Jump to content

Samsung SGH-F480


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι το τελευταιο firmware το οποιο θα βγαλει η samsung συντομα.

σου επισυναπτω ολα τα firmware που υπαρχουν με τα descriptions οποτε μπορεις να δεις ποια υποστηριζουν την ελληνικη γλωσσα και να διαβασεις τις κωδικοποιημενες ημερομηνιες [release dates] και τα revisions

το αρχειο ειναι σε μορφη pdf..

εκτος απο το λιγο παραξενο ηχο του ακουστικου δεν εχω αλλο προβλημα με το υπαρχον firmware μου [το αγορασα free] το μονο που με χαλαει ειναι τα λιγα wingets μιας και βλεπω οτι σε αλλα firmwares ειναι περισσοτερα

αν θες μπορω να σου το βρω [το δικο μου εννοω]

Εγώ έχω το F480XXHF7.Υπάρχει και πιο καινούργιο?

Το δικό σου πιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι το τελευταιο firmware το οποιο θα βγαλει η samsung συντομα.

σου επισυναπτω ολα τα firmware που υπαρχουν με τα descriptions οποτε μπορεις να δεις ποια υποστηριζουν την ελληνικη γλωσσα και να διαβασεις τις κωδικοποιημενες ημερομηνιες [release dates] και τα revisions

το αρχειο ειναι σε μορφη pdf..

εκτος απο το λιγο παραξενο ηχο του ακουστικου δεν εχω αλλο προβλημα με το υπαρχον firmware μου [το αγορασα free] το μονο που με χαλαει ειναι τα λιγα wingets μιας και βλεπω οτι σε αλλα firmwares ειναι περισσοτερα

αν θες μπορω να σου το βρω [το δικο μου εννοω]

A και κάτι άλλο.Δεν μου ανοίγει τo pdf που μου έστειλες.Μήπωσ μπορείσ να το ξανα στείλεισ?

Σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

το δικο σου απ οτι διαβαζω ειναι ιουνιος του 2008

 

το δικο μου ειναι F480BDHH2 αρα Αυγουστος 2008 μονο για ελλαδα

το F480XXHJ4 europe common

ειναι οκτωβριος του 2008..σαφως πιο καινουργιο

 

το pdf

http://rapidshare.com/files/205270638/samsung_langpacks_description_01_2009.zip

 

 

 

r c το εχω 3 μερες και ηδη το βαρεθηκα :lol:

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

ολα τα firm με το ΧΧ εχουν ελληνικα

 

μπορεις ετσι να βλεπεις ta revision [το νουμερο στο τελος]

F480XXHJ4

http://www.megaupload.com/?d=GB9V5TZ6

 

 

Languages:

English

Deutsch

Francais

Espanol

Italiano

Nederlands

Svenska

Dansk

Portuges

Suomi

Norsk

Turkce

Greek

Cestina

Magyar

Polski

Slovencina

Gaeilge

 

T9

Same as languages

 

Widgets

1 Analogue Clock

2 Digital Clock

3 Dual Clock

4 Calendar

5 Photos

6 Games

7 Birthday

8 Profile

9 Alarm

10 Calculator

11 Bluetooth

12 Message

13 Memo

14 Samsung FunClub

15 Music Player

16 FM Radio

 

Intro Screen

Samsung

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος την επισημη αντιπροσωπεια στην οποια μπορω να κανω την αναβαθμιση?

 

Εχω στειλει ενα mail σε μια Euroelectronics αλλα τα παλικαρια μαλλον δε κοιτανε τα mail τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος την επισημη αντιπροσωπεια στην οποια μπορω να κανω την αναβαθμιση?

 

Εχω στειλει ενα mail σε μια Euroelectronics αλλα τα παλικαρια μαλλον δε κοιτανε τα mail τους.

 

 

 

http://www.samsung.com/gr/support/ServiceLocationsMain.do

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο δεν έχει ούτε ένα κομμάτι. Μου είπαν ότι δεν στέλνει πλέον η αντιπροσωπεία. Τα ίδια πάνω κάτω μου είπαν και στη vodafone. Σταμάτησε να το παράγει η samsung?

 

Παιδιά,γνωρίζει κανείς εάν ισχύει το παραπάνω?

Έχω επιδότηση απο Vodafone τον Απρίλιο και θα ήθελα να πάρω την συγκεκριμένη συσκευή!

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο στην Στουρνάρη το είχε την προηγούμενη εβδομάδα πάντως και το έχει δει και στο Multirama.
Link to comment
Share on other sites

ehete dei na kukloforei stin ellada to gold k red edition?ta vrika sto pixmania
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιος που πρεπει να παω το f480 για αναβαθμιση γιατι η αντιπροσωπεια δεν το αναλαμβανει γιατι ειναι αγορασμενο απο αγγλια

 

(Ξαφνικα δεν ανοιγει η οθονη,ειναι κατι αλλο?ξερει καποιος?)

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιος που πρεπει να παω το f480 για αναβαθμιση γιατι η αντιπροσωπεια δεν το αναλαμβανει γιατι ειναι αγορασμενο απο αγγλια

 

(Ξαφνικα δεν ανοιγει η οθονη,ειναι κατι αλλο?ξερει καποιος?)

Νομίζω λέγεται omnitech και είναι στον Πειραία ΓΡ. ΛΑΜΠΡΑΚΗ 52. 210-4133720, 4133721. .Αυτοί σε χρεώνουν 20-30euro και στο επιστρέφουν σε 3 μέρεσ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λέγεται omnitech και είναι στον Πειραία ΓΡ. ΛΑΜΠΡΑΚΗ 52. 210-4133720, 4133721. .Αυτοί σε χρεώνουν 20-30euro και στο επιστρέφουν σε 3 μέρεσ.

 

Εχεις παει το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Στην omnitech πππππολύ δύσκολα θα σου κάνουν το Αγγλικό Samsung Ελληνικό! Είναι πολύ αυστηροί (ή πολύ άσχετοι!) σε αυτό!

Έχω την εντύπωση οτι μάλλον με το 9volto θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Μπές εδώ http://www.9volto.gr, πάρτους τηλέφωνο και θα σου πούνε τί να κάνεις.

Με την omnitech δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη φίλε. Οι άνθρωποι - εταιρία είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ απο δημόσιοι υπάλληλοι...!!! :mad:

 

Υ.Γ Γνωρίζω απο πρώτο χέρι μόνο το ΧΑΛΙ στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης αλλα ... ... απότι διαβάζω και στην Αθήνα τα ίδια είναι ... !!!!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στην omnitech πππππολύ δύσκολα θα σου κάνουν το Αγγλικό Samsung Ελληνικό! Είναι πολύ αυστηροί (ή πολύ άσχετοι!) σε αυτό!

Έχω την εντύπωση οτι μάλλον με το 9volto θα λύσεις το πρόβλημά σου.

Μπές εδώ http://www.9volto.gr, πάρτους τηλέφωνο και θα σου πούνε τί να κάνεις.

Με την omnitech δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη φίλε. Οι άνθρωποι - εταιρία είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ απο δημόσιοι υπάλληλοι...!!! :mad:

 

Υ.Γ Γνωρίζω απο πρώτο χέρι μόνο το ΧΑΛΙ στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης αλλα ... ... απότι διαβάζω και στην Αθήνα τα ίδια είναι ... !!!!

 

 

Σ'ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τα κατάφερες μόνος σου γιατί αν περίμενες απο omnitech... :wacko:

Είπαμε η Samsung έχει τα καλύτερα κινητά αλλά ... ... το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ service και marketing...!

Άς ελπίσουμε οτι κάποτε θα διορθωθεί αυτό το χάλι... :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντωσ με εξυπηρέτησαν πολύ καλά.Μέσα σε δύο μέρες το είχα πάρει.Με χρέωση 20euro.Απο κει και πέρα πάρε και μια δεύτερη γνώμη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το παρήγγειλα και εγώ. Θα το παραλάβω σε 2-3 μέρες. Ξέρω ότι δεν είναι ΤΟ κινητό (και δεν μπορεί να συγκριθεί σε δυνατότητες με το Ν79 που είχα πριν) αλλα….

…το είδα για πρώτη φορά live πριν μια εβδομάδα και έπαθα πλάκα. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ που έχω δει ποτέ! Λες και είναι από μπετό. ΣΤΗΒΑΡΟΤΗΤΑ 1.000.000 %. Πολύ καλή οθόνη, υπερευαίσθητη, μικρό, στιβαρό, με πολύ ωραίο μενού (εμένα προσωπικά το μενού της samsung μου αρέσει υπερβολικά), με τα widgets να το κάνουν ακόμα καλύτερο...

Το οτι έχει μέτρια κάμερα και μέτριο video δεν με απασχολεί καθόλου.

 

Ξέρω ότι δεν είναι το SUPER τηλέφωνο αλλά εμένα με καλύπτει πλήρως.

 

Υπάρχουν όμως μερικά προβλήματα που θεωρώ σοβαρά.

Αυτό που παρήγγειλα έχει αυτό το firmware : F480XXHJ4.

Από ξένα site (αλλά και σε αυτό το forum) διάβασα τα εξής:

 

1) Διακοπή κλήσης στα καλά καθούμενα

2) Κακή ποιότητα και χαμηλή ένταση συνομιλίας

3) Θολούρα στην εμφάνιση των φωτό στην οθόνη του κινητού.

 

Λύθηκαν αυτά τα προβλήματα ή όχι; Από την Cosmote που το παρήγγειλα μου είπαν ότι με αυτό το firmware που φοράει το πρόβλημα με τις διακοπές κλήσεων έχει λυθεί. Ισχύει;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά…

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ αυτό το firmware έχω για το κινητό και τέτοιου είδους προβλήματα δεν έχω.

Είναι μια χαρά απλά πάντα ψάχνω και το τελέυταίο firmware για να είμαστε απο το καλό στο καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το πήρα...!

- Μιλάμε για ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ ποιότητα κατασκευής...

- ΔΕΝ κόβονται οι κλήσεις.

- Η ποιότητα συνομιλία είναι ΑΡΙΣΤΗ. Ο συνομηλητής ακούγεται ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ, χωρίς την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ αλλοίωση στην φωνή, λές και είναι δίπλα σου.

- Προσωπικά δεν βλέπω ΚΑΜΙΑ θολούρα στις φωτογραφίες που εμφανίζονται στην οθόνη.

 

Και μία ερώτηση: Όταν βλέπω τις φωτό, πατάω το πλήκτρο που περιστρέφει την εικόνα δε landscape. Όπως έχω το τηλέφωνο γυρισμένο σε landscape, για να φύγει η δεξιά μπάρα (που έχει zoom in, out κτλ) πατάω το δεξί βελάκι. Και πάλι όμως η φωτό δεν εμφανίζεται σε ΟΛΗ την οθόνη. Υπάρχει ένα βελάκι δεξιά, ένα αριστερά και μια γκρί μπάρα πίσω. Αυτά γίνεται να φύγουν εντελώς και να βλέπω ΜΟΝΟ την φωτογραφία;

Επίσης : Υπάρχει τρόπος στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα τα επίθετο και μετά το όνομα;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι ,έχεισ πρόβλημα με τα sms?

Πόσουσ χαρακτήρεσ υποστηρίζει ,γιατι σε εμένα ισχύει το εξήσ ,γράφω μήνυμα και με το που πατήσω αποστολή μου το αναγνωρίζει ωσ 5-6 μηνύματα και για αυτό χρεώνομαι ενώ ο άλλοσ που το παραλαμβάνει του έρχεται ωσ ένα?

Ξέρεισ τι μπορεί να φταίει.

Στο ερώτημα σου αν υπάρχει τρόπος στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα τα επίθετο και μετά το όνομα απο ότι έχω δει δεν χωράει τόσουσ πολλουσ χαρακτήρεσ και όνομα και επίθετο δηλαδή.

Εγώ έχω μόνο ονόματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω κι εγώ μια ερώτηση αν και για να ειμαι ειλικρινής δεν κάθισα να διαβάσω 30 σελίδες με posts :P Θέλω να ρωτήσω .. Τις ρυθμίσεις για mms κλπ για την Q πού θα τις βρω?δεν υπάρχει στις λίστες ούτε της WIND..καμία ιδέα?
:shifty: try again...
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι ,έχεισ πρόβλημα με τα sms?

Πόσουσ χαρακτήρεσ υποστηρίζει ,γιατι σε εμένα ισχύει το εξήσ ,γράφω μήνυμα και με το που πατήσω αποστολή μου το αναγνωρίζει ωσ 5-6 μηνύματα και για αυτό χρεώνομαι ενώ ο άλλοσ που το παραλαμβάνει του έρχεται ωσ ένα?

Ξέρεισ τι μπορεί να φταίει.

Στο ερώτημα σου αν υπάρχει τρόπος στις επαφές να εμφανίζεται πρώτα τα επίθετο και μετά το όνομα απο ότι έχω δει δεν χωράει τόσουσ πολλουσ χαρακτήρεσ και όνομα και επίθετο δηλαδή.

Εγώ έχω μόνο ονόματα.

 

Αν και το εκανα αναβαθμιση εχω το ιδιο προβλημα. Οποτε γραφω παντα με λατινικους χαρακτηρες, διαφορετικα αν το στειλω με Ελληνικους χρεωνομαι πολλα sms.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-F480

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...