Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπερα σε ολους

Θελω μια βοηθεια...

Μετα απο αρκετο καιρο που το εχω και εχοντας βαλει αρκετα παιχνιδακια μεσω wap

αποφασησα να μπω στον browser για σερφαρισμα...

Εχω καρτοκινητο cosmote και με το που εγραψα youtube μου γραφει προσοχη οι χρεωσεις blah blah blah...

 

Eβαλα για πλακα ενα videaki (που να μην το ειχα βαλει) το αφηνω για 20 sec να παιξει και βγαινω στο menu κοιταω την χρεωση.... 10 ευρω κανανε πουλακια απο την cosmokarta!!!! OK λεω το ξεχναω τον browser...

 

Παω μετα να βαλω ενα jar game... μεχρι να το κανει download κοιταω μετα την χρεωση... 8 ευρω!!!!!!!!!

Μεχρι την ημερα που μπηκα στο internet δεν χρεωνομουνα τιποτα οταν εβαζα jar μεσω wap!

Ti εγινε βρε παιδια ενεργοποιηθηκε τιποτα με το σερφαρισμα? ...και αν ναι τι ειναι αυτο και μου μασουλαει τα ευρω της cosmocartas μου σαν φιστικια ωστε να το απενεργοποιησω?

Σας ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ενεργοποίησες κάτι το περίεργο jimdr6 στο κινητό σου...

 

Για του λόγου το αληθές, δοκίμασα κάποια στιγμή να μπω από το κινητό μου, απλά στα email μου.

Αρχικό υπόλοιπο, 3.65ευρώ

Συνδέομαι, μπαίνω αμέσως στο email μου, κοιτάζω απλά να δω αν έχω νέα emails και αποσυνδέομαι.

Ελέγχω ξανα και.. υπόλοιπο 0.25ευρώ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx Γιαννη...

το καταλαβαινω το κοστος στο σερφαρισμα...

αλλα οταν εβαζα games ...μεσω wap δεν ειχα τετοια

τρελη χρεωση :(

Λεω να κανω καποια συνδεση με web free oγκοχρεωση..

αξιζει τι λετε βρε παιδια? Και τι συμαινει 250Μb free...

Oταν μπανεις στο mail σου η σε μια σελιδα ποσο "k" ειναι περιπου...?

 

Δεν λεει να εχουμε αυτο το κινητο μονο για photos... δεν μιλαω για mp3 με τετοια ενταση ειναι αχρηστο.

 

Αντε να μικρυνουν και το iphone η apple και μετα δεν θα σκεφτω αλλο κινητο ξανα :P

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να μπαινετε στο web θα πρεπει να βαλετε καποιο προγραμμα αλλιως οι χρεωσεις ειναι τεραστιες..εγω ας πουμε εγω βαλει με 3,5 ευρω το μηνα και εχω απεριοριστο vodafone live περιηγηση και 30 mb το μηνα για χρηση..που για απλα να βλεπεις καποια πραγματα στο web ειναι μια χαρουλα..

Παντως αξιζει με αυτο το κινητο να σερφαρεις..ειναι απολευση με τετοια οθονη και τετοιο browsing που εχει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση έχω....

ποιές οι διαφορές F480 και f 490???

Υπάρχει και μια διαφορά τιμής ... (εξηγείται ??)

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση το ενα τηλ με το αλλο...μπες στο google και θα δεις οτι επροκειται για 2 τελειως διαφορετικες συσκευες!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το κινητό έχει εικονικό qwerty πληκτρολόγιο για τα sms, ή κλασικό αλφαριθμικό?

Οι ελληνικοί χαρακτήρες & το Τ9, επηρεάζουν τον αριθμό των χαρακτήρων στο sms.

Παραμένουν 160?

Έχει σχέση αν τα γράμματα είναι πεζά ή κεφαλαία?

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το κινητό έχει εικονικό qwerty πληκτρολόγιο για τα sms, ή κλασικό αλφαριθμικό?

Οι ελληνικοί χαρακτήρες & το Τ9, επηρεάζουν τον αριθμό των χαρακτήρων στο sms.

Παραμένουν 160?

Έχει σχέση αν τα γράμματα είναι πεζά ή κεφαλαία?

Ευχαριστώ!

 

Κλασσικο και πολυ ευελικτο πληκτρολογιο...οι χαρακτηρες κανονικα 160 και με τους δυο τροπους...

Ειτε πεζα ειτε κεφαλαια δεν εχει καμια σχεση!!!

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Mια βοηθεια παρακαλω:

Eβαλα το "wireless internet" 200Μb της cosmote πριν 1-2 ωρες...

αλλα τιποτα... οταν παω να κανω browsing λεει οτι failed ...

 

Eστειλα και το sms στο 1333 για να μου ερθουν τα settings τα εκανα

install ...ολα οκ...αλλα τιποτα ξανα...

 

Μηπως δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα?

Γενικα το εχει κανει καποις αυτο στο f480 του να μου πει την διαδικασια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ok το βρηκα παιδια...

 

οπως ολα τα σαχλοκουδουνα gadgets που δεν ειναι Macintosh ηθελε ενα restart...

Τωρα για τον browser .... τι να πω κριμα η μεγαλη οθονη... απογοητευτικο!

Για πλακα ειναι οκ αλλα για 15 euro το μηνα δεν λεει με τιποτα!

Θα παιξω για κανενα μηνα και θα την απενεργοποιησω μαλλον την υπηρεσια!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το τηλεφωνο αυτο εχω μερικες ερωτησεις:

1.Τελικα περνει αλλα windgets;

2.Με εφαρμογες και παιχνιδια ακουγεται τιποτα αν θα βγει ποτε ξεκλειδωμα;

3.Γενικα σαν κινητο αξιζει η οχι;

και

4.Το προβλημα με το τερματισμο των κλησεων εχει δορθωθει η οχι;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι κ' εγω για την συγκεκριμενη συσκευη. Στο Plaisio & Eshop το βρηκα στα 379€, ενω στο ηλεκτρονικο καταστημα της Vodafone στα 450€ και αναφερει οτι ειναι το Samsung F480v. Υπαρχει διαφορα στο Samsung F480v και στο SAMSUNG F480 TOUCHWIZ 3G για να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα τιμης;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις απέκτησα κι εγώ το τηλεφωνάκι.

Αλήθεια πόση ώρα πρέπει να είναι η πρώτη φόρτιση;;;;

 

Ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω κάτι όταν πήρα το κινητό μου έκλειναν αυτόματα οι κλήσεις και το πήγα για service και μου είπαν οτι του έκαναν αναβάθμιση,αλλά μου παρουσιάστικε ένα άλλο πρόβλημα.Όταν παίρνω κάποιον τότε η φωνή του κάνει αυξομείωση αυτόματα.Αυτό είναι λογικό?Το κάνει και σε κανέναν άλλον ή μόνο σε μένα το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι κ' εγω για την συγκεκριμενη συσκευη. Στο Plaisio & Eshop το βρηκα στα 379€, ενω στο ηλεκτρονικο καταστημα της Vodafone στα 450€ και αναφερει οτι ειναι το Samsung F480v. Υπαρχει διαφορα στο Samsung F480v και στο SAMSUNG F480 TOUCHWIZ 3G για να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα τιμης;

 

Παιδια οποιος γνωριζει, ας μου απαντησει..

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Να ρωτήσω κάτι όταν πήρα το κινητό μου έκλειναν αυτόματα οι κλήσεις και το πήγα για service και μου είπαν οτι του έκαναν αναβάθμιση,αλλά μου παρουσιάστικε ένα άλλο πρόβλημα.Όταν παίρνω κάποιον τότε η φωνή του κάνει αυξομείωση αυτόματα.Αυτό είναι λογικό?Το κάνει και σε κανέναν άλλον ή μόνο σε μένα το κάνει?

 

Καλημέρα. Αυτό που αναφέρεις το έχω παρατηρήσι εν μέρει κι εγώ. Όχι σε έντονο βαθμό. Φυσικά δεν έχω κάνει αναβάθμιση.

 

Ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι. Έχω παρατηρήσει ότι μιλώντας στο τηλέφωνο από το ακουστικό η φωνή ακούγεται αλλοιωμένη και με αρκετό μπάσο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει με την εμπειρία του για να ξέρω αν είναι κάποιο πρόβλημα μόνο της δικής μου συσκευής ή είναι γενκό θέμα. :(

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αγοράσει εγώ το κινητό,πριν απο κανένα μήνα δηλ. δεν είχε τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.Μπορεί απλά η vodafone να χαμηλώσει την τιμή αργότερα.Το μόνο που ξέρω εγώ είναι ότι το F480v απλά έχει vodafone live menu.Να ρωτήσω και εγώ κάτι,μήπως ξέρετε ποια αρχεία βίντεο υποστηρίζει αυτό το κινητό επειδή έβαλα ήδη ενα wmv αλλά δεν μου το έπαιξε.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα αγοράσει εγώ το κινητό,πριν απο κανένα μήνα δηλ. δεν είχε τόσο μεγάλη διαφορά τιμής.Μπορεί απλά η vodafone να χαμηλώσει την τιμή αργότερα.Το μόνο που ξέρω εγώ είναι ότι το F480v απλά έχει vodafone live menu.Να ρωτήσω και εγώ κάτι,μήπως ξέρετε ποια αρχεία βίντεο υποστηρίζει αυτό το κινητό επειδή έβαλα ήδη ενα wmv αλλά δεν μου το έπαιξε.

 

Σ' ευχαριστω πολυ, αρα το "v" πηγαινει οτι εχει Vodadone live και μαλιστα 79€ ακριβοτερο..

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι. Έχω παρατηρήσει ότι μιλώντας στο τηλέφωνο από το ακουστικό η φωνή ακούγεται αλλοιωμένη και με αρκετό μπάσο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει με την εμπειρία του για να ξέρω αν είναι κάποιο πρόβλημα μόνο της δικής μου συσκευής ή είναι γενκό θέμα. :(

 

Παιδιά καλησπέρα ξανά. Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει σχετικά... Έχω πέσει σε μελαγχολία :cry: Δεν αναγνωρίζω τις φωνές των συνομιλητών μου.

Να ξέρω να πάω το τηλ πίσω σε κατάστημα ή να πάω σε ωριλά... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μίλησα για πρώτη φορά σήμερα μετά την αναβάθμιση που του έκανα δεν είχα κανένα πρόβλημα.Οπότε φίλε μου μάλλον του κινητού σου πρέπει να είναι το πρόβλημα.Πήγαινέ το σε κανένα κατάστημα για αναβάθμιση.Δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω...

Έχω και εγώ μια ερώτηση όμως,μήπως ξέρει κανείς πως μπαίνει το bluetooth, γιατί σήμερα δοκίμαζα ένα motorola που είχα πάρει και δεν μπορούσα να το βάλω.Μήπως θέλει μόνο samsung??Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα συνδεεται οπως ολα τα bluetooth..βαζεις το βτ σε κατασταση συνδεσης με μια συσκευη..ενεργοποιεις το bt στο κινητο και κανεις ανιχνευση συσκευων..μολις τη βρει τη κανεις drag and drop στο στρογγυλο της συσκευης που εμφανιζεται..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά μου έβγαλε αποτυχία σύνδεσης.Έλεγα μήπως φταίει που το βτ μου είναι motorola και όχι samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...