Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρότι δεν το έχω ψάξει και πολύ...

Από τι καταλαβαίνω από αυτό:

http://img6.imageshack.us/img6/7572/31742762yh4.jpg

Είναι μάλλον για απομακρυσμένους δίσκους συνδεδεμένους μέσω WiFi.

λες να ειναι κατι τετοιο?θα το ψαξω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας χαιρετω εχω τα ν82 και ν96 εχω την εξης απορια μιας και το ν96 και το πιό ενταξη για μενα ! Ενω οταν μπαινω σε σελιδες και σερφαρο με το ν82 ποτε δε με βγαζη μυνημα ανεπαρκης μνημη ! Με το ν96 μετα τα 5 μεγκα περιπου με βγαζη μνημη πληρης ! Στον browser,γιατι συμβαινη αυτο αν υπαρχη καποιος εξπερ γνωστης του θεματος να μου το εξηγηση μιας και το ν96 ειναι ενα ισως και το καλυτερο τεχνολογικα! Ευχαριστω για την αναγνωση.
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω εχω τα ν82 και ν96 εχω την εξης απορια μιας και το ν96 και το πιό ενταξη για μενα ! Ενω οταν μπαινω σε σελιδες και σερφαρο με το ν82 ποτε δε με βγαζη μυνημα ανεπαρκης μνημη ! Με το ν96 μετα τα 5 μεγκα περιπου με βγαζη μνημη πληρης ! Στον browser,γιατι συμβαινη αυτο αν υπαρχη καποιος εξπερ γνωστης του θεματος να μου το εξηγηση μιας και το ν96 ειναι ενα ισως και το καλυτερο τεχνολογικα! Ευχαριστω για την αναγνωση.

Συμβαίνει αυτό επειδή το Ν82 έχει ελεύεθερη RAM περίπου 90ΜΒ ενώ το Ν96 έχει περίπου 45ΜΒ αν δεν κάνω λάθος. Και επειδή ο ενσωματωμένος browser κατεβάζει πολλά mb για να εμφανίσει τις σελίδες, η μνήμη RAM του Ν96 τελειώνει πολύ πιο εύκολα κ γρήγορα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Οταν μου το βγαζη πηγαινω στον active file και βλεπω οτι εχω ακομα ram 38 μεγκα δεν ειναι αυτο αν καποιος πραγματικα εξπερ του θεματος ας μας βοηθηση!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανεις που να γνωριζει κατι σχετικο???ευχαριστω αδεφιαααα να ειστε καλα παντααα

σας ευχαριστω αδερφια..οσο για το ξιπνιτηρη ακομα δν δουλευει :):D:D:D[/quote

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

1) το Ν96 δεν είναι hackable! Μπορούμε όμως να κάνουμε κάτι βάσει του τρίτου τρόπου που αναφέρεται στο θέμα του hack.. σωστά? Και αν ναι, τι κερδίζουμε με αυτό το hack? Αξίζει ή δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε?

2) δοκίμασα να περάσω τους σελιδοδείκτες του υπολογιστή στο κινητό με το PC sync αλλά παρόλο που μου έγραψε στο pc ότι μεταφέρθηκαν οι σελιδοδείκτες στο κινητό, όταν πηγαίνω στους σελιδοδείκτες δεν μου βγάζει τπτ.. καμιά έμπνευση για το τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

1) το Ν96 δεν είναι hackable! Μπορούμε όμως να κάνουμε κάτι βάσει του τρίτου τρόπου που αναφέρεται στο θέμα του hack.. σωστά? Και αν ναι, τι κερδίζουμε με αυτό το hack? Αξίζει ή δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε?

 

Θα μπορεις να κανεις εγκατασταση απευθειας τις unsigned εφαρμογες χωρις να χρειαζεται να τις υπογραψεις ψηφιακα. Ειναι αρκετα βολικο και αξιζει. Καλυτερα να συνεχισουμε στο γνωστο θεμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ακουσει για νεα ανβαθμιση για το κινητο που να λυνει τα προβληματα της προηγουμενης?Λογικα δεν θα βγαλει συντομα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

Αν θα υπάρξει θα το μάθεις από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

simera to agorasa kai eimai poli enthousiasmenos me auto to kinito! iparhoun programmata mipws (otidipote programmata)? rwtaw edw epeidi den tin paleuw na diavazw forums k forums
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο προγραμμα να βαλω για προστασια στο κινιτο μου οταν μπαινω στο internet????επειδη μπαινω συχνα θελω καποιο που να μην τρωει πολυ μνημη και να ειναι ελαφρυ ποιο χρισιμοποιητε???

 

ααα και να πεζει παιδια γιατι με το n96 τα μισα παιζουν αλλα δν παιζουνν...thanksssssssss!!!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο προγραμμα να βαλω για προστασια στο κινιτο μου οταν μπαινω στο internet????επειδη μπαινω συχνα θελω καποιο που να μην τρωει πολυ μνημη και να ειναι ελαφρυ ποιο χρισιμοποιητε???

 

ααα και να πεζει παιδια γιατι με το n96 τα μισα παιζουν αλλα δν παιζουνν...thanksssssssss!!!!:shifty:

 

Ολα παίζουν στο Ν96(αρκεί να ξέρεις;)),προστασία στο Internet δεν χρειάζεται το κινητό.....πάντως και μέσα από την Λήψη έχει κάνα δύο,αν θες τα βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο προγραμμα να βαλω για προστασια στο κινιτο μου οταν μπαινω στο internet????επειδη μπαινω συχνα θελω καποιο που να μην τρωει πολυ μνημη και να ειναι ελαφρυ ποιο χρισιμοποιητε???

 

ααα και να πεζει παιδια γιατι με το n96 τα μισα παιζουν αλλα δν παιζουνν...thanksssssssss!!!!:shifty:

 

δε νομίζω οτι χρειάζεσαι προστασια,δεν υπάρχει ιος ακομα για το symbian 9

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό επειδή το Ν82 έχει ελεύεθερη RAM περίπου 90ΜΒ ενώ το Ν96 έχει περίπου 45ΜΒ αν δεν κάνω λάθος. Και επειδή ο ενσωματωμένος browser κατεβάζει πολλά mb για να εμφανίσει τις σελίδες, η μνήμη RAM του Ν96 τελειώνει πολύ πιο εύκολα κ γρήγορα.

 

φιλε αυτο που σου βγαζει και εσενα το ανεπαρκης μνημη μοθ το βγαζει και εμενα οταν παω να κανω back up στο κινιτο δεν ξεκιναει καθολου και βγαζει αυτο το μηνημα..ενω εχω ελευθερη 44 mb ram γιατι το κανει αυτο???Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε αυτο που σου βγαζει και εσενα το ανεπαρκης μνημη μοθ το βγαζει και εμενα οταν παω να κανω back up στο κινιτο δεν ξεκιναει καθολου και βγαζει αυτο το μηνημα..ενω εχω ελευθερη 44 mb ram γιατι το κανει αυτο???Εχει κανεις καμια ιδεα?

Φίλε Naypli δεν έχω το Ν96 για να μπορέσω να δω αυτό που λες. Σε αυτο θα μπορέσουν να σου απαντήσουν οι κάτοχοι του Ν96 αν τους το παρουσιάζει.

Πάντως αυτό μου ακούγεται για κάποιο κόλλημα του λογισμικού. Κάτι παρόμοιο υπήρχε και με το Ν82 σε μια αναβάθμιση, δηλ όταν πήγαινες στο εικονίδιο Βοήθεια σου έβγαζε το μήνυμα "Μνήμη Πλήρης" και κάποιοι κάτοχοι το έλυσαν με format στην συσκευή. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να σου πουν οι κάτοχοι του Ν96 αν βγάζει κ σε αυτούς το συγκεκριμένο μήνυμα στο back up. Αν συμβαίνει και σε άλλους τότε μάλλον είναι κάποιο κόλλημα με το software, αλλιώς αν δεν τους το κάνει τότε μπορείς ή να κάνεις για αρχή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τελευταία λύση να κάνεις φορμάτ. Αυτό στο κάνει εξ' αρχής ή στο παρουσίασε τώρα τελευταία?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Naypli δεν έχω το Ν96 για να μπορέσω να δω αυτό που λες. Σε αυτο θα μπορέσουν να σου απαντήσουν οι κάτοχοι του Ν96 αν τους το παρουσιάζει.

Πάντως αυτό μου ακούγεται για κάποιο κόλλημα του λογισμικού. Κάτι παρόμοιο υπήρχε και με το Ν82 σε μια αναβάθμιση, δηλ όταν πήγαινες στο εικονίδιο Βοήθεια σου έβγαζε το μήνυμα "Μνήμη Πλήρης" και κάποιοι κάτοχοι το έλυσαν με format στην συσκευή. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να σου πουν οι κάτοχοι του Ν96 αν βγάζει κ σε αυτούς το συγκεκριμένο μήνυμα στο back up. Αν συμβαίνει και σε άλλους τότε μάλλον είναι κάποιο κόλλημα με το software, αλλιώς αν δεν τους το κάνει τότε μπορείς ή να κάνεις για αρχή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τελευταία λύση να κάνεις φορμάτ. Αυτό στο κάνει εξ' αρχής ή στο παρουσίασε τώρα τελευταία?

 

Φιλε τωρα τελευταια μου το παρουσιαζει το ξερω οτι με το φορματ θα λυθει απλα για γλιτωσω την ταλαιπωρια να ξαναβαζω προγραμματα κτλ..για αυτο ρωτισα..θα δοκιμασω να ξαναβαλω απο πανω το λογισμικο να δω μηπως και διορθωθει τπτ....ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τωρα τελευταια μου το παρουσιαζει το ξερω οτι με το φορματ θα λυθει απλα για γλιτωσω την ταλαιπωρια να ξαναβαζω προγραμματα κτλ..για αυτο ρωτισα..θα δοκιμασω να ξαναβαλω απο πανω το λογισμικο να δω μηπως και διορθωθει τπτ....ευχαριστω....

Μπορεί να φταίει και καμία εφαρμογή που πέρασες τώρα τελευταία. Δοκιμάσε να βγάλεις μερικές και δες αν συνεχίζει να στο κάνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να στείλω κάποιες εφαρμογές/παιχνίδια σε ένα φίλο (τα installation files).

 

έχω δοκιμάσει δυό τρείς explorers (SExplorer, Y-Browser) αλλά μου βγάζουν το παρακάτω μύνημα.....

"Η αποστολή κλειδωμένου αντικειμένου είναι αδύνατη"

 

 

Τί φταίει? να κατεβάσω κάποιον άλλο???

Αν ναι ποιον ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να στείλω κάποιες εφαρμογές/παιχνίδια σε ένα φίλο (τα installation files).

 

έχω δοκιμάσει δυό τρείς explorers (SExplorer, Y-Browser) αλλά μου βγάζουν το παρακάτω μύνημα.....

"Η αποστολή κλειδωμένου αντικειμένου είναι αδύνατη"

Τί φταίει? να κατεβάσω κάποιον άλλο???

Αν ναι ποιον ???

Κατέβασε το X-plore v1.30 και θα κάνεις την δουλειά σου γρήγορα και εύκολα. Θα το βρεις στο http://www.lonelycatgames.com

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παντως εδω και μια εβδομαδα στο πλαισιο δεν εχουν το Ν96 (οπως και το Ν85) :confused:

 

Τα έχουν απλά δεν τα βγάζουν στο site τους,με τιμή το Ν96 569 € και το Ν85 423 €.;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θελω να κανω μηπως καποιος εχει να μου δωσει απαντηση..Κανω εγκατασταση το garmin και η μπαταρια πεφτει σε 24 ωρες το πολυ.Βγαζω το garmin και η μπαταρια κρατα περιπου 3 μερες..Λεω μαλλον κατι δεν εγινε σωστα στην εγκατασταση..Το ξαναβαζω και παλι μια απο τα ιδια δηλαδη ουτε 24 ωρες η μπαταρια.Μηπως φταιει οτι δεν το εχω βαλει σε cd card? Δε το λειτουργω το garmin και το .dll που εχετε πει το εχω κανει delete απο το bin..Στις εφαρμογες ποιες ειναι ανοιχτες δεν βλεπω να τρεχει..Αν εχει καποιος ιδεα τι γινετε θα χαρω να μου το πειτε και σε μενα να βγαλω μια ακρη...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το χρειάζεσαι πραγματικά, πέτα το και χρησιμοποίησε το nokia maps ή το sygic. Αν το χρειάζεσαι πραγματικά, ή κάνε επανεκκίνηση μετά από κάθε άνοιγμα του garmin ή κάνε το απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση κάθε φορά που πρέπει να το χρησιμοποιήσεις.

 

Ποια έκδοση έχεις βάλει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...