Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταινίες, CD και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Βήμα (Κυριακή) – The Sting (Πολ Νιούμαν ,Ρόμπερτ Ρέντφορντ)

 

Βήμα (Κυριακή) – CD με τραγούδια του Σταύρου Ξαρχάκου

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Η 2η σεζόν της σειράς Ρομπέν των Δασών (3ο DVD)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Scent of a Woman (Αλ Πατσίνο)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – CD με τραγούδια της Μελίνας Μερκούρη

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Scoop (Γούντι Άλεν, Σκάρλετ Γιοχάνσον, Χιου Τζάκμαν)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Λεύκωμα για τη Μελίνα Μερκούρη

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Femme Fatale (Ρεμπέκα Ρόμιν, Αντόνιο Μπαντέρας)

 

Ημερησία (Σάββατο) – Zero Hour (Ντοκιμαντέρ του Discovery)

 

Έθνος (Σάββατο) – Ο μαγικός κόσμος των ζώων (της Disney, 2o DVD)

 

Έθνος (Κυριακή) – Λεύκωμα (Μοναστήρια της Ελλάδας)

 

Real News (Κυριακή) – Εγώ, αυτός και η μητέρα του (Ούμα Θέρμαν, Μέριλ Στριπ)

 

Real News (Κυριακή) – CD με τραγούδια του Γιάννη Πουλόπουλου

 

Real News (Κυριακή) – Τρία αυτοκίνητα

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Batman Forever (Βαλ Κίλμερ, Ούμα Θέρμαν, Τζιμ Κάρεϊ)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – CD με τραγούδια του Σαββόπουλου

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Τέσσερα αυτοκίνητα

 

Πηγή: http://media.yooblog.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Real News και Ελεύθερο Τύπο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

3 αυτοκίνητα ο ένας, 4 ό άλλος.... για γέλια είναι οι εκδώτες των εφημερίδων!!

γιατί δεν βάζουν κάτι καλύτερο... 1.000 ποδήλατα?? και ποιό οικολογικό και ποιό πιθανό να κερδίσεις! και τους κοστίζει και το ίδιο ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

3 αυτοκίνητα ο ένας, 4 ό άλλος.... για γέλια είναι οι εκδώτες των εφημερίδων!!

γιατί δεν βάζουν κάτι καλύτερο... 100.000 ποδήλατα?? και ποιό οικολογικό και ποιό πιθανό να κερδίσεις! και τους κοστίζει και το ίδιο ;)

 

Γιατί τότε θα πρέπει όντως να δώσουν κάτι.... :p

 

Αλήθεια κέρδισε ποτέ κανείς από εσάς δωρεάν cinema ticket από τα χιλιάδες που μοίραζαν; :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε θα πρέπει όντως να δώσουν κάτι.... :p

 

Αλήθεια κέρδισε ποτέ κανείς από εσάς δωρεάν cinema ticket από τα χιλιάδες που μοίραζαν; :)

 

egw eixa tyxei kouponaki kai eixa paei mia xara sinemadaki

alla apo tote ... pote 3ana

:X
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πετύχει κουπόνι για σινεμά, όπως και άλλοι φίλοι μου...

Αλλά όντως, κανείς μέχρι τώρα δεν έχει πετύχει 2η φορά...

Link to comment
Share on other sites

Εμ... το κουπόνι τι να κοστίσει...μια θέση σε ένα σινεμά!!! Το αμάξι όμως...

(γι αυτό κ δεν πρόκειται να κέρδίσει ποτέ κανείς "κοινός θνητός" :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε θα πρέπει όντως να δώσουν κάτι.... :p

 

Αλήθεια κέρδισε ποτέ κανείς από εσάς δωρεάν cinema ticket από τα χιλιάδες που μοίραζαν; :)

 

Ναι είχα κερδίσει εγώ δωρεάν εισιτήριο για δύο άτομα στα Village :)

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει το Έθνος της Κυριακής θα έχει τελικά το ανθρώπινο στίγμα με την Κίνμαν, ή μόνο την προσφορά με τα μοναστήρια;Θα δώσουν και την ταινία ή όχι;:O
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

 

Παίζει ο μοναδικός Πολ Νιούμαν αλλά ανάθεμα να καταλάβω γιατί πήρε 7 Όσκαρ μεταξύ άλλων και καλύτερης ταινίας.

Εγώ θα τα έδινα στον Εξορκιστή εκείνη τη χρονιά.

 

Επειδή είναι ένα από τα μεγαλύτερα crowd pleasers που έχουν γυριστεί ποτέ και όποιος δεν το δει χάνει.

 

Ταινία τρόμου δύσκολα παίρνει όσκαρ. Ο Friedkin μάλιστα το είχε πάρει μόλις 2 χρόνια νωρίτερα για τον "Άνθρωπο από τη Γαλλία" οπότε ήταν μάλλον δύσκολο να το ξαναπάρει τόσο γρήγορα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ένα από τα μεγαλύτερα crowd pleasers που έχουν γυριστεί ποτέ και όποιος δεν το δει χάνει.

 

Ταινία τρόμου δύσκολα παίρνει όσκαρ. Ο Friedkin μάλιστα το είχε πάρει μόλις 2 χρόνια νωρίτερα για τον "Άνθρωπο από τη Γαλλία" οπότε ήταν μάλλον δύσκολο να το ξαναπάρει τόσο γρήγορα.

 

Εγώ που το είδα πριν λίγα χρόνια δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο σεναριακά/σκηνοθετικά.

 

Ταινία τρόμου όντως παίρνει δύσκολα όσκαρ αλλά ο Φρίντκιν το άξιζε 100% εκείνη τη χρονιά και όχι στο French Connection.

Δε ξέρω τι συμφέροντα είχαν να το δώσουν στον Φρίντκιν (Άνθρωπος από τη Γαλλία) αντί στον Κιούμπρικ (Λάμψη) ή στον Τζούισον (Βιολιστής στη στέγη).

Και σίγουρα θα έπαιζαν άλλα συμφέροντα τη χρονιά με το Κεντρί.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς να μου πει το Έθνος της Κυριακής θα έχει τελικά το ανθρώπινο στίγμα με την Κίνμαν, ή μόνο την προσφορά με τα μοναστήρια;Θα δώσουν και την ταινία ή όχι;:O

 

Αμφότερα...

Link to comment
Share on other sites

Εμ... το κουπόνι τι να κοστίσει...μια θέση σε ένα σινεμά!!! Το αμάξι όμως...

(γι αυτό κ δεν πρόκειται να κέρδίσει ποτέ κανείς "κοινός θνητός" :lol: )

[Για ακόμη μια φορά] έχεις άδικο. Στην εκπομπή "Όλα 9" προβλήθηκε ρεπορτάζ με την παραλαβή των αυτοκινήτων από τους νικητές της περασμένης Κυριακής 8 Μαρτίου (εφημερίδα "Πρώτο Θέμα").

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αν η ταινία "The sting" που θα κυκλοφορήσει αύριο με το Βήμα, είναι στην εμπορική της έκδοση? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

[Για ακόμη μια φορά] έχεις άδικο. Στην εκπομπή "Όλα 9" προβλήθηκε ρεπορτάζ με την παραλαβή των αυτοκινήτων από τους νικητές της περασμένης Κυριακής 8 Μαρτίου (εφημερίδα "Πρώτο Θέμα").

 

KALA TORA....Πόσο αφελής πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει :p (sorry seranata).Δηλ. πόσο πιο συγκεκριμένος πρέπει να γίνω πια? Η κάθε εφημερ. που φεύγει με το κουπόνι ξέρουν που ακριβώς πάει...(οπότε κλνχτα....) Κι άμα εσύ πιστεύεις αυτούς που βγαίνουν κ λένε οτι κέρδισαν...εγώ πάσο ;)

Link to comment
Share on other sites

KALA TORA....Πόσο αφελής πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει :p (sorry seranata).Δηλ. πόσο πιο συγκεκριμένος πρέπει να γίνω πια? Η κάθε εφημερ. που φεύγει με το κουπόνι ξέρουν που ακριβώς πάει...(οπότε κλνχτα....) Κι άμα εσύ πιστεύεις αυτούς που βγαίνουν κ λένε οτι κέρδισαν...εγώ πάσο ;)

 

Έτσι ακριβώς !!!! :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Κυριακή η Ελευθεροτυπία θα δώσει τρεις ταινίες: One-Eyed Jacks (http://www.imdb.com/title/tt0055257/), The Killers (http://www.imdb.com/title/tt0058262/) και Charley Varrick (http://www.imdb.com/title/tt0069865/). H πρώτη έχει δοθεί αρκετές φορές από περιοδικά και εφημερίδες, οι άλλες νομίζω ότι δίνονται για πρώτη φορά.
Link to comment
Share on other sites

KALA TORA....Πόσο αφελής πρέπει να είναι κάποιος για να το πιστέψει :p (sorry seranata).Δηλ. πόσο πιο συγκεκριμένος πρέπει να γίνω πια? Η κάθε εφημερ. που φεύγει με το κουπόνι ξέρουν που ακριβώς πάει...(οπότε κλνχτα....) Κι άμα εσύ πιστεύεις αυτούς που βγαίνουν κ λένε οτι κέρδισαν...εγώ πάσο ;)

Ας είμαστε αφελείς εμείς και εσύ ο έξυπνος.;)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Κυριακή η Ελευθεροτυπία θα δώσει τρεις ταινίες: One-Eyed Jacks (http://www.imdb.com/title/tt0055257/), The Killers (http://www.imdb.com/title/tt0058262/) και Charley Varrick (http://www.imdb.com/title/tt0069865/). H πρώτη έχει δοθεί αρκετές φορές από περιοδικά και εφημερίδες, οι άλλες νομίζω ότι δίνονται για πρώτη φορά.

 

Μπορεί να είναι καλές αυτές, αν και άγνωστες.

Η πρώτη δόθηκε πρώτη φορά από την Καθημερινή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι καλές αυτές, αν και άγνωστες.

Η πρώτη δόθηκε πρώτη φορά από την Καθημερινή.

oxi kai agnostes,gia osous asxolountai me palies tainies einai arketa gnostes tin proti tin exo alla tis alles dio tis psaxno xronia se videoclub kai den tis vrisko...bravo stin eleuterotypia gia tin prosfora auti...

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ στον REAL FM προσπαθούν να .... πουλήσουν και τα απούλητα φύλλα διαφημίζοντας (και καλά...) ότι μόνο ένας τυχερός αναγνώστης βρέθηκε για τα τουτού που δίνουν, οπότε "σίιιιιιγουρα" κάπου θα υπάρχουν και τα υπόλοιπα....

 

Εγώ πάλι ο κακός και πονηρός θα έλεγα ότι κάτι τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν υποδηλώνουν άνθιση (πουλάω 120.000 φύλα πλέον, ζήτωωωωω !!!!!) αλλά έκδηλη κατάντια του τύπου στη δόλια τη χώρα μας.... :down: :down: :down:

 

Σειρά έχει και η θεία (που και σήμερα ΠΑΤΩΣΕ σε πωλήσεις) να δώσει κανα σκάφος.... :p

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πιο βιβλίο της σειράς "Μαθήματα γλυκιάς αλχημείας" δόθηκε την Παρασκευή 13 του μήνα; Νομίζω το νο. 5 (Γλυκά του κόσμου). Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει παρακαλώ;
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...