Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:O

sorry, μακακια δικια μου. δεν ειχα ωγαλει το αυτοκολλητο της οθονης:X:stupid:

τωρα, αν και έχω διαβασει το μεγαλυτερο thread και απο Κ700, σε Κ750, Κ810 και τωρα c902, έχω μερικές ερωτήσεις - παρατηρήσεις:

1. εκανα την πρωτη φόρτιση, για 2,5 ώρες όσο έλεγε το μανιουαλ. τωρα οι πρωτες επόμενες, να αδειαζει εντελως ή οχι πριν το φορτισω, έτσι ώστε να στρωσει καλα η μπαταρία

2. ποια είναι η νεοτερη εκδοση (οχι voda live) και πως βλέπω την έκδοση μου (εκεινα τα αριστερα δεξια κουμπακια). πιο καλώδιο πρέπει να αγορασω για να κάνω αναβάθμιση αν χρειαστει ή πιο άλλος τρόπος υπάρχει?

3. το αισθανομαι πολυ βαρυτερο απο το 810, όχι μόνο 4 γραμ που ειναι η διαφορά. ιδέα μου?

4. για τα δαχτυλα μου, λιγο κοντά είναι τα πληκτρα σε σχέση με το 810

5. ΣΟΣ. αυτο το σηματακι(G) που είναι δίπλα στο σήμα, τι σημαινει και πως φεύγει (οχι το 3g, αυτο το εβγαλα)??

6. Οι συντομευσεις πλήκτρων αριστερα δεξια (οχι του κεντρικου πλήκτρου) που λένε πολυμέσα και επαφές, πως αλλάζουν? αλλάζουν?

7. μια φωτο που είχα απο το βαφτιστηρι μου, φαινοταν πιο φωτεινη σαν φόντο στο 810, και έχω την φωτεινότητα στο 100%.

 

αυτα προς το παρόν, ελπίζω να μην σας κούρασα, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..:)

 

μαλλον σας κουρασα , γιατι απαντήσεις δεν είδα...:(

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. εκανα την πρωτη φόρτιση, για 2,5 ώρες όσο έλεγε το μανιουαλ. τωρα οι πρωτες επόμενες, να αδειαζει εντελως ή οχι πριν το φορτισω, έτσι ώστε να στρωσει καλα η μπαταρία

2. ποια είναι η νεοτερη εκδοση (οχι voda live) και πως βλέπω την έκδοση μου (εκεινα τα αριστερα δεξια κουμπακια). πιο καλώδιο πρέπει να αγορασω για να κάνω αναβάθμιση αν χρειαστει ή πιο άλλος τρόπος υπάρχει?

3. το αισθανομαι πολυ βαρυτερο απο το 810, όχι μόνο 4 γραμ που ειναι η διαφορά. ιδέα μου?

4. για τα δαχτυλα μου, λιγο κοντά είναι τα πληκτρα σε σχέση με το 810

5. ΣΟΣ. αυτο το σηματακι(G) που είναι δίπλα στο σήμα, τι σημαινει και πως φεύγει (οχι το 3g, αυτο το εβγαλα)??

6. Οι συντομευσεις πλήκτρων αριστερα δεξια (οχι του κεντρικου πλήκτρου) που λένε πολυμέσα και επαφές, πως αλλάζουν? αλλάζουν?

7. μια φωτο που είχα απο το βαφτιστηρι μου, φαινοταν πιο φωτεινη σαν φόντο στο 810, και έχω την φωτεινότητα στο 100%.

 

αυτα προς το παρόν, ελπίζω να μην σας κούρασα, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..:)

 

1)Οι φορτίσεις μπορούν να γίνουν όπως θες!Μη σ’ανησυχεί,δεν παθαίνουν το παραμικρό αυτές οι μπαταρίες.Το επισημαινει και η εταιρία στις οδηγίες χρήσης,στη σελίδα Ξεκινώντας.

2)Αναβαθμίσεις γίνονται κατεβάζοντας την Υπηρεσία αναβάθμισης απ’την ιστοσελίδα της εταιρίας.Το καλώδιο USB που παρεχόταν στη συσκευασία είναι αυτό που χρειάζεσαι!Η πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού είναι η R3DA028.Ο κωδικός που θες είναι:δεξιά,αστεράκι,2 φορές αριστερά,αστεράκι,1 φορά αριστερα,αστεράκι(όπου αριστερά,δεξιά οι κατευθύνσεις του πολυπλήκτρου,σε κατάσταση αναμονής)

3)Όχι,δεν είναι ιδέα σου!Το κέντρο βάρους είναι πολύ χαμηλά,εξαιτίας των υλικών του(ανοξείδωτο ατσάλι,όλος ο σκελετός).Γενικά,είναι κακομελετημένο όσον αφορά το κέντρο βάρους.

4)Τα πλήκτρα του όντως είναι λίγο άθλια!Μα τι έχει πάθει η SE και φτιαχνει άθλια πληκτρολογία στα C902 και C905;; :confused:

5)Είναι το εικονίδιο του GPRS.

6)Φυσικά και αλλάζουν.Πήγαινε στο μενού των Ρυθμίσεων και θα δεις κάπου να λεει Συντομεύσεις.

7)Έχει αισθητήρα φωτισμού το 902 και μπορεί στις ίδιες συνθήκες φωτισμού να είναι πιο χαμηλός ο φωτισμός του.

Link to comment
Share on other sites

thanks kotsianis!

2. αρα, έχω την νεότερη έκδοση. απλα μου φαινεται να καθυστερει λίγο το μενού.

3. είπα και γω

4. αρα τα συνηθίζουμε

5. για το σηματακι (G) μου ειπαν οτι στις νεότερες συσκευες είναι μόνιμο και δεν φευγει. οπότε μάλλον οκ.

6. μάλλον, καταλαβες για τα αριστερα δεξια του πολυπλήκτρου. εννοώ, τα πλήκτρα που βρίσκονται πάνω από την αποδοχή και απορριψη κλήσης. αυτά αλλάζουν?.

7. τι εννοείς ακριβώς?

 

ευχαριστώ και πάλι

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε οποιον του εχει τυχει η γνωρηζει γιατι συμβαινει.

Καθα μα καθε μερα στις 17:31 ΑΝΟΙΓΕΙ ενα παραθηρο κ γραφει συνδεση με java k κατι τετοια.

Ξερει κανεις τι πρεπει να ρυθμισω για να μην το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Ean den dwsoume simasia sti camera kai tis suntomeusis pou exei gia eukoli xrisi, to kinito exei mikri othoni alla exei kalh analisi kathws episis kai tromero sxediasmo! Akomi, exei ews 8 giga epektasimi mnimi kai ap' oti to exei enas filos m kai to koitaxa den kollaei katholou! Edw tha m peis den kollaei to diko m to w910 me 8 giga full pou exei faei kai 10 sares, tha kollaei auto..?
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sonyericsson c902 το οποιο ηταν my view.το εστειλα στο 9volto μου αφαιρεσαν το απο το μενου το my view χωρις να με ενημερωσουν οτι δε πρεπει να κανω αναβαθμιση μεσω του επισημου site sonyericsson, την οποια και δυστυχως ΕΚΑΝΑ..μετα την αναβαθμιση δεν εχει πλεον καθολου την ελληνικη γλωσσα στο μενου.υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικα στο κινητο μου;
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα sonyericsson c902 το οποιο ηταν my view.το εστειλα στο 9volto μου αφαιρεσαν το απο το μενου το my view χωρις να με ενημερωσουν οτι δε πρεπει να κανω αναβαθμιση μεσω του επισημου site sonyericsson, την οποια και δυστυχως ΕΚΑΝΑ..μετα την αναβαθμιση δεν εχει πλεον καθολου την ελληνικη γλωσσα στο μενου.υπαρχει καποιος τροπος να βαλω ελληνικα στο κινητο μου;

πολλες φορες οταν κανουμε update υπαρχει περιπτωση να μην περασουν τα ελληνικα.εχει ξανασυμβει και αλλες φορες αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες οταν κανουμε update υπαρχει περιπτωση να μην περασουν τα ελληνικα.εχει ξανασυμβει και αλλες φορες αυτο.

και σ αυτη την περιπτωση τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

και σ αυτη την περιπτωση τι κανουμε;

Η ξανα προσπαθεις να περασεις παλι την αναβαθμιση(δεν πετυχαινει παντα) το πας σε ενα service point και σου περνανε αυτοι την γλωσσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το τηλ η?εχω επιδοτηση κ ειμαι αναμεσα σε αυτο κ σε ενα αλλο...εχει χωρο για πολλα sms??κ κατι ακομα εχει χαρτες?αν μπορει καποιος ας μου γραψει τα θετικα του κ τα αρνητικα του pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το τηλ η?εχω επιδοτηση κ ειμαι αναμεσα σε αυτο κ σε ενα αλλο...εχει χωρο για πολλα sms??κ κατι ακομα εχει χαρτες?αν μπορει καποιος ας μου γραψει τα θετικα του κ τα αρνητικα του pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Για εμενα για αυτα που προσφερει και σε αυτη την τιμη δεν αξιζει!

καλυτερα παρε ενα αλλο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα για αυτα που προσφερει και σε αυτη την τιμη δεν αξιζει!

καλυτερα παρε ενα αλλο.:cool:

 

γιατι???δεν ειναι καλο???:(:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ευχαριστημένος είμαι μετά από τους λίγους μήνες που το χρησιμοποιώ. Ψιλοαργεί καμιά φορά (κυρίως αν στην επαφή που με καλεί ή την καλώ έχω βάλει φωτογραφία) αλλά δεν έχω άσχημες εντυπώσεις μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω το C902 & το Κ850,θα σου συγκρίνω αυτα τα 2(το 902 υποτίθεται ήρθε να αντικαταστήσει το 850).Η ποιότητα εικόνας την ημέρα είναι ακριβώς η ίδια!Τη νύχτα υπερέχει το Κ850 το οποίο έχει ένα πανίσχυρο ξένον φλας!Από άποψης οθόνης υπερέχει Το Κ850 της οποίας οι διαστάσεις είναι 2.2 ίντσες ενώ του 902 είναι 2 ίντσες!Επίσης,το Κ850 ενώ έχει μικρότερα πλήκτρα,είναι καλύτερα σε απόκριση απ'το 902!Το 902 απ'την άλλη πλευρά έχει ανίχνευση προσώπων και είναι σχεδόν το μισό σε πάχος!Επίσης,η κατασκευή του είναι από ανοξείδωτο ατσάλι!Αν και προσωπικα,το Κ850 είναι το πιο γερό μου κινητό αυτην τη στιγμή και η κατασκευή του είναι υποδειγματική και έξυπνη για μένα!Εν συνεχεία,το 902 διαθέτει αναβαθμισμένη έκδοση της Java,αν σ'ενδιαφέρει!Επίσης,το Κ850 είναι περίπου στα 220 ευρώ ενώ το 902 είναι περίπου στα 290!Γενικά,το Κ850 αξίζει πιο πολύ τα λεφτά του απ'το 902 καθώς στην τιμή που είναι δεν υπάρχει καλύτερη πρόταση!Το κορυφαίο καμεροφωνο της SE στα 5 mpixels είναι το Κ850.άσχετα αν παρουσιάσε σε κάποιους κάποια μικρα προβλήματα με το υλικό και το λογισμικό!Το 902 είναι η εναλλακτική τους πρόταση στην ίδια ανάλυση κάμερας!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση μεσω internet απο το SONY ERICSSON UPDATE SERVICE και μου περασε η R3DA026,στις προηγουμενες σελιδες λεγατε για την R3DA028

Που την βρισκουμε??

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω το C902 & το Κ850,θα σου συγκρίνω αυτα τα 2(το 902 υποτίθεται ήρθε να αντικαταστήσει το 850).Η ποιότητα εικόνας την ημέρα είναι ακριβώς η ίδια!Τη νύχτα υπερέχει το Κ850 το οποίο έχει ένα πανίσχυρο ξένον φλας!Από άποψης οθόνης υπερέχει Το Κ850 της οποίας οι διαστάσεις είναι 2.2 ίντσες ενώ του 902 είναι 2 ίντσες!Επίσης,το Κ850 ενώ έχει μικρότερα πλήκτρα,είναι καλύτερα σε απόκριση απ'το 902!Το 902 απ'την άλλη πλευρά έχει ανίχνευση προσώπων και είναι σχεδόν το μισό σε πάχος!Επίσης,η κατασκευή του είναι από ανοξείδωτο ατσάλι!Αν και προσωπικα,το Κ850 είναι το πιο γερό μου κινητό αυτην τη στιγμή και η κατασκευή του είναι υποδειγματική και έξυπνη για μένα!Εν συνεχεία,το 902 διαθέτει αναβαθμισμένη έκδοση της Java,αν σ'ενδιαφέρει!Επίσης,το Κ850 είναι περίπου στα 220 ευρώ ενώ το 902 είναι περίπου στα 290!Γενικά,το Κ850 αξίζει πιο πολύ τα λεφτά του απ'το 902 καθώς στην τιμή που είναι δεν υπάρχει καλύτερη πρόταση!Το κορυφαίο καμεροφωνο της SE στα 5 mpixels είναι το Κ850.άσχετα αν παρουσιάσε σε κάποιους κάποια μικρα προβλήματα με το υλικό και το λογισμικό!Το 902 είναι η εναλλακτική τους πρόταση στην ίδια ανάλυση κάμερας!

 

«Μικρά προβλήματα»; :confused:

Link to comment
Share on other sites

To Κ850i υπερέχει σε θέμα υλικού ενώ το c902 που έχω κι 'εγω,σε λογισμικό...Γεγονός είναι οτι απο τα καινούρια τηλέφωνα τησ SE έχουν αφαιρέσει πολλές σημαντικές λειτουργιίες όπςσ προαναφέρθηκε πιο πριν...το κ550ι που είχα με εξηπηρετούσε καλήτερα σε μερικά θέματα...τέσπα...ο αισθιτήρας φωτός είναι πολύ ενοχλητικός,γτ όταν βρίσκομαι σε σηνθήκες χαμηλού φςτισμού,ο φωτισμός της οθόνης είναι αρκετά χαμηλός,βέβαια ούτε καν θέλω να σκέφτομαι το χρόνο αναμονής αν δεν υπήρχε αυτός...εν τέλη σε όποιον αρέσει το τήλ.καλήτερα να περιμένει λίγο για να το πάρει σε μια πιο λογική τιμή που να αξίζει,η να πάρει κάτι άλλο,το Κ800ι π.χ εχει 180e και το k850i 240e,πολύ καλήτερες προτάσεις για όποιον πσάχνει σχέση απόδοσης-τιμής.Όποιος έχει κάπιοα απορία για το συγκεκριμένο κιν.ας στείλει....

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Α,και επειδή είμαι καινούριος θα ήθελα να μου πείτε πως βάζω την εικόνα ενός κινητού στο πλαι οταν εμφανίζομαι...ευχαριστώ εκ τον προτέρων..RAVER,respect,σε διαβαζε καιρό τώρα για διάφορα θέματα...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Α,και επειδή είμαι καινούριος θα ήθελα να μου πείτε πως βάζω την εικόνα ενός κινητού στο πλαι οταν εμφανίζομαι...ευχαριστώ εκ τον προτέρων..RAVER,respect,σε διαβαζε καιρό τώρα για διάφορα θέματα...

 

Πανω στο παραθυρο γραφει πινακας ελγχου,πατας και μετα στα αριστερα του νεου παραθυρου θα βρεις την επιλογη Ρυθμίσεις & Επιλογές->Επιλογή Avatar.αυτο ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks raver...Είδα κάπου στο youtube οτι μπορώ να βάλω ενα λογισμικό στο c902,που εκτός των άλλων έχει και την αγαπημένη για εμένα λειτοθργία τοθ φακού στο organizer...Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό?επίσης θέλω να ρωτίσω κάποιον που έχει το κινητό αυτο,αν και σε αυτόν ο φςτισμός στα πλήκτρα είναι πιο λίγο πιο αδύναμος σε μερικά κουμπιά η τα δικο μου έχει πρόβλημα με κάποιο led...έχω παρατηρίσει συγκεκριμένα τα 1,4,7 οτι δεν είναι τόσο φωτεινά όσο τα υπόλοιπα...ακούγομαο ψείρας,αλλα τπ πήρα απο ένα μαγαζί 3 ημερών μεταχεορισμένο και θέλω να ξέρω αν όλα είναι o.k...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Thanks raver...Είδα κάπου στο youtube οτι μπορώ να βάλω ενα λογισμικό στο c902,που εκτός των άλλων έχει και την αγαπημένη για εμένα λειτοθργία τοθ φακού στο organizer...Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό?επίσης θέλω να ρωτίσω κάποιον που έχει το κινητό αυτο,αν και σε αυτόν ο φςτισμός στα πλήκτρα είναι πιο λίγο πιο αδύναμος σε μερικά κουμπιά η τα δικο μου έχει πρόβλημα με κάποιο led...έχω παρατηρίσει συγκεκριμένα τα 1,4,7 οτι δεν είναι τόσο φωτεινά όσο τα υπόλοιπα...ακούγομαο ψείρας,αλλα τπ πήρα απο ένα μαγαζί 3 ημερών μεταχεορισμένο και θέλω να ξέρω αν όλα είναι o.k...

το κινητο δεν το εχω για να ξερω τι "παιζει" με τον φωτισμο!

τωρα για να κανεις το flash του κινητου φακο,θα πρεπει να βαλεις μια java εφαρμογη που ειναι η torch!

 

Εχεις pm :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks raver...Είδα κάπου στο youtube οτι μπορώ να βάλω ενα λογισμικό στο c902,που εκτός των άλλων έχει και την αγαπημένη για εμένα λειτοθργία τοθ φακού στο organizer...Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό?επίσης θέλω να ρωτίσω κάποιον που έχει το κινητό αυτο,αν και σε αυτόν ο φςτισμός στα πλήκτρα είναι πιο λίγο πιο αδύναμος σε μερικά κουμπιά η τα δικο μου έχει πρόβλημα με κάποιο led...έχω παρατηρίσει συγκεκριμένα τα 1,4,7 οτι δεν είναι τόσο φωτεινά όσο τα υπόλοιπα...ακούγομαο ψείρας,αλλα τπ πήρα απο ένα μαγαζί 3 ημερών μεταχεορισμένο και θέλω να ξέρω αν όλα είναι o.k...

 

Έτσι είναι ο φωτισμός σε όλα τα C902.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...