Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μπορει να μου πει καποιος αν γινεται να βρω πλεον το c902 σε καποιο καταστημα κ αν ναι σε ποιο??

ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μπορει να μου πει καποιος αν γινεται να βρω πλεον το c902 σε καποιο καταστημα κ αν ναι σε ποιο??

ευχαριστω!:)

 

σου προτεινω να το παρεις απο εδώ στα 172 ευρο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλά,απλα δν αξίζει,γιατι αν δώσεις 199e,πέρνεις το c905!!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα,αγωρασα μεσα απο ebay απο αγγλια το sony ericsson c902 αλλα το θεμα ειναι οταν πηγα να βαλω τιν καρτα μου μου ελεγε εισαγετε τιν σωστη καρτα σιμ.απ οτι καταλαβα ειναι κλειδωμενο το IMEI..γνοριζει κανεισ τιποτα πωσ η τι μπορω να κανω??Καποιο προγραμμα που το ξεκλειδωνει??:(:(
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να με τυφλώσεις φίλε μου...:wacko: Edited by nikospir
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

ειναι κλειδωμενο στο δικτυο της αγγλιας. πχ orange, 3 κλπ.

δες ποιο δικτυο ειναι και κανε αναζητηση στο google να βρεις κωδικους ξεκλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα,αγωρασα μεσα απο ebay απο αγγλια το sony ericsson c902 αλλα το θεμα ειναι οταν πηγα να βαλω τιν καρτα μου μου ελεγε εισαγετε τιν σωστη καρτα σιμ.απ οτι καταλαβα ειναι κλειδωμενο το IMEI..γνοριζει κανεισ τιποτα πωσ η τι μπορω να κανω??Καποιο προγραμμα που το ξεκλειδωνει??:(:(

 

Τελικά βρήκες άκρη? Εύκολο είναι σχετικά;) υπομονή θέλει και ψάξιμο. Το C902 έχω εδώ και 1,5 χρόνο δουλεύει ακόμα και με βολεύει λόγω μεγέθους, αναβοσβήνει που και που αλλά οκ σχετικά, το έκανα αναβάθμιση σε R3EG004 σήμερα αλλά όπως δείχνει εδώ http://www.wotanserver.com/en/supported-phones/sonyericsson-c902-debranding/ υπάρχουν δύο πιο νέες εκδόσεις, τις έχει κανείς να τις περάουμε?

Link to comment
Share on other sites

κριμα μολις το εστιλα για service αντε να γυρισει για να περασω την νεα εκδοση του fw
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές του καταλόγου μου και τα δεδομένα του C902 σε ένα LG arena??
SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μουχει ξεκολησει το πληκτρολογιο.ξερει κανεις ποσο παει το μαλι?δεν εχω εγγυηση.

Βαλε ισα ισα,ιχνος βασικα logo στιγμης εκει που εχει ξεκολλησει στο ασπρο πλαισιο, στα πληκτρα πανω ξεξια και αριστερα αντιστοιχα στη γωνιες ομως,και θα εισαι οκ! Το εχω κανει εγω εδω και πολλους μηνες και δεν ξεκολλαει με τιποτα!:lol:

Δεν αξιζει να πας για επισκευη. Κανα 40αρι- 50αρι θα σου παει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειδα την πιο προσφατη ταινια του τζεημς μποντ που ηταν και η αποκλιστηκη διαφημιση του τηλεφωνου θυμαμαι τοτε αλλα τι συμβαινει?..

το κινητο που κρατουσε ο πρωταγωνιστης της ταινιας ειχε πιο μεγαλη οθονη απο την πραγματικη και ασφαλως οταν εδειχνε να τραβα φωτο στην ταινια οι μπλε φωτεινες ενδειξεις του κινητου δεν υπηρχαν!!

Γιατι μας παρουσιαζουν κινητα σε ταινιες οπως δεν ειναι στην πραγματικοτητα???

ακομα και στο w900 που κρατουσε ο πρωταγωνιστης στη ταινια σε μια φαση τα γραματα του εισερχομενου μυνηματος ηταν κοκκινα(τα οποια στην πραγματικοτητα δεν ειναι)..

ξεφτιλα τελειως.. μολις ειδα αυτες τις σκηνες στην ταινια..τοτε εφυγα απο την ψευδεστηση της ταινιας και καταλαβα πως..και το κινητα ηταν ψευτικα,και πως οι πρωταγωνιστες ηταν ηθοποιοι,κτλ,κτλ..

παντως το c902 με μεγαλη οθονη το ειδα και σε ενα καταστημα αλλα το κινητο ηταν πανομοιοτυπο κινεζικο.

τοσο χαζοι νομιζουν οτι ειμαστε??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έπρεπε να είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ φθηνότερο;

Πριν 10 μήνες η τιμή του ήταν στα 119 Ευρώ (και θλίβομαι που δεν το είχα αγοράσει τότε...).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα!!!Κατ'αρχήν παρακολουθώ καιρό τις συζητήσεις στο forum και θέλω να σας πω ότι είναι ιδιαίτερα χρήσιμες κι ενδιαφέρουσες. Έχω εδώ κι ένα χρόνο περίπου το C902 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Πριν λίγες μέρες το πήγα για service(είχαν ξεκολλήσει τα πλήκτρα) και όταν το παρέλαβα,έβαλα κανονικά τη sim μου και είδα ότι η αναφορά παράδοσης ήταν απενεργοποιημένη και ότι δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις η επιλογή για την ενεργοποίησή της(όπως υπήρχε ένα χρόνο τώρα πριν το πάω για service).Καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω???Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες κάρτα της cosmote τότε βάλε μια sim άλλης εταιρείας και λογικά θα πρέπει να δεις την αντίστοιχη εντολή στο μενού.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ενω εχω την εκδοση λογισμικου R3G004 , του παταω να κανει αναζητηση για πακετα αναβαθμισης και συνεχεια μου λεει οτι ειναι εγκατεστημενη η νεωτερη εκδοση. ξερω οτι εχουν βγει αρκετες νεωτερες εκδοσεις. γιατι δεν κανει την αναβαθμιση ?

υ.γ : δεν θελω να το κανω μεσω seus, γιατι εχω μεσα πολλες εφαρμογες και παιχνιδια...

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. ενω εχω την εκδοση λογισμικου R3G004 , του παταω να κανει αναζητηση για πακετα αναβαθμισης και συνεχεια μου λεει οτι ειναι εγκατεστημενη η νεωτερη εκδοση. ξερω οτι εχουν βγει αρκετες νεωτερες εκδοσεις. γιατι δεν κανει την αναβαθμιση ?

υ.γ : δεν θελω να το κανω μεσω seus, γιατι εχω μεσα πολλες εφαρμογες και παιχνιδια...

 

ευχαριστω προκαταβολικα!!

καταρχας με την αναβαθμιση δεν χανεις τιποτα απο το κινητο.

τωρα εφοσν κανεις αναζητηση για νεωτερη εκδοση λογισμικου και δεν υπαρχει,φανταζομαι οτι ετσι θα ειναι τα πραγματα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Είμαι καινούργια στο foroum αλλά σας διαβάζω εδώ και λίγες μέρες.Είμαι χρήστρια εδώ και 2 χρόνια του κινητού c902 και επειδή σε λίγο καιρό θα πάρω κάποιο άλλο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δώ αν οι επαφές μου στο c902 είναι περασμένες στο τηλέφωνο και οχι στην κάρτα sim?
Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρεις την κατάσταση μνήμης τηλεφώνου και sim.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρεις την κατάσταση μνήμης τηλεφώνου και sim.

 

Καλή σου μέρα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά καθότι λίγο άσχετη μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως θα το ακριβώς γιατί δεν το βρίσκω.Κοίταξα απο τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά καθότι λίγο άσχετη μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως θα το ακριβώς γιατί δεν το βρίσκω.Κοίταξα απο τις ρυθμίσεις.

 

Ενώ είσαι στις επαφές θα πατήσεις επιλογές θα πας άλλες επιλογές μετά για προχωρημένους και επιλέγεις κατάσταση μνήμης.

patc
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...