Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέτοιο πρόγραμμα για το κινητό δεν υπάρχει.

Ό,τι είναι να κάνεις θα το κάνεις μέσω υπολογιστή, γι αυτό σου είπα αρκεί να βρίσκονται σε μνήμη η οποία μπορεί να αναγνωριστεί από τον υπολογιστή ως μαζική αποθήκευση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το προγραμμα αυτο που μου ειπες πρεπει να το κατεβασω???μπορεις να με βοηθησεις λιγο???τις φωτογραφιες που μπορω να τις βρω???
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξεις μέσω google και θα το κατεβάσεις στο υπολογιστή σου όπου και θα το εγκαταστήσεις.

Θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων ώστε να δει τη 16αρα μνήμη ως εξωτερικό δίσκο για να μπορέσεις να τη σκανάρεις μέσω του προγράμματος για να βρεις τις διαγραμμένες φωτογραφίες.

Φυσικά κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί πως θα τις επαναφέρεις 100%.

 

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Αν δεν γνωρίζεις από υπολογιστές κάνε τη διαδικασία με κάποιον γνωστό σου που γνωρίζει.

Βγαίνουμε και από τα όρια του παρόντος θέματος κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα απο τοσο καιρο(updates κτλ) μπορει να μας κανει καποιος μια σούμα με τα αρνητικα και τα θετικα του 96 σε σχεση με τα 95αρια και το 82.....????????

 

δεν θελω να ανοιξω καμια κοντρα κτλ....απλα μια ιδεα για το αν τελικα αξιζει το συγκεκριμενο κινητο τα λεφτα του......:)

Link to comment
Share on other sites

Η κεραια του Ν96 ειναι προβληματικη ή μου φαινεται? Σε τοποθεσια που το SE k750i ειχε πολυ καλο σημα, το Ν96 δειχνει να χωλαινει. Αρκετες φορες εχει εμφανισει το εξης: εκει που δειχνει σχεδον μεγιστο σημα, πανω σε ομιλια σε καποιο σημειο χανει ολο το σημα του, ακουγεται καποιος ηχος και διακοπτεται η κληση. Κοιταζοντας την επομενη στιγμη την κεραια, απο μηδενικο σημα, επανερχεται σχεδον στιγμιαια στο σημα που ειχε πριν τη διακοπη :confused:
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα προφανή τηλεφωνήματα και μηνύματα, που κυμαίνεται η ζωή της μπαταρίας όταν προσθέσουμε και τη χρήση wi-fi και gps? Με έχει προβληματίσει αρκετά η χρήστη της μπαταρίας BL-5F.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο το καλοκαιρι. Εχω και το παλιο μου το 95αρι. Εδω και λιγο καιρο (κανα διμηνο που εβαλα και την 12.043 ver.) και χωρις να ξερω γιατι η μπαραρια δεν κραταει ουτε 20 ωρες. Εχω βγαλει ολες τις εφαρμογες, εκτος το Garmin το 5 που το εχω καιρο αλλα παλι τα ιδια. Εχω κανει και τραμπα τις μπαταριες με το 95αρι αλλα παλι τα ιδια ενω το Ν95 και με τις 2 μπαραριες κραταει πανω απο 3 μερες. Τι στο καλο παιζει? υπ'οψην οτι το Garmin (4.2) το εχω και στο Ν95.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω απο το καλοκαιρι. Εχω και το παλιο μου το 95αρι. Εδω και λιγο καιρο (κανα διμηνο που εβαλα και την 12.043 ver.) και χωρις να ξερω γιατι η μπαραρια δεν κραταει ουτε 20 ωρες. Εχω βγαλει ολες τις εφαρμογες, εκτος το Garmin το 5 που το εχω καιρο αλλα παλι τα ιδια. Εχω κανει και τραμπα τις μπαταριες με το 95αρι αλλα παλι τα ιδια ενω το Ν95 και με τις 2 μπαραριες κραταει πανω απο 3 μερες. Τι στο καλο παιζει? υπ'οψην οτι το Garmin (4.2) το εχω και στο Ν95.

 

 

Το Garmin το 5 σου τρώει τη μπαταρία,άσε που σερνεται στο Ν96.Βάλε την 4.20.20 για να βρεις την υγειά σου.

Η μπαταρία σε μένα κρατάει απο 36 εως 60 ώρες (με 4.20.20) ανάλογα με τη χρήση και εχω και Cosmote που ως γνωστόν εχει μεγάλη κατανάλωση αναμονής (όχι ομιλίας...;) ).

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα την βοηθεια σασ σε καποιο προβλημα που αντιμετωπιζω. ειχα επιλεξει να αποθηκευω τα μηνυματα στην καρτα μνημησ του ν96. επειδη ομωσ η καρτα μνημησ κολλουσε αρκετα συχνα αλλαξα την επιλεγμενη μνημη κ επελεξα να αποθηκευονται στην μνημη τησ συσκευησ ©. μετα την αλλαγη αντιμετωπιζω το εξησ προβλημα. παροτι δεχομαι κλησεισ κ κανω κλησεισ, αναπαντητεσ κ πολλα μηνυματα δεν εμφανιζεται τιποτα απο ολα αυτα. ουτε στισ εισερχομενεσ-εξερχομενεσ-αναπαντητεσ κλησεισ ουτε στο μενου μητρωο που το εχω ριθμισμενο να κραταει για ενα μηνα. οταν με παιρνουν τηλεφωνο κ απανταω βλεπω με την αναγνωρισγ ποιοσ ειναι ο αριθμοσ αλλα αυτη οπωσ κ ολεσ οι αλλεσ κλησεισ δεν καταγραφονται σε κανενα απο τα 2 μητρωα του κινητου. γνωριζει καποιοσ τι μπορει να φταιει?ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ -στην Ελλάδα- όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

oute ta psifiaka tis ert?tote ti to diafimizoun oi mpaglamades?an vretho se hores opos germania tha pezei?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με ένα parrot ΒΤ car κιτ (3000) όμως μετά την αναζήτηση, όταν επιλέγω το parrot εμφανίζεται μύνημα ότι δεν θεωρείται αξιόπιστη συσκευή :cry: και κατά συνέπεια δεν μπορώ να συνδεθώ με το κιτ.

Υπάρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαφημίζουν είναι η τηλεόραση μέσω των δικτύων κινητής τηλεφωνίας, δηλαδή DVB-H και όχι τα ψηφιακά κανάλια της ερτ ή ό,τι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το Garmin το 5 σου τρώει τη μπαταρία,άσε που σερνεται στο Ν96.Βάλε την 4.20.20 για να βρεις την υγειά σου.

Η μπαταρία σε μένα κρατάει απο 36 εως 60 ώρες (με 4.20.20) ανάλογα με τη χρήση και εχω και Cosmote που ως γνωστόν εχει μεγάλη κατανάλωση αναμονής (όχι ομιλίας...;) ).

 

Εχεις δικιο! Επαθα πλακα. Μολις το εβγαλα εδω και λιγες μερες το κινητο ειναι μια χαρα! Εχω βεβαια το προβλημα που θα βρω χαρτες να βαλω τωρα μια και το 4.2 δεν πεζει σωστα εδω, οπως το Ν95....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολοκλήρωσα τον συγχρονισμό των επαφών & ημερολογίου από το Outlook και στην οθόνη αναμονής εμφανίζονται και τα ραντεβού των επόμενων ημερών. Συνιθισμένος στο να βλέπω μόνο της τρέχουσας ημέρας από τα windows mobile, υπάρχει κάποια επιλογή από το μενού ή πρέπει να ψάξω για ανάλογη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο! Επαθα πλακα. Μολις το εβγαλα εδω και λιγες μερες το κινητο ειναι μια χαρα! Εχω βεβαια το προβλημα που θα βρω χαρτες να βαλω τωρα μια και το 4.2 δεν πεζει σωστα εδω, οπως το Ν95....

Η 4.20.20 παίζει άριστα στο Ν96 (υποστηριζει fp2) και ολοι oi τελευταιοι χάρτες δουλέυουν άψογα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια ρυθμιση στο ν96 για το ποσο κραταει το μητρωο των κλησεων κ το γενικοτερο μητρωο του τηλεφωνου?ανα 2, 3 μερεσ σβηνονται ολεσ οι κλησεισ απο το κινητο μου χωρισ να κανω κατι λαθοσ.ειναι θεμα ρυθμισεων τησ συσκευησ η εχει προβλημα το κινητο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις την διαρκεια μητρωου στις 30 ημερες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia mipos kserei kaneis pio navigation software trexei se nokia n96????

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Tα Garmin 5.00.30 και το 5.00.40 δεν τρώνε πλέον την μπαταρία.

 

Και για τον φίλο από πάνω που ζητάει σοφτ για navigation στο Ν96 να βάλει το Garmin 5.00.30 ή 40 και το Sygic MyGuider 7.70.

Link to comment
Share on other sites

uparhei kapios player antistihos tou flv player pou pezei ta arheia apo youtube horis metatropi?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Mobitubia.

Άλλη φορά αν θέλεις να ρωτήσεις για εφαρμογές κάνε το στο αντίστοιχο θέμα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...