Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αλήθεια σου λέω ,δεν γίνεται να τα ενεργοποίησω.

'Εχω βάλει όλουσ τουσ κωδικούσ που πρέπει αλλά δεν ενεργοποιούνται.

Αν ξέρεισ κάτι άλλο γενικώσ ενημέρωσε με .Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης:

 

Oταν βλεπουμε τις φωτογραφιες απο την καρτα μνημης, ειναι δυνατον να τις βλεπουμε full screen και να μετακινουμαστε στις επομενες με τα βελακια??

 

Επισης οταν χρησιμοποιουμε καποιο mp3 ως ηχο κλησης ειναι απαραιτητη η αντιγραφη του στην μνημη του τηλεφωνου η γινεται απευθειας κ απο την καρτα μνημης?

 

τελος, ηχο mp3 για ηχο μηνυματος δεχεται??

 

εγγραφη απο ραδιοφωνο εχει?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω: http://forum.mobiles24.com/showthread.php?t=12829

 

Δε το εχω δοκιμασει ακομα αλλα πρεπει να παιζει.

Απο οτι διαβαζω θελει λιγο προσοχη μη σβηστει κανενα αρχειο που δεν πρεπει με το TkFileExplorer.

 

Υπάρχει κι αντιστοιχο video στο youtube: http://www.youtube.com/watch?v=WNkTmdjstxg

Φίλε μου ευχαριστώ πάρα πολύ για το καταπληκτικό link που έβαλες για την αναβάθμιση του κινητού.

Εκμεταλεύτηκα τισ σχετικέσ πληροφορίεσ αλλά έβαλα το πιο τελευταίο firmware και επιτέλουσ απαλλάχτηκα απο menu vodafone και απο θαμπέσ φωτογραφίεσ .

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

[Φίλε μου ευχαριστώ πάρα πολύ για το καταπληκτικό link που έβαλες για την αναβάθμιση του κινητού.

Εκμεταλεύτηκα τισ σχετικέσ πληροφορίεσ αλλά έβαλα το πιο τελευταίο firmware και επιτέλουσ απαλλάχτηκα απο menu vodafone και απο θαμπέσ φωτογραφίεσ .

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλουσ σασ.

Μήπωσ ξέρει κανέισ πιο είναι το τελευταίο firmware για Samsung SGH F480?

Έχω το F480XXHF7.Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση?

 

Εθχαρισυώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλουσ σασ.

Μήπωσ ξέρει κανέισ πιο είναι το τελευταίο firmware για Samsung SGH F480?

Έχω το F480XXHF7.Υπάρχει πιο καινούργια έκδοση?

 

Εθχαρισυώ πολύ

http://www.mygreatphone.com/forum/samsung-forum/11831-guide-firmware-flash-sgh-f480-tocco.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Se eyxaristw poy mou apanthses .Apla ayto to firmware to egatesthse prwto prwto alla einai sta agglika to menu.Yparxei pio teleytaio sta ellhnika?

 

Eyxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης:

 

1. Oταν βλεπουμε τις φωτογραφιες απο την καρτα μνημης, ειναι δυνατον να τις βλεπουμε full screen και να μετακινουμαστε στις επομενες με τα βελακια??

 

2. Επισης οταν χρησιμοποιουμε καποιο mp3 ως ηχο κλησης ειναι απαραιτητη η αντιγραφη του στην μνημη του τηλεφωνου η γινεται απευθειας κ απο την καρτα μνημης?

 

3. τελος, ηχο mp3 για ηχο μηνυματος δεχεται??

 

4. εγγραφη απο ραδιοφωνο εχει?

 

1. Ναι

2. Δε γνωριζω

3. Ναι

4. Δε γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι να κάνω και εγώ την αναβάθμιση, για να φύγει το μενού της vodafone. Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν μετά την αναβάθμιση λειτουργούν κανονικά οι βιντεοκλήσεις, τα mms και το internet ή αν χρειάζεται να περαστούν τίποτα ρυθμίσεις.
G14VVH$
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι να κάνω και εγώ την αναβάθμιση, για να φύγει το μενού της vodafone. Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν μετά την αναβάθμιση λειτουργούν κανονικά οι βιντεοκλήσεις, τα mms και το internet ή αν χρειάζεται να περαστούν τίποτα ρυθμίσεις.

Καλημέρα φίλε μου.

Επείδη έκανα την συγκεκριμένη αναβάθμιση όλα λειτουργούν κανονικά.Καντο άφοβα.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι στα sms όταν γράφεισ ελληνικά η χωριτηκότητα σου είναι μέχρι 60 χαρακτήρεσ .Όποτε είναι σαν να στέλνεισ 2-3 μηνύματα μάζι.Και χρεώνεσαι για 3 μηνύματα.

Μόνο αν γράφεισ με αγγλικούσ χαρακτηρες δεν θα έχεισ τέτοια προβλήματα.Αυτό ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λύσω.

Πάντωσ για το firmware στο συνηστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Επείδη έκανα την συγκεκριμένη αναβάθμιση όλα λειτουργούν κανονικά.Καντο άφοβα.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι στα sms όταν γράφεισ ελληνικά η χωριτηκότητα σου είναι μέχρι 60 χαρακτήρεσ .Όποτε είναι σαν να στέλνεισ 2-3 μηνύματα μάζι.Και χρεώνεσαι για 3 μηνύματα.

Μόνο αν γράφεισ με αγγλικούσ χαρακτηρες δεν θα έχεισ τέτοια προβλήματα.Αυτό ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λύσω.

Πάντωσ για το firmware στο συνηστώ

 

Α ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση. Τα sms δν τα χρησιμοποιώ και πολύ οπότε θα προχωρήσω στην αναβάθμιση :O

 

Βρήκα την F480XXHD9 είναι η τελευταία έκδοση που περιέχει ελληνικά?

G14VVH$
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση. Τα sms δν τα χρησιμοποιώ και πολύ οπότε θα προχωρήσω στην αναβάθμιση :O

 

Βρήκα την F480XXHD9 είναι η τελευταία έκδοση που περιέχει ελληνικά?

Εγώ έχω μια αλλή έκδοση F480XXHF7.Δεν έχω προβλήματα με αυτό το firmware.Αν δοκιμάσεισ και αυτό που λέσ οτι βρήκεσ και είναι καλό πεσ μου να το βάλω και εγώ.

Αντε καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια αλλή έκδοση F480XXHF7.Δεν έχω προβλήματα με αυτό το firmware.Αν δοκιμάσεισ και αυτό που λέσ οτι βρήκεσ και είναι καλό πεσ μου να το βάλω και εγώ.

Αντε καλή επιτυχία

 

Τελικά έβαλα την F480XXHJ4 έκδοση! Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει με Ελληνικά. Έχει περισσότερα Widgets από αυτή που σου ανέφερα πιο πάνω. Α τα sms έχουν 160 χαρακτήρες σε αυτή την έκδοση και όχι 60 που είπες οτι έχει η δικιά σου ;)

G14VVH$
Link to comment
Share on other sites

Here's how the firmware names are coded (basically):

 

F480XEHJ1

 

...for example means:

F480 ... phone-type,

XE ... country/branding code:

(XE = open europe, no branding, East-European languages, English and German included)

(XX = open europe, no branding, Middle Europe)

(AU = branded version for A1 Austria)

HJ1 ... date and firmware release number, alphabetically coded

H = year 2008, J = month (october), 1 = release nr.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την F480XXHJ4 έκδοση! Απ' ότι κατάλαβα πρέπει να είναι η τελευταία έκδοση που έχει βγει με Ελληνικά. Έχει περισσότερα Widgets από αυτή που σου ανέφερα πιο πάνω. Α τα sms έχουν 160 χαρακτήρες σε αυτή την έκδοση και όχι 60 που είπες οτι έχει η δικιά σου ;)

Ωραία θα την δοκιμάσω και εγώ αυτήν την έκδοση.

Σε ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν ξερει κανεις ποιο ειναι το τελευταιο firmware απ οτι καταλαβα και ολοι πατε στη τυχη

τελοσ παντων

 

εδω παραθετω καποια firmware που πιθανως σας ενδιαφερουν

 

HUGO BOSS

 

http://www.megaupload.com/?d=85GLCECH

 

 

F480XXHJ4

http://www.megaupload.com/?d=GB9V5TZ6

 

F480XXHJ4

 

Languages:

English

Deutsch

Francais

Espanol

Italiano

Nederlands

Svenska

Dansk

Portuges

Suomi

Norsk

Turkce

Greek

Cestina

Magyar

Polski

Slovencina

Gaeilge

 

T9

Same as languages

 

Widgets

1 Analogue Clock

2 Digital Clock

3 Dual Clock

4 Calendar

5 Photos

6 Games

7 Birthday

8 Profile

9 Alarm

10 Calculator

11 Bluetooth

12 Message

13 Memo

14 Samsung FunClub

15 Music Player

16 FM Radio

 

Intro Screen

Samsung

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

τι εκανες τελικα? βρηκες την λυση?

εχω διαβασει ολα σου τα ποστ....

http://www.handysoft.info/index.php και ειδικοτερα στο info στο κατω μερος της σελιδας!!!

Αυτό το link τα έχει όλα.

Με βοήθησε πραγματικά και απο κει και πέρα απαλάχτηκα και απο το menu vodafone και όλα λειτούργησαν κανονικά.

Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο firmware που εχουν επισυναψει υποστηριζει ελληνικα?

πιο firmware εβαλες και ποιες οι διαφορες με το παλιο που ειχες?

αναβαθμιση εκανες μονο για να απαλλαγεις απο το μενου βονταφον η ειχες και αλλα προβληματα?

 

σε ευχαριστω προκαταβολικως

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο firmware που εχουν επισυναψει υποστηριζει ελληνικα?

πιο firmware εβαλες και ποιες οι διαφορες με το παλιο που ειχες?

αναβαθμιση εκανες μονο για να απαλλαγεις απο το μενου βονταφον η ειχες και αλλα προβληματα?

 

σε ευχαριστω προκαταβολικως

Το έκανα μονο για να απαλλάγω απο το menu vodafone και να καταφέρω να ενεργοποιήσω τα mms γιατί ήταν κλειδωμένο.

Κατα τα άλλα δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το προηγούμενο firmware.

To μόνο πρόβλημα που έχω με το καινούργιο είναι στα sms όταν γράφω ελληνικά με Τ9 αναγνωρίζει μέχρι 60 χαρακτήρες και μετά στέλνει 2-3 sms.

Αυτά.Αν βρείς κανα καλύτερο να μόυ λύσεισ αυτό το πρόβλημα μου λές.

Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2009/02/09/samsungs-touchwiz-ui-getting-a-mwc-makeover/

 

σε λιγο καιρο θα ειναι ονλαιν

Τι είναι ακριβώς αυτό το link που έβαλες,γιατί δεν το πολυ κατάλαβα???

Link to comment
Share on other sites

ειναι το τελευταιο firmware το οποιο θα βγαλει η samsung συντομα.

σου επισυναπτω ολα τα firmware που υπαρχουν με τα descriptions οποτε μπορεις να δεις ποια υποστηριζουν την ελληνικη γλωσσα και να διαβασεις τις κωδικοποιημενες ημερομηνιες [release dates] και τα revisions

το αρχειο ειναι σε μορφη pdf..

εκτος απο το λιγο παραξενο ηχο του ακουστικου δεν εχω αλλο προβλημα με το υπαρχον firmware μου [το αγορασα free] το μονο που με χαλαει ειναι τα λιγα wingets μιας και βλεπω οτι σε αλλα firmwares ειναι περισσοτερα

αν θες μπορω να σου το βρω [το δικο μου εννοω]

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...