επαναλαμβάνω συμφέρει μόνο για συναλλαγές εκτός ευρώ γτ για συναλλαγές με ευρώ δεν συμφέρει καμιά προπληρωμένη αφού έχουν προμήθεια φόρτισης της κάρτας και εως εκ τούτου μια χρεωστική κάνει απόλυτα καλά την δουλειά της !!!

Αμ Δε

Α) Εξοδα φόρτισης:

Ποσό φόρτισης

Προμήθεια

10 -200,00€ 2€

200,01 - 500,00€ 3€

500,01 - 2.500,00€ 5€

https://www.nbg.gr/greek/transaction-transparency/retail/cards/Documents/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%82%20%CE%9A%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82%20%5B4%5D/Virtual%20MasterCard/%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%A5%CE%9C%CE%92%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97_VIRTUAL_final.pdf

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη εγω τι είπα ; Είπα ότι συμφέρει μόνο για συναλλαγές εκτός ευρώ και εξηγούμαι. 200 ευρώ σε δολάρια με την προπηρωμένη της εθνικής πληρώνεις 2 ευρώ και τέλος με την Πειραιώς ας πούμε πληρώνεις πάλι 2 ευρώ να φορτίσεις την κάρτα σου (1% επι του ποσου φόρτισης με Min. το 1 ευρώ και max τα 3 ευρώ) + προμήθεια συναλλάγματος που είναι 2% επί της συναλλαγής με μέγιστο τα 5 ευρώ..στο παράδειγμα μας 4 ευρώ προμήθεια συναλλάγματος + 2 ευρώ έξοδα φόρτισης =6 ευρω !! Με την χρεωστική της Πειραιως θα είχαμε 200 ευρώ σε συνάλλαγμα επί 2% προμήθεια δηλαδή 4 ευρώ !!!

 

Άλλο παράδειγμα: 500 ευρώ σε συνάλλαγμα με την εθνική πληρώνουμε 3 ευρώ και τέλος ενω με την Πειραιώς στην προπληρωμένη της πληρώνουμε 3 ευρώ να την φορτίσουμε + προμήθεια συναλλάγματος 2% με μέγιστο τα 5 ευρώ...σύνολο 8 ευρώ

 

Άλλο παράδειγμα: 2.500 ευρώ σε συνάλλαγμα με την εθνική πληρώνουμε 5 ευρώ και τέλος αν μιλήσουμε για την Πειραιώς θα πληρώσουμε 3 ευρώ να την φορτίσουμε με 2.500 ευρώ και θα πληρώσουμε προμήθεια συναλλάγματος αν κάνουμε μια αγορά των 2.500 ευρώ άλλα 5 ευρώ δηλαδή και πάλι 8 ευρώ. Αν πάλι αυτά τα 2.500 ευρώ τα κάνουμε σε περισσότερες αγορές με την Πειραιώς καταλαβαίνεις τι ποσό προμήθειας θα πληρώσουμε...ενώ με την εθνική οσες αγορές και αν κάνουμε τα 5 πρώτα ευρώ θα έχουμε χρεωθεί και τπτ αλλο !!!

 

Πέσμου ποια κάρτα (χρεωστική ή προπληρωμένη) συμφέρει αποκλειστικά και μόνο για αγορές σε εκτος ευρώ και εγω θα αναθεωρήσω το προηγούμενο σχόλιο μου και θα ζητήσω συγγνώμη για την παραπληροφόρηση.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανησύχησα αρκετά ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά σ' αυτά που λέτε, πόσο χρεώνει την κάθε φόρτιση μιας προπληρωμένης η Πειραιώς; Την τελευταία φορά που έβαλα μέσα λεφτά πριν αρκετούς μήνες τα έξοδα φόρτισης ήταν πολύ μικρό το ποσό, 1.20 ή 2.00 αν θυμάμαι καλά. Έχει αλλάξει κάτι;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Απλά χρησιμοποιώντας κάρτες που δίνουν επιστροφές έχεις και κέρδος

πρώτη περιπτωση

Eurobank cosmote

δεύτερη περίπτωση

Citibank Vodafone

σε κάθε περίπτωση η επιστροφή είναι 2,75 % πολύ παραπάνω από οποιαδήποτε χρέωση συναλλάγματος .

Όμως πρόκειται για πιστωτική.

Αν όπως έγραψες, μιλάμε για προπληρωμένες κάρτες ή χρεωστικές , η προσέγγιση σου είναι απόλυτα σωστή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάρτα στην Ελλάδα με δωρεάν συναλλαγές σε άλλο νόμισμα όπως έχουν οι Αμερικάνοι; Θα πάει φίλος μου για έξι μήνες UK και δεν θα ανοίξει λογικά λογαριασμό εκεί
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ανησύχησα αρκετά ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά σ' αυτά που λέτε, πόσο χρεώνει την κάθε φόρτιση μιας προπληρωμένης η Πειραιώς; Την τελευταία φορά που έβαλα μέσα λεφτά πριν αρκετούς μήνες τα έξοδα φόρτισης ήταν πολύ μικρό το ποσό, 1.20 ή 2.00 αν θυμάμαι καλά. Έχει αλλάξει κάτι;

 

Κι εγω εκει το ειχα αφησει. Και εβαλα πριν μια εβδομαδα 300 ευρω και μου ειπαν για 1% προμηθεια(με μεγιστο τα 3 ευρω). Απλα δεν αξιζει η prepaid για κανεναν λογο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάρτα στην Ελλάδα με δωρεάν συναλλαγές σε άλλο νόμισμα όπως έχουν οι Αμερικάνοι; Θα πάει φίλος μου για έξι μήνες UK και δεν θα ανοίξει λογικά λογαριασμό εκεί

 

HSBC

3 συναλλαγές τον μήνα δωρεάν από κατάστημα HSBC μόνο.

http://www.hsbc.gr/1/PA_esf-ca-app-content/content/greece/useful_information/price_list/pdf/price_list_future_el.pdf

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκει το ειχα αφησει. Και εβαλα πριν μια εβδομαδα 300 ευρω και μου ειπαν για 1% προμηθεια(με μεγιστο τα 3 ευρω). Απλα δεν αξιζει η prepaid για κανεναν λογο.

 

Το τσέκαρα. Είναι 1% του ποσού που βάζεις η προμήθεια με minimum 1 και maximum 3 ευρώ. Σιγά το πράμα. Εγώ πάντως είχα 32.53 μέσα, έβαλα πριν 1.5 ώρα 100 ευρώ και τώρα που βλέπω έχω μέσα 132.53. Δε μου πήρε τίποτα. Δεν ξέρω γιατί.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα. Είναι 1% του ποσού που βάζεις η προμήθεια με minimum 1 και maximum 3 ευρώ. Σιγά το πράμα. Εγώ πάντως είχα 32.53 μέσα, έβαλα πριν 1.5 ώρα 100 ευρώ και τώρα που βλέπω έχω μέσα 132.53. Δε μου πήρε τίποτα. Δεν ξέρω γιατί.

 

οχι και σιγα το πραμα...Σκεψου οτι την ιδια στιγμη μπορεις να ανοιξεις απλο λογαριασμο και να μη χρεωνεσαι τιποτα

Link to comment
Share on other sites

HSBC

3 συναλλαγές τον μήνα δωρεάν από κατάστημα HSBC μόνο.

http://www.hsbc.gr/1/PA_esf-ca-app-content/content/greece/useful_information/price_list/pdf/price_list_future_el.pdf

 

Δύσκολο να μην μπορεί να ανοίξει λογαριασμό... Έστω κ τον πιο απλό καταθετικό. Δεν είναι τόσο beauro-freaks σαν εμάς, που χρειάζεσαι δεκαπεντε διαφορετικά χαρτιά + χρήματα (σε καποιες περιπτώσεις) για να ανοίξεις ένα λογαριασμό!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εκει το ειχα αφησει. Και εβαλα πριν μια εβδομαδα 300 ευρω και μου ειπαν για 1% προμηθεια(με μεγιστο τα 3 ευρω). Απλα δεν αξιζει η prepaid για κανεναν λογο.

 

Γιατί για κανένα λόγο? Εμένα μ'έχει βολέψει η virtual prepaid της Εθνικής! Και για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω για προμήθειες σε συναλλαγές εξωτερικού και για θέματα ασφαλείας σε περίπτωση που δεν εμπιστεύομαι κάποιο eshop!

Τώρα για την προμήθεια φόρτισης, όντως δεν είναι και πολύ χαμηλή, αλλά αν προνοείς και φορτώνεις πιο σπάνια μεγαλύτερα ποσά, δεν είναι πρόβλημα! Σίγουρα πάντως το προτιμώ από τους τόκους της πιστωτικής!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί για κανένα λόγο? Εμένα μ'έχει βολέψει η virtual prepaid της Εθνικής! Και για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω για προμήθειες σε συναλλαγές εξωτερικού και για θέματα ασφαλείας σε περίπτωση που δεν εμπιστεύομαι κάποιο eshop!

Τώρα για την προμήθεια φόρτισης, όντως δεν είναι και πολύ χαμηλή, αλλά αν προνοείς και φορτώνεις πιο σπάνια μεγαλύτερα ποσά, δεν είναι πρόβλημα! Σίγουρα πάντως το προτιμώ από τους τόκους της πιστωτικής!

 

Δεν ξερω να σου πω για τη συγκεκριμενη, αν δεν κανω λαθος η Εθνικη οντως βολευει για εξωτερικο. Αν τιθεται θεμα εμπιστοσυνης, μπορεις να ανοιξεις δευτερο λογαριασμο και να χρησιμοποιεις αυτον, εχοντας τον συνδεδεμενο με τον "κυριο" λογαριασμο. Φυσικα, αν δεν εχεις θεμα ρευστοτητας και μπορεις να φορτιζεις με μεγαλα ποσα, τοτε το προβλημα μικραινει. Το ιδανικο για μενα ειναι να μετακινεις οποτε εσυ θελεις τα χρηματα σου, χωρις περιορισμους και χρεωσεις. Πιστωτικη ποτε δεν ειχα, αλλα υποθετω οτι οι τοκοι μπαινουν οταν θα πιστωθεις με ενα ποσο, οχι σε παγια βαση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί για κανένα λόγο? Εμένα μ'έχει βολέψει η virtual prepaid της Εθνικής! Και για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω για προμήθειες σε συναλλαγές εξωτερικού και για θέματα ασφαλείας σε περίπτωση που δεν εμπιστεύομαι κάποιο eshop!

Τώρα για την προμήθεια φόρτισης, όντως δεν είναι και πολύ χαμηλή, αλλά αν προνοείς και φορτώνεις πιο σπάνια μεγαλύτερα ποσά, δεν είναι πρόβλημα! Σίγουρα πάντως το προτιμώ από τους τόκους της πιστωτικής!

 

τοκους μονο αν δεν πληρωνεις στην ωρα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...