Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί το πιστεύεις αυτό; Από τα masters των studio δεν φτιάχνονται τα DVDs; Προσωπικά να τα βράσω τα full extra αν δε είναι καλά τα specs της ίδιας της ταινίας:p Θα ήθελα να την ξαναδώ, έχω να την δω από το cinema. Θυμάμαι είχε κάνει πάταγο τότε, αλλά δε θυμάμαι και πολλά...

Όταν βγήκε πάντως στο cinema είχε 5.1 ήχο, που ήταν τεχνολογία που υπήρχε ήδη 2 χρόνια και φυσικά χρησιμοποιήθηκε και σε αυτή, καθότι blockbuster της εποχής. Όσο για το widescreen είναι αυτονόητο για το cinema :)

 

Μα φυσικά και υπήρχε 5.1 ήχος στα σινεμά! ήταν και ο κύριος λόγος που πήγαινε ο κόσμος σινεμά! τότε που τα surround ηχεία και λοιπός εξοπλισμός ήταν απρόσιτος στον average consumer.

 

Μιλάμε για της Ελλάντας τα DVD τότε...ήταν widescreen? είχαν ΟΛΑ 5.1 όπως έχουν τώρα? πάντως το UK R2 DVD ειναι wide και έχει 5.1. αλλά δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους

 

£4.98 από τον αμαζόνιο

 

τα masters των studios δεν έχουν σχέση με το τι βλέπουμε στο DVD..μιλώντας για εικόνα ΚΑΙ ήχο.. γιαυτό και βγαίνουν τώρα τα HD με ασυμπίεστη εικόνα και ήχο!

 

ας ελπίσουμε ότι κάποιος θα mας αναφέρει ένγκαιρα για το dvd

 

john: ήταν speculation

+ τα πιο πάνώ τα έγραψα πριν να διαβάσω τα ποστ του John

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα φυσικά και υπήρχε 5.1 ήχος στα σινεμά! ήταν και ο κύριος λόγος που πήγαινε ο κόσμος σινεμά! τότε που τα surround ηχεία και λοιπός εξοπλισμός ήταν απρόσιτος στον average consumer.

 

 

Τι μου λες τώρα... εδώ έτρεχα στο Village Μαρούσι κάθε φορά που ήθελα να δω ταινία... 1 ώρα να πάω και 1 να γυρίσω. Σκότωσα τη βιντεοκασσέτα με το που γεννήθηκε το DVD :p

 

Πάντως δε νομίζω ότι ήταν ο κύριος λόγος που πήγαινε ο πολύς κόσμος cinema τότε, οι πιο πολλοί δεν ήξεραν τι είναι το 5.1, το THX, κλπ... Εδώ τώρα δε ξέρουν πολλοί. Απλά στα Village γινόταν πανικός επειδή έγιναν της μόδας και ήταν κάτι πρωτότυπο για Ελλάδα.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Τι μου λες τώρα... εδώ έτρεχα στο Village Μαρούσι κάθε φορά που ήθελα να δω ταινία... 1 ώρα να πάω και 1 να γυρίσω. Σκότωσα τη βιντεοκασσέτα με το που γεννήθηκε το DVD :p

 

Πάντως δε νομίζω ότι ήταν ο κύριος λόγος που πήγαινε ο πολύς κόσμος cinema τότε, οι πιο πολλοί δεν ήξεραν τι είναι το 5.1, το THX, κλπ... Εδώ τώρα δε ξέρουν πολλοί. Απλά στα Village γινόταν πανικός επειδή έγιναν της μόδας και ήταν κάτι πρωτότυπο για Ελλάδα.

Εγω πηγαινα αποκλειστικα στο village(Μαρουσι) περασανε πολλα χρονια γιατι ηταν ο μαναδικος κινηματογραφος στην Αθηνα και μαλιστα ειχε η μια η δυο αιθουσες με ηχο THX.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μου δώσετε οδηγίες για το πώς βρίσκουμε την ποιότητα ήχου και εικόνας θα σας πω, γιατί λογικά θα πάω το Σαββατόβραδο να το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παρω το Γκαντι αυριο,αλλα σκεφτομαι την ποιοτητα..

παλια ταινια,μεγαλη διαρκεια (188 min) και οι αλχημειες του Βηματος αποτελουν φοβητρο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ΣΙΝΕΜΑ

 

ΤΕΥΧΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2008 - 2 ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΙΣ ΜΠΟΥΝΙΟΥΕΛ

 

LOS OLVIDADOS

EL ANGEL EXTERMINADOR

 

 

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41sTLI2XRhL._AA240_.jpg , http://ecx.images-amazon.com/images/I/31%2BRQ%2BHYpkL._AA160_.jpg

 

 

Όσοι πήρατε Καθημερινή σήμερα, λέει τί θα δώσει το επόμενο Σάββατο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγαινα αποκλειστικα στο village(Μαρουσι) περασανε πολλα χρονια γιατι ηταν ο μαναδικος κινηματογραφος στην Αθηνα και μαλιστα ειχε η μια η δυο αιθουσες με ηχο THX.:D

 

Η 8 και η 9 :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

ντορτια απο ελευθεροτυπια..

οπως λεει κ το τραγουδι: λιγο ψηλοτερα, λιγο ψηλοτερα!

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΜΑ - Εμπορίου

ΒΗΜΑ - Εμπορίου

 

http://img244.imageshack.us/img244/6481/vima1dz5.jpg

 

http://img149.imageshack.us/img149/9415/vima01dy0.jpg

 

μπορεί να μην αναφέρει το οπισθόφυλλο της θήκης κάτι αλλά είναι full extra και με υπότιτλους από όλες τις γωνιές του πλανήτη..

 

 

για το Interview with a Vampire: widescreen + 5.1 sound

 

http://img149.imageshack.us/img149/8428/thema01dx6.jpg

 

no extras.. μόνο επιλογή διαφορετικών audio tracks και trailers άλλων ταινιών

 

Φοβού τους Έλληνες:

 

ΠΕΤΣΟΚΟΜΜΕΝΟ κάδρο με 5.1 ήχο..

 

http://img262.imageshack.us/img262/826/thema02ap3.jpg

 

 

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου:

ΘΕΜΑ

YOU'VE GOT M@IL

http://www.jnpp.ee/dvd/Pildid/DVD%20PILDID/you

 

ΒΗΜΑ : Ο ΛΟΡΕΝΣ ΤΗΣ ΑΡΑΒΙΑΣ (Restrored version)

Link to comment
Share on other sites

Με ενα ποστ τα ειπες ολα!

Πηρα το Βημα,πριν διαβασω το ποστ σου,αλλα εχω μεινει!

Δεν το περιμενα!Collector's Edition!!!

5,1 DD..widescreen 16:9,2.35:1!!

Μπραβο στο Βημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

ντορτια απο ελευθεροτυπια..

οπως λεει κ το τραγουδι: λιγο ψηλοτερα, λιγο ψηλοτερα!

 

Τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Κ. Ελευθεροτυπία είναι στα 4 Ευρώ πλέον.:mad::mad:

 

Για το Έθνος, έμαθε κανείς τι θα έχει την άλλη βδομάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καπου φταιμε και μεις σε αυτο..

4,25 - 4 -3,5...

αυτοι ανεβαζουν,εμεις παιρνουμε,αυτοι ανεβαζουν και αλλο και παει λεγοντας..

αμα κοψουμε,θα κοψουν και αυτοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμή που είναι εμπορίου το δισκάκι χαλάλι τους.. τώρα της ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΘΑΣ δεν ξέρω γιατ'ι δεν έρχεται Κύπρο με DVD
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Κ. Ελευθεροτυπία είναι στα 4 Ευρώ πλέον.:mad::mad:

 

Για το Έθνος, έμαθε κανείς τι θα έχει την άλλη βδομάδα?

 

Ναι, τη "Σιωπή των Αμνών" (Silence of the Lambs) και στη συνέχεια "Άνθρωπο της Βροχής" (Rain Man), "Platoon" και "Νευρικός Εραστής" (Annie Hall)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & από μένα. Εγώ απογοητεύτηκα από το Θέμα. Όλα τα χαρακτηριστικά που προαναφέρθηκαν, αλλά δισκάκι μόνης στρώσης με μέτρια ποιότητα εικόνας, χωρίς έξτρα. Είναι του εμπορίου αλλά η Warner έκανε προχειροδουλειά...
Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τη "Σιωπή των Αμνών" (Silence of the Lambs) και στη συνέχεια "Άνθρωπο της Βροχής" (Rain Man), "Platoon" και "Νευρικός Εραστής" (Annie Hall)

 

To EΘΝΟΣ θα τις δίνει σε θήκη ή σε χαρτονάκι όπως κάνει μέχρι τώρα ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ολες αυτες ποτε θα τις δωσει το Εθνος;

εκανε και αυτο καμια συμφωνια ή ετσι χυμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Το Gandhi πάντως , για όποιον δεν το πρόλαβε .... υπάρχει και στο εμπόριο με 9.90 , σε χάρτινη πολυτελή θήκη , 2 dvd μέσα, ένα βιβλιαράκι και 4 κάρτες! Δείτε εδώ , εγώ τότε το είχα πάρει 11 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα Θέμα και Βήμα.

 

Το Έθνος δε το πήρα, αλλά για αρχειακούς λόγους τι χαρακτηριστικά είχε το δισκάκι; Το πήρε κάνεις; :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...