Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι αν πεις "το ταδε μαγαζι το εφερε" ειναι διαφημηση.

Παντως αν ειναι μαγαζι της Πατρας, πεφτει λιγο μακρια.:p

 

Oxi βέβαια, δεν υποννόησα τίποτα τέτοιο, το μαγαζί λέγαται mobile stuff και έχει τηλ. 2610333077. Δεν είμαι απο αυτούς που δεν στηρίζουν ότι λένε φίλε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To κινητό το πήρα χθες 380€ Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι για ποιόν λόγο δεν ξέρω, αλλά βγάζει αν όχι καλύτερες φωτό από το Ν82 , τουλάχιστον ισάξιες. Το δε φλάς του μου φαίνεται πιο δυνατό. Οντως φαίνεται λιγο φθηνό (όπως και το Ν82 άλλωστε) και σε φοβίζει το κάλυμμα του φακού ότι θα χαλάσει (αλλά δεν νομίζω) Τα πλήκτρα εξακολουθούν να είναι άβολα ειδικά τα 3 τελευταία δεν μπορώ να τα πατήσω. Πιστεύω είναι θέμα εξάσκησης. Πάντως εγώ το πήρα αποκλειστικά για την φωτό του η οποία είναι όντως πολύ καλή

 

Καλορίζικο! :)

Φαντάζομαι είναι η ελληνική έκδοση (με τα πλήκτρα με τους Ελληνικούς χαρακτήρες), οπότε μπορείς να μας επιβεβαιώσεις κι εσύ ότι το product code του είναι το 0556424. Τι έκδοση firmware έχει; Την 3.23 δεν την βρήκα ακόμη στο NSU και φοβάμαι λίγο την FOTA διαδικασία, αν εξαιρέσουμε την χρέωση.

Πάντως αν όντως τα made in Hungary είναι τα καλύτερα, τότε να χαλαρώσω κι εγώ λιγάκι, που νόμιζα ότι αυτό που αγόρασα μέσω Ebay ήταν (και καλά) κατώτερης ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! :)

Φαντάζομαι είναι η ελληνική έκδοση (με τα πλήκτρα με τους Ελληνικούς χαρακτήρες), οπότε μπορείς να μας επιβεβαιώσεις κι εσύ ότι το product code του είναι το 0556424. Τι έκδοση firmware έχει; Την 3.23 δεν την βρήκα ακόμη στο NSU και φοβάμαι λίγο την FOTA διαδικασία, αν εξαιρέσουμε την χρέωση.

Πάντως αν όντως τα made in Hungary είναι τα καλύτερα, τότε να χαλαρώσω κι εγώ λιγάκι, που νόμιζα ότι αυτό που αγόρασα μέσω Ebay ήταν (και καλά) κατώτερης ποιότητας.

url=http://img337.imageshack.us/my.php?image=29072008020rt9.jpg]http://img337.imageshack.us/img337/4548/29072008020rt9.th.jpg[/url]

Οχι δεν έχει ελληνικόυς χαρακτήρες και η έκδοση είναι 03.06

Link to comment
Share on other sites

οσοι ΅ενδιαφερονται:http://www.microland.gr/default.asp?pid=17&itm=16210&ct=90&la=1

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Oxi βέβαια, δεν υποννόησα τίποτα τέτοιο, το μαγαζί λέγαται mobile stuff και έχει τηλ. 2610333077. Δεν είμαι απο αυτούς που δεν στηρίζουν ότι λένε φίλε

 

Μα δεν ειπα οτι υπονοησες κατι, σου ειπα απλως οτι και να πεις το ονομα δεν τρεχει και τιποτα, μην εισαι παρεξηγησιαρης.:p:)

Μεγεια το κινητακι, αν μπορεις βγαλε και καμια βραδυνη.

Και κατι ακομα, στη φωτο που ανεβασες το κινητο εκανε focus καπου?

Link to comment
Share on other sites

οσοι ΅ενδιαφερονται:http://www.microland.gr/default.asp?pid=17&itm=16210&ct=90&la=1

 

Στα 371€ το χει η wind που ρώτησα σήμερα, που είναι η δέσμευση τιμής;; Εκτός κι αν μέχρι να ρθει ρίξουν την τιμή απο τους καταλόγους. Ας ελπίσουμε μέχρι το σεπτέμβριο να χει πέσει στα 330€ τουλάχιστον.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα οτι υπονοησες κατι, σου ειπα απλως οτι και να πεις το ονομα δεν τρεχει και τιποτα, μην εισαι παρεξηγησιαρης.:p:)

Μεγεια το κινητακι, αν μπορεις βγαλε και καμια βραδυνη.

Και κατι ακομα, στη φωτο που ανεβασες το κινητο εκανε focus καπου?

http://img157.imageshack.us/img157/4579/30072008030ly0.th.jpg

και μια βραδυνή με φλάς

URL=http://img73.imageshack.us/my.php?image=30072008031ny8.jpg]http://img73.imageshack.us/img73/4537/30072008031ny8.th.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

http://img157.imageshack.us/img157/4579/30072008030ly0.th.jpg

και μια βραδυνή με φλάς

URL=http://img73.imageshack.us/my.php?image=30072008031ny8.jpg]http://img73.imageshack.us/img73/4537/30072008031ny8.th.jpg[/url]

http://img133.imageshack.us/img133/811/30072008031zm1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό του φαίνονται πολύ καλές!!!Από θέμα ήχου πώς τα πάει?Σαν το Ν82?

Εχει πολύ καλύτερο ήχο από το Ν82, δεν γνωρίζω το γιατί αλλά επειδή το προηγούμενό μου ήταν το Ν82 έχω άμεση εικόνα για τον ήχο του

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπα οτι υπονοησες κατι, σου ειπα απλως οτι και να πεις το ονομα δεν τρεχει και τιποτα, μην εισαι παρεξηγησιαρης.:p:)

Μεγεια το κινητακι, αν μπορεις βγαλε και καμια βραδυνη.

Και κατι ακομα, στη φωτο που ανεβασες το κινητο εκανε focus καπου?

Παρεξηγισιάρης και τέτοιες μπούρδες μη τις απευθύνεις σε μένα γιατί είμαι 50 ετών και έχω μεγαλύτερη πείρα από σένα φίλε fusion. Απ΄΄οτι είδες μόλις έγραψα τιμήάμέσως βγήκε κάποιος και απάντησε ότι το τάδε κατάστημα το έχει 20 € φθηνότερα κλπ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι κάτι ήξερα που δεν ανέφερα το κατάστημα και μη βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι είναι ανώτερο σε θέμα ήχου σε σχέση με το Ν82, αναφέρεσαι στην απόδοση των στερεοφωνικών ηχείων του ή τον ήχο απο τα ακουστικά;

 

Αλήθεια, στο μενού μουσική, σου δίνει την δυνατότητα να προσθέσεις album art και να επεξεργαστείς τις ετικέτες των τραγουδιών; Γιατί μεχρι στιγμής κανένα μη Ν σειράς κινητό δεν μπορούσε να κάνει κάτο τέτοιο.

 

Με τα εφέ θέματος ενεργοποιημένα, είναι πολύ αργό το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι είναι ανώτερο σε θέμα ήχου σε σχέση με το Ν82, αναφέρεσαι στην απόδοση των στερεοφωνικών ηχείων του ή τον ήχο απο τα ακουστικά;

 

Αλήθεια, στο μενού μουσική, σου δίνει την δυνατότητα να προσθέσεις album art και να επεξεργαστείς τις ετικέτες των τραγουδιών; Γιατί μεχρι στιγμής κανένα μη Ν σειράς κινητό δεν μπορούσε να κάνει κάτο τέτοιο.

 

Με τα εφέ θέματος ενεργοποιημένα, είναι πολύ αργό το κινητό;

Αναφέρομαι στον ήχο από τα ακουστικά

Για το 2ο δεν γνωρίζω

Για το 3ο όχι δεν είναι αργό, γενικά μου φαίνεται πιο γρήγορο από το Ν82 που είχα

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο, άνοιξε την ουσική και τσέκαρέ το. Πήγαινε στα άλμπουμ, πάνω σε ένα,όχι μέσα, και πάτα επιλογές. ΑΝ σου έχει επιλογή Εικόνα άλμπουμ, τότε έχει την επιλογή. Και πήγαινε σε ένα τραγούδι, επιλογές -> Στοιχεία τραγουδιού.

 

Με τα εφε απανεργοποιημένα, είναι πολύ γρήγορο. Με τα εφε όμως ενεργοποιημένα, καθυστερεί αρκετά. Εσένα ποιά θέματα έχει; Στο Ν78 έχει Nokia N series 1, 2 και 3 kai to Haze. Χρησιμοποιώ το τελευταίο και το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο, άνοιξε την ουσική και τσέκαρέ το. Πήγαινε στα άλμπουμ, πάνω σε ένα,όχι μέσα, και πάτα επιλογές. ΑΝ σου έχει επιλογή Εικόνα άλμπουμ, τότε έχει την επιλογή. Και πήγαινε σε ένα τραγούδι, επιλογές -> Στοιχεία τραγουδιού.

 

Με τα εφε απανεργοποιημένα, είναι πολύ γρήγορο. Με τα εφε όμως ενεργοποιημένα, καθυστερεί αρκετά. Εσένα ποιά θέματα έχει; Στο Ν78 έχει Nokia N series 1, 2 και 3 kai to Haze. Χρησιμοποιώ το τελευταίο και το κινητό πετάει.

Ναι έχει την επιλογή εικόνα album και στις επιλογες του τραγουδιού έχει τα στοιχεία του τραγουδιού αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Και, προφανώς, μπορείς να επεξεργαστείς τα στοιχεία του τραγουδιού, έτσι; Πολύ καλή προσθήκη η μουσική απο τα N series.

 

Η έκθεση έχει χύμα εικόνες και βίνεο ή ξεχωριστά; Μοιάζει καθόλου με αυτή του Ν82; Γιατί το Ν78 έχει την πιο εξελιγμένη έκθεση που έχω δει σε κινητό. Τρομερή δουλειά κάνει το navi wheel το οποίο δυστυχως δεν υπάρχει στο 6220.

Link to comment
Share on other sites

Και, προφανώς, μπορείς να επεξεργαστείς τα στοιχεία του τραγουδιού, έτσι; Πολύ καλή προσθήκη η μουσική απο τα N series.

 

Η έκθεση έχει χύμα εικόνες και βίνεο ή ξεχωριστά; Μοιάζει καθόλου με αυτή του Ν82; Γιατί το Ν78 έχει την πιο εξελιγμένη έκθεση που έχω δει σε κινητό. Τρομερή δουλειά κάνει το navi wheel το οποίο δυστυχως δεν υπάρχει στο 6220.

Χωριστά είναι ποι φωτό από τα βίντεο. Οι φωτό έχουν επιλογή προβολής κατά ημερομηνία η τίτλο η μέγεθος. Δεν είναι και χύμα όπως λές. Τώρα για το Ν78 δεν ξέρω πως τις δείχνει αλλά από ποιότητα φωτό καμμία σχέση μεταξύ τους

Link to comment
Share on other sites

Η έκθεση έχει χύμα εικόνες και βίνεο ή ξεχωριστά;

 

Όταν πατήσεις στην επιλογή Έκθεση σου βγάζει ένα μενού:

 

Εικόνες

Κλιπ βίντεο

Τραγούδια

Κλιπ ήχου

Συνδ. συν. ροής

Παρουσιάσεις

 

κι από εκεί επιλέγεις τι θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες οι φωτος κα το xenon πολυ καλο.

Καποιοι ειπαν οτι το xenon flash του 6220 ειναι πιο αδυναμο απο του n82, εχει κανεις να το συγκρινει με το n82 στο ιδιο αντικειμενο, δεν εχω βρει πουθενα κατι τετοιο.

 

Παρεξηγισιάρης και τέτοιες μπούρδες μη τις απευθύνεις σε μένα γιατί είμαι 50 ετών και έχω μεγαλύτερη πείρα από σένα φίλε fusion. Απ΄΄οτι είδες μόλις έγραψα τιμήάμέσως βγήκε κάποιος και απάντησε ότι το τάδε κατάστημα το έχει 20 € φθηνότερα κλπ. Οπότε καταλαβαίνεις ότι κάτι ήξερα που δεν ανέφερα το κατάστημα και μη βιάζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα

 

Oκ δεχομαι αυτο που ειπες για το μαγαζι.

Το παρεξηγησιαρης ειχε smilies διπλα αν δεν ειδες.

Τεσπα, το θεμα εληξε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες οι φωτος κα το xenon πολυ καλο.

Καποιοι ειπαν οτι το xenon flash του 6220 ειναι πιο αδυναμο απο του n82, εχει κανεις να το συγκρινει με το n82 στο ιδιο αντικειμενο, δεν εχω βρει πουθενα κατι τετοιο.

Eγώ που είχα και το Ν82 ειναι το λιγότερο ισάξιο αν όχι καλύτερο που μου φαίνεται εμένα........Τώρα γιατί είπαν ότι είναι πιο αδύναμο δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατήσεις στην επιλογή Έκθεση σου βγάζει ένα μενού:

 

Εικόνες

Κλιπ βίντεο

Τραγούδια

Κλιπ ήχου

Συνδ. συν. ροής

Παρουσιάσεις

 

κι από εκεί επιλέγεις τι θέλεις

Έτσι ακριβώς είναι και στο Ν78, μόνο που το κλιπ βίντεο δεν αναφέρεται στα βίντεο που τραβάς αλλά σε αυτά που κατεβάζεις online. Έτσι, επιλέγοντας εικόνες, σου βγάζει τις κατηγορίες

 

Δημιουργημένες

Μήνες

Άλμπουμ

Ετικέτες

Λήψεις

Όλα

 

Επιλέγοντας όλα, σου δείχνει χύμα εικόνες και βίντεο που βρίσκονται στην συσκευή σε κυκλική διάταξη όπως στα τελευταία Ν series.

 

Και ξανακάνω την ερώτηση. Στο 6220 τα δείχνει όλα μαζί ή ξεχωριστά εικόνες και βίντεο; Τις υποκατηγορίες που ανέφερα παραπάνω τις έχει;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και στο Ν78, μόνο που το κλιπ βίντεο δεν αναφέρεται στα βίντεο που τραβάς αλλά σε αυτά που κατεβάζεις online. Έτσι, επιλέγοντας εικόνες, σου βγάζει τις κατηγορίες

 

Δημιουργημένες

Μήνες

Άλμπουμ

Ετικέτες

Λήψεις

Όλα

 

Επιλέγοντας όλα, σου δείχνει χύμα εικόνες και βίντεο που βρίσκονται στην συσκευή σε κυκλική διάταξη όπως στα τελευταία Ν series.

 

Και ξανακάνω την ερώτηση. Στο 6220 τα δείχνει όλα μαζί ή ξεχωριστά εικόνες και βίντεο; Τις υποκατηγορίες που ανέφερα παραπάνω τις έχει;

 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει σωστά την ερώτησή σου. :confused:

Πάντως οι εικόνες και τα βίντεο δεν μπλέκονται. Επιλέγοντας "Κλιπ βίντεο" σου δείχνει όλα τα βίντεο χύμα - αυτά που τράβηξες, αυτά που είχε το κινητό κι αυτά που πιθανόν να κατέβασες.

Πατώντας πάνω στο "Εικόνες" απλά τις εμφανίζει όλες σε πλέγμα - δεν υπάρχουν οι υποκατηγορίες που αναφέρεις. Ελπίζω να ήμουν σαφέστερος τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τώρα κατάλαβα. Η έκθεση του 6220 είναι εντελώς διαφορετική απο αυτή των N series. Το καλό της έκθεσης του 6220 είναι η δυνατότητα να βλάπεις τις φωτογραφίες σε πλέγμα. Πράγμα που γίνεται βέβαια και με το resco viewer.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βρηκα επιτελους το τηλεφωνο που ηθελα απο οτι βλεπω.Ειναι ευκολο να ανεβασετε κανενα βιντεακι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...