Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο tv out βλεπουμε μονο εικονες η και βιντεο απο το κινητο αυτο?

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σhμαινει για ενα κινητι να εχει Wifi?

Link to comment
Share on other sites

Με το TV-out μπορείς να δείς οτιδήποτε δείχνει η οθόνη του κινητού στην τηλεόραση,από εικόνες,videos μέχρι παιχνίδια!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω βέβαια ότι και για μένα η έλλειψη WiFi είναι σοβαρό μειονέκτημα και αν βγει τόσο ακριβό, θα παίζει σε άλλη κατηγορία τιμής, για την οποία η μη ύπαρξη WiFi θα είναι ένα σημαντικό μειονέκτημα. ;)

 

Όντως είναι σοβαρή και μάλλον τεχνιτή έλειψη, για λόγους διαφοροποίησης από άλλα μοντέλα που πωλούνται ακόμα.

 

Πάντως όσο περνά ο καιρός τόσο μειώνονται τα σημεία με δωρεάν πρόσβαση σε Wi Fi. Οπότε αν καταντήσουμε να χρησιμοποιούμε το ρούτερ του σπιτιού η του γραφείου, ας το κάνουμε από το PC μας καλύτερα.

 

Πόσες φορές άλλωστε θα χρειασθούμε να στείλουμε κάποιο μεγάλο αρχείο μέσω του κινητού.

 

Σαν χρήστης του Ε51 διαπίστωσα ότι δεν μου είναι και τόσο απαραίτητο το Wi Fi. Για χρήση γραφείου μου αρκεί το 3Gη το Gprs.

 

Θα με ενδιέφερε όμως μια τόσο σημαζεμένη και ποιοτική συσκευή (έχει παράδωση στον τομέα αυτό η σειρά 6000) που μου παρέχει ποιότητα κατασκευής συν φωτογραφικές ικανότητες σε προσιτή τιμή κι ας μην διαθέτει Wi Fi.

 

Πιστεύω σε κανα 2 μήνες τουλάχιστον στο εξωτερικό δεν θα πωλείται πάνω από 300 ευρώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιαζει αν κανει 300 η 350 η 400.

Μετα την τρελλη απογοητευση που εφαγα απο το Ν78(ογκοδεστατο,ασχημο,αβολο) το 6220c ειναι μονοδρομος.

Η μαλλον η συνεχεια του 6120c,το οποιο με αφησε καταευχαριστημενο.

Αν ειχε ζουμ και ενα gps το 6120c δεν θα το αλλαζα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,εχει μεγαφωνο για ανοικτη ακροαση?συγκρινομενο με το 6210 navigator ποιο ειναι καλυτερο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

..Και να'χε και ''ανθρωπινο'' sar, μια χαρα θα'τανε.. Αλλα μπαααα..

 

ε και; Να ναι καλά το bt ακουστικό. Ούτως ή άλλως με αυτό μιλάμε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ε και; Να ναι καλά το bt ακουστικό. Ούτως ή άλλως με αυτό μιλάμε.

 

Δε μπορω να'μαι μονιμα μ'ενα σκουλαρικι στ'αυτι... :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να'μαι μονιμα μ'ενα σκουλαρικι στ'αυτι... :)

 

γιατί ποιος είναι; Ξέρεις τα bt ακουστικά έχουν εξελιχθει...:rolleyes:

 

και δεν χρειάζεται να το φοράς συνέχεια, όταν σε καλούν μόνο το φοράς εννοείται.

 

Αν πάλι μιλάς πολύ θεωρώ πολύ πιο κουραστικό και βλαβερό έστω και με 0,60 sar να έχεις το τηλ στο κεφάλι σου κολλητά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει,σε λίγο θα το κάνουμε και + να έχει το κινητό μεγάλο SAR...Όποιος θέλει μικρό SAR ας κοιτάξει αλλού,και ας μην ξαναρχίσουμε αυτή την συζήτηση!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι ομως φιλε μου ειναι σημαντικο δεν πρεπει να δεχομαστε οτι μας πασαρουν χωρις να διαμαρτυρομαστε το σαρ ειναι σημαντικο γιαυτο και στην ασια και στην αμερικη οι συσκευες εχουν χαμηλοτερο σαρ.Εχεις παρατηρησει την εξαρση που εχουμε τα τελευταια χρονια στους καρκινους του εγκεφαλου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6220 ηρθε στα καταστηματα και κυριως στα oteshops? Eχω μια προσφορα συσκευης μεχρι 20 του μηνα..Βλεπετε να προλαβαινω η να ψαχνω για αλλα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6220 ηρθε στα καταστηματα και κυριως στα oteshops? Eχω μια προσφορα συσκευης μεχρι 20 του μηνα..Βλεπετε να προλαβαινω η να ψαχνω για αλλα?

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.

Είμαστε εν αναμονή!

 

 

Bori na mou dosi kanis to elliniko Productcode ?

Δεν το ξέρουμε ακόμη φίλε μου, δεν έχει κυκλοφορήσει ώστε να γίνει γνωστό το product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει,σε λίγο θα το κάνουμε και + να έχει το κινητό μεγάλο SAR...Όποιος θέλει μικρό SAR ας κοιτάξει αλλού,και ας μην ξαναρχίσουμε αυτή την συζήτηση!!!!

 

Είπα εγώ ότι είναι πλεονέκτημα;:confused: To 1,10 όμως είναι σαφώς εντός των ορίων (2.0w/kg μάζας) όπως και να το κάνουμε.:)

 

Δεν είπα πως αδιαφορώ,είπα απλά να μην κάνουμε και το θέμα του 6220 σαν του Ν82!!!!!

 

Εάν αναφέρεσαι προσωπικά σε εμένα δεν είμαι από τους "πολέμιους" του Ν82....άλλωστε είμαι κάτοχος ενός από δαύτα.:O:ninja::lol:

 

κι ομως φιλε μου ειναι σημαντικο δεν πρεπει να δεχομαστε οτι μας πασαρουν χωρις να διαμαρτυρομαστε το σαρ ειναι σημαντικο γιαυτο και στην ασια και στην αμερικη οι συσκευες εχουν χαμηλοτερο σαρ.Εχεις παρατηρησει την εξαρση που εχουμε τα τελευταια χρονια στους καρκινους του εγκεφαλου?

 

Εάν αδιαφορούσα δεν θα είχα ΚΑΝ bt ακουστικό. Από την στιγμή που έχω νοιάζομαι περισσότερο από εκείνους που μιλάνε 20λεπτα+ με το το τηλ κολλητό στο κεφάλι και ας έχει 0,50-0,60 κτλ SAR ...και καλά λίγο.

 

Απλά δεν απορρίπτω ένα τόσο καλό κινητάκι μόνο κ μόνο για αυτό από την στιγμή μάλιστα που έχω την εναλλακτική του bt hfree.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τα τελευταία μοντέλα της ΝΟΚΙΑ, ειδικά αυτά που δεν είναι συρταρωτά όντως παρουσιάζουν αρκετά υψηλό δείκτη SAR.

Έχουν γραφεί σε πολλά φόρουμ τα αίτια καθώς και το τι μπορεί να κάνει κάποιος για να αποφεύγει όλη αυτή την ακτινοβολία. Δεν μιλώ μόνο για την χρήση ΒΤ.

 

Δεν νομίζω λοιπόν ότι κάποιος θα βάλει το κινητό στο αυτί του να μιλήσει την ώρα που σερφάρει στο διαδύκτιο και η χρήση του 3G ή του Wlan (σε όσα το διαθέτουν) έχουν πάει τον SAR στα ύψη.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το γιατί σε όλα τα φόρουμ που αναφέρονται στα νέα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ εμφανίζονται κάποιοι που μιλάνε για φούρνους μικροκυμάτων κ.λ.π.

Η μόνη λογική εξείγηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι όταν έχεις πάρει κάποιο κινητό που δεν σε ικανοποιεί στις απαιτήσεις σου, δεν διαθέτει την ευελιξία των ΝΟΚΙΑ, που σου επιτρέπουν να επέμβεις και γενικά να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις, αυτομάτως ψάχνεις δικαιολογίες για επιβεβαίωση της επιλογής σου, στον ίδιο σου τον εαυτό. Οπότε επικεντρώνεσαι στο μόνο ατού του κινητού που αγόρασες που είναι ο χαμηλός SAR.

Αυτά και χωρίς παρεξήγηση, απλά μ αρέσει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους.

Είναι παραδεκτό από όλους ότι η ακτινοβολία επιδρά μόνο όταν το κινητό έρχεται σε επαφή με το κεφάλι μας.

Οπως επίσης ότι το 1,1 ή το 1,4 SAR είναι το maximum και η ακτινοβολία αυτή φτάνει σ αυτά τα ύψη μόνο όταν χρησιμοποιούνται όλες μαζί οι δυνατότητες του κινητού.

Συνηθίζω να μιλώ αρκετά από το κινητό μπορεί και για μισή ώρα λόγω της δουλειάς μου. Η χρήση του ΒΤ μου είναι απαραίτητη όχι μόνο για την μη έκθαιση μου στην ακτινοβολία, αλλά γιατί πιάνεται το χέρι μου βρε αδερφέ. Αλλά και για την αφάλεια μου όταν οδηγώ.

Πολλοί λένε ότι δεν γίνεται να μιλάς συνέχεια από ΒΤ. Που είναι η δυσκολία? δεν το καταλαβαίνω.

Για παράδειγμα έχω το κινητό στην τσέπη ή στο γραφείο. Το ακουστικό επίσης. Όταν με καλεί κάποιος ακούω το όνομα του από την φωνητική υποβοήθηση και γνωρίζω ποιος με καλεί χωρίς να βλέπω το κινητό μου. αν θέλω να απαντήσω βάζω το ΒΤ ακουστικό και μιλώ μια χαρά. Που είναι η δυσκολία?

Η εξέλιξη της τεχνολογίας σου επιτρέπει να μη το φοράς σαν βλάκας όλη την ώρα.

 

Θα μπορούσαν οι διαχειριστές να φτιάξουν ένα καινούργιο θέμα όπου καθένας θα λέει τον πόνο του... sorry την άποψη του για το SAR ήθελα να πω. Να γράφει τι ζητάει από το κινητό του και σίγουρα ποιο κινητό διαθέτει. Δεν οφελεί σε κάθε topic να αναφέρονται κάποιοι και να λένε το στερεότυπο πια " πολύ καλό κινητό αλλά είναι φούρνος μικροκυμάτων".

 

Φιλικά, Κώστας

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα από τα τελευταία μοντέλα της ΝΟΚΙΑ, ειδικά αυτά που δεν είναι συρταρωτά όντως παρουσιάζουν αρκετά υψηλό δείκτη SAR.

Έχουν γραφεί σε πολλά φόρουμ τα αίτια καθώς και το τι μπορεί να κάνει κάποιος για να αποφεύγει όλη αυτή την ακτινοβολία. Δεν μιλώ μόνο για την χρήση ΒΤ.

 

Δεν νομίζω λοιπόν ότι κάποιος θα βάλει το κινητό στο αυτί του να μιλήσει την ώρα που σερφάρει στο διαδύκτιο και η χρήση του 3G ή του Wlan (σε όσα το διαθέτουν) έχουν πάει τον SAR στα ύψη.

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το γιατί σε όλα τα φόρουμ που αναφέρονται στα νέα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ εμφανίζονται κάποιοι που μιλάνε για φούρνους μικροκυμάτων κ.λ.π.

Η μόνη λογική εξείγηση που μπορώ να δώσω, είναι ότι όταν έχεις πάρει κάποιο κινητό που δεν σε ικανοποιεί στις απαιτήσεις σου, δεν διαθέτει την ευελιξία των ΝΟΚΙΑ, που σου επιτρέπουν να επέμβεις και γενικά να κάνεις σχεδόν ότι θέλεις, αυτομάτως ψάχνεις δικαιολογίες για επιβεβαίωση της επιλογής σου, στον ίδιο σου τον εαυτό. Οπότε επικεντρώνεσαι στο μόνο ατού του κινητού που αγόρασες που είναι ο χαμηλός SAR.

Αυτά και χωρίς παρεξήγηση, απλά μ αρέσει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους.

Είναι παραδεκτό από όλους ότι η ακτινοβολία επιδρά μόνο όταν το κινητό έρχεται σε επαφή με το κεφάλι μας.

Οπως επίσης ότι το 1,1 ή το 1,4 SAR είναι το maximum και η ακτινοβολία αυτή φτάνει σ αυτά τα ύψη μόνο όταν χρησιμοποιούνται όλες μαζί οι δυνατότητες του κινητού.

Συνηθίζω να μιλώ αρκετά από το κινητό μπορεί και για μισή ώρα λόγω της δουλειάς μου. Η χρήση του ΒΤ μου είναι απαραίτητη όχι μόνο για την μη έκθαιση μου στην ακτινοβολία, αλλά γιατί πιάνεται το χέρι μου βρε αδερφέ. Αλλά και για την αφάλεια μου όταν οδηγώ.

Πολλοί λένε ότι δεν γίνεται να μιλάς συνέχεια από ΒΤ. Που είναι η δυσκολία? δεν το καταλαβαίνω.

Για παράδειγμα έχω το κινητό στην τσέπη ή στο γραφείο. Το ακουστικό επίσης. Όταν με καλεί κάποιος ακούω το όνομα του από την φωνητική υποβοήθηση και γνωρίζω ποιος με καλεί χωρίς να βλέπω το κινητό μου. αν θέλω να απαντήσω βάζω το ΒΤ ακουστικό και μιλώ μια χαρά. Που είναι η δυσκολία?

Η εξέλιξη της τεχνολογίας σου επιτρέπει να μη το φοράς σαν βλάκας όλη την ώρα.

 

Θα μπορούσαν οι διαχειριστές να φτιάξουν ένα καινούργιο θέμα όπου καθένας θα λέει τον πόνο του... sorry την άποψη του για το SAR ήθελα να πω. Να γράφει τι ζητάει από το κινητό του και σίγουρα ποιο κινητό διαθέτει. Δεν οφελεί σε κάθε topic να αναφέρονται κάποιοι και να λένε το στερεότυπο πια " πολύ καλό κινητό αλλά είναι φούρνος μικροκυμάτων".

 

Φιλικά, Κώστας

 

Σε βρίσκω απόλυτα σωστό φίλε, όντως εδώ μιλάμε για το κινητό και της δυνατότητες του, και βλέπω στο ξεμπαρκο άτομα να γράφουν αντί 6220 λόγω sar, καβουρδιστήρι κλπ κλπ. Ανούσια ποστ, οκ ανακοινώθηκε επίσημα το sar σχολιάστηκε και τέλος μετά πάμε στο κινητό όποιος λόγω sar το απορρίπτει δεν έχει λόγω να γράφει και να λέει για το sar, ας κοιτάξει σε άλλα μοντέλα γιατί η αλήθεια είναι ότι καταντάει κουραστικό. Δε μιλάμε για κάτι παράνομο άλλωστε, από τη στιγμή που το sar είναι μέσα στα πλαίσια που ορίζονται τελειώνει το θέμα και ο καθένας επιλέγει. Το μόνο που απασχολεί πραγματικά πλέον το κόσμο στο topic, είναι πότε επιτέλους θα δούμε τη συσκευή και τι λέει σαν συσκευή. Τι λέτε αργεί ακόμα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που απασχολεί πραγματικά πλέον το κόσμο στο topic, είναι πότε επιτέλους θα δούμε τη συσκευή και τι λέει σαν συσκευή. Τι λέτε αργεί ακόμα;

Πιστεύω ότι σύντομα θα το δούμε στην αγορά. Το θέμα για μένα είναι η τιμή. Αν είναι "σωστή", το μικρό θα πουλήσει αρκετά. Κάποιος που δεν ενοχλείται τόσο από την έλλειψη WiFi, θα βρει αρκετά θετικά στο τηλέφωνο αυτό. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...