Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια version εχει? του εχεις κανει καποια αναβαθμιση η οχι?

Αν μικρυνεις την ποιοτητα συνεχιζει να το κανει?

 

πως βλεπω τι βερσιον εχω?:(σορρυ ειμαι λιγο ασχετος..:O οχι δεν του εχω κανει αναβαθμιση μηπως να το παω? ναι κ χαμηλοτερη αναλυση να βαλω παλι την δειχνει η μικρη η δεν μου την ανοιγει..:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατάς κλήση, γράφεις *#6984125*# και μετά στο πρώτο μενού Software Version σου δείχνει το firmware...

Την αναβαθμιση μπορεις να τη κανεις μονος η μπορεις να το πας στην omnitech και να το παρεις μετα απο 2-3 μερες..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πατάς κλήση, γράφεις *#6984125*# και μετά στο πρώτο μενού Software Version σου δείχνει το firmware...

Την αναβαθμιση μπορεις να τη κανεις μονος η μπορεις να το πας στην omnitech και να το παρεις μετα απο 2-3 μερες..

 

F480+bt+he3

modem:m6281a-4.0.9535

shp:vpp r5 2.1.1

 

αυτο γραφει!

 

θα το παω καλυτερα μονος μπορει να κανω καμια πατατα!

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα παιδια,θα ηθελα να σας ρωτησω αν το παω στην omnitech για αναβαθμιση

θα δω διαφορα στις φωτο που βγαινουν θολες και αν η omnitech βγαζει το μενου της

vodafone.

Ξεχασα να σας πω οτι το κινητο το εχω ενα μηνα,ειναι παρα πολυ ομορφο,ευχρηστο

και δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις την αναβαθμιση σαφως θα βελτιωθει η εικονα που βλεπεις οταν τραβας μια photo κατα πολυ..

To menu της vodafone δεν ξερω αν βγαινει με την αναβαθμιση της omnitech αν και δεν νομιζω..σιγουρα βγαινει αν κανεις την αναβαθμιση μονος σου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις την αναβαθμιση σαφως θα βελτιωθει η εικονα που βλεπεις οταν τραβας μια photo κατα πολυ..

To menu της vodafone δεν ξερω αν βγαινει με την αναβαθμιση της omnitech αν και δεν νομιζω..σιγουρα βγαινει αν κανεις την αναβαθμιση μονος σου..

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν είναι συνδεδεμένο με hands free bluetooth και απαντήσω

από το yes της συσκευής, δεν μπορώ να μιλήσω από το bluetooth αλλά μόνο από την συσκευή.

Το πήγα για επισκευή αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να το

δοκιμάσει και να μου πεί να έχει το ίδιο πρόβλημα σας παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

αν απαντησεις απο το κουμπι του bt μιλαει κανονινικα απο το bt?

 

Ναι. Μπορείς να δοκιμάσεις συτό που ρώτησα σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω αργοτερα και θα σου πω...

Αν και δεν με χαλαει αν ειναι ετσι νομιζω...

Νομιζω οτι βολευει αν ας πουμε εχεις αφησει το bt στο αμαξι, και κατεβαινεις καπου κοντα σε καλουν και δεν μπορεις να μιλησεις επειδη ενεργοποιειται το βτ..

ενω ετσι οταν το πατας απο τη συσκευη μιλας απο τη συσκευη και ολα καλα...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Φιλε panic νομιζω οτι στο ebay εχει μεγαλη γκαμα αυτων που θες...

μια ερωτηση ρε παιδια , ειπαρχει τροπος να διαβαζω τα email μου μεσα απο το κινητο ?

Προσοχη , ο λογαριασμος ειναι του πανεπιστημιου μου (YORK) και οχι πχ. google η yahoo...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να παρω το κινητο αυτο αλλα θελω να μαθω κατι πρωτα.Μπορω να συνδεθω με το ασυρματο δικτυο που εχω για ιντερνετ σπιτι μου η οχι?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θελω να παρω το κινητο αυτο αλλα θελω να μαθω κατι πρωτα.Μπορω να συνδεθω με το ασυρματο δικτυο που εχω για ιντερνετ σπιτι μου η οχι?Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Οχι δεν έχει wi fi

Link to comment
Share on other sites

Γεια, πηρα ενα f480 και για firmware γραφει:f480+BD+HH2.Ειναι η πιο καινουρια αναβαθμιση που υπαρχει η υπαρχει πιο καινουρια; Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιο οδηγιων της vodafone ειναι ελειπεστατο. Π.χ. δεν βρηκα τον τροπο οταν ανοιγω το ραδιο και θελω να το κλεισω μετα να υπαρχει η επιλογη "κλεισιμο ή εξοδος".

 

Αναγκαστηκα το σερνω στα αριστερα στην μπαρα για να φυγει μπροστα απο την κυρια οθονη. Το ιδιο και για τον music-player. Με λιγα λογια πως τερματιζω μια εφαρμογη;

Διοτι εαν παω στην μπαρα αριστερα και κανω drag n drop τον music player στην κυριως οθονη μου εμφανιζει το τελευταιο τραγουδι που επαιζε.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalispera paides.

endiaferwme na parw tin siskeui logo epidotisis kai eimai anamesa sto f480 kai sto diamond(klaseis anwtero) anyway.

tha ithela na mathw efarmoges pairnei eukola?episis themata allazei?den exw dei i diabasei kati sxetiko para mono mporeis na egatastiseis kapia games kai auta oxi me ton pio eukola tropo.

mia prwtis matias omorfo to kinitaki alla san na blepw polla problems nomizw?

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides.

endiaferwme na parw tin siskeui logo epidotisis kai eimai anamesa sto f480 kai sto diamond(klaseis anwtero) anyway.

tha ithela na mathw efarmoges pairnei eukola?episis themata allazei?den exw dei i diabasei kati sxetiko para mono mporeis na egatastiseis kapia games kai auta oxi me ton pio eukola tropo.

mia prwtis matias omorfo to kinitaki alla san na blepw polla problems nomizw?

 

Αν μπορεις γραφε ελληνικα για να ειναι πιο ευδιακριτα...

Τωρα στα υπολοιπα f480=κινητο diamond=ppc..για μενα κλασης ανωτερω αν πας σε ppc το omnia..

Αν θες τηλεγωνο παρε το samsung δεν εχει προβληματα..παιχνιδια και εφαρμογες κατεβαζεις μεσω wap τσαμπα και ευκολα αρκει να εχεις καποιο φθηνο προγραμμα να μπαινεις στο ιντερνετ..και μπαινει σφαιρα φυσικα σε 3g..

Τωρα για το ppc αν δεν εχεις ξαναπαρει αστο καλυτερα στην ακρη..αν θες μονο τηλ και μυνηματα μη το σκεφτεσαι καν..θα ταλαιπωρηθεις πολυ με τις εφαρμογες κολληματα που ισως υπαρξουν κτλ..θελει καλη γνωση..αν και ειναι ακρως αντυπωσιακες οι δυνατοτητες του..ειχα 2 στο παρελθον αλλα πλεον θελω απλα ενα κινητο..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και απο μένα! Είμαι καινούρια εδώ και θα ήθελα τη βοηθειά σας! :O

 

Μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο κινήτο, εγω δεν θέλω πολλά πολλά! Μηνύματα κλήσεις,mp3 player,καμια foto... Αυτα! Μου το προτείνετε??:O

 

Με έχει ανησυχήσει λίγο αυτο που λέτε για τα προβλήματα στις κλήσεις καθώς και αυτά περι updates!! Εγω δεν ξέρω απο αυτα..:( Μια γυναίκα μόνη είμαι κ εγώ! χαχααχχα!!!που να ξέρω εγω για updates και το αλλο το firewall.. που ουτε ξέρω τι είναι αυτο...:O

 

Τι λέτε λοιπόν?? αξίζει να το πάρω?? :)

 

Ευχαριστωωω

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν είναι συνδεδεμένο με hands free bluetooth και απαντήσω

από το yes της συσκευής, δεν μπορώ να μιλήσω από το bluetooth αλλά μόνο από την συσκευή.

Το πήγα για επισκευή αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να το

δοκιμάσει και να μου πεί να έχει το ίδιο πρόβλημα σας παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΕΛΙΚΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ VODAFONE ΤΟ MENU ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ? JAVA ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ Η GAMES ΑΠΤΟ PC ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΝΕΤ ΜΕΣΩ WAP??
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος πως μπορω να ρυθμισω αν γινεται τα αρχεια που μου

στελνουν να πηγαινουν στην καρτα και οχι στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

katarxin kalispera sas....... simera apektisa kai egw to sygkekrimeno til... einai apo tis pio kompses syskeues pou exw dei. apo mia grogori matia diapistwsa ta eksis...\

 

1. auto me tin dermatini thiki einai poly wraio alla oxi poly praktiko

 

2. o ixos klisis an kai rythismeno sto "melwdia" douleuei kapws san auksanomeno

 

3.kana 2 syntomeuseis akoma tha to ekana poly pio praktiko....

 

4. gt autoi oi xazoi stin samsung dn tou evalan qwerty plkt gia ta minymata

 

5.genikotera ta samsung exoun idiotropies me ta bluetooth handfree kai auti i syskeyi dn ksefige apo tin katara....

 

6.makari na kseklidwthei kapws kai na vazoume kai kana paixnidaki....

 

7.to euretirio einai kapws......

 

Kai kati teleutaio...... piga na akousw radio..... kai mou bgazei ena minyma "eswteriko sfalma" kserei kaneis kati g'auto?????

 

**** parola auta einai wraio till me polu kali camera.... kai teleio gia na kanei kapoios to efe tou.....pisteuw pws syntoma tha to sinythisw..... kai dn tha me peirazoun ta parapanw provlimata...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

katarxin kalispera sas....... simera apektisa kai egw to sygkekrimeno til... einai apo tis pio kompses syskeues pou exw dei. apo mia grogori matia diapistwsa ta eksis...\

 

1. auto me tin dermatini thiki einai poly wraio alla oxi poly praktiko

Πολυ πρακτικη θηκη αφου ειναι ενσωματωμενη με την μπαταρια και γλιτωνεις την οθονη απο πολλαα ασχημα συμβαντα..

 

2. o ixos klisis an kai rythismeno sto "melwdia" douleuei kapws san auksanomeno

Δεν δουλευει σαν αυξανομενο απλα στο πρωτο χτυπημα ακουγεται πολυ χαμηλα και μετα χτυπαει κανονικα..

 

3.kana 2 syntomeuseis akoma tha to ekana poly pio praktiko....

Θα συμφωνησω απολυτα..

 

4. gt autoi oi xazoi stin samsung dn tou evalan qwerty plkt gia ta minymata

Γιατι αν εβαζαν qwerty θα τους εβριζες επειδη θα ηταν πολυ μικρα τα γραμματα μετα και δεν θα μπορουσες να γραψεις..Ειναι σαφως καλυτερος ο ηδη υπαρχον τροπος για τετοιο τηλ..qwerty χρειαζονται τα ppc και με αυτα ολος ο κοσμος ψαχνει κανονικο πληκτρολογιο..

 

5.genikotera ta samsung exoun idiotropies me ta bluetooth handfree kai auti i syskeyi dn ksefige apo tin katara....

Εγω εχω της samsung βτ και δουλευει αψογα..

 

6.makari na kseklidwthei kapws kai na vazoume kai kana paixnidaki....

Το ξεκλειδωμα δεν εχει σχεση με τα παιχνιδια..ξεκλειδωμα μπορεις να κανεις και με την αναβαθμιση..παιχνιδια αν ψαξεις πιο πισω θα δεις οτι μπορεις να βαλεις μεσω wap..πολυ ευκολα αρκει να εχεις ενα προγραμμα φτηνο απο την εταιρεια σου για πλοηγηση στο internet..πχ εγω πληρωνω 3 ευρω το μηνα για χρηση μεχρι 30mb το μηνα

 

7.to euretirio einai kapws......

Το ευρετηριο ειναι πολυ καλο και ευχρηστο αρκει να το συνηθησεις..

 

Kai kati teleutaio...... piga na akousw radio..... kai mou bgazei ena minyma "eswteriko sfalma" kserei kaneis kati g'auto?????

Δεν εχω ασχοληθει για να σε βοηθησω..

 

Τα μονα προβληματα που ειχε η συσκευη ηταν η διακοπη της ομιλιας και οτι δεν εδειχνα στο τηλ ωραια της photo που τραβαμε..ομως με την αναβαθμιση λυθηκαν ολα τα παραπανω..

Τα αλλα θα τα συνηθησεις..ειναι το τηλ που ονειρευομουν παντα..ενα τηλ γεματο οθονη και πολυ πρακτικο..

Y.G Το ιντερνετ του ειναι πολυ γρηγορο και μπορειτε πολυ ευκολα να το χρησιμοποιειται αν ειστε αυτου του τυπου χρηστες..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...