Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας υποθέσουμε πως δεν έκανες καμιά γκάφα με την flash disk!!!!!

διότι από ότι θυμάμαι απο το πείραμα που είχα κάνει και εγώ στο δικό μου και την....εξαφάνισα...μετά δεν μου έβγαζε μπλε οθόνη αλλά μαύρη και δεν άνοιγε!!!!

(Ο Χρήστος ξέρει!!!):lol::lol::D

 

Μπλε οθόνη εμφανίζει όταν μπαίνεις στα windons και έχει 3 εικονίδια!!!

μήπως αυτήν την εικόνα βλέπεις???

 

Απ' ότι καταλαβαίνω η flash disk είναι ενσωματωμένη μνήμη της συσκευής. Με ποιο τρόπο μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα σε αυτή τη μνήμη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να σβήσεις αυτή την μνήμη,πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά.Πρέπει είτε να συνδέσεις τη συσκευή με το activesync και μετά με κάποια αρχεία,μέσω εντολών dos να την σβήσεις.Η χρησιμοποιώντας το ξεκλείδωμα της dis μέσω της κάρτας,να μπεις στα windows,στο φάκελο my flash disk και να διαγράψεις τα περιεχόμενα του.

Ας υποθέσουμε πως δεν έκανες καμιά γκάφα με την flash disk!!!!!

διότι από ότι θυμάμαι απο το πείραμα που είχα κάνει και εγώ στο δικό μου και την....εξαφάνισα...μετά δεν μου έβγαζε μπλε οθόνη αλλά μαύρη και δεν άνοιγε!!!!

(Ο Χρήστος ξέρει!!!)

 

 

Ναι έχεις δίκιο.Γιαυτό και εγώ απόρησα με την μπλε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

exeis dikio... me activesync to ekana kai esvisa to flash disk giati nomiza oti katevaza kati arxeia kai tha pernousa apo tin arxei to leitourgiko tou gps.

ekana treli gkafa kai to katalava kateutheian. otan to anoigo tora emfanizetai mono i mple othoni.

apla thelo na ksero an mporo na peraso apo tin arxei ola. px ta windows ce kai genika oti xreiazetai..

den psinomai na doso 60euro stin etairia gia na ta ksanaperasei :p

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ στο μήνυμα 10

ο δάσκαλος είχε την λύση σε παρόμοιο πρόβλημα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621

 

πριν το πετάξεις στα σκουπίδια κανε μια προσπάθεια και ίσως τα καταφέρεις!!!;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

den egine tpt. xrisimopio to microsoft activesync den pisteuo na paizei provlima giauto. ego etsi opos to katalavaino exo xasei arketa arxeia. px fakelo shell ktl. iparxei kaneis pou na mporei na mou ta dosei apo to diko tou gps;
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κατάφερα και το έβγαλα!!!:):D

αυτό είναι η flashdisk apo to 590

κατέβασε το από εδώ

http://rapidshare.com/files/217421749/MyFlashDisk.rar.html

 

 

ελπιζω να το φτιαξεις και να μην πάει στα σκουπιδια..

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

seuxaristo poli gia to upload.. mia teleutaia erotisi thelo na sou kano.

sxetika me to microsoft activesync gia na peraso sto myflash disk ta arxeia pou esteiles apla kano synchronizing i thelei entoles apo dos;;

Link to comment
Share on other sites

θα σε γελάσω φιλε μου...:(

όταν είχα εξαφανίσει την δική μου μνήμη το έκανα δίνοντας του εντολή να την εξαφανίσει και το ξαναεπανεφερα

συνδέοντας το μηχανάκι με το pc και μετά σύμφωνα με τις οδηγίες του Χρήστου από το (Post 10 ) με εντολή dos το έκανα .

σε σένα η περίπτωση ειναι νομίζω διαφορετική.

Εσύ διεγραψες αρχεία απο την μνήμη και δεν σου ανοίγει..

Αν το συνδεσεις με το activesync βλεπεις την flashdisk???

 

ίσως με συγχρονισμό να μπορέσεις να ξαναβάλεις τα χαμένα στοιχεία στο 590.

Περισσότερο δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω τις γνώσεις.:(

ίσως κάποιος ...(συμφοριτης) να γνωρίζει κάτι παραπάνω

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι,μέσω του activesync δεν μπορείς να δεις την my flash disk.Από εκεί και πέρα ο μόνος τρόπος να επαναφέρεις τα αρχεία είναι με τις εντολές dos.Θα πρέπει όμως να βάζεις ένα-ένα τα αρχεία και στους φακέλους,όπως ήταν εξαρχής.

Εκτός από το pput που έχω στο post 10 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2247717#post2247717

θα χρειαστείς και τα υπόλοιπα http://rapidshare.com/files/217662464/dos.rar

Aρχικά θα τρέξεις το pdir

pdir \myflashdisk

για να δεις ποια αρχεία υπάρχουν(αν υπάρχουν) αυτή την στιγμή στο myflashdisk

Μετά τρέξε το prun

prun \windows\explorer.exe

για να δεις αν φορτώνει ο explorer των windows

Mετά αφού δεις ποια αρχεία λείπουν σε σχέση με αυτά που σου ανέβασε ο Κοσμάς,θα πρέπει να τα περάσεις ένα-ένα(ή με wildcards δηλαδή *.*) με την

εντολή pput

Αν σου λείπουν και φάκελοι θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις την εντολή mkdir

για να φτιάξεις πρώτα το φάκελο και μετά να βάλεις τα αρχεία.

Μια γρήγορη λύση που ίσως δουλέψει,είναι να βάλεις σε μια κάρτα το ξεκλείδωμα της dis http://rapidshare.com/files/217665338/590.rar και να δώσεις την εντολή

prun

prun \sdmmc\Launchexplorer_05.exe

Aν δουλέψει θα σου ανοίξουν τα windows με την δυνατότητα να βλέπεις το myflashdisk.Eπειτα αντιγράφεις στην κάρτα τα περιέχομενα της flashdisk που σου έστειλε ο Κοσμάς και μέσα από τα windows του 590 τα βάζεις στην δική σου flash.Βέβαια το πρόγραμμα της dis το vector navigation,δε θα σου δουλέψει γιατί είναι κλειδωμένο πάνω στην flash σε κάθε 590,αλλά θα μπορείς να χρησιμοποιείς την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή έχω κάποια τραγούδια χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης για να παίζουν από το 590. Το νέο μενού θα το βάλω ανάμεσα στα τραγούδια ή θα πρέπει να σβήσω τα τραγούδια;
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να σβήσεις τα τραγούδια.

 

:whistle::music::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν παίζω.....!!!!

όλο εύκολες ερωτήσεις τoν βάζετε τον Χρήστο :lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

bbbb ευχαριστώ για την απάντηση.

xroupista το κάνουμε σαν τα τηλεπαιχνίδια, στην αρχή έχει εύκολες ερωτήσεις μετά αρχίζουν τα δύσκολα!

Link to comment
Share on other sites

Nαι και βάζεις και το φάκελο GreeceU που είναι ο χάρτης.Και στο φάκελο userdata σβήνεις τον υποφάκελο forlinks και βάζεις το νέο φάκελο forlinks που υπάρχει μέσα στο αρχείο που κατέβασες με τον χάρτη GreeceU.

paidia xilia xilia euxaristo!!! meta apo arketi prospatheia to gps epanilthe...

ka pali polla euxaristo.

elpizo na fano kai go xrisimos kapoia stigmi se sas...

Τέλεια :cool:

Link to comment
Share on other sites

Nαι και βάζεις και το φάκελο GreeceU που είναι ο χάρτης.Και στο φάκελο userdata σβήνεις τον υποφάκελο forlinks και βάζεις το νέο φάκελο forlinks που υπάρχει μέσα στο αρχείο που κατέβασες με τον χάρτη GreeceU.

 

Τέλεια :cool:

 

To μενού που κατέβασα έχει τα παρακάτω:

http://img246.imageshack.us/img246/8963/menuw.th.jpg

 

Μήπως εννοείς ότι παίρνω τον φάκελο GreeceG(δεν έχει GreeceU) και τον μεταφέρω μέσα στο φάκελο Destinator 7; Αποκοπή-επικόλληση κάνω και τον forlinks που φαίνεται στην φώτο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδικασία αλλά έχεις παλαιότερη έκδοση χάρτη.Κατέβασε από www.ngi.gr εφόσον είσαι νόμιμος χρήστης destinator την έκδοση 2008.q4.115 ή :google:
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδικασία αλλά έχεις παλαιότερη έκδοση χάρτη.Κατέβασε από www.ngi.gr εφόσον είσαι νόμιμος χρήστης destinator την έκδοση 2008.q4.115 ή :google:

 

Πιστεύω θα βρω κάποιο τρόπο να βάλω τη νέα έκδοση. Ο φάκελος GreeceG είναι στο μενού που έχετε φτιάξει και είναι κενός. Τι νόημα έχει να τον βάλω μέσα στον φάκελο Destinator 7;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νόημα.Απλά βρες και βάλε τον νέο χάρτη και θα είσαι οκ

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σου και την πολύτιμη βοήθεια σου! Μια τελευταία ερώτηση(προς το παρόν). Στις οδηγίες που έχετε δώσει γράφετε ότι αν γίνει hard reset πρέπει να γίνει η διαδικασία από την αρχή. Εγώ κλείνω το gps από το κουμπί on/off γιατί χρησιμοποιώ σπάνια το gps. Αν το κλείσω από το κουμπί που βρίσκεται πάνω από την συσκευή η μπαταρία τελειώνει χωρίς να χρησιμοποιήσω την συσκευή.

Υπάρχει τρόπος να μην χρειάζεται ξανά όλη η διαδικασία;

 

 

*Έβαλα και τον GreeceU(με χάρτες 2008 Q4) στον φάκελο Destinator:

http://img15.imageshack.us/img15/336/dest.th.jpg

 

To μόνο που δεν έχω καταλάβει είναι τι γίνεται με τον forlinks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...