Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απίστευτη αύξηση πωλήσεων του Έθνους της Κυριακής της προηγούμενης βδομάδας με τον "Μόνο στο Σπίτι" (+62.360).

 

Δε νομίζω, βέβαια, να συνεχιστεί...

 

Αυτή την εβδομάδα ναι, άντε και την επόμενη. Την τέταρτη ταινία λίγοι θα την πάρουν, μονάχα για να συμπληρώσουν τη συλλογή. Εγώ θα σταματήσω στις δύο...

 

Υ.Γ.

Ενδεικτικό αυτού, το γεγονός πως στο μεγαλύτερο περίπτερο της Λεμεσού, είχαν εξαντληθεί τα Έθνη (το Έθνος, τα Έθνη :p), ενώ υπήρχαν αρκετά Βήματα (το Βήμα, τα Βήματα :p)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικό αυτού, το γεγονός πως στο μεγαλύτερο περίπτερο της Λεμεσού, είχαν εξαντληθεί τα Έθνη (το Έθνος, τα Έθνη :p), ενώ υπήρχαν αρκετά Βήματα (το Βήμα, τα Βήματα :p)...

 

Φαίνεται ότι δεν πήραν χαμπάρι ότι θα τις δώσει και ο Φιλελέυθερος πιο φτηνά κιόλας... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι δεν πήραν χαμπάρι ότι θα τις δώσει και ο Φιλελέυθερος πιο φτηνά κιόλας... :lol::lol:

 

Δεν είχε ανακοινωθεί ακόμη... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε ανακοινωθεί ακόμη... :wink:

 

για εμάς που ασχολούμαστε ήταν φώς φανάρ :p

γιαυτό δεν συγκινήθηκα να πάρω..

Link to comment
Share on other sites

Τη θέλω κι εγώ την ταινία με τη Σάντρα Μπούλοκ αλλά σε χάρτινη. :happy:

 

........+1

Link to comment
Share on other sites

για εμάς που ασχολούμαστε ήταν φώς φανάρ :p

γιαυτό δεν συγκινήθηκα να πάρω..

 

Πάντως το Έθνος το πήρα από την Αθήνα, όπως θα πάρω και της Κυριακής...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για σας παιδιά αλλά νομίζω το Έθνος του Σαββάτου δεν αξίζει τα 3,5Ε.

 

Κάποτε δεν ήταν 1,5Ε?

Link to comment
Share on other sites

@Bayern4: Συνάδελφεεεεεεεεεεεεεε μαζί σου!!!!!!!!!

@Demis: Λόγω των ταινιών μισώ καλέ τις κυπριακές εφημερίδες, όχι τπτ άλλο. Ειδικά τη συγκεκριμένη που δίνει .......... μου'ρχεται να κάνω απόβαση στο νησί, αλλά αν κάτι με κρατά είναι η πλαστική θήκη που σιχαίνομαι.

@StandArd: Σοβαρά; Τόσο πήγε το Έθνος; Αηδία ........

Link to comment
Share on other sites

Εδω η Ελευθεροτυπια του Σαββατου σημερα επειδη ειχε ενα βιβλιο..κοστιζε 3.5 ευρο!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για σας παιδιά αλλά νομίζω το Έθνος του Σαββάτου δεν αξίζει τα 3,5Ε.

 

Κάποτε δεν ήταν 1,5Ε?

 

 

Εδω η Ελευθεροτυπια του Σαββατου σημερα επειδη ειχε ενα βιβλιο..κοστιζε 3.5 ευρο!!!

 

 

 

Προφανώς μετά την επιτυχία του Θέματος παρά τα 4.25Ε ξεθάρεψαν. Όλα στο εμπόριο βασίζονται στο νόμο της προσφοράς και της ζήτησης. Παίρνουμε ότι μας αξίζει ως καταναλωτές. Όσο το φραπεδάκι πουλιέται 5Ε και παρόλα αυτά οι καφετέριες τιγκάρουν τόσο και αυτό θα πάει 6...7...και πάει λέγοντας. Θα σταματήσει να ανεβαίνει όταν σπάσει η πελατία. Εδώ έχω δει σκηνικά να απορίπτουν διπλανή καφετέρια (ίδιου στυλ) επειδή είχε φθηνά τον καφέ...και άρα ήταν uncool... για τόσο κομπλεξισμό μιλάμε πλέον...

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

 

Λοιπον ξεκιναμε.

 

Το βημα οπως παντα αριστο .

 

Το Apocalypse Now Redux ειναι σε δισκακι 7 GB με ηχο 5.1 και αρκετα καλη ποιοτητα εικονας .Δεν θα την πω κορυφαια αλλα ειναι σιγουρα εικονα που δειχνει οτι εχει γινει προσεγμενη αντιγραφη αν αναλογιστει κανενας το τεραστιο μεγεθος της ταινιας .

 

Το εθνος απο την αλλη μια πατατα και μιση .

 

Το HOME ALONE 2 ειναι στα 4 GB εχει εικονα ελαφρως αθλια γεματη θαμπαδα και ηχο δικαναλο .

 

Κριμα και το κακο ειναι οτι και παλι θα πουλησει σαν τρελλο γιατι ο φιλος μου ο εφημεριδοπωλης σημερα μου ειπε οτι ολη την εβδομαδα εχει δεχτει δεκαδες τηλεφωνηματα για να τους κρατησει το σημερινο φιλο εξαιτιας της φυσης της ταινιας που ειναι καλη για τα παιδια .

 

Βλέπω παντως καθε εβδομαδα ολο και περισσοτερες εφημεριδες να εγκαταλειπουν σιγα σιγα τις ταινιες και να χαμηλωνουν τον πηχη προσφεροντας βιβλια η απλα cd .

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Το HOME ALONE 2 ειναι στα 4 GB εχει εικονα ελαφρως αθλια γεματη θαμπαδα και ηχο δικαναλο .

 

ε, είναι και κάποιας ηλικίας... 1992

 

 

από την άλλη στο Cyprus ο αγώνας δικαιώνεται με dvd εμπορίου και φυσικά με το σήμα της ΕΠΟΕ όπως μας έχει συνηθίσει η Σημερινή :)

 

http://img101.imageshack.us/img101/7226/gimxd2.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε, είναι και κάποιας ηλικίας...

 

 

Τετοιες δικαιολογιες δεν στεκουν .Μιλαμε για ταινια του 92 οχι του 60 η 70 .

 

Αλλωστε μιλαμε για το HOME ALONE FUN PACK που ειναι εκδοσης του 2006 και που αυτο δινει το εθνος .

 

ΗΟΜΕ ALONE 1-2-3-4 PACK

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το HOME ALONE 1 έχει γίνει remastered με καλύτερο ήχο 5.1 και εικόνα widescreen anamorphic (μόνο σε Region 1) .. τα υπόλοιπα είναι όπως ήταν. Το ότι βγήκε fun pack δεν σημαίνει τίποτα..το pack απλά συγκεντρώνει τις τότε κυκλοφορίες μαζί σε ένα πιο πρόσφατο πακέτο..

 

Όσο αφορά ΘΕΜΑ, NAI EINAI η έκδοση εμπορίου με 5.1 ήχο και widescreen anamorphic εικόνα

 

http://img340.imageshack.us/img340/5756/polarfr3.jpg

 

Κάτι δεν πάει καλά με το Apocalypse Now - Redux... το dvd που είχε δώσει το ΣΙΝΕΜΑ είναι της εταιρείας MIRAMAX ενώ του BHMA είανι από Studio-Canal.......:X :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το Studio canal έχει κάποια δικαιώματα παραγωγής,και το συγκεκριμένο είναι αντιγραφή του.

 

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο :confused:

 

Τα DVD που έδωσαν τα ΑΘ είναι ακριβώς η εμπορική έκδοση με μέγεθος κάθε DVD 6-7GB.Για τα 3 επιπλέον DVD δέν είχαν αναφέρει τίποτα...

 

Η σειρά κυκλοφορεί στα καταστήματα σε αυτό το πακέτο (Ελληνική έκδοση) http://www.videosun.gr/dvd.asp?PRODUCT_ID=49644&CATEGORY_ID=2 (12 DVD - 32 ώρες υλικό ).

Το θυμάμαι σάν τώρα ότι η διαφήμιζει (των ΑΘ) που "έπαιζε" στήν τηλεόραση τόνιζε ότι η σειρά είναι 32 ωρών.

 

Mάλλον δεν θυμάσαι καλά,αναφερόταν στο τευχος με την ανακοινωση της σειράς ,πρίν το πρώτο DVD,όχι τι θα δώσει το περιοδικό όπως σωστά διαφήμιζε,αυτή που υπήρχε τότε στην αγορά.

 

Η πληρη σειρά όπως έγραψα περιλαμβάνει επιπλέον και αυτά που έδωσε τώρα η Καθημερινή και ανέφερα σαν κομμένα λόγω αμφιβολιών το 1974,και είναι ( (με πρόχειρη αναζήτηση) http://laserdisken.dk/html/visvare.dna?vare=1148975419639786 δες τούς τίτλους των επεισοδίων μετα το the Βοmb

 

Νομίζω είναι άδικο να κάνουμε συγκρίσεις όταν το ένα πακέτο είναι παραγωγής του 1974 και το άλλο του 2006.Και τα 2 όμως είναι σημαντικά "αποκτήματα" για το θέμα Β' ΠΠ και άς αναμένουμε να εμπλουτίσουμε τήν συλλογή μας απο το 3ο πακέτο του History Channel (ελπίζω να δωθεί σύντομα απο κάποια εφημερίδα :rolleyes:).

 

Αμα προσέξεις το αρχειακό υλικό σε κάθε προσφορά έχει τις ίδες πηγες της εποχής.-Το BBC,το Αμερικανικό Υπουργείο Αμυνας,αντίστοιχη Ρωσική πλευρά και Γερμανικά επικαιρα.Η συρραφή τους αλλάζει και η παρουσίασή τους με σειρά,και 2-3 νέους ιστορικούς για μια διαφορετική άποψη....που όμως δεν είναι μαρτυρία καθώς οι περισσότεροι επιζώντες έχουν πλέον εγκαταλειψει τον μάταιο τούτο κόσμο μας.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γμτ,σήμερα το Έθνος με το home alone 2 έγινε ανάρπαστο από τις 12 και δεν το πρόλαβα.

shit.

 

Και εγώ έψαξα σε δύο περίπτερα και πήρα το τελευταίο :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με το Apocalypse Now - Redux... το dvd που είχε δώσει το ΣΙΝΕΜΑ είναι της εταιρείας MIRAMAX ενώ του BHMA είανι από Studio-Canal......

 

Μπα false alarm η εξηγηση ειναι απλη ....

 

 

Miramax Expands Apocalypse Market

 

Apocalypse NowApocalypse Now Redux, the new version of Francis Ford Coppola's 1979 classic that premiered this year at Cannes, will be released in the UK, Italy, Latin America and Australia by Miramax. The studio already secured distribution rights for North America where it will open on August 3. Miramax secured the deal from Studio Canal who hold the international rights. The film runs an additional 53 minutes and includes reworked sound and music.

 

Πηγη :http://www.filmfestivalspro.com/htmpro/bizz/2001/07_12.shtml

 

Προφανως το Σινεμα ειχε δωσει την εκδοση για UK,Italy,Latin America , Australia ενω το βημα σημερα την international για τις λοιπες ...

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...