Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

 

 

 

Μπες στο φάκελο mioautorun και αντικατέστησε τους φακέλους skin και scripts με αυτούς http://rapidshare.com/files/233059959/590nomscr.rar

Στο προηγούμενο αρχείο που ανέβασες, στον φάκελο skin έχει δύο εικονίδια μενού που φαίνεται να λειτουργούν και τα δύο, ποιο από τα δύο πρέπει να πατάω;

 

Λογικό να γίνεται αυτό.Με τα αρχεία που σου έστειλα,δε χρειάζεται να ενεργοποιείς κάθε φορά το mortscript.exe.

 

Όντως ανοίγει το μενού χωρίς να πατάω το mortscript.exe αλλά δεν λειτουργεί το σβήσιμο της συσκευής. Δηλαδή πατάω το Display off και δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται η dis έβγαλε την αναβάθμιση των χαρτών. Για πληροφορίες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

 

 

 

 

Στο προηγούμενο αρχείο που ανέβασες, στον φάκελο skin έχει δύο εικονίδια μενού που φαίνεται να λειτουργούν και τα δύο, ποιο από τα δύο πρέπει να πατάω;

 

 

 

Όντως ανοίγει το μενού χωρίς να πατάω το mortscript.exe αλλά δεν λειτουργεί το σβήσιμο της συσκευής. Δηλαδή πατάω το Display off και δεν κάνει τίποτα.

Αλλαξε στο φάκελο mioautorun\scripts αυτά τα 2 αρχεία http://rapidshare.com/files/233335726/powerprompt.rar

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε στο φάκελο mioautorun\scripts αυτά τα 2 αρχεία http://rapidshare.com/files/233335726/powerprompt.rar

 

οταν τα κανω ολα αυτα σε εμενα δεν κανει τπτ.μενει το μενου που εχει ι dis και δεν με βαζει καν στα windows.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις γιατι οταν παταω το quit απο το igo μετα με βγαζει στα winsows και οχι στο μενου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα,

κατεβασα το update τις dis εκανα την αντιγραφη των αρχειων οπως περιγραφει στις οδηγιες και εβαλα την καρτα στο μηχανημα.

Εκανα hard reset και ξεκινησε. Το πρωτο πραγμα που με ρωτησε ειναι να βαλω την σωστη ωρα και ημερα. Μετα το ΟΚ με ρωτησε για το update και απαντησα ΝΑΙ. Ξεκινησε η διαδικασια (δεν το κοιτουσα το μηχανακι) και καποια στιγμη που το κοιταξα ειδα οτι η οθονη εχει βγαλει το κεντρικο μενου που διαλεγεις Πλοηγηση κτλ. Ολα καλα λεω. Παταω πλοηγηση και μου βγαζει σφαλμα:

"Δεν εχει εγκατασταθει η πλοηγηση. Παρακαλω εισαγετε την καρτα SD για εγκατασταση"

Εβαλα την καρτα που εχω τα αρχεια του update αλλα τιποτα. Αν βαλω την αλλη καρτα με το menou το δικο σας μπαινει και μπορω να τρεξω μονο τα destinator που εχω μεσα αλλα οχι το προγραμμα της DIS. Τι εγινε ρε παιδια;

Ριξτε καμια ιδεα, θα σκασω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να γίνεται αυτό.Με τα αρχεία που σου έστειλα,δε χρειάζεται να ενεργοποιείς κάθε φορά το mortscript.exe.

Για να ανοίγει κατευθείαν με το μενού κατέβασε αυτό http://rapidshare.com/files/233086397/590menu.rar

Βάλε τα αρχεία χύμα στην κάρτα αντικαθιστώντας τα ήδη υπάρχοντα(AUTORUN.INF,LaunchExplorer_05.exe κτλ)

Λογικά τώρα θα ανοίγει απευθείας στο μενού

 

Προφανώς το service του Mortscript αργεί να φορτώσει και δε δουλεύει.

Οταν δοκίμασα να βάλω autorun το MENU.exe ακόμη και τότε βγάζει σφάλμα, ενώ μόλις φορτώσουν τα CE το MENU.exe τρέχει κανονικά.

 

Επίσης ούτε το script του Poweroff λειτουργεί με το πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια σας

εχω το master 590 με εγκατεστημενο το destinator 7 με χαρτες ελλαδος και ευρωπης εκδοσης 2007.

παρακληση, καποιος φιλος να μου πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση χαρτων για destinator 7 και που μπορω να τους βρω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΕΧΩ ΕΝΑ VECTOR 590 ΚΑΙ ΕΧΩ DESTINATOR 7 ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΤΑ RADAR ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ Η ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΣ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΖΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ;;
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ VECTOR 590 ΚΑΙ ΕΧΩ DESTINATOR 7 ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΤΑ RADAR ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ Η ΑΠΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΣ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΚΑΙ ΑΝ ΕΝΤΟΠΙΖΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ;;

 

Καμία συσκευή GPS δεν εντοπίζει ραντάρ αστυνομίας. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις το ανάλογο σετ "Αγαπημένων" στο Destinator (φτιαγμένο από κάποια παιδιά που συγκεντρώνουν όσα μπορούν) και να το ρυθμίσεις να σε ειδοποιεί όταν πλησιάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Και από το νόμο απαγορεύεται η χρήση τέτοιων συσκευών.Για την εγκατάσταση των σημείων δες εδώ http://www.index.pois.gr/SpeedCameras.aspx
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως μπορεί να με βοηθήσει

μια τέτοια κάρτα sd σαν και αυτή

http://multistore.gr/shop/product_info.php?cPath=44_302&products_id=3612

μπορεί να κάνει το 590 να μπει στο ίντερνετ??

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ίσως μπορεί να με βοηθήσει

μια τέτοια κάρτα sd σαν και αυτή

http://multistore.gr/shop/product_info.php?cPath=44_302&products_id=3612

μπορεί να κάνει το 590 να μπει στο ίντερνετ??

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το 590 είναι ΡΝΑ. Η κάρτα δουλεύει σε PDA/smart. Οι συσκευές αυτές είναι φορητοί υπολογιστές κατά μια έννοια.Δεν μπορεί το 590 να την εκμεταλευτεί

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δίνω κάποιες πιθανότητες να δουλεύει ο τρόπος που αναφέρεται εδώ για το sku 19609 με κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις του μητρώου

http://www.dealextreme.com/forums/Forums.dx/Forum.23569~threadid.412203

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί όταν πατάω έξοδος στο igo amigo με πετάει στα windows και ΟΧΙ στο μενου του 590??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μπορεί κάποιος να γράψει την διαδικασια για να μην κανουμε συνέχεια το mort script?? ποια αρχεία αντικαθιστούμε και ποια οχι.

κάνω όλα αυτά που λέτε και δεν με βάζει καν στα windows.με αφήνει με το μενου της dis.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

εκτός ρεύματος με την μπαταρία φορτισμένη μου κρατάει περίπου 10' . εσάς ? μήπως εμένα έχει πρόβλημα ;;;

 

Επίσης κάποιο τρόπο όταν κλείνει να κάνει shutdown και οχι suspend για να μην καταναλώνει μπαταρία όσο είναι κλειστό;; Γιατί σε 3 μέρες κλειστό είναι τέλος η μπαταρία. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Προσπαθώ να βάλω το igo σε ένα 590 ενός φίλου. Εχω κατεβάσει το προγραμματάκι από το site της dis και έχω μπεί στα ce. Μέχρι εδώ καλά. Μόλις όμως ξεκινάει το igo μετά με πετάει έξω...

 

Κάνω κάτι λάθος ή χρειάζεται άλλη έκδοση igo?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δηλαδή με αυτή που έχω δεν μπορεί να γίνει κάτι? με τίποτα αρχεία ή αλλαγες στο sys?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις.Αλλά αν είναι σε κάρτα,αγορασμένη με κάποιο μηχάνημα,τα αρχεία είναι κλειδωμένα πάνω στην κάρτα και δε θα δουλέψουν σε άλλη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι του vector traffic. Δεν έχω αντιγράψει τα αρχεία σε άλλη κάρτα. Έχω βάλει αυτή την κάρτα στο 590. Γιατί θέλει να δεί ο φίλος μου πώς δουλεύει το igo στο 590.

 

Μπορώ να βάλω τίποτα αρχεία σε αυτή την κάρτα και να δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους τους φιλους εδω μεσα...

Προσφατα ηρθε στα χερια μου ενα dis590

απο ενα αρθρο του ''xroupista'' για την αλλαγη του μενου... περασα τα αρχεια σε μια καρτα SD και ετσι ξεκλειδωνει αυτοματα το PNA ..

 

Θελω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα πλοήγησης της Garmin

 

με λιγο ψάξιμο βρήκα καποια που έλεγαν οτι έκαναν για συσκευές PNA με λειτουργικό CE 5

 

Αλλα καμια δεν δούλεψε σωστα... η δεν θα δουλευαν καθολου η θα έτρεχαν και ζητουσαν serial για να ξεκλειδώσουν.

 

Εχει κανει καποιος σωστη εγκατασταση του Garmin στην συγκεκριμενη συσκευη ?

 

Θελω Garmin λογω των θαλάσσιων χαρτων που εχει μιας και σκοπεύω να το εχω στο σκαφακι μου

 

 

update

 

Ok τα καταφερα και του περασα το προγραμμα και λειτουργει κανονικα

Edited by caslor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...