Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μήπως είχε κανένα εισόδημα από μισθώματα (ενοίκια)? Ή εισόδημα από αμοιβαία γονιών κτλ? Εκτός κι αν είχε πολύ μεγάλη περιουσία στο Ε9 ...
Link to comment
Share on other sites

Ή μεγάλες καταθέσεις , έστω και σαν δεύτερος , σε λογαριασμό γονέων.
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να βγάλω μία πιστωτική αλλά θα ήθελα κάτι χωρίς ετήσια συνδρομή.

Την θέλω για αγορές συσκευών σε δόσεις.

 

Ηλεκτρονικές αγορές γίνονται πολύ συχνά αλλά μέχρι τώρα πλήρωνα με χρεωστική.

Υπάρχει σταθερό εισόδημα χωρίς δάνεια και ιστορίες.

Οι "γκουρού" των καρτών τι προτείνουν;

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι να βγάλω μία πιστωτική αλλά θα ήθελα κάτι χωρίς ετήσια συνδρομή.

Την θέλω για αγορές συσκευών σε δόσεις.

 

Ηλεκτρονικές αγορές γίνονται πολύ συχνά αλλά μέχρι τώρα πλήρωνα με χρεωστική.

Υπάρχει σταθερό εισόδημα χωρίς δάνεια και ιστορίες.

Οι "γκουρού" των καρτών τι προτείνουν;

 

Χωρις ετησια συνδρομη χλωμο το βλεπω, ολες εχουν μεν ετησια συνδρομη αλλα αν περάσεις ενα ποσον αγορων το χρονο στην χαρίζουν, καρτες βγαζουν πολυ δύσκολα ακομα και σε σταθερά εισοδήματα.

 

ΚΑΛΗ τύχη

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ετησια συνδρομη χλωμο το βλεπω, ολες εχουν μεν ετησια συνδρομη αλλα αν περάσεις ενα ποσον αγορων το χρονο στην χαρίζουν, καρτες βγαζουν πολυ δύσκολα ακομα και σε σταθερά εισοδήματα.

 

ΚΑΛΗ τύχη

Μην παραπληροφορεις...

Ναι χωρίς συνδρομη δύσκολα βρίσκεις

Οι τράπεζες βγάζουν κάρτες πλέον με βάση τους κανόνες πιστοληπτικής κρίσης της ΤτΕ και αυτό σημαίνει ότι αν έχεις σταθερό είσοδημα κάποιου ύψους κι δεν είσαι στη μαύρη λίστα του τειρεσια και πανω από μια Ηλικία θα σου βγάλουν κάρτα με εγκριτικο όριο ανάλογο της πιστοληπτικής σου ικανότητας.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν παραπληροφορώ καθόλου ετσι οπως τα λεω ειναι, με προσωπική εμπειρία, αστα δεν βγάζεις ακρη μαζι τους
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την Citibank που παραχωρεί όλες τις δραστηριότητες της στην Alpha Bank πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την Citibank που παραχωρεί όλες τις δραστηριότητες της στην Alpha Bank πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

 

Η alpha θα αποκτησει σημαντικούς πελατες και πλεον θα εχει ολες τις καρτες αυτή.. Visa, MasterCard, AmEx, Diners.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την Citibank που παραχωρεί όλες τις δραστηριότητες της στην Alpha Bank πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

Θα αποκτήσει και τη diners και το υγιες portfolio της Citi ... θεωρώ ότι είναι καλό για τους πελάτες της citi από τη στιγμή που η τράπεζα τους είχε αποφασίσει να φύγει από τις συγκεκριμένες δραστηριοτητες.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εξέδωσα μια άυλη προπληρωμένη κάρτα WEBUY της Πειραιώς, και όταν πάω να την συνδέσω στο paypal, μου βγάζει error ότι η τράπεζα που εξέδωσε την κάρτα,δηλαδή η Πειραιώς, δεν επιτρέπει την σύνδεση με το paypal. Γνωρίζει κανείς κάτι? Μήπως δεν χρειάζεται paypal επειδή είνια προπληρωμένη?
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Εξέδωσα μια άυλη προπληρωμένη κάρτα WEBUY της Πειραιώς, και όταν πάω να την συνδέσω στο paypal, μου βγάζει error ότι η τράπεζα που εξέδωσε την κάρτα,δηλαδή η Πειραιώς, δεν επιτρέπει την σύνδεση με το paypal. Γνωρίζει κανείς κάτι? Μήπως δεν χρειάζεται paypal επειδή είνια προπληρωμένη?

 

Χρηματα εχει μεσα η καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν την εχω φορτίσει ακόμα. Έχει σημασία ;

 

Σαφως και εχει, το παυπαλ για να συνδέσει την καρτα σου κανει μια αναλυψη 1,5 ευρω, αν δεν εχει δεν γινεται συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και εχει, το παυπαλ για να συνδέσει την καρτα σου κανει μια αναλυψη 1,5 ευρω, αν δεν εχει δεν γινεται συνδεση.

 

Σε ευχαριστώ παρά πολυ , για την απάντηση! Το ίδιο θα ισχύει φαντάζομαι και αν συνδέσω μια χρεωστικη , θα πρέπει δηλαδη ο καταθετικός λογαριασμός να έχει υπόλοιπο ετσι;

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω μια πιστωτικη οχι prepaid για να κλεινω εισητηρια και ξενοδοχεια..το εισοδημα βασει εκκαθαριστικου ειναι 12.500 περιπου θα μου την εγκρινουν λετε??? θελω την πιο απλη με το κατωτερο οριο που υπαρχει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω μια πιστωτικη οχι prepaid για να κλεινω εισητηρια και ξενοδοχεια..το εισοδημα βασει εκκαθαριστικου ειναι 12.500 περιπου θα μου την εγκρινουν λετε??? θελω την πιο απλη με το κατωτερο οριο που υπαρχει...

 

12500 είναι μόνο ένα κριτήριο .

Αν ας πούμε μένεις σε ενοίκιο ή έχεις 4 παιδιά δεν θα στο εγκρίνουν

Οι τράπεζα θα κοιτάξει εξονυχιστικά το εκκαθαριστικό σου και τα όσα δηλώσεις

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε παντρεμενη ειμαι ουτε παιδια εχω.. το εισοδημα μου ειναι αυτο και απο κει κ περα εχω κ σε ενα σπιτι την ψιλη κυριοτητα!
Link to comment
Share on other sites

Και κατα προτιμηση κανε αιτηση στην τραπεζα που μπαινει ο μισθος σου ή γενικα αυτη που χρησιμοποιεις. Η Eurobank μου ειχε πει οτι καρτες εκδιδει μονο σε πελατες της μετρωντας καποιους δεικτες στο λογαριασμο τους. Δεν ρωτησα περισσοτερα, δεν ξερω περισσοτερα. Αν υπαρχει καποιος τραπεζικος συμφορουμιτης μπορει ισως να μας διαφωτισει
Link to comment
Share on other sites

Και κατα προτιμηση κανε αιτηση στην τραπεζα που μπαινει ο μισθος σου ή γενικα αυτη που χρησιμοποιεις. Η Eurobank μου ειχε πει οτι καρτες εκδιδει μονο σε πελατες της μετρωντας καποιους δεικτες στο λογαριασμο τους. Δεν ρωτησα περισσοτερα, δεν ξερω περισσοτερα. Αν υπαρχει καποιος τραπεζικος συμφορουμιτης μπορει ισως να μας διαφωτισει

 

σωστός ο φίλος, έτσι είναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω μια πιστωτικη οχι prepaid για να κλεινω εισητηρια και ξενοδοχεια..το εισοδημα βασει εκκαθαριστικου ειναι 12.500 περιπου θα μου την εγκρινουν λετε??? θελω την πιο απλη με το κατωτερο οριο που υπαρχει...

Για prepaid δεν είναι τόσο δύσκολο. Ειδικά αν δεν έχεις εγγραφεί στον Τειρεσία και δεν χρωστάς σε άλλα δάνεια και κάτσε κάρτες μεγάλα ποσά και αν πας στη τράπεζα που έχεις τον λογαριασμό σου νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά μ

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να βγαλω μια πιστωτικη οχι prepaid για να κλεινω εισητηρια και ξενοδοχεια..το εισοδημα βασει εκκαθαριστικου ειναι 12.500 περιπου θα μου την εγκρινουν λετε??? θελω την πιο απλη με το κατωτερο οριο που υπαρχει...

 

Αν τα βρεις σκούρα με την πιστωτική, δοκίμασε τη λύση με τη χρεωστική που προφανώς έχεις ή βγάζεις πολύ εύκολα - παρότι σε κάποιες περιπτώσεις έχει κάποια θέματα για τη χρήση που τη θέλεις (π.χ. μερικές φορές στο Booking.com δεν περνάει η χρεωστική και χρειάζεται πιστωτική για να κλείσεις δωμάτιο), στις περισσότερες περιπτώσεις δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ συχνά-πυκνά κλείνω αεροπορικά μέσω airtickets κλπ και δωμάτια με διάφορε online υπηρεσίες και μόνο με το booking.com είχα πρόβλημα με την χρεωστική της Πειραιώς που χρησιμοποιώ.

 

Μακρυά από prepaid έχουμε πει, εκτός αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος... έχει τέτοιες χρεώσεις η χρήση της που δεν συμφέρει! :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Για prepaid δεν είναι τόσο δύσκολο. Ειδικά αν δεν έχεις εγγραφεί στον Τειρεσία και δεν χρωστάς σε άλλα δάνεια και κάτσε κάρτες μεγάλα ποσά και αν πας στη τράπεζα που έχεις τον λογαριασμό σου νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά μ

Μου αρέσει που γράφει πως δεν θέλει prepaid.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που γράφει πως δεν θέλει prepaid.

Νόμιζα ότι ήθελε prepaid. Mea culpa.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...