Jump to content

[Επίσημο] Nokia N96


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την απάντηση pexths

και εγώ έτσι νομίζω και για αυτό το πήγα στην ALPHA COPY Βουλιαγμένης 187 και το αποτέλεσμα ήταν REMARKS: Warranty έγινε energy management calibration. Έλεγχος μπαταρίας ΟΚ. Έλεγχος τηλεφώνου ΟΚ.

Γι αυτό έθεσα και το ερώτημα γιατί μετά τα πιο πάνω πεπραγμένα στην Alpa Copy το αποτέλεσμα είναι το ίδιο

 

μηπως αφηνεις ενοιχτες εφαρμογες και ετσι τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα? το ρυθμισες το κινητο στο δικτυο δε λειτουργια gsm και οχι διπλη λειτουργια? κανε και ενα hard format για να καθαρισει το κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας.

Μετά από αναβάθμιση που έκανα σήμερα στο Ν96 μέσω διαδικτύου, παρατήρησα ότι όλες οι εγγραφές των επαφών είναι διπλές.

Ξέρει κανείς τπτ?

Κάποια ιδέα?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο. λειτουργω το gps αλλα μετα απο 30 δευτερολεπτα η οθονη σβηνει και ετσι το gps αχρηστευεται. που βρισκεται η ρυθμιση να παραμενει ααναμενη η συσκευη καθολη τη διαρκεια που χρησιμοποιω το gps. εψαξα αλλα δεν το βρηκα στις ρυθμισεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο. λειτουργω το gps αλλα μετα απο 30 δευτερολεπτα η οθονη σβηνει και ετσι το gps αχρηστευεται. που βρισκεται η ρυθμιση να παραμενει ααναμενη η συσκευη καθολη τη διαρκεια που χρησιμοποιω το gps. εψαξα αλλα δεν το βρηκα στις ρυθμισεις

Πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές > Προβολή > Χρόνος φωτισμού.

 

 

Καλησπέρα σας.

Μετά από αναβάθμιση που έκανα σήμερα στο Ν96 μέσω διαδικτύου, παρατήρησα ότι όλες οι εγγραφές των επαφών είναι διπλές.

Ξέρει κανείς τπτ?

Κάποια ιδέα?

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή εμφάνισης ταυτόχρονα των επαφών που βρίσκονται στη μνήμη της συσκευής καθώς και στη κάρτα SIM;

Αν ναι, απενεργοποίησέ τη μέσα από τις ρυθμίσεις των Επαφών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πας στις Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές > Προβολή > Χρόνος φωτισμού.

 

αυτην την ρυθμιση την γνωριζω, και οπως ειπα και ποιο πανω η οθονη παραμενει φωτισμενη για 30 δευτερολεπτα. δεν ειναι σιγουρα ομως αυτη η ρυθμιση και για το gps. αλλωστε και στην μεγιστη διαρκεια να το βαλω μετα απο ενα λεπτο θα σβηνει. δεν θυμαμαι σε ποια συσκευη υπηρχε ρυθμιση μεσα απο το μενου των χαρτων που επελεγες να παραμενει φωτισμενη η οθονη οσο χρησιμοποιεις το προγραμμα, δηλαδη να μην σβηνει καθολου. αυτο προσπαθω να βρω και δεν τα καταφερνω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο ovi maps αυτή η ρύθμιση βρίσκεται στην διαδρομή Ρυθμίσεις >Πλοήγηση > Φωτισμός οθόνης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο ovi maps αυτή η ρύθμιση βρίσκεται στην διαδρομή Ρυθμίσεις >Πλοήγηση > Φωτισμός οθόνης.

 

αυτο εννοουσα. σε ευχαριστω πολυ. το εβλεπα και ειχα την ρυθμιση στο βελτιστοποιημενη και νομιζα οτι δεν ειναι αυτο. να εισαι καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως αφηνεις ενοιχτες εφαρμογες και ετσι τελειωνει η μπαταρια πολυ γρηγορα? το ρυθμισες το κινητο στο δικτυο δε λειτουργια gsm και οχι διπλη λειτουργια? κανε και ενα hard format για να καθαρισει το κινητο σου.

Μετά και από hard format και οπωσδήποτε όλες τις εφαρμογές κλειστές το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Πήρα τηλέφωνο την Nokia Careline και μου συνέστησαν να φορτώσω το nokia energy profiler για να διαπιστώσω τη δεν παει καλά όσον αφορά τις καταναλώσεις στην συσκευή και μετά να πάω την συσκευή προς έλεγχο στην Arvato που τους υποστηρίζει τεχνικά και αυτή εκτός της Alpha Copy και αν διαπιστωθεί το ίδιο φαινόμενο και από αυτούς τότε θα πρέπει να μου αντικαταστήσουν την συσκευή εφόσον αυτή είναι εντός εγγυήσεως

Ευχαριστώ pexths

Link to comment
Share on other sites

επιασα στα χερια μου σημερα ενα ν96 απειραχτο, που δεν του εχει γινει καμια αναβαθμιση λογισμικου. εχει στο μενου του ενα εικονιδιο ngage. στο δικο μου ν96 που ειναι αναβαθμισμενο με το τελευταιο λογισμικο δεν υπαρχει πουθενα αυτο το εικονιδιο. στην συσκευασια του κινητου υπαρχει και ενα βιβλιαρακι με ενα κωδικο ενεργοποιησης για το παιχνιδι τετρις, το οποιο βεβαια δεν υπαρχει πουθενα στο κινητο μου. μπορω να κανω γιαυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλο κι όλο ένα googlαρισμα ήταν...

http://www.n-gage.com/ngi/ngage/web/gr/en/get_ngage/download.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή εμφάνισης ταυτόχρονα των επαφών που βρίσκονται στη μνήμη της συσκευής καθώς και στη κάρτα SIM;

Αν ναι, απενεργοποίησέ τη μέσα από τις ρυθμίσεις των Επαφών.

 

Δυστυχώς δεν ειναι αυτό που λες.

Είναι απενεργοποιημένη αυτή η επιλογή.

Καμιά άλλη ιδέα?

Ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο προφίλ που χρησιμοποιείς, θα πατήσεις επιλογές > διαμόρφωση και θα βρεις εκεί την επιλογή για δόνηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παω αλλα δεν εχει επιλογη να μην χτυπαει με δονηση. θελω οταν επιλεγω ενα προφιλ διαμορφωμενο για αθορυβο, να μην εχει ουτε δονηση. το μονο που μπορω να κανω ειναι να χτυπαι μονο με ηχο. ακομα κ σε ρυθμισμενο για αθορυβο, πρωτα χτυπαει μια φορα με τον ηχο κλησης κ μετα γινεται τελειως αθορυβο, χωρις δονηση κ ηχο.
Link to comment
Share on other sites

παω αλλα δεν εχει επιλογη να μην χτυπαει με δονηση. θελω οταν επιλεγω ενα προφιλ διαμορφωμενο για αθορυβο, να μην εχει ουτε δονηση. το μονο που μπορω να κανω ειναι να χτυπαι μονο με ηχο. ακομα κ σε ρυθμισμενο για αθορυβο, πρωτα χτυπαει μια φορα με τον ηχο κλησης κ μετα γινεται τελειως αθορυβο, χωρις δονηση κ ηχο.

Εχεις επιλεξει το "ηχος μια φορα" ,δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να επιλεξεις "χωρις ηχο" ή "αθορυβο" και ειδοποιηση δονησης ΟΧΙ.Δεν τα θυμαμαι ακριβως αλλα στο Ν80 ετσι ειναι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

παω αλλα δεν εχει επιλογη να μην χτυπαει με δονηση. θελω οταν επιλεγω ενα προφιλ διαμορφωμενο για αθορυβο, να μην εχει ουτε δονηση. το μονο που μπορω να κανω ειναι να χτυπαι μονο με ηχο. ακομα κ σε ρυθμισμενο για αθορυβο, πρωτα χτυπαει μια φορα με τον ηχο κλησης κ μετα γινεται τελειως αθορυβο, χωρις δονηση κ ηχο.

 

παιξε λιγο με τις ρυθμισεις του προφιλ και θα βγαλεις ακρη. μπορεις να το ρυθμισεις οπως θελεις. ψαξτο λιγο καλυτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να πάρω τα μηνύματα από το Ν96

και να τα βάλω μέσα στην sim Η στην έχτρα κάρτα μνήμης που έχω ώστε βάζοντας την κάρτα αυτή (όποια από τις προαναφερθείσες ) αν την βάλω σε άλλη συσκευή να μπορώ να δω τα μηνύματα που μετέφερα αυτούσια με ώρα ημερομηνία αποστολέα ?

Δεν θέλω απάντηση για μεταφορά μέσω nokia pcsuite γιατί δεν μου κάνη δεν μπορούν να μπουν σε άλλη μάρκα τηλ. Παρά μόνο σε Nokia

:confused: :worry:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Να αντιγράψεις sms στη κάρτα sim δεν γίνεται.

Στη κάρτα μνήμης μπορείς, αλλά για να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε αυτά από άλλη συσκευή προϋποθέτει πως η άλλη συσκευή θα είναι Nokia S60 3rd Edition.

Για να γίνει αυτό θα πας στα Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να αντιγράψεις sms στη κάρτα sim δεν γίνεται.

Στη κάρτα μνήμης μπορείς, αλλά για να μπορείς να έχεις πρόσβαση σε αυτά από άλλη συσκευή προϋποθέτει πως η άλλη συσκευή θα είναι Nokia S60 3rd Edition.

Για να γίνει αυτό θα πας στα Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Άλλο > Μνήμη.

 

Και μετα αυτα που αποθηκευονται στην καρτα σε ποιo φακελο ειναι ? και μηπως μπoρω να τα δω υστερα απο το pc μου Η να τα αντιγραψω σε καποιο νεο φακελο

και να τα δω σε μη νοκια s60 3rd edition

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :blink:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνυματα αποθυκευονται στο φακελο X:\ private\ 1000484b\ Mail2 μπορεις να παρεις ολοκληρο το φακελο και οταν θελεις να βαλεις τα συγκεκριμενα μηνυματα πισω να κανεις paste τον φακελο Mail2 στην ιδια διαδρομη.

 

Εαν θελεις ριξε μια ματια κια στο παρακατω link δεν το εχω δοκιμασει:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307340#post2307340

 

Υπαρχουν και αλλοι τροποι αλλα δεν εχω ασχοληθει :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος χρήστης του myphone και καλώς σας βρήκα!

Πριν από μερικές μέρες αγόρασα ένα N96 στο κουτί του από κάποιον που με έπεισε στο δρόμο για €100... Όταν το ενεργοποίησα αντιλήφθηκα πως κάτι δεν πήγαινε καλά και ψάχνοντας τους κωδικούς - το διαπίστωσα διαβάζοντας αυτό το φόρουμ (είναι το 313 που υπάγεται στο Ν81). Αυτό που αγόρασα τελικά είναι κινέζικο. Κατάφερα τυχαία να βρω και τον κωδικό επαναφοράς του στις εργοστασιακές ρυθμίσεις που είναι το 1122. Φυσικά δεν άλλαξε κάτι στον τρόπο λειτουργίας του...

 

Υπάρχει τρόπος να το αξιοποιήσω ή να δουλέψει με το γνήσιο λογισμικό; Για παράδειγμα να μην κολλάει η κάμερα στα 5'';

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό αυτό ουδεμία σχέση έχει με το N96!

Ως εκ τούτου δεν μπορείς να κανείς τίποτα απολύτως!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως ούτε την αναβάθμιση του Ν81 δεν επιδέχεται...

Έχω διαβάσει τα ποστ σου στις προηγούμενες 127 σελίδες και για να το λες εσύ, σίγουρα έτσι είναι!

 

Αν θελήσω να το πουλήσω πιάνει κάτι; Μήπως έχεις υπόψιν σου κάποιο διαδικτυακό site, που ασχολείται με αγοροπωλησίες κινητών, να μου προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε μετρησεις που εγιναν τα συσκεκριμενα κινητα βγαζουν 3 και κατι watt.

Καλο ειναι να το πεταξεις και να πεις οτι εχασες 100 ευρω.

Σιγουρα δεν παιρνει αναβαθμιση απο κανενα Νοκια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλεξει το "ηχος μια φορα" ,δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να επιλεξεις "χωρις ηχο" ή "αθορυβο" και ειδοποιηση δονησης ΟΧΙ.Δεν τα θυμαμαι ακριβως αλλα στο Ν80 ετσι ειναι.

 

οταν καποιος σας λεει πωσ εχει προβλημα με το κινητο του, μη του μιλατε σαν να ειναι απο αλλο κοσμο. ακομα κ να ειστε πιο εξυπνοι απο αυτον, δεν ειναι αναγκη να υποτιματε την δικη του νοημοσυνη. το κινητο ηταν μαιμου κ απλα δεν ειχε τις κλασικες ρυθμισεις του νοκια. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...