Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα το δοκιμασω αν το θυμηθω στο σπιτι να σου πω..πραγματικα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω ιδεα ουτε το εχει αναφερει καποιο αλλο παιδι..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! σήμερα το πείρα και εγώ εκ πρώτης οπσεως καλό.όμως και εγώ διαπίστωσα τα προβλήματα οχι τόσο με τον ήχο αλλά με την κάμερα.έτσι διάβασα όλο το φόρουμ να δω τι παίζει.είδα με χαρά ότι λύνεται με αναβάθμιση ι οποία γίνεται και στο σπίτι. για την ακρίβεια δεν την διάβασα όλη αλλά πιστεύω θα είναι πιο εύκολη απτό να flasharisma ενός Motorola οπότε δε νομίζω να βρω δυσκολία.ΟΜΩΣ έχω το εξής πρόβλημα κάνω την διαδικασία για να δω το firmware που έχω δλδ: κλήση μετά *#6984125*# αλλά τπτ δεν γίνεται απολύτως τπτ.

έκανα αυτό με το ΙΜΕΑ και είδα ότι έγινε (εβγαλε ενα αποτελεσμα). με το firmware καμιά άλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! σήμερα το πείρα και εγώ εκ πρώτης οπσεως καλό.όμως και εγώ διαπίστωσα τα προβλήματα οχι τόσο με τον ήχο αλλά με την κάμερα.έτσι διάβασα όλο το φόρουμ να δω τι παίζει.είδα με χαρά ότι λύνεται με αναβάθμιση ι οποία γίνεται και στο σπίτι. για την ακρίβεια δεν την διάβασα όλη αλλά πιστεύω θα είναι πιο εύκολη απτό να flasharisma ενός Motorola οπότε δε νομίζω να βρω δυσκολία.ΟΜΩΣ έχω το εξής πρόβλημα κάνω την διαδικασία για να δω το firmware που έχω δλδ: κλήση μετά *#6984125*# αλλά τπτ δεν γίνεται απολύτως τπτ.

έκανα αυτό με το ΙΜΕΑ και είδα ότι έγινε (εβγαλε ενα αποτελεσμα). με το firmware καμιά άλλη ιδέα?

 

Εμενα η συσκευη που ηταν VODAFONE LIVE δεν μου εβγαζε την εκδοση του firmware. Αν κ' εσενα ειναι της VODAFONE τοτε δεν θα στο βγαλει. Δεν κανεις κατι λαθος εσυ δηλ.

 

diabolist_gr στο ραδιο εμενα δεν μου βγαζει καποιο προβλημα. Βεβαια του εκανα αναβαθμιση γιατι ειχα προβλημα με τις κλησεις.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

ok thanks!!! ναι vodafone ειναι. τώρα στισ κλήσεις δεν έχω δει πρόβλημα ώστε να είναι πολύ έντονο θα δω και στην πορεία και θα κάνω update όσο αφορά της ΦΩΤΟ ε οκ μπορεί να ΘΟΛΩΝΟΥΜΕ αλλά εφόσον είναι καλές στο pc δεν έχω πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά θέλω να πάρω το κινητο θέλω να μου πείτε μια γενική κριτική το ηχείο του πως είναι? έχει κάποιο θέμα που ειχε και το D900 και είχε την ακρόπολη και την μέρα ηταν μέρα την νύχτα γινόταν νύχτα πέρναγαν πουλία και δίαφορα τέτοια έχει κάτι τέτοιο το κινητό ή κάτι ανάλογο?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να σας κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε!Έχω το κινητό αυτό εδώ και 3 μήνες περιπου,μου έπεσε κάτω και έσπασε η θήκη και το πήγα για service και μου την έφτιαξαν,αλλά από τότε που το πήρα μου εμφάνησε ένα πρόβλημα στις κλήσεις.Δηλ.ενώ μου δέιχνει ότι έχει σήμα το δίκτυο και ενώ μου λεει Cosmote στην οθόνη,πάνω πάνω μου βγάζει το σηματάκι ότι δεν μπορω να κάνω κλήσεις και όταν πας να καλέσω κάποιον μου λέει η κλήση σας απορρίφθηκε.Έχετε καμμιά ιδέα στο τι συμβαίνει??????Plz help
Link to comment
Share on other sites

μήπως savealekos έχεις τπτ φραγή εξερχομένων κλήσεών? αν και δεν το έχω δει κάπου σαν ρύθμιση επειδή δεν πρόλαβα να το χαρώ το κινητό. μου έβγαλε πρόβλημα στην κάμερα δλδ οκ γνώριζα οτι οι ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ θολώνανε στην οθόνη του κινητού αλλά οταν τις πέρασα στον υπολογιστή εκει ξενέρωσα απίστευτα οι φωτο άλλες ήτανε οκ και άλλες μισές ή κομμένες. αποτέλεσμα το έδωσα για service στη vodafone και φυσικά τους είπα να φτιάξουνε και το πρόβλημα με το θόλωμα της εικόνας στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου απαντηση κάποιος στο παραπάνω ερώτημα?το ηχείο του είναι καλό?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά θέλω να πάρω το κινητο θέλω να μου πείτε μια γενική κριτική το ηχείο του πως είναι? έχει κάποιο θέμα που ειχε και το D900 και είχε την ακρόπολη και την μέρα ηταν μέρα την νύχτα γινόταν νύχτα πέρναγαν πουλία και δίαφορα τέτοια έχει κάτι τέτοιο το κινητό ή κάτι ανάλογο?

 

Δεν εχει ουτε πουλια ουτε ακροπολες ουτε τιποτα παρομοιο...

Οσο για το ηχειο εντελως φιλικα αν ειχες κανει τον κοπο να διαβασεις απ την αρχη θα εβλεπες οτι κυμαινεται σε αρκετα καλα επιπεδα...πρεπει να ειναι καλυτερο απο του D900..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε το δίαβασα όλο απο την αρχη μέχρι το τέλος αλλά δεν καταλαβα γι αυτο ρωτάω σε ευχαριστώ!!!πάντος το ηχείο του D900 είναι πολυ χαμηλό οπότε σε σχέση με Ν82 μπορεί να μου πει κάποιος!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

δε γνωρίζω το ηχείο του ν82 αλλά το ηχείο του κινητού είναι πολύ καλό δυνατό και πεντακάθαρο.προσωπικά μου έκανε ευχάριστη εντύπωση είναι απτά + του κινητού πιστεύω. άντε να δούμε πότε θα το πάρω πίσω στα χέρια μου.........
Link to comment
Share on other sites

Hugo Boss Samsung F480

 

Every once in a while we get a phone covered with fancy names or jewelery for that matter. This time there’s no bling bling on top of this Hugo Boss Samsung F480. But hey, the fancy name is right there. The Hugo Boss edition is just a regular F480 with a Hugo Boss logo on top of it. Unfortunately that logo is going to cost you. It’s €479 or $620, but you’ll have to go to Europe to snatch one.

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/11/samsung-hugo-boss.jpg

 

http://www.mobilewhack.com/hugo-boss-samsung-f480-anyone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πότε θα βγει πότε και αν θα έρθει ελλάδα και τι τιμή θα έχει?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Πανω παντος λεει 479 ευρω!!:rolleyes:

 

Εσυ πες καμια 600αρα στην αρχη για να εισαι μεσα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις έλεος τι να πει κανεις?δεν μπορεί κάποιος όμως να πάρει το απλό και να βάλει αυτη την πρόσοψη?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά πήγα να κανω flash το firmware και μετά το δευτερο restart που εκανε μόνο του κόλησε για τουλάχιστον 15 λεπτά και τωρα καθε φορα που πάω να το ανοίξω κολλάει στο ίδιο σημείο. Τι να κάνω please please!
Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα μίνα πείρα σήμερα πάλι στα χέρια μου το κινητό. τελικά η vodafone μου το αντικατέστησε με καινούριο.αλλά πάλι είδα το ίδιο πρόβλημα πάλι ΘΟΛΩΝΟΥΝ η ΦΩΤΟ οταν γίνεται αποθήκευση αλλά οκ το αποδέχομαι επειδή διάβασα οτι έχει συμβεί σε πολλούς. όμως οταν περνάω τησ φωτο στον υπολογιστή αυτές ουσιαστηκά καταστρέφονται (εμφανίζονται ειτε με μαύρες σκιές ειτε σπασμένες) ακριβώς το ιδιο πράμα με την προηγούμενη συσκευή. εχει συμβεί σε κανέναν σασ?και τι προτείνεται?βασικά σκέφτηκα να παω και να ζητήσω επιτόπου ανικατάσταση και να πάρω τελικά αλλο κινητό επειδή μέχρι να το στειλουνε για service και να επιστρεπσει θα κάνει 1+ βδομάδα και πάλι θα μου πούνε αντικατάσταση και λογικά δεν θα έχουνε συσκευή και άντε να φέρουνε HAPPY NEW YEAR δηλαδή. απτή άλλη είδα οτι άνοιξε service samsung (εδώ στη ΛΑΡΙΣΑ) και σκέφτομαι να το πάω εκεί και αν γίνεται να χρεώσω το service στην vodafone γίνεται κάτι τετoιο?
Link to comment
Share on other sites

Προσανατολίζομαι σε αγορά του F480. Κάποιος που ασχολείται με κινητά μπορεί να μου κάνει μια γρήγορη σύγκριση με το αναμενόμενο Nokia 5800 ? Τι να προτιμήσω?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση είναι μια φίλε μου N O K I A.εμένα 2 συσκευές μου άλλαξε η vodafone και οι 2 μάπα είχανε το ιδιο πρόβλημα και όταν το ιδιο πρόβλημα επαναλαμβάνεται σίγουρα μιλάμε για σκάρτη παρτίδα ή *&%#@ firmware της vodafone. δεν ξερω τη να πιστεπσω απτα 2. αν θες να το πάρεις μην το πάρεις σίγουρα από την vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζω ΠΟΤΕ vodafone live κινητά. Ήταν, είναι και θα είναι απάτη και κοροϊδία.

 

Τέλος πάντων θα ήθελα μία γρήγορη σύγκριση, αν κάποιος γνωρίζει τα τεχνικά χαρακτηριστικά και των δύο τηλεφώνων.

 

Samsung F480 vs Nokia 5800

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Σε παρα πολλα ειχα vodafone live και δεν ειχα ποτε προβλημα..αυτο ειχε ενα προβλημα στην αρχη που επεφτε η κλιση αλλα το εφτιαξα με αναβαθμιση μονος μου οπου και εβγαλα το vodafone λιve...5 λεπτα δουλιτσα και το κινητο ηταν ετοιμο...

Βαλε διπλα και τα χαρακτηριστικα του νοκια και δες ποιο σου ταιριαζει περισσοτερο..

Παντως το νοκια πιστευω θα εχει πολλες περισσοτερες δυνατοτητες λογω s60 απλα το samsung ειναι πιο designato...

To θεμα ειναι τη χρηση θες απο ενα κινητο..εγω πλεον μονο να μιλαω θελω και γουσταρω που απλα ειναι ομορφο το τηλ που εχω..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς παρακαλώ πολύ ποια είναι η καλύτερη έκδοση firmware μέχρι τώρα; Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...