Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να φορτώνει κατευθείαν το destinator όταν ανοίγει το μηχάνημα και να κλείνει και από το κουμπάκι πάνω. Μετά από δοκιμές πολλών προγραμμάτων, έχω καταλήξει ότι για μένα το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης είναι το destinator 7. Και επειδή αγόρασα και άλλο ένα μηχανάκι σήμερα από το πλαίσιο (95 €) ήθελα να το βάλω να παίζει μόνο destinator. Μπορεί και να έχει απαντηθεί η ερώτησή μου αλλά δε βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ.

 

Σχετικά με αυτό που ρώτησα βρήκα μια λύση από το φίλο bbbb αλλά αφορά το 290.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2210693#post2210693

Για το 590 όμως θα κάνει ή θα κάνω καμιά ζημιά και δε θα ανοίγει μετά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΥΡΙΟΙ ΥΠΟΜΟΝΗ η μαμα εντος της εβδομαδος θα βαλει την αναβαθμιση στο site

http://www.dis.gr/index.asp?mod=articles&id=35

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παλικάρια έχω ένα πρόβλημα με την εκκίνηση του igo8.Το έβαλα στην κάρτα, έκανα τις απαραίτητες ''μετονομασίες'' για να συμβαδίζει με το εικονίδιο στο μενού του xoupista αλλά μετά μόλις το επιλέγω μου ανοίγει την εικόνα εκκίνησης του igo8 και μετα 2'' κάνει κάτι σαν σμίκρινση της οθόνης και τερματίζει την λειτουργεία του προγράμματος:hypno::hypno::hypno::angry::angry::angry:

Ξέρει κανείς κάτι???????

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις την κατάλληλη άδεια χρήσης γι αυτό. Είναι κάποιο αρχείο στο φάκελο lisence νομίζω. Επικοινώνησε με τον προμηθευτή σου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, το destinator απο ποτε εχει να αναναιωσει τους χαρτες του;

Ακομα περιμενουμε απο την dis να αναναιωσει και τους δικους της για το 590

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το destinator απο ποτε εχει να αναναιωσει τους χαρτες του;

Ακομα περιμενουμε απο την dis να αναναιωσει και τους δικους της για το 590

 

καλά και με την ανανέωση των χαρτών για τα 380/390 τί νομίζεις ότι έγινε; Μένω Γέρακα και ακόμη δεν έχει αριθμοδότηση. Αστο, μάλλον δεν πρόκειται να δούμε τελικά καλλούς χάρτες απο την dis για κανένα πρόγραμμα. ΑΑΑΑΑΝ κάνει καμμιά συνεργασία με άλλη χαρτογραφική εταιρεία, τότε ίσως. Το destinator έδωσε κάποια ανανέωση σαν χριστουγεννιάτικο δώρο, αλλά και αυτή όχι πλήρη. Το καλό το πράμμα το φυλάνε για άλλα κόλπα. Υπομονή. Εξελίξεις έρχονται.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ενημερωμένος ο Γιάννης

έτσι είναι φίλε μου!!!

η DIS μάλλον έχει κάνει συνεργασία με την teleatlas

και η teleatlas με την Gi

μην παραξενευτείτε αν δείτε papago r12 με δεδομένα από άλλη εταιρία...:lol::p:X

 

υποθέσεις κάνω...αλλά κάτι τέτοιο φαίνεται ...

(και εδώ κολλάει η παροιμία...με ξένο κώλ.. κάνω και εγώ τον πουστ....) :lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κοσμά με τα ωραία σου! Ελπίζω να με θυμάσαι!

Αυτό είναι πολύ καλό νέο! Λες να έχει τέτοιες εξελίξεις η DIS? Για να δούμε...

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

O διευθύνων σύμβουλος της Gi ανακοίνωσε την συνεργασία τους με την teleatlas.

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=172044#post172044

H dis στη σελίδα της πουλάει igo8.3 με χάρτες teleatlas.Προς το παρόν βέβαια ο χάρτης 2008.10 είναι της epsilon και όχι της Gi.Καθόλου απίθανο σε λίγο καιρό να δούμε και το papago με χάρτες teleatlas και δεδομένα Gi.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο σημείο μέσα στο topic αναφέρεται ότι η DIS έχει πολύ καλό support για τις συσκευές της.

Η προσωπική εμπειρία είναι τελείως διαφορετική.

 

Αγόρασα το DIS 590 από προσφορά στο carefour. Μετά από 10 ημέρες αφού επέστρεψα από ταξείδι και η συσκευή δυσλειτουργούσε (έχανε το GPS receiver) δεν κατάφερα να το αντικαταστήσω από το carefour γιατί είχα περάσει το όριο των ημερών προκειμένου να γίνει η αντικατάσταση από το κατάστημα.

Μίλησα με την DIS, τους έστειλα την συσκευή για επισκευή ή αντικατάσταση. Τις επόμενες ημέρες τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω κάτι νεότερο αφού δεν μπαίνουν στον κόπο να ενημερώσουν σχετικά τους πελάτες τους και μου είπαν ότι θα χρειαστεί μέχρι και 1 μήνας (!!!!!) για την επισκευή.

Παρόλο που τους εξήγησα ότι είναι επαγγελματικό εργαλείο και 1 μήνας είναι υπερβολικά μεγάλος χρόνος για επισκευή ή αντικατάσταση συσκευής περίπου 10 ημερών δεν άλλαξε κάτι.

Σήμερα αφού έχει περάσει ήδη ο 1 μήνας που χρειάζονται για την επισκευή και αφού τους πήρα πάλι τηλέφωνο για να δω τι γίνεται, μου είπαν το απίστευτο ότι θα χρειαστούν άλλο 1 μήνα!!!!!!

 

Τελικά αφού κάνω την δουλειά μου με δανεικό gps θα αναγκαστώ να αγοράσω καινούργιο gps και φυσικά δεν θα πάρω dis.

 

Αυτά προς γνώση όσων έχουν αγοράσει ή σκέφτονται να αγοράσουν τα προϊόντα της εταιρίας αυτής.

 

Γνωρίζει κάποιος τι μάρκα gps να αγοράσω προκειμένου να έχω σοβαρή αντιμετώπιση στην περίπτωση βλάβης της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το τελευταίο μενού (για μπει το destinator) που έχουν φτιάξει τα παιδιά από το φόρουμ που θα το βρώ;

 

Το παρακάτω είναι πιο παλιό;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2202620#post2202620

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρώτο που είχα φτιάξει.Το νέο και καλύτερο μενού που έχει φτιάξει ο Κοσμάς θα το βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353905#post2353905
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρώτο που είχα φτιάξει.Το νέο και καλύτερο μενού που έχει φτιάξει ο Κοσμάς θα το βρεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2353905#post2353905

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Στις οδηγίες λέει πρώτα να κάνουμε backup. Τι θα κάνουμε backup και με ποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

To 590 έχει το πρόγραμμα στην κρυφή εσωτερική μνήμη.Πάρε μια κάρτα,ακολούθησε τις οδηγίες(από το 1 και κάτω) που γράφει ο Κοσμάς και θα είσαι οκ
Link to comment
Share on other sites

To 590 έχει το πρόγραμμα στην κρυφή εσωτερική μνήμη.Πάρε μια κάρτα,ακολούθησε τις οδηγίες(από το 1 και κάτω) που γράφει ο Κοσμάς και θα είσαι οκ

 

Αν σου είναι εύκολο έσενα ή όποιου άλλου γνωρίζει εξήγησε μου λίγο: το μενού που έχει το 590 και το λογισμικό της dis είναι αποθηκευμένα στην εσωτερική μνήμη γι' αυτό και δεν χρειάζεται κάρτα μνήμης για να λειτουργίσει η συσκευή.

 

Το μενού που έχετε φτιάξει το περνάμε στην κάρτα, η εγκατάστασή του γίνεται στην κάρτα ή στην μνήμη της συσκευής;

 

Επίσης με την εγκατάσταση του νέου μενού επηρεάζεται τίποτα από το λογισμικό της συσκευής; Στην ουσία θέλω να μάθω αν σε περίπτωση κάποιου προβλήματος μπορώ να επαναφέρω την συσκευή στην αρχική της κατάσταση και να την πάω στην dis μέσα στην εγγύηση.

 

Και τέλος ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κάνουμε backup και γιατί, ενώ δεν το βρήκα σε κάποιο βήμα στο παραπάνω link.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που θα κατεβάσεις από το λινκ τα βάζεις στην κάρτα.Δεν πειράζεις κάτι στη συσκευή με αυτόν τον τρόπο.Αν οποιαδήποτε στιγμή,θέλεις να επανέρθεις στη φυσιολογική κατάσταση,κλείνεις τη συσκευή από το on-off στο κάτω μέρος,βγάζεις την κάρτα και ανοίγεις τη συσκευή.

Στις οδηγίες που γράφει ο xroupista,σε ποιο βήμα δυσκολεύεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που θα κατεβάσεις από το λινκ τα βάζεις στην κάρτα.Δεν πειράζεις κάτι στη συσκευή με αυτόν τον τρόπο.Αν οποιαδήποτε στιγμή,θέλεις να επανέρθεις στη φυσιολογική κατάσταση,κλείνεις τη συσκευή από το on-off στο κάτω μέρος,βγάζεις την κάρτα και ανοίγεις τη συσκευή.

Στις οδηγίες που γράφει ο xroupista,σε ποιο βήμα δυσκολεύεσαι;

 

Ήσουν κατατοπιστικότατος. Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα την διαδικασία για να δω αν θα δυσκολευτώ κάπου. Η μόνη απορία που έχω αυτή την στιγμή για να ξεκινήσω, είναι η τελευταία ερώτηση στο προηγούμενο post. Δηλαδή τι κάνουμε backup, πως και γιατί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

φίλε μου gre δεν μίλησα για backup της εσωτερικής μνήμης

τα γραφόμενα μου είναι τα παρακάτω..

ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ 29 ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ GPS ( ΚΡΑΤΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.)

 

δηλαδή με πιο άπλα λόγια οτιδήποτε γράψεις στην κάρτα σου από προγράμματα πλοηγησης μενού παιχνίδια κτλ ...καλά ειναι να δημιουργησεις ένα φάκελό μέσα στο pc σου και να τα αποθηκεύσεις, ούτως ώστε όταν τα χρειαστείς να τα ξαναχρησημοποιησεις..

 

Το ανέφερα αυτό γιατί σε 2 μηχανάκια 590 που είχα μοντάρει δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά μου είχε βγάλει ταμπελακι πως η καρτ μνήμης χρειαζότανε διαμόρφωση..

και δεν ξεκολλούσε αν δεν την έκανες.

δεν ξέρω τι φταίει..??? ίσως να ήταν και οι κάρτες (μάπα)

πάλι καλά που είχα ακούσει τους 29 κατασκευαστές!!!!:lol::lol::p

 

Για οτιδήποτε χρειαστείςεδώ είμαστε ;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ xroupista και συγχαρητήρια σε εσένα και όλους όσους βοήθησαν για να φτιαχτεί το μενού. Μάλλον αύριο θα ασχοληθώ με την εγκατάσταση του εφόσον βρω και το destinator.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia.

eimai kainourios sto forum kai thelo voitheia

exo to vector master 590 kai stin prospatheia mou na valo to destinator esvisa arxeia sistimatos kai tora anoigei kai deixnei mia mple othoni...

mporeite na me voithisete;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ας υποθέσουμε πως δεν έκανες καμιά γκάφα με την flash disk!!!!!

διότι από ότι θυμάμαι απο το πείραμα που είχα κάνει και εγώ στο δικό μου και την....εξαφάνισα...μετά δεν μου έβγαζε μπλε οθόνη αλλά μαύρη και δεν άνοιγε!!!!

(Ο Χρήστος ξέρει!!!):lol::lol::D

 

Μπλε οθόνη εμφανίζει όταν μπαίνεις στα windons και έχει 3 εικονίδια!!!

μήπως αυτήν την εικόνα βλέπεις???

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...