Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπαίνει καν στο interface. Το πρώτο που κάνει είναι να πετάει αυτό το μήνυμα.

Όταν το συνδέω με τη USB μου εμφανίζει τον root folder '\', το SD και όχι το myflashdisk. :wacko:

 

Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το πρώτο που κάνει είναι να πετάει αυτό το μήνυμα "CreateFile failed on INI file" μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Edited by basilisalfisti
Link to comment
Share on other sites

http://www.sendspace.com/file/84ncq5

Aποσυμπίεσε στο c δίσκο.

Σύνδεσε τη συσκευή με το activesync.

Πήγαινε Εναρξη-->Βοηθήματα-->Γραμμή εντολών dos

Γράψε

cd c:\dos -->enter

pput APShell.ini myflashdisk\Shell\APShell.ini -->enter

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σας φίλοι του Forum και Χρόνια πολλά. Είναι ένα νέο μέλος. Είναι κάτοχος του θρυλικού πια Vector 590 και μπορώ να πω ότι είμαι πολύ αυχαριστημένος από το μηχάνημα τόσα χρόνια που το χρησιμοποιώ, με άλλο σύστημα πλοήγησης βέβαια από το δικό του. Επειδή μ΄αρέσει να πειραματίζομαι γενικώς, έπαθα και γώ αυτό που έπαθαν και κάποιοι φίλοι, συγκεκριμένα να χαθεί κάτι από τη Flash, πιο πιθανό το APShell.ini, και μου βγάζει το μήνυμα "CreateFile failed on INI file" στην αρχή. Τότε δόθηκε λύση από το φιλο bbbb μόνο που τώρα μετά από αρκετό καιρό τα link δεν ισχύουν. Γι΄αυτό δεν ξέρω βέβαια αν ακόμη παρακολουθεί κάποιος αυτό το θέμα, αλλά αν αυτός ο κάποιος είναι ο φίλος είναι και ο bbbb θα του ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε να μου στείλει με κάποιο τρόπο τα αρχεια Dos ή όποιος φίλος θα μπορούσε να βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
παιδια αν μπορουσε καποιος να ξαναανεβασει τα αρχεια για το μενου του xroupista ,θα με βοηθουσε πολυ γιατι δεν μπορω να τα βρω πουθενα .Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

βλεπω ακομα χρησιμοποειται το 590 ! καλο αυτο γιατι χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια αν μπορει καποιος

 

δεν εχω πειραξει ποτε τη συσκευη ουτε ξεκλειδωματα ουτε τιποτα. τωρα θελω να περασω το navigon με τους προσφατους χαρτες. το εχω κατεβασμενο (εκδοση 7.4.3 build793 PDA v10)..το περασα στην καρτα μνημης..οταν το τρεχω ομως βγαζει σφαλμα.εχει 3 εκτελεσιμα..στα 2 μου βγαζει:

cannot fing NAVIGON ( or one of its components ). Make sure the path and filename are correct and that all the required libraries are available

 

και στο τριτο που λεγεται PM μου λεει :

Start up error! Please check setup

 

μπορει να με ενημερωσει καποιος τι κανω λαθος και πως λυνεται το θεμα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι έκδοση για pda ή αλλιως έκδοση για windows mobile.H συσκευή σου ειναι pna και έχει windows ce.Eτσι λείπουν κάποια αρχεία .dll που υπάρχουν στα wm και γιαυτό δεν τρέχει.Ψάξε για την έκδοση navigon για pna/windows ce ή για κάποια τροποποιημένη pda έκδοση που δουλεύει σε pna
Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση που ανεφερα πριν, μετα απο αποτυχημενες δοκιμες ξαφνικα ξεκινησε η εφαρμογη. και την ωρα που φορτωνε κ εδειχνε την αρχικη οθονη του navigon κολλησε..εκανα reset και απο τοτε παλι βγαζει το ιδιο σφαλμα με πριν και παλι δεν ανοιγει. (ενας θεος ξερει πως εξηγειται αυτο)

 

δοκιμασα κ αλλες 2-3 εκδοσεις του navigon και παλι τιποτα. συγκεκριμενα τις:

Navigon MN6 PNA Full Europe

NAVIGON_7.7.5_WinCE5

Navigon.Europe.Q4.2012.PNA.PDA

 

 

καθε φορα βγαζει τα ιδια μυνηματα σφαλματος που εγραψα και στο προηγουμενο ποστ. εχεις καμια σκεψη η συμβουλη να προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε http://www.sendspace.com/file/wwix6x τα αρχεία dll που θα βρεις ρίξτα χύμα στο φάκελο του navigon και δοκίμασε να το τρέξεις
Link to comment
Share on other sites

εισαι αρχοντααααααααας !!! δουλεψε! τελικα ειναι στα γερμανικα-πορτογαλεζικα η εφαρμογη βεβαια οποτε κ αλλες περιπετειες εν οψει.....ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

 

και μια πληροφοριακη ερωτηση. στη συσκευη αυτη μπορει να εγκατασταθει android με dual bootloader ( οπως δειχνει στο xda ). προς το παρον εχω περασει το OSloader απ το xda και δουλευει μια χαρα...να συνεχισω και στην εγκατασταση android η τσαμπα κοπος?

Link to comment
Share on other sites

ο ενδοιασμος μου ειναι οτι εχει 256 MB ram...δε νομιζω οτι φτανουν για να συνυπαρχουν και τα wince5 και τα android.

 

επισης απ οσο εψαξα πρεπει να εχεις τους drivers της συσκευης για το android πριν προχωρησεις στην εγκατασταση....υπαρχει κατι τετοιο για το το dis590?

Link to comment
Share on other sites

Αν σβησεις τελειως τα wince θα καταστρεψεις τη συσκευη.με τα χαρακτηριστικα που εχει η συσκευη μην περιμενεις να τρεξει αξιοπρεπως android ακομη και αν εισαι developer και μπορεσεις να γραψεις drivers για το hardware της
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φιλλε bbbb σορρυ που σε ξαναενοχλω αλλα φαινεται οτι εκανα μια μικρη *******....εσβησα καταλαθος κατι αρχεια απο την καρτα μνημης και δεν bootarei πλεον στα windows αλλα στο μενου της συσκευης.

 

μηπως εχεις διαθεσιμα τα αρχεια που χρειαζονται για το ξεκλειδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...