Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες,το GPS,θέλει κάποια συνδρομή,ή είναι δωρεάν?Με το C702,μπορεί κάποις να τραβήξει φωτογραφίες κάτω απο το νερό?Μπορεί να είναι βλακεία αυτο που ρωτάω,αλλα κάπου το είχα διαβάσει και μου είχε κάνει εντύπωση...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είναι βλακεία αυτο που ρωτάω,αλλα κάπου το είχα διαβάσει και μου είχε κάνει εντύπωση...

 

Για δοκιμασε'το να μας πεις!

 

περα απο την πλακα,μην κανεις καμια προσπαθεια :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να και το link!http://www.youtube.com/watch?v=bSqyuSsRm_w&feature=related

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά!

Έχω το c702 περίπου ένα μήνα, και μετά την 2η εβδομάδα μου κάνει πολυυυυ συχνά επανεκκίνηση από μόνο του το κινητό! Μιλάμε για περίπου 2 φορές τη μέρα ίσως και πιο συχνά. Επίσης χθες έκλεισε κιόλας μόνο του χωρίς να ξανανοίξει.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα? Είναι θέμα λογισμικού ή ν αρχίσω να το πετάω στον τοίχο μπας και στρώσει?? :p:p:p

Σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μήπως φταίει αυτό, αν και δεν έχω τσεκάρει ακόμα αν έχει βγει η επόμενη έκδοση.

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας μας πει:O ( για να μη γεμίσει και σημάδια ο τοίχος,όχι τιποτα άλλο :p :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή χρονιά!

Έχω το c702 περίπου ένα μήνα, και μετά την 2η εβδομάδα μου κάνει πολυυυυ συχνά επανεκκίνηση από μόνο του το κινητό! Μιλάμε για περίπου 2 φορές τη μέρα ίσως και πιο συχνά. Επίσης χθες έκλεισε κιόλας μόνο του χωρίς να ξανανοίξει.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο πρόβλημα? Είναι θέμα λογισμικού ή ν αρχίσω να το πετάω στον τοίχο μπας και στρώσει?? :p:p

Σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μήπως φταίει αυτό, αν και δεν έχω τσεκάρει ακόμα αν έχει βγει η επόμενη έκδοση.

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας μας πει:O ( για να μη γεμίσει και σημάδια ο τοίχος,όχι τιποτα άλλο :p :rolleyes: )

 

Ναι, το 1ο βήμα είναι να κάνεις μια αναβαθμισούλα ή απλά να ξαναπεράσεις το λογισμικό αν έχεις ήδη την τελευταία έκδοση.

 

Ερώτηση, δεν πιστεύω να έχεις φουλάρει την μνήμη του τηλεφώνου, ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το 1ο βήμα είναι να κάνεις μια αναβαθμισούλα ή απλά να ξαναπεράσεις το λογισμικό αν έχεις ήδη την τελευταία έκδοση.

 

Ερώτηση, δεν πιστεύω να έχεις φουλάρει την μνήμη του τηλεφώνου, ε; :)

 

Η αλήθεια είναι ότι κάρτα μνήμης δεν έχω βάλει ακόμα,αλλά σίγουρα δεν το χω φορτώσει πολύ το κινητό :mobile:

Λες να φταίει αυτό? Ααααα,τώρααααα θα τ αδειάσω όλο,τώρα!! :w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κάρτα μνήμης δεν έχω βάλει ακόμα,αλλά σίγουρα δεν το χω φορτώσει πολύ το κινητό :mobile:

Λες να φταίει αυτό? Ααααα,τώρααααα θα τ αδειάσω όλο,τώρα!! :w00t::w00t:

 

Ε, δες λίγο πόση ελεύθερη μνήμη έχει μείνει στο κινητό σου. Τα Sony Ericsson δεν... συμπεριφέρονται καλά όταν ξεμένουν από μνήμη. :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, δες λίγο πόση ελεύθερη μνήμη έχει μείνει στο κινητό σου. Τα Sony Ericsson δεν... συμπεριφέρονται καλά όταν ξεμένουν από μνήμη. :p

 

24ΜΒ έχω ελεύθερα αλλά καλού κακού θα τ αδειάσω τώρα να χουμε να κινούμαστε! Κι από αύριο καρτούλα γιατί όλο το ανέβαλλα! :O

Link to comment
Share on other sites

24ΜΒ έχω ελεύθερα αλλά καλού κακού θα τ αδειάσω τώρα να χουμε να κινούμαστε! Κι από αύριο καρτούλα γιατί όλο το ανέβαλλα! :O

 

Με 24 ΜΒ ελεύθερα, είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στην μνήμη. Άρα, προς το παρόν κάνε την αναβαθμισούλα που λέγαμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

:)

Ola kala me to mgmaps kai douleuei apsoga alla an gnwrizei kapios as me voithisei! Otan odigao p.x kai exo anoixto to gps kai to mgmaps antistoixa kai douleyei kanonika kai vriskei doriforo opos kai tin diadromi,to stigma tou gps menei stasimo se kapio simeio kai gia na vrei to swsto simeio pou vriskomai meta apo liga lepta prepei na patiso to pliktro 9 tou kinitou wste na vrei to swsto stigma kai meros p.x pou vriskomai...!

Exei tyxei se kapion allo ayto...?

Mipos einai kapia rithmisi mesa apo to mgmaps i kati allo?

Episis yparxei kapios tropos apo to program na apothikeysoume diadromes opos kanoume sta autonoma gps...?

Telos sto site anaferei oti m2 (memory card) pairnei ws 4g,mipos pairnei kai pio polu p.x 8g?

:!:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Μου χαλασε το καλυμμα του φακου ...Δεν μενει σε σταθερη θεση,αλλα "παιζει".Επισης το κινητο εχει ξεβαψει στις ακρες του.Απογοητευση η ποιοτητα κατασκευης...
Link to comment
Share on other sites

:)

Ola kala me to mgmaps kai douleuei apsoga alla an gnwrizei kapios as me voithisei! Otan odigao p.x kai exo anoixto to gps kai to mgmaps antistoixa kai douleyei kanonika kai vriskei doriforo opos kai tin diadromi,to stigma tou gps menei stasimo se kapio simeio kai gia na vrei to swsto simeio pou vriskomai meta apo liga lepta prepei na patiso to pliktro 9 tou kinitou wste na vrei to swsto stigma kai meros p.x pou vriskomai...!

Exei tyxei se kapion allo ayto...?

Mipos einai kapia rithmisi mesa apo to mgmaps i kati allo?

Episis yparxei kapios tropos apo to program na apothikeysoume diadromes opos kanoume sta autonoma gps...?

Telos sto site anaferei oti m2 (memory card) pairnei ws 4g,mipos pairnei kai pio polu p.x 8g?

:!:

 

Όσο αφορά την ερώτησή σου να ακολουθεί ο χάρτης το στίγμα σου και όχι να τρέχεις εσύ πίσω από αυτό...

Menu > Settings > GPS > Mobile Tracking

και ενεργοποιείς την επιλογή "Move Map"

"Move Map — the map will be moved periodically to match your position as reported by the GPS device. It's like selecting GPS - Where Am I? in the services menu every few seconds." (http://www.mgmaps.com/doc.php)

 

Αυτό το περί αποθήκευσης διαδρομής δεν γνωρίζω πως γίνεται. Αλλά από την στιγμή που μπορεί να αποθηκεύσεις τοποθεσίες στο GPS (Favorites) και έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις αφετηρία και τέρμα, φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται να ψάξεις κάτι άλλο.

 

Από τη μεριά σου θα ήθελα να μου πεις πως ξεπέρασες το πρόβλημα με τις συντεταγμένες. Έχω κατεβάσει ένα πολύ μικρό κομμάτι χάρτι, ίσα-ίσα για να δω αν δουλεύει. Μιλάω για 8 κομμάτια χάρτη μόνο σε zoom 16. Περιμένω να τα δω να φορτωθούν, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Έχω δοκιμάσει αρκετές αλλαγές, αλλά εξακολουθώ να μην μπορώ να βγάλω άκρη. :worry:

Link to comment
Share on other sites

εμενα το mgmaps δουλευει τελεια σε οποιν δεν δουλευει ας γραψει τι προβλημα εχει να τον βοηθησω,,,θελω να ρωτησω τωρα κατι νεο απο λογισμικο εχω το R3CA037 και δεν μπορω να πω οτι ειναι και γρηγορο αλλα δεν εχω και ιδιετερο προβλημα!!αξιζει να κανω καποιο update ?θα αλλαξει κατι εκτος απο την ταχητητα?Το μενου στην εμφανιση η οι επιλογες που εχει στα video (to fast forward που εχει) θα αλλαξει η θα παραμεινει ακριβως ιδιο απλα θα εχει λιγοτερα κολυματα και μεγαλητερη ταχυτητα?επισεις ειδα οτι το ποιο νεο update ειναι το R3DA032,εχει διαπιστοσει μαζι του κανεις καποιο προβλημα?στα ελληνικα υπαρχει?
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει καμιά ουσιαστική αλλαγή όσο αφορα στο μενού.

Δηλαδή δεν νομίζω να σου δίνει επιπλέον ή λιγότερες επιλογές από όσες έχεις

ήδη στο μενού. Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα ξεπερνιούνται κάποια κολλήματα

που έχει ανά στιγμές το κινητό.

 

Προσωπικά, έχω την R3DA029 έκδοση. Είμαι ευχαριστημένος και δεν νομίζω ότι

χρειάζεται κάποια αλλαγή. Αν εσύ πιστεύεις ότι χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση

στην νεότερη έκδοση, κάνε. Ειδάλλως δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Από χτες το τηλέφωνο έσβησε και δεν μπορώ να το ξαναανάψω.. όταν το βάζω να φορτίσει, φορτίζει για 5 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει. χωρίς να το βγάλω από τον φορτιστή, περνάει ένα λεπτό περίπου και ξανααρχίζει να φορτίζει πάλι για 5 δευτερόλεπτα. αποτέλεσμα να μην μπορώ καν να το ανοίξω τώρα.. καμιά ιδέα κανείς ή προηγούμενη εμπειρία??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! Από χτες το τηλέφωνο έσβησε και δεν μπορώ να το ξαναανάψω.. όταν το βάζω να φορτίσει, φορτίζει για 5 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει. χωρίς να το βγάλω από τον φορτιστή, περνάει ένα λεπτό περίπου και ξανααρχίζει να φορτίζει πάλι για 5 δευτερόλεπτα. αποτέλεσμα να μην μπορώ καν να το ανοίξω τώρα.. καμιά ιδέα κανείς ή προηγούμενη εμπειρία??

Αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα μια λύση-αρμολόγηση του κινητού.

Καθάρισμα τις επαφές κλπ κλπ.. Και αν εξακολουθεί να μην ανοίγει.

Βουυυυυυρ στο service.

Είναι λίγο αγαθή η διαδικασία (λύση-αρμολόγηση) αλλά ποτέ δεν ξέρεις! :)

Link to comment
Share on other sites

paidia gia t gps tou c702 egine tpt?iparxei kamia lisi?
ναι με το gmaps δουλευει τελεια με ενεργοποιημενο το gps η και με κλειστο!θα γραψω οδηγιες μολις προλαβω!!!

djtron τι εννοεις με το <<Eimai sto 8 quick charge vevaia alla oso zw elpizw.... >>

εμενα με καλη χρηση βεβαια το εχω μια εβδομαδα κραταει μια μερα με κλειστο το 3g & gps αλλα ακουω συνεχεια μουσικη!!!περιμενω να κλεισει απο μπαταρια και το φορτιζω 7 ωρα!!!!!!!

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οδηγιες λειτουργιας του gmaps!!!πρωτα πρωτα κατεβαζουμε το προγραμα απο εδω κατεβαστε το stable σε generic με μορφη .jar!!!το βαζουμε κλασικα στα διαφορα το κανουμε εγκατασταση!!!τωρα βαζουμε τους χαρτες!!οι χαρτες που θελει κανεις ειναι διαφοροι για καθε μερος!!τους αντιγραφουμε με τα εξεις βηματα!

 

1ο)σημειωνουμε με δεξι κλικ τα ορια του χαρτη που θελουμε απο εδω((μην βαλετε και ολη την ελλαδα γιατι θα κολυσει σιγουρα!!!

 

2ο)διαλεγουμε zoom level ειναι το ποσο zoom θα εχει στο κινιτο μας οσες περισσοτερες διαβαθμισεις βαλουμε το μεγαλητερο θα ειναι!!!εγω βαζω 12 με 16 ειναι αρκετα καλα!

 

3ο)map detail βαζω fast γτ δεν εχει μεγαλη διαφορα

 

4ο)Type of map:google road map αν και δουλευει και με το google satelite images!!!!και παταμε generate to οποιο θα μας στειλει ενα αρχειο το οποιο αποθηκευουμε!

 

5ο)κατεβαζουμε αυτο το προγραμα και το βαζουμε να ανοιξει το αρχειο που πηραμε παραπανω

 

6ο)αυτο θα μας φταξει τους χαρτες του κινιτου μας οσο μεγαλητεροι ειναι τοσο περισσοτερη ωρα θα κανει!!!

 

7ο)το παραπανω προγραμα θα μας δωσει τους χαρτες σε μορφη φακελων βαλτε τους φακελους αυτους στο φακελο other του κινιτου!! και τελειωσαμε με τους χαρτες

Ηρθε η ωρα για ρυθμισεις ανοιξτε το προγραμα απο το κινιτο και πατηστε menu=>settings=>map browsing=> κλικαρουμε το stored maps και το offline mode επισεις στο storage maps παταμε browse και βρισκουμε στο φακελο other τους χαρτες και μετα save επισεις map types ξεκλικαρουμε ολους τους yahoo maps!και παλι save κλεινουμε το προγραμα και το ξανανοιγουμε!!!!και αυτο ηταν

αμα θελουμε να λειτουργει το gps και να μας λεει που βρησκομαστε με μια μπλε κουκιδα πρεπει πρωτα να κανουμε συνδεση με δορυφορο με τον γνωστο τροπο(υπηρες.εντοπισμου=>πληροφοριε.καταστασης συνδεση κτλπ) ανοιγουμε το προγραμα ενω εχουμε ελαχισιποιησει την (πληροφοριε.καταστασης) και αφηνουμε την εφαρμογη να επικοινονησει με με το gps και τελος!!!!

 

 

 

ελπιζω να βοηθησα,,οποιανου δουλευει η δεν δουλευει θελω να το πει να δω τι εκανα!!!!!! ξαιρο ξερω πωλα ωρθωγραφηκα αλα μαθυτις ειμαι τα λαθθυ δηκεωλλωγουντε!!!!:rocket::oops:

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

FFF13 φοβερός φίλε...

 

Μου έβγαλε την πίστη μέχρι να κατεβάσει τους χάρτες, αλλά όλα ΟΚ! Πλέον μένει να πάρω το handsfree-GPS Enabler. Ξέρει κανένας που μπορώ να το βρω, γιατί στο Πλαίσιο απ'ότι είδα στο internet δεν το έχει..

 

Φίλε FFF13 μήπως έχεις κάνει και κάτι άλλο; Γιατί πέρασα τους χάρτες, όμως δεν τους βλέπω! Πρέπει να έχω μήπως GPS; Έτσι απλά browsing δεν κάνει;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

FFF13 thanx gia tis odhgies me tous xartes, Tha to dokimasw!!Afto pou ennousa sto prohgoumeno post einai oti exw 2 evdomades to kinhto kai hmoun sto 8o quickcharge ,me anoixth th syskevh dhldh. Me kleisth syskevh to fortisa tis prwtes dyo fores. Einai psiloapogohtefsh h bataria. Me kanena firmware tha to diortwsoun h' den ginetai afto? Prohgoumenws eixa ena LG kf 700. To Lg opws epishs kai ola ta ericsson pou eixa prin... kratousan xalara 2meres kai me kanonikh xrhsh. Oxi apla na kamarwnw to thlefwno mou. Ase pou h xwrhtikothta ths batarias tou C702 einai megalyterh apo ta prohgoumena mou..!!!!

Ma diarkei odws 8 wres h fortish sou?? Egw kleisto to afhnw gyrw stis 3,5 wres enw anoixto kapou stis 2,5 kai einai etoimo. Mou diarkei 2 meres me kanonikh xrhsh.. casual-synithismena pragmata. Camera-mousikh se logika plaisia alla arketa sms kai omilia.

Mhpws na paroume mia defterh battaria???? LoooooooooooooooL!!

Link to comment
Share on other sites

ωχ δε ηξερα οτι με κλειστο το κινιτο φορτιζει καλητερα απο εδω και περα θα το φορτιζω κλειστο,βασικα εγς το εχω 8 μερες τωρα και με υπεραρκετη χρηση κραταει μεχρι και 27 ωρες,8ωρω ασικα δεν ιεναι απλα το βαζω π[ριν κοιμηθω και το βγαζω το πρωι οταν φευγω!!!κανω κατι λαθος?

 

ααα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο!τωρα ειμαι με μια καρτα 1gb αν παρω 2gb αλλα οχι sony πιστευει κανεις οτι θα εχω προβλημα????αν δεν αλλαξω και λογισμικο?

 

 

edit:δεν με αφηνε να κανω τροποποιηση στο πανω για να τ βαλω εκει

το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

Όχι FFF13,αποκλείεται να έχεις πρόβλημα μέχρι τα 4B!Μέχρι εκεί υποστηρίζονται σύγουρα απο την πρώτη έκδοση λογιμικού.Μόνο για πάνω απο 8GB,και πάλι ίσως να χρειάστεί!!!Καινούριο τηλέφωνο είναι,αν δεν υποστήριζε 2GB,χαθήκαμε!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα απο κολυματα πως θα ειναι το ιδιο η θα αυξηθουν?η καρτα ειναι μαρκα lexar!
το @@@ και την υπογραφη προσεχω που την βαζω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...