Jump to content

Sony Ericsson W980


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό.

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω:

-Πως μπορούμε να αλλάξουμε τις συντομεύσεις στις αρχική οθόνη και ειδικά την προεπιλογή δεξία ( της wind plus)

-Υπάρχει κάτι νεώτερο για να παρακάμψουμε την αναγνώριση της χώρας και να δουλέψει ο πομπός fm;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό.

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω:

-Πως μπορούμε να αλλάξουμε τις συντομεύσεις στις αρχική οθόνη και ειδικά την προεπιλογή δεξία ( της wind plus)

-Υπάρχει κάτι νεώτερο για να παρακάμψουμε την αναγνώριση της χώρας και να δουλέψει ο πομπός fm;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Καλησπέρα!

δυστηχως τιποτα απο τα 2 δεν μπορεις να κανεις.:cool:

οσο για την συντομευση το μονο που μπορεις ειναι να κανεις το κινητο unbranded (χανεις εγγυηση).γνωμη μου ειναι να αφησεις το κινητο οπως ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα αυτό το κινητό.

Δύο ερωτήσεις θα ήθελα να κάνω:

-Πως μπορούμε να αλλάξουμε τις συντομεύσεις στις αρχική οθόνη και ειδικά την προεπιλογή δεξία ( της wind plus)

-Υπάρχει κάτι νεώτερο για να παρακάμψουμε την αναγνώριση της χώρας και να δουλέψει ο πομπός fm;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Αναφορικα με το fm transmitter εχω ηδη επικοινωνησει με την sony ericsson με το εξης mail:

Τετάρτη, 4 Φεβρουαρίου 2009

 

Είμαι κάτοχος του κινητού τηλεφώνου W980 από τον Οκτώβρη του 2008. Όταν το αγόρασα δε λειτουργούσε το FM transmitter (ραδιοφωνικός πομπός), και τότε ενημερώθηκα από το τηλεφωνικό σας κέντρο, ότι στην Ελλάδα υπάρχει νομικό πλαίσιο που απαγορεύει τη χρήση του Fm transmitter.

Προσφάτως , απεκτησα και μια δεύτερη συσκευή από μια ανταγωνιστικής σε σας εταιρία , στην οποία ανακάλυψα ότι το Fm transmitter λειτουργεί κανονικά. Τελικά ενημερώθηκα, και από το site σας, στο εξής link http://www.sonyericsson.com/fmtransmitters/default.aspx?cc=gb&lc=en και από άλλες πηγές, ότι τώρα πια και στην Ελλάδα επιτρέπεται η χρήση του fm transmitter.

Σήμερα, στις 4/2/2009 ,ώρα 9.48 ,μίλησα ξανά με το τηλεφωνικό σας κέντρο, όπου με ενημέρωσαν ,ότι το fm transmitter δε δουλεύει στην Ελλάδα, και ότι έχει γίνει ΤΥΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΛΑΘΟΣ στο site της sonny Ericsson στο παραπάνω link. Επίσης κατόπιν επίμονης μου ,με ενημέρωσαν ότι αν κάποια στιγμή επιτραπεί το fm transmitter στην Ελλαδα, το fm transmitter θα λειτουργήσει χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποια ενημέρωση λογισμικού.

Παρακαλώ πολύ για μια άμεση και ξεκάθαρη απάντηση σχετικά με τον αν επιτρέπεται η λειτουργία του fm transmitter στα sony ericsson στην Ελλάδα, και για το τι θα πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει.Επίσης αν τελικά το νομικό πλαίσιο που απαγορεύει τη χρηση του fm transmitter στην Ελλάδα,συνεχίζει να ισχύει,παρακαλώ όπως διορθώσετε ΑΜΕΣΑ το site σας.

Θα εκτίμουσα μια γρήγορη απάντηση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Μετα απο αρκετες μερες,και αρκετα τηλεφωνα που τους εκανα ,μου απαντησαν το εξης:

 

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Sony Ericsson.

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το αίτημα σας έχει προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα και σύντομα αναμένεται αναβάθμιση λογισμικού η οποία θα επιτρέπει την λειτουργία του Αναμεταδότη FM (FM Transmitter) στο Sony Ericsson W980 κινητό τηλέφωνο.

Προς το παρόν δεν υπάρχει διαθέσιμη πληροφορία αναφορικά με την ημερομηνία διάθεσης της συγκεκριμένης αναβάθμισης. Για περισσότερες πληροφορίες σας προτείνουμε να επικοινωνήσετε εκ νέου με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson στο τηλέφωνο 801 11 810 810 ή απο κινητό στο 210 899 19 19 καθώς και μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στην διεύθυνση questions.gr@support.sonyericsson.com.

Σε περίπτωση που επιθυμείτε περαιτέρω υποστήριξη, παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας.

 

 

Αρα δεν εχουμε τιποτα αλλο να κανουμε απο το να περιμενουμε το νεο λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος να μου πει.ενδιαφερομαι να αγορασω το w980 αλλα επειδη εγω δινω πολυ σημασια στον εξωτερικο ηχο του κινητου θα ηθελα να μαθω αν εχει δυνατο και καθαρο ηχο απο τα ηχεια που εχει.εγω πριν ειχα το νοκια 6290 και ειχα ξετρελαθει με τον ηχο που ειχαν τα ηχεια του και γι'αυτο θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος να μου πει.ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτήν την σελίδα ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΛΥΘΗΚΑΝ...

συγκεκριμενα θα το δοκιμάσω αργότερα και θα σας πω αποτελέσματα...

http://www.sonyericsson.com/fmtransmitters/default.aspx?cc=gr&lc=el

ας ελπίσουμε οτι βγάλανε ή θα βγάλουνε το κατάλληλο firmware. :D

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτήν την σελίδα ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΛΥΘΗΚΑΝ...

συγκεκριμενα θα το δοκιμάσω αργότερα και θα σας πω αποτελέσματα...

http://www.sonyericsson.com/fmtransmitters/default.aspx?cc=gr&lc=el

ας ελπίσουμε οτι βγάλανε ή θα βγάλουνε το κατάλληλο firmware. :D

Ενδιαφερον :rolleyes: αλλα εφοσον γινετε αυτο,γιατι δεν λειτουργει και με το παλιο firmware :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατί τελικά το θέμα ήταν με το firmware όπως είπε και η SE... παιδιά ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ

unlocked me to neo firmware se ligo ke photos :D

 

http://img27.imageshack.us/img27/6434/dsc00043f.th.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/3375/dsc00047.th.jpg

 

 

** bgikan ligo megales :P**

 

kai ena videaki gia tous apistous :

ayto to c-908 den to mporo.....

Link to comment
Share on other sites

ωραιος επιτελους μετα απο καιρο εγινε κομπλε!!!
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να παιξει τι κανουμε?το Update service της ericsson ή κατι παραπανω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την τελευταία αναβάθμιση και πραγματικά δουλεύει το fm transmitter αλλά μόνο όταν βρίσκεται πάρα πολύ κοντά σε κάποιο δέκτη. Θα ήταν καλύτερο αν είχε μεγαλύτερη δύναμη. Πάντως δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι αν ξερει καποιος να μου πει.ενδιαφερομαι να αγορασω το w980 αλλα επειδη εγω δινω πολυ σημασια στον εξωτερικο ηχο του κινητου θα ηθελα να μαθω αν εχει δυνατο και καθαρο ηχο απο τα ηχεια που εχει.εγω πριν ειχα το νοκια 6290 και ειχα ξετρελαθει με τον ηχο που ειχαν τα ηχεια του και γι'αυτο θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος να μου πει.ευχαριστω πολυ!!!

 

Ας μου απαντησει καποιος κατοχος του κινητου πανω σε αυτο που γραφω βρε παιδια!!!!Με σωζετε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος κατοχος του κινητου πανω σε αυτο που γραφω βρε παιδια!!!!Με σωζετε!!!!!!!

 

Ο ηχος των ηχειων ειναι παρα πολυ καλος με πολυ καλη ενταση:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den trelathika ke me ton ixo tou w980 ... kalos einai alla oxi TETOIOS oste na parei to kalitero brabeio gia walkman kinito sound 2008....

tespa epidi exo ke iphone , genika kanena kinito den tha niksei pote to iphone se ixo apo ta AKOUSTIKA.. (einai apla IPOD) den iparxei kanena kalitero,..... ostoso apo eksoterika ixia xanei...

alla to w980 exei ARKETA kalo ixo...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δουλεύει ο πομπός... μετά από 1 σχεδόν χρόνο που κυκλοφορεί το τηλέφωνο... κάτι είναι κι αυτό!
Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

αυτός ο ραδιοπομπός,τι προσφέρει?

Μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο χωρις την χρηση των ακουστικων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο χωρις την χρηση των ακουστικων!

 

Όχι, το μόνο που κάνει είναι να στέλνει ένα σήμα FM σε όποια συχνότητα βρεις ελεύθερη και σε απόσταση 0,5μ έως 1μ max από τον δέκτη!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

που σημαίνει αυτό...?:p

 

Είναι καλύτερο από το απλό ραδιόφωνο που έχουν όλα τα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

που σημαίνει αυτό...?:p

 

Είναι καλύτερο από το απλό ραδιόφωνο που έχουν όλα τα κινητά?

ε δεν ειναι??? εσυ τι λες...:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε δεν ειναι??? εσυ τι λες...:blink:

 

Γιατί τα μπερδεύετε όλα μεταξύ τους;

 

Το τηλέφωνο έχει ένα ραδιοφωνικό δέκτη όπως όλα τα κινητά... ΚΑΙ ένα ραδιοφωνικό πομπό μικρής ενβέλειας για μετατρέπεις τα γυρω σου ραδιόφωνα σε mp3 players... μην τα κάνετε σαλάτα, γιατί παραπλανάτε και άτομα που ενημερώνονται από το forum για την συσκευή πριν την αγοράσουν...

 

Κοινώς ο ραδιοφωνικός πομπός είναι extra feature στο τηλέφωνο και δεν έχει σχέση με το ραδιόφωνο!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το μόνο που κάνει είναι να στέλνει ένα σήμα FM σε όποια συχνότητα βρεις ελεύθερη και σε απόσταση 0,5μ έως 1μ max από τον δέκτη!

το ιδιο πραγμα λεμε :blink: ποια η διαφορα??? σημασια εχει οτι δεν χρησιμοποιεις τα ακουστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για..

μηπως γνωριζετε αν μπορουμε να σεταρουμε το w980 να περνει εμαιλ (και συγκεκριμενα εμαιλ meeting invitations) τα οποια 8α μπορεις να τα κατεβαζεις μεσα απο το usb καλωδιο και μετα να κανεις accept τα invitations και να μπαινουνε στο calendar ?

 

η να κανει update to calendar του κινητου με το calendar apo to PC ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W980

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...