Jump to content

Συλλαλητήριο για τη Μακεδονία


rebelion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η λυση ειναι απλη αλλα δεν εχουνε τα @@ να το κανουνε .

Ας στειλουμε 2 μεραρχιες στρατου και 2 ιλες τεθωρακισμενων προς τα πανω να τους κανουμε χωραφι τους βρομωτσιγγανους και να δεις για ποτε εμεις αλλαζουμε συνορα :) και για ποτε βαζουνε μυαλο οι αλλοι

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φυσικά και δεν υποστηρίζω κάτι τέτοιο.:blink:

 

Εσύ όχι, κάποιοι άλλοι ναι (το παρακάτω δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα):

 

η λυση ειναι απλη αλλα δεν εχουνε τα @@ να το κανουνε .

Ας στειλουμε 2 μεραρχιες στρατου και 2 ιλες τεθωρακισμενων προς τα πανω να τους κανουμε χωραφι τους βρομωτσιγγανους και να δεις για ποτε εμεις αλλαζουμε συνορα :) και για ποτε βαζουνε μυαλο οι αλλοι

Link to comment
Share on other sites

Εσύ όχι, κάποιοι άλλοι ναι (το παρακάτω δεν είναι το μοναδικό παράδειγμα):

μου αρεσει που γελας . Ειδαμε τοσα χρονια με το καλο και με τα λογια δεν βαλανε μυαλο . Θα τους παρακαλαμε κιολας?

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

trobocop

 

Εάν και πρέπει να σου πω ότι συμφωνώ με αυτά που γράφεις, εντούτοις πρέπει επίσης να σου πω ότι είναι εντελώς άσχετα με αυτά που γράφω εγώ.

 

παράδειγμα(ένα από τα πολλά):Δεν είπα ότι πρέπει να στηρίζεται η διπλωματία στο youtube.Σου είπα να υποθέσουμε ότι είναι μια μικρή ομάδα εθνικιστών.Ωραία;Δεν μου απάντησες ακόμα τι δουλειά έχει αυτός ο χάρτης εκεί που καταθέτει στεφάνι ο πρωθυπουργός τους.

 

Διαρκώς τείνεις να αποπροσανατολίζεις τη συζήτηση και αποφεύγεις να μου απαντήσεις όταν κάτι δε σε συμφέρει...

 

Τώρα δηλαδή εγώ πρέπει να σχολιάσω το στιχάκι που έγραψαν πέντε στρατόκαυλοι;;;

 

Είπα εγώ ποτέ ότι δεν έχεις το δικαίωμα να έχεις άποψη;

Αυτό που θέλω να πω είναι, ότι δεν μπορείς να καταλάβεις πως νιώθουμε εμείς...

 

Εάν θέλεις να συνεχίσουμε τη συζήτηση σε παρακαλώ απάντησε μου επί της ουσίας, ειδάλλως ας το αφήσουμε καλύτερα, γιατί πάμε από τον Αλή στον Μπαμπαλή...

 

ps: Και η Τουρκία στο ΝΑΤΟ είναι...ΔΗλαδή έχουμε λύσει όλες τις διαφορές μας;

Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το πού οδηγεί η μοιραία αυτή συζήτηση (βλέπε :lock: ;)), έχω μόνο δύο πραγματάκια να πω:

 

1ον) Όσο πλησιάζει η μεθαυριανή μέρα, ορισμένοι φαίνεται ότι πραγματικά λυσσάνε να αποτρέψουν τους υπόλοιπους να συμμετάσχουν στο συλλαλητήριο. Δεν καταλαβαίνουν ότι εκτίθενται, δεν πειράζει, θα τους περάσει. Είναι προσωπική επιλογή του καθενός το αν θα πάει σε οποιαδήποτε συγκέντρωση νομίζει ότι θα κάνει καλό στην πατρίδα του. Εκτός αν έχουμε δικτατορία και δεν το πληροφορήθηκα, οπότε συγγνώμη κι όλας. ;)

 

2ον) Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν ακραία και φασιστικά κλπ στοιχεία και οι δύο πλευρές τα οποία προβάλλουν τις οποιεσδήποτε διαδικήσεις επί εδαφών της άλλης πλευράς. Αυτό είναι γεγονός αδιαμφησβήτητο. Το θέμα είναι ότι αυτοί που χαράσσουν την παγκόσμια πολιτική (βλέπε ΗΠΑ, Ε.Ε. κλπ) είναι υπέρ της μιας πλευράς και μάλιστα ασπάζονται απροκάλυπτα και ξεδιάντροπα της απόψεις αυτής της πλευράς, που αποδεδειγμένα έχει άδικο. Και αυτό δεν το κάνουν επειδή αγαπούν τόσο πολύ τους φίλους τους τους Σκοπιανούς, αλλά επειδή θέλουν να τσεκάρουν τις δικές μας αντιδράσεις και τα αντανακλαστικά μας, ώστε να ξέρουν μέχρι πού μπορούν να προχωρήσουν τις επιδιώξεις και τα σχέδιά τους στην περιοχή των Βαλκανίων.

 

Καλή συνέχεια. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο μου το θέμα δεν είναι τοπογραφικό αλλά θέμα ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ.Οι Μακεδόνες ήταν έλληνες.Χέστηκα για το αν τμήμα της μακεδονίας περιλαμβάνει τα σκόπια.Επειδή οι σκοπιανοί ήρθαν και ζήσαν στη μακεδονία θα τους πούμε μακεδόνες??Η καταγωγή τους ποια είναι?Σλάβοι,ουδεμία σχέση λοιπόν.Είμαστε ο μόνος λαός που βγάζει τα μάτια του με τα ίδια του τα χέρια.

Εγω σου λεω τι γινεται και εσυ μου λες τι πρεπει (κατα τη γνωμη σου)να γινεται...Απο εκει και περα δεν μπορει να γινει συζητηση.

 

Την ίδια κωλοπολιτική έχουμε και με τους τούρκους και θα μας φάνε το αιγαίο.Ήδη έχει φέρει σοβαρά προβλήματα η επεκτατική πολιτική τους.

Ναι, εχω ακουσει και εγω οτι τα 5 τελευταια χρονια εχουμε χασει 2-3 νησια, 7-8 βραχονησιδες, 3 πλοια κτλ. Μαθε αρχικα οτι δεν ειναι ολο το Αιγαιο Ελληνικο και μετα μιλαμε. Ακου εκει επεκτατικη πολιτικη...

 

Μόνο σε τέτοια θέματα καταλαβαίνει κανείς ποιοι είναι πατριώτες,ποιοι απατρίδες και ποιοι ανθέλληνες.

Αν παρακολουθεις την συζητηση θα επρεπε να παραδεχεσαι τουλαχιστον οτι ολοι εδω εχουμε ως πραταρχικο σκοπο το βελτιστο για την χωρα μας. Ισως αυτο που θα επρεπε να σε προβληματισει παντως ειναι γιατι τα ατομα που φαινετε να εχουν διαβασει ενα βιβλιο παραπανω ανηκουν κατα κυριο λογο στους ανθελληνες...

 

η λυση ειναι απλη αλλα δεν εχουνε τα @@ να το κανουνε .

Ας στειλουμε 2 μεραρχιες στρατου και 2 ιλες τεθωρακισμενων προς τα πανω να τους κανουμε χωραφι τους βρομωτσιγγανους και να δεις για ποτε εμεις αλλαζουμε συνορα

Ακομα και αν προσπερασω την παντελη αγνοια διεθνους δικαιου θα σου ελεγα οτι εγω δεν μπορω να σκεφτω καποιο πολεμο μετα το ΒΠ οπου υπηρχε αλλαγη συνορων χωρις να υπαρχει πλυθησμιακη αναγκη (μειονοτητες κτλ).

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Θα τους παρακαλαμε κιολας?

Εκει που εχουν φτασει φιλε μου τα πραγματα, μη σου φανει παραξενο και αυτο. Δεν εχετε καταλαβει οτι αυτη τη στιγμη η Ελλαδα ειναι αυτη που καιγεται πρωτιστως να μπουν τα σκοπια στο ΝΑΤΟ και στην ΕΕ? Η Ελλαδα ειναι αυτη που θελει τη σταθεροποιηση και ενδυναμωση του γειτονικου κρατιδιου πιο πολυ απ ολους και φυσικα εχει τους λογους της (Kοσοβο λιαν προσεχως προσαρτηση στην Αλβανια ,Τετοβο ομοιως και επεται συνεχεια) και πολυ καλα κανει. Δυστυχως οι πολιτικοι μας ενεργωντας ως συνηθως ερασιτεχνικα και μη βλεποντας πιο περα απο τη μυτη τους, δεν ελυσαν το θεμα οταν ειχαν την ευκαιρια πριν καποια χρονια, μ ενα αξιοπρεπη συμβιβασμο, με αποτελεσμα σημερα να τρεχουν και να μη φτανουν. Οσο περι βετο και πρασινα αλογα, αυτα ειναι τουφεκιες για τη τιμη των οπλων, κοινως εσωτερικη καταναλωση. Oταν λοιπον για εμας ειναι αναγκη τα σκοπια να μπουν, οι Αμερικανοι το θελουν για τους δικους τους λογους, πιστευει κανεις οτι εμεις θα κανουμε το καμποσο για τ ονομα? Και φυσικο ειναι, οταν οι Σκοπιανοι γνωριζουν τοσο τη δικη μας επιθυμια οσο και των Αμερικανων, να :whistle: το σκοπο τους. Το ζητημα ειναι οταν τελειωσει αυτη η ιστορια, ποσο βαθεια θα εχει βαλει η κυβερνηση την ουρα στα σκελια η ποσο "περηφανη" θα βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Psyrosdan,

Αυτο που λες δεν βγαζει νοημα. Δεν μπορει η Ελλαδα να καιγεται πρωτιστως και το τετοβο να εχει σειρα. Αρα αυτοι που καιγονται πρωτιστως ειναι οι Σκοπιανοι. Και στην υπολοιπη αναλυση δεν συμφωνω.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Psyrosdan,

Αυτο που λες δεν βγαζει νοημα. Δεν μπορει η Ελλαδα να καιγεται πρωτιστως και το τετοβο να εχει σειρα. Αρα αυτοι που καιγονται πρωτιστως ειναι οι Σκοπιανοι. Και στην υπολοιπη αναλυση δεν συμφωνω.

 

Exω την εντυπωση οτι τα Ελληνικα μου μια χαρα ειναι και οποιος τα διαβαζει βγαζει νοημα :) . Φυσικοτατο ειναι εαν δεν υπαρξει σταθεροποιηση στα Σκοπια ν ακολουθησει το Τετοβο και γιαυτο ακριβως καιγεται και αυτο θελει ν αποφυγει η Ελλαδα, γιατι μετα ανοιγει η ορεξη της Αλβανιας. Σαφεστατα ειναι δικαιωμα σου να μη συμφωνεις μαζι μου και το σεβομαι. Οσο για την υπολοιπη αναλυση σε τι ακριβως δε συμφωνεις? Οτι θελουν οι Αμερικανοι αλλα και εμεις να μπουν οι σκοπιανοι? Η οτι δεν ειχαν την ευκαιρια οι πολιτικοι μας να λυσουν το προβλημα καποια χρονια πριν? Οσο για το ποιος θα χασει τι, φοβαμαι οτι σε μελλοντικες επιπλοκες, εμεις θα χασουμε περισσοτερα και οχι οι σκοπιανοι

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που γελας . Ειδαμε τοσα χρονια με το καλο και με τα λογια δεν βαλανε μυαλο . Θα τους παρακαλαμε κιολας?

 

Δε γέλασα. Μέχρις ενός σημείου το προσπέρασα θεωρώντας το γραφικό να προτείνεται ο πόλεμος ως λύση. Από ένα σημείο και μετά, αν επρόκειτο για σοβαρή πρόταση θα το θεωρούσα τραγικό και όχι αστείο.

 

Είναι προσωπική επιλογή του καθενός το αν θα πάει σε οποιαδήποτε συγκέντρωση νομίζει ότι θα κάνει καλό στην πατρίδα του. Εκτός αν έχουμε δικτατορία και δεν το πληροφορήθηκα, οπότε συγγνώμη κι όλας. ;)

 

Φιλε Πάνo, όπως αποτελεί δικαίωμα του καθενός να πάει στο συλλαλητήριο η οποιαδήποτε άλλη συγκέντρωση γιατί θεωρεί ότι έτσι θα κάνει καλό στην πατρίδα, έτσι δεν αποτελεί και δικαίωμα κάποιου που θεωρεί ότι το συλλαλητήριο θα βλάψει τα συμφέροντα της πατρίδας του να επιχειρηματολογεί υπέρ της άποψης του;

 

Απαγόρευσε κανεις εδώ μέσα η αλλου σε κάποιον να πάει στις συγκεντρώσεις και δεν το κατάλαβα Οποτε το σχόλιο περί χούντας είναι άστοχο στην καλύτερη των περιπτώσεων, κακόβουλο στη χειρότερη. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε SPyrosdan,

Δεν ειναι θεμα Ελληνικων. Λες οτι η Ελλαδα καιγεται πρωτιστως, αλλα το Τετοβο ειναι το επομενο μετα το Κοσσοβο (το "επεται συνεχεια" υποθετω οτι αναφερεται σε θεμα τσαμουριας). Αν ειναι ετσι τα Σκοπια ειναι αυτα που επρεπε να καιγονται για λυση. Δεν μπορει εμας το Τετοβο να μας καει πιο πολυ απο τους Σλαβομακεδονες. Εμεις ειμαστε αυτοι που εχουμε την ανεση χρονου στην προκειμενη περιπτωση. Οποτε η υπολοιπη αναλυση βασιζεται σε αρχικα λανθασμενο συλλογισμο. Επισης, θα πρεπει να εχεις υποψη σου οτι η Ελλαδα ειναι πολυ σημαντικοτερος συμμαχος για τις ΗΠΑ απο οτι τα Σκοπια, κατι το οποιο παλι δεν λαμβανεις υποψη σου στην αναλυση σου.

Συμφωνω απο την αλλη οτι οι πολιτικοι δεν μπορεσαν να λυσουν αυτο το θεμα ευνοικα τα προηγουμενα χρονια, κατι που ειπα και στο πρωτο μου ποστ, και κατι που με κανει να ειναι αντιθετος στο συλλαλητηριο.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα Ελληνικων. Λες οτι η Ελλαδα καιγεται πρωτιστως, αλλα το Τετοβο ειναι το επομενο μετα το Κοσσοβο (το "επεται συνεχεια" υποθετω οτι αναφερεται σε θεμα τσαμουριας). Αν ειναι ετσι τα Σκοπια ειναι αυτα που επρεπε να καιγονται για λυση. Δεν μπορει εμας το Τετοβο να μας καει πιο πολυ απο τους Σλαβομακεδονες. Εμεις ειμαστε αυτοι που εχουμε την ανεση χρονου στην προκειμενη περιπτωση. Οποτε η υπολοιπη αναλυση βασιζεται σε αρχικα λανθασμενο συλλογισμο. Επισης, θα πρεπει να εχεις υποψη σου οτι η Ελλαδα ειναι πολυ σημαντικοτερος συμμαχος για τις ΗΠΑ απο οτι τα Σκοπια, κατι το οποιο παλι δεν λαμβανεις υποψη σου στην αναλυση σου.

Συμφωνω απο την αλλη οτι οι πολιτικοι δεν μπορεσαν να λυσουν αυτο το θεμα ευνοικα τα προηγουμενα χρονια, κατι που ειπα και στο πρωτο μου ποστ, και κατι που με κανει να ειναι αντιθετος στο συλλαλητηριο.

Καλα καταλαβες, τσαμουρια και οχι μονο. Η "μεγαλη αλβανια". Δεν αμφιβαλω οτι και τα Σκοπια θελουν λυση, αλλα εαν δε βρεθει και προκυψουν καποιες ασχημες εξελιξεις στη περιοχη ποιος εχει να χασει πιο πολλα? H Ελλαδα η τα Σκοπια? Eχω την εντυπωση εμεις, αλλωστε στα Σκοπια υπαρχει ηδη μια de facto κατασταση, δυο εθνικοτητες σ ενα κρατος, στη χειροτερη να γινει και de jure. Εμεις ομως, ποσα χρονια πισω θα γυρισουμε? Τα χειροτερα θελουμε να προλαβουμε για τους εαυτους μας , ασχετως με το αν οι γειτονες ενεργουν οπως ενεργουν και αποδεικνυονται αδιαλλακτοι και απερισκεπτοι. Οσο για τις ΗΠΑ η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι δεν εχει συμμαχους αλλα συμφεροντα. Αν ο συμμαχος των ΗΠΑ τολμησει να εχει δικη του αποψη η οποια διαφερει απο τη δικη τους, αυτοματα δεν ειναι συμμαχος. Προσφατο παραδειγμα η παραγγελια (καλυμμενη απειλη )των ΗΠΑ που μας εδοθη μεσω του ΓΓ του ΝΑΤΟ και που ακυρωνει αυτο που ισχυριζεσαι οτι ειμαστε σημαντικοτερος συμμαχος απ οτι τα Σκοπια, απο τη στιγμη που μεροληπτουν εις βαρος μας. Αλλα και εκτος αυτου τους εχουμε δει και στο παρελθον τους συμμαχους μας ποσο συμμαχοι μας εχουν σταθει (βλ Αττιλας)

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αποψη σου, αποψη μου.

Παντως εγω επιμενω οτι

1) τα Σκοπια ειναι αυτα που καιγονται για λυση αν θελουν να επιβιωσουν σαν κρατος

2) το "ζητημα" τσαμουρια ειναι εντελως διαφορετικο.

3) δεν υπαρχει εντολη απο τον Σεφερ, δεν ξερω ποιες ειναι οι πηγες σου

4) οσο για το Κυπριακο, προσπαθησε να βρεις το αμερικανοεμπνευσμενο σχεδιο Ατσεσον που απορριψαμε.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν μία φορά να υπάρξει συζήτηση επιπέδου, ιδιαίτερα αν πρόκειται για ένα τόσο σοβαρό θέμα; Είναι δυνατόν να σεβαστείτε τους όρους πρόσβασης και χρήσης; Είναι δυνατόν να συμμετέχετε στη συζήτηση χωρίς να χαρακτηρίζετε με οποιονδήποτε τρόπο τους συνομιλητές σας; Είναι δυνατόν να μην χρησιμοποιείτε απρεπέστατες εκφράσεις και ύβρεις; Είναι δυνατόν να σεβαστείτε τους συνανθώπους σας; Είναι δυνατόν να αποφύγετε τα ρατσιστικά σχόλια;

 

Αν ναι συνεχίστε.

Αν όχι αποχωρήστε. Τηρήστε τους όρους χρήσης. Αυτή είναι η μοναδική προειδοποίηση που θα υπάρξει. Αν δεν τους γνωρίζετε διαβάστε τους.

 

Μηνύματα που περιέχουν εκφράσεις όπως:

psarakla, ama den goystareis na pas sth xora soy, anistorito touvlo, eleges autes tis, p:!:pes, lypamai tin gkomena poy exies alla siga mhn exeis!

 

... απαγορεύονται διά ροπάλου. Ως εκ τούτου, katepap[/member], θεώρησε αυτό μου το μήνυμα την 1η και τη 2η μαζί δημόσια παρατήρηση που σου γίνεται σχετικά με το θέμα. Στην τρίτη σύμφωνα με τους ΟΠΧ είναι επιβεβλημένη η «αποβολή» σου (ban) από το myphone.gr.

 

Όπως επίσης απαγορεύονται και τα ανούσια μηνύματα.

 

Και τέλος, ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΕΙΤΕ GREEKLISH, εκτός και αν συντρέχει σοβαρός τεχνικός λόγος. Γράψτε τα μηνύματά σας στα ελληνικά. Προβλέπω τις επόμενες ημέρες να αλλάξει η πολιτική σχετικά με greeklish...

 

Υπάρχουν δύο επιλογές. Η πρώτη να μην με αγνοήσετε και σας ευχαριστώ προκαταβολικά για αυτό. Η δεύτερη να με αγνοήσετε, οπότε το θέμα θα οδηγηθεί σε κλείδωμα με μαθηματική ακρίβεια, όπως έχει γίνει άλλωστε στο παρελθόν. Θα παρακαλέσω όσους συμμετέχουν σε αυτό το θέμα και ενδιαφέρονται για αυτό, να σεβαστούν τους ΟΠΧ, αλλά και να παρακινούν τους υπολοίπους να τους σεβαστούν, σε κάθε δυνατή ευκαιρεία.

 

Αυτά τα λίγα από εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

trobocopΔεν μου απάντησες ακόμα τι δουλειά έχει αυτός ο χάρτης εκεί που καταθέτει στεφάνι ο πρωθυπουργός τους.

 

Ρίξε μια ματιά στον ιδεολογικό προσανατολισμό του πρωθυπουργού, αναλογίσου ποιο σύνθημα έκανε «σημαία» για να εκλεχθεί και θα πάρεις την απάντησή σου.

 

Διαρκώς τείνεις να αποπροσανατολίζεις τη συζήτηση και αποφεύγεις να μου απαντήσεις όταν κάτι δε σε συμφέρει...

 

Βέβαια το ίδιο θα μπορούσα να πω και εγώ. Διαρκώς όταν δεν έχεις κάτι να πεις, προσπαθείς να απαξιώσεις τον συνομιλητή σου ή τα επιχειρήματά του. Γιατί;

 

Στην προκειμένη περίπτωση, γιατί να «με συμφέρει»? Τι συμφέρον θα είχα δηλαδή;

 

Τώρα δηλαδή εγώ πρέπει να σχολιάσω το στιχάκι που έγραψαν πέντε στρατόκαυλοι;;;

 

Κάνεις λάθος. Δεν το έγραψαν πέντε στρατόκ****. Επίσης, εδώ και δεκαετίες είναι περίπου (μαζί με άλλα) η σημαία του στρατού μας.

 

Είπα εγώ ποτέ ότι δεν έχεις το δικαίωμα να έχεις άποψη;

Αυτό που θέλω να πω είναι, ότι δεν μπορείς να καταλάβεις πως νιώθουμε εμείς...

 

Ξέρεις κάτι; Ίσως και να μην μπορώ. Αυτό καθιστά την άποψή μου λιγότερο σημαντική ή της προσδίδει λιγότερη βαρύτητα;

 

ps: Και η Τουρκία στο ΝΑΤΟ είναι...ΔΗλαδή έχουμε λύσει όλες τις διαφορές μας;Θενξ

 

Είναι στο ΝΑΤΟ, αλλά δεν είναι στην ΕΕ. Επιπλέον παλεύει να βρει την ταυτότητά στο πολιτικό προσκήνιο και βρίσκεται σε καλό δρόμο. Οι Στρατιωτικοί δεν έχουν την δύναμη που είχαν παλαιότερα. Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Βλέποντας το πού οδηγεί η μοιραία αυτή συζήτηση (βλέπε :lock: ;)), έχω μόνο δύο πραγματάκια να πω:

 

1ον) Όσο πλησιάζει η μεθαυριανή μέρα, ορισμένοι φαίνεται ότι πραγματικά λυσσάνε να αποτρέψουν τους υπόλοιπους να συμμετάσχουν στο συλλαλητήριο. Δεν καταλαβαίνουν ότι εκτίθενται, δεν πειράζει, θα τους περάσει.

 

Όπως; Για πες μερικούς από αυτούς τους «μερικούς».

 

Είναι προσωπική επιλογή του καθενός το αν θα πάει σε οποιαδήποτε συγκέντρωση νομίζει ότι θα κάνει καλό στην πατρίδα του.

 

Όπως είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν θα πάει ή όχι, άλλο τόσο είναι προσωπική επιλογή του καθενός αν και πώς θα το κρίνει.

 

Και όπως είπες και εσύ...

 

Εκτός αν έχουμε δικτατορία και δεν το πληροφορήθηκα, οπότε συγγνώμη κι όλας. ;)

 

+1

 

2ον) Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν ακραία και φασιστικά κλπ στοιχεία και οι δύο πλευρές τα οποία προβάλλουν τις οποιεσδήποτε διαδικήσεις επί εδαφών της άλλης πλευράς. Αυτό είναι γεγονός αδιαμφησβήτητο.

 

Γεγονός επίσης είναι και ότι οι όποιες συζητήσεις/διαπραγματεύσεις κτλ τουλάχιστον στην χώρα μας γίνονται με κριτήρια και επιχειρήματα των στοιχείων που περιγράφεις.

 

Και αυτό δεν το κάνουν επειδή αγαπούν τόσο πολύ τους φίλους τους τους Σκοπιανούς, αλλά επειδή θέλουν να τσεκάρουν τις δικές μας αντιδράσεις και τα αντανακλαστικά μας, ώστε να ξέρουν μέχρι πού μπορούν να προχωρήσουν τις επιδιώξεις και τα σχέδιά τους στην περιοχή των Βαλκανίων.

 

Με άλλα λόγια, υπάρχει μια συνομωσία εναντίον μας. Όλοι θέλουν το κακό μας. :confused:

 

 

Opios exei diaforetiki apopsi apo esas den simenei oti prepei na tou svinete ta minimata.

Tha leo tin apopsi mou elefthera opos kai oi ypoloipoi.

 

Αν κάνεις τον κόπο να ξαναγράψεις όσα έγραψες αλλά χωρίς τις βρισιές κτλ ευχαρίστως να σου απαντήσω.

 

Επίσης, κάνε μια προσπάθεια να γράψεις ελληνικά. Δεν είναι κακό.

 

Τέλος, για τον φίλο που πρότεινε να κάνουμε πόλεμο και να εισβάλουμε στα Σκόπια, τον καλώ να ρίξει πρώτα μια ματιά στην διακηρυγμένη αποστολή του Ελληνικού Στρατού. Επίσης δεν είναι κακό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου λεω τι γινεται και εσυ μου λες τι πρεπει (κατα τη γνωμη σου)να γινεται...Απο εκει και περα δεν μπορει να γινει συζητηση.

 

 

Ναι, εχω ακουσει και εγω οτι τα 5 τελευταια χρονια εχουμε χασει 2-3 νησια, 7-8 βραχονησιδες, 3 πλοια κτλ. Μαθε αρχικα οτι δεν ειναι ολο το Αιγαιο Ελληνικο και μετα μιλαμε. Ακου εκει επεκτατικη πολιτικη...

 

 

Αν παρακολουθεις την συζητηση θα επρεπε να παραδεχεσαι τουλαχιστον οτι ολοι εδω εχουμε ως πραταρχικο σκοπο το βελτιστο για την χωρα μας. Ισως αυτο που θα επρεπε να σε προβληματισει παντως ειναι γιατι τα ατομα που φαινετε να εχουν διαβασει ενα βιβλιο παραπανω ανηκουν κατα κυριο λογο στους ανθελληνες...

 

 

Ακομα και αν προσπερασω την παντελη αγνοια διεθνους δικαιου θα σου ελεγα οτι εγω δεν μπορω να σκεφτω καποιο πολεμο μετα το ΒΠ οπου υπηρχε αλλαγη συνορων χωρις να υπαρχει πλυθησμιακη αναγκη (μειονοτητες κτλ).

Πότε σου είπα εγώ τί πρέπει να γίνεται??Σου είπα ότι ουδεμία σχέση έχει η καταγωγή του καθενός σε σχέση με το που κατοικεί.Συνεπώς δεν μπορεί να λέγεται ο σλάβος μακεδόνας γιατί ζει στην ευρύτερη περιοχή της μακεδονίας αφού η καταγωγή του δεν έχει καμία σχέση με τη μακεδονία.

 

Ποτέ δεν είπα ότι όλο το αιγαίο είναι ελληνικό.Θες απόδειξη ότι οι τούρκοι έχουν επεκτατική πολιτική?

Αρχή οφ τόπικ

1)Σε σύγκρισή από το 1985-1995 από το 2002 μέχρι σήμερα οι παραβάσεις των κανόνων εναέριας κυκλοφορίας στο FIR Αθήνας τετραπλασιάστηκαν,οι παραβιάσεις του εθνικού εναέριου χώρου μας εφταπλασιάστηκαν,οι είσοδοι οπλισμένων τουρκικών αεροσκαφών στη περιοχή του FIR Αθήνας δεκαπενταπλασιάστηκαν

2)Αμφισβήτηση της νομιμότητας του δικαιώματός μας να αναγνωρίζουμε τα αεροσκάφη που πετούν χωρίς να καταθέσουν σχέδια πτήσης στο FIR της Αθήνας καθώς και του εύρους των10 ΝΜ του εθνικού εναέριο χώρου μας.

3)Από το 1985 μέχρι σήμερα έχουν καταμετρηθεί πάνω από 6000 διεισδύσεις οπλισμένων τουρκικών μαχητικών αεροσκαφών με ασκήσεις απομόνωσης και προσομοίωσης επίθεσης εναντίον ελληνικών νησιών και των κατασκοπευτικών αεροπορικών αποστολών που έχει υλοποιήσει η άγκυρα μέχρι σήμερα

(Πηγή:Αναχαίτιση)

Προς Θεού ποιος μίλησε για επεκτατική πολιτική,οι τούρκοι είναι φίλοι μας..

Τέλος οφ τόπικ

Όσο για το υψηλό γνωστικό επίπεδο που διακατέχει μερικούς που εγώ "λανθασμένα" ονομάζω ανθέλληνες μάλλον θα έλεγα ότι περισσότερο ημιμαθείς είστε παρά γνώστες.Τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους μορφωμένους και μόνο ανθέλληνες δεν είναι.Αντίθετα μάλιστα.Είναι πατριώτες.Πως το λέτε εσείς οι διαβασμένοι..α ναι εθνικιστές..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:

Για όσους δε το ξερουνε οι Σλαβοι περασαν τα συνορα του Δουναβη για πρωτη φορα τον 6ο αιώνα και επληξαν την ρωμαικη αυτοκρατορια. Απο τοτε απασχολουσε το ζητημα καταγωγης τους. Η πρωτη πολιορκια εγινε απο τους Σλαβους στη Θεσσαλονικη το 586μΧ(για όσους δεν το ξερουν.) Η Πολιορκια της Κων/πολης ήταν και το τελος των σλαβων. Χαρις τους Βυζααντινους και την ανοχη που έδειξαν οι σλαβοι βρεθηκαν εκει που βρεθηκαν. Οι Σερβοι πατησαν πρωτη φορα το ποδααρακι τους στην ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ το 604. Δεν ειναι δυνατον σημερα να εχουν τετοιες διεκδικησεις και να υπαρχουν μαλιστα υποστηρικτες τους απο την Ελληνικη Πλευρά. Αυτα τα λιγα για να μη μας υποτιματε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Πότε σου είπα εγώ τί πρέπει να γίνεται??Σου είπα ότι ουδεμία σχέση έχει η καταγωγή του καθενός σε σχέση με το που κατοικεί.Συνεπώς δεν μπορεί να λέγεται ο σλάβος μακεδόνας γιατί ζει στην ευρύτερη περιοχή της μακεδονίας αφού η καταγωγή του δεν έχει καμία σχέση με τη μακεδονία.

 

Ποτέ δεν είπα ότι όλο το αιγαίο είναι ελληνικό.Θες απόδειξη ότι οι τούρκοι έχουν επεκτατική πολιτική?

Αρχή οφ τόπικ

1)Σε σύγκρισή από το 1985-1995 από το 2002 μέχρι σήμερα οι παραβάσεις των κανόνων εναέριας κυκλοφορίας στο FIR Αθήνας τετραπλασιάστηκαν,οι παραβιάσεις του εθνικού εναέριου χώρου μας εφταπλασιάστηκαν,οι είσοδοι οπλισμένων τουρκικών αεροσκαφών στη περιοχή του FIR Αθήνας δεκαπενταπλασιάστηκαν

2)Αμφισβήτηση της νομιμότητας του δικαιώματός μας να αναγνωρίζουμε τα αεροσκάφη που πετούν χωρίς να καταθέσουν σχέδια πτήσης στο FIR της Αθήνας καθώς και του εύρους των10 ΝΜ του εθνικού εναέριο χώρου μας.

3)Από το 1985 μέχρι σήμερα έχουν καταμετρηθεί πάνω από 6000 διεισδύσεις οπλισμένων τουρκικών μαχητικών αεροσκαφών με ασκήσεις απομόνωσης και προσομοίωσης επίθεσης εναντίον ελληνικών νησιών και των κατασκοπευτικών αεροπορικών αποστολών που έχει υλοποιήσει η άγκυρα μέχρι σήμερα

(Πηγή:Αναχαίτιση)

Προς Θεού ποιος μίλησε για επεκτατική πολιτική,οι τούρκοι είναι φίλοι μας..

Τέλος οφ τόπικ

Όσο για το υψηλό γνωστικό επίπεδο που διακατέχει μερικούς που εγώ "λανθασμένα" ονομάζω ανθέλληνες μάλλον θα έλεγα ότι περισσότερο ημιμαθείς είστε παρά γνώστες.Τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους μορφωμένους και μόνο ανθέλληνες δεν είναι.Αντίθετα μάλιστα.Είναι πατριώτες.Πως το λέτε εσείς οι διαβασμένοι..α ναι εθνικιστές..

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ.

 

Ευτυχως που υπάρχουν και άτομα σαν κι εσένα.

Γιατί εξαιτίας κάποιων σαν και τους παραπάνω φτάσαμε εδώ που φτάσαμε.

 

Τους ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕΣ ΟΛΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αποψη σου, αποψη μου.

Παντως εγω επιμενω οτι

1) τα Σκοπια ειναι αυτα που καιγονται για λυση αν θελουν να επιβιωσουν σαν κρατος

2) το "ζητημα" τσαμουρια ειναι εντελως διαφορετικο.

3) δεν υπαρχει εντολη απο τον Σεφερ, δεν ξερω ποιες ειναι οι πηγες σου

4) οσο για το Κυπριακο, προσπαθησε να βρεις το αμερικανοεμπνευσμενο σχεδιο Ατσεσον που απορριψαμε.

1 οπως ειπα σιγουρα τη θελουν, αλλα κατ εμε εμεις τη θελουμε ακομα πιο πολυ

2 οταν ενωθουν τα κομματια του παζλ θα ειναι πολυ αργα

3 με μια επιφυλαξη αν ηταν ο Σεφερ η ο Νιμιτς, ειπωθηκε σε συνεντευξη οτι οι επιπτωσεις για την Ελλαδα θα ειναι ασχημες (αν δεν ειναι απειλη αυτο τι ειναι?) Οπως και ο Σολανα μας γνωστοποιησε οτι δε του αρεσουν τα βετο :X

4 μη μπλεξουμε με πονεμενη ιστορια

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στον ιδεολογικό προσανατολισμό του πρωθυπουργού, αναλογίσου ποιο σύνθημα έκανε «σημαία» για να εκλεχθεί και θα πάρεις την απάντησή σου.

 

Μα ακριβώς αυτό δεν λέω και εγώ;

Αντιθέτως εσύ δεν προσπαθείς να με πείσεις, ότι το γεγονός αυτό δεν σχετίζεται με καμιά "αλυτρωτική" διάθεση;

 

Βέβαια το ίδιο θα μπορούσα να πω και εγώ. Διαρκώς όταν δεν έχεις κάτι να πεις, προσπαθείς να απαξιώσεις τον συνομιλητή σου ή τα επιχειρήματά του. Γιατί;

 

Στην προκειμένη περίπτωση, γιατί να «με συμφέρει»? Τι συμφέρον θα είχα δηλαδή;

 

Ήταν μια έκφραση αγανάκτισης, καθώς δεν μπορώ να προσπαθώ να σου εξηγήσω τι σημαίνει η ύπαρξη αυτού του χάρτη σε μία εκδήλωση όπου παίρνει μέρος η Πολιτική ηγεσία(άλλωστε εσύ είπες ότι ποτέ κανείς δεν κατάφερε να σου το εξηγήσει, αλλά εγώ πιστεύω ότι εσύ δεν ήθελες να καταλάβεις) και εσύ μου φέρνεις άσχετα παραδείγματα που έχουν να κάνουν με το στρατό μας.(άλλο στρατός και αλλο κυβέρνηση).

Τις αποφάσεις δεν τις παίρνουν οι λοχίες στο στρατό...

Είδες εσύ τον Καραμανλή να συμμετέχει σε πεζοπορίες που τραγουδάνε τέτοια στιχάκια;

Επίσης σε παρακαλώ να μην τροποποιείς το νόημα των όσων έγραψα.(συνέβη σε ένα μήνυμά σου παραπάνω)

 

Οκ όχι συμφέρον με την στενή έννοια του όρου.

Να υποστηρίξεις την άποψη σου...

 

 

Ξέρεις κάτι; Ίσως και να μην μπορώ. Αυτό καθιστά την άποψή μου λιγότερο σημαντική ή της προσδίδει λιγότερη βαρύτητα;

 

Όχι, απλώς αποτελεί την αναζήτηση της αιτίας της τόσο μεγάλης απόκλισης της θέσης μου από τη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς δεν μπορεί να λέγεται ο σλάβος μακεδόνας γιατί ζει στην ευρύτερη περιοχή της μακεδονίας αφού η καταγωγή του δεν έχει καμία σχέση με τη μακεδονία.

 

ή έτσι πιστεύεις εσύ.

 

Αναφέρθηκαν συγκεκριμένα παραδείγματα στις προηγούμενες σελίδες και δεν απάντησε κανείς.

 

Όσο για το υψηλό γνωστικό επίπεδο που διακατέχει μερικούς που εγώ "λανθασμένα" ονομάζω ανθέλληνες μάλλον θα έλεγα ότι περισσότερο ημιμαθείς είστε παρά γνώστες. Τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους μορφωμένους και μόνο ανθέλληνες δεν είναι.

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν υπάρχει μονάδα μέτρησης της αγάπης για την πατρίδα.

 

Τώρα το να κλείνεις τα μάτια στα στραβά και τα παράλογα της χώρας σου και να μην μαθαίνεις από τα λάθη του παρελθόντος μπορεί να βαφτιστεί και πατριωτισμός. Επίσης, το να υπογραμμίζεις και να στηλιτεύεις αυτά τα λάθη μπορεί να βαφτιστεί και ανθελληνισμός.

 

Όπως το δει κανείς.

 

Αντίθετα μάλιστα.Είναι πατριώτες.Πως το λέτε εσείς οι διαβασμένοι..α ναι εθνικιστές..

 

Πατριώτης: Αυτός που αγαπά την πατρίδα του.

 

Εθνικιστής: Αυτός που μισεί όλες τις άλλες.

 

(Αν ταυτιστούν μερικοί δεν φταίω εγώ. Απλώς διαπιστώσεις κάνω.)

 

Τους ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕΣ ΟΛΟΥΣ

 

Ναι, σίγουρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα ότι ουδεμία σχέση έχει η καταγωγή του καθενός σε σχέση με το που κατοικεί.Συνεπώς δεν μπορεί να λέγεται ο σλάβος μακεδόνας γιατί ζει στην ευρύτερη περιοχή της μακεδονίας αφού η καταγωγή του δεν έχει καμία σχέση με τη μακεδονία.

Σου λεω και παλι οτι, ασχετα αν αυτο που λες ειναι σωστο ή λαθος, δεν μπορεις να πας σε μια διαπραγματευση ή στον ΟΗΕ και να πεις "αυτοι δεν εχουν δικαιωμα να λεγονται Μακεδονες γιατι κατοικουν εδω μονο 1400 χρονια". Θα δε παρουν με τις τοματες.

Θες απόδειξη ότι οι τούρκοι έχουν επεκτατική πολιτική?

Αρχή οφ τόπικ

1)Σε σύγκρισή από το 1985-1995 από το 2002 μέχρι σήμερα οι παραβάσεις των κανόνων εναέριας κυκλοφορίας στο FIR Αθήνας τετραπλασιάστηκαν,οι παραβιάσεις του εθνικού εναέριου χώρου μας εφταπλασιάστηκαν,οι είσοδοι οπλισμένων τουρκικών αεροσκαφών στη περιοχή του FIR Αθήνας δεκαπενταπλασιάστηκαν

2)Αμφισβήτηση της νομιμότητας του δικαιώματός μας να αναγνωρίζουμε τα αεροσκάφη που πετούν χωρίς να καταθέσουν σχέδια πτήσης στο FIR της Αθήνας καθώς και του εύρους των10 ΝΜ του εθνικού εναέριο χώρου μας.

3)Από το 1985 μέχρι σήμερα έχουν καταμετρηθεί πάνω από 6000 διεισδύσεις οπλισμένων τουρκικών μαχητικών αεροσκαφών με ασκήσεις απομόνωσης και προσομοίωσης επίθεσης εναντίον ελληνικών νησιών και των κατασκοπευτικών αεροπορικών αποστολών που έχει υλοποιήσει η άγκυρα μέχρι σήμερα

(Πηγή:Αναχαίτιση)

Προς Θεού ποιος μίλησε για επεκτατική πολιτική,οι τούρκοι είναι φίλοι μας..

 

Ειμαστε οφ τοπικ. Σου προτεινω να δεις τα πραγματα και απο την αλλη οψη. Μαθε και την αποψη του αλλου, τα επιχειρηματα και τα πατηματα του. Ετσι θα κανεις και τη δικη σου επιχειρηματολογια ισχυροτερη.

Όσο για το υψηλό γνωστικό επίπεδο που διακατέχει μερικούς που εγώ "λανθασμένα" ονομάζω ανθέλληνες μάλλον θα έλεγα ότι περισσότερο ημιμαθείς είστε παρά γνώστες.Τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους μορφωμένους και μόνο ανθέλληνες δεν είναι.Αντίθετα μάλιστα.Είναι πατριώτες.Πως το λέτε εσείς οι διαβασμένοι..α ναι εθνικιστές..

Ασχετα με το τι κανουν οι γνωστοι και φιλοι μας, ειναι αποδεδειγμενο με επιστημονικες ερευνες οτι εθνικιστικες ιδεες ειναι πολυ πιο διαδεδομενες αναμεσα σε ανθρωπους με "περιορισμενη" μορφωση.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Σου λεω και παλι οτι, ασχετα αν αυτο που λες ειναι σωστο ή λαθος, δεν μπορεις να πας σε μια διαπραγματευση ή στον ΟΗΕ και να πεις "αυτοι δεν εχουν δικαιωμα να λεγονται Μακεδονες γιατι κατοικουν εδω μονο 1400 χρονια". Θα δε παρουν με τις τοματες.

Αν με ιστορικές αναλύσεις αποδείξεις την ορθότητα του επιχειρήματός σου δε βρίσκω λόγο να σε πάρουν με τις ντομάτες

 

 

Αν εσύ με πείσεις για την ορθότητα των λεγομένων σου τότε θα μάθω και θα γνωρίσω την άποψή σου.

Πριν έλεγες

Ακου εκει επεκτατικη πολιτικη...
τώρα..

Ειμαστε οφ τοπικ. Σου προτεινω να δεις τα πραγματα και απο την αλλη οψη. Μαθε και την αποψη του αλλου, τα επιχειρηματα και τα πατηματα του. Ετσι θα κανεις και τη δικη σου επιχειρηματολογια ισχυροτερη.

 

Ασχετα με το τι κανουν οι γνωστοι και φιλοι μας, ειναι αποδεδειγμενο με επιστημονικες ερευνες οτι εθνικιστικες ιδεες ειναι πολυ πιο διαδεδομενες αναμεσα σε ανθρωπους με "περιορισμενη" μορφωση.

Επιστημονικές έρευνες αποδεικνύουν ότι οι εθνικιστικές ιδέες είναι πιο διαδεδομένες μεταξύ αυτών με περιορισμένο επίπεδο γνώσεων...Εμμ μάλιστα πολύ σοβαρό επιχείρημα και πάνω απ'όλα πολύ πειστικό.Ποιοι επιστήμονες το απέδειξαν αυτό?Σίγουρα τα κίνητρά τους ήταν η πληροφόρηση φαντάζομαι..Τέλοσπάντων..

ή έτσι πιστεύεις εσύ.

Αν εσύ πιστεύεις κάτι άλλο τότε τι να πω..λυπάμαι πάρα πολύ

 

Πατριώτης: Αυτός που αγαπά την πατρίδα του.

 

Εθνικιστής: Αυτός που μισεί όλες τις άλλες.

 

(Αν ταυτιστούν μερικοί δεν φταίω εγώ. Απλώς διαπιστώσεις κάνω.)

Αν εσύ δεν έχεις καταλάβει ότι τα τελευταία χρόνια κάποιοι έξυπνοι που ανήκουν στην "προοδευτική "παράταξη συγχέουν τους 2 όρους τότε τι να πω σε διαφορετικό κόσμο ζούμε.Βγες στο δρόμο και πες ότι είσαι πατριώτης.Άμα δε σε πάρουν με τις πέτρες αυτοί οι "προοδευτικοί"..

Link to comment
Share on other sites

1)Οταν λεω την αποψη των αλλων εννοω την αποψη των Τουρκων.

2) Υπαρχει συγκεκριμενος τροπος που αναπαραγεται η επιστημονικη γνωση. Δεν θα τα καταριψουμε τωρα ολα για να βγεις εσυ σωστος.

3) Στο αλλο δεν υπαρχει λογος να συζηταμε καν. Οποιος καταλαβε καταλαβε.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...