Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας φιλοι.μολισ πριν απο 3 μερες αγορασα κ εγω το g900.τα προβληματα κ τα κολληματα πολλαπλα...1ον τισ περισσοτερες φορες δν μου ανοιγει η καμερα 2ον το φλας στην λειτουργεια της καμερας δν δουλευει σε αντιθεση με το βιντεο οπου λειτουργει κανονικα 3οναργει να ανοιξει και 4ον η μπαταρια κραταει μονο 24 ωρες χωρις να το κουραζω...καμια λυση???

ο/η akis_1987 είναι τώρα online!

Προώθηση Μηνύματος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το G900 και με δυσαρέσκεια διαπίστωσα ότι το ξυπνητήρι δεν δουλεύει εάν δεν είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα το G900 και με δυσαρέσκεια διαπίστωσα ότι το ξυπνητήρι δεν δουλεύει εάν δεν είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

 

Είναι γενικό στην uiq πλατφόρα.

Η λύση είναι, αντί να κλείνεις το κινητό, να το βάζεις σε κατάσταση πτήσης. Η ενέργεια που καταναλώνει έτσι είναι μηδαμινή.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου σήμερα αγόρασα το G900 και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Αυτό που με κάνει να ανησυχώ είναι το όχι καλό σήμα του, δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν έχει αυστηρό μετρητή σήματος, αυτό θα το διαπιστώσω απο το πόσο άνετα μπορώ να μιλάω με μία ή δύο γραμμές σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια εβδομάδα το G900 και γενικά είμαι ευχαριστημένος.

Αλλά από χθες το βράδυ συμπεριφέρεται παράξενα..

Ενώ είχε την μισή μπαταρία φορτισμένη το βρήκα κλειστό το πρωί και χωρίς μπαταρία..

Επίσης είναι αργό σήμερα και δίπλα από το logo της wind στην κεντρική οθόνη μου βγάζει αυτό: @. Γνωρίζει κάποιος κάτι για το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ελάττωμα του κινητού αλλά "feature" της πλατφόρμας symbian UIQ. Κατά τη δική μου γνώση, δε διορθώνεται.

 

Μια βλακεία και μισή της SE είναι και απορώ πώς δεν το έχουν διορθώσει τόσα χρόνια κάτι τόσο ασήμαντο!Για τις κάμερες να ανεβάζουν την ανάλυση ξέρουν,να διορθω΄σουν κάτι τρομερά απλό δεν ξέρουν... :mad:

 

Φίλοι μου σήμερα αγόρασα το G900 και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Αυτό που με κάνει να ανησυχώ είναι το όχι καλό σήμα του, δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν έχει αυστηρό μετρητή σήματος, αυτό θα το διαπιστώσω απο το πόσο άνετα μπορώ να μιλάω με μία ή δύο γραμμές σήμα.

 

 

Έχω διαβάσει και από άλλους χρήστες στο Ίντερνετ ότι κάποιοι απ'αυτούς ποαρατήρησαν ασταθές σήμα!Ίσως και να έχει τρομερά αυστηρό μετρητή,ο οποίος με την παραμικρή αλλαγή στην ένταση του σήματος να αλλάζει ένδειξη..Ίσως πάλι να μην έχει καλό πομποδέκτη..Δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλοι.μολισ πριν απο 3 μερες αγορασα κ εγω το g900.τα προβληματα κ τα κολληματα πολλαπλα...1ον τισ περισσοτερες φορες δν μου ανοιγει η καμερα 2ον το φλας στην λειτουργεια της καμερας δν δουλευει σε αντιθεση με το βιντεο οπου λειτουργει κανονικα 3οναργει να ανοιξει και 4ον η μπαταρια κραταει μονο 24 ωρες χωρις να το κουραζω...καμια λυση???

ο/η akis_1987 είναι τώρα online!

Προώθηση Μηνύματος

 

Επειδή το ίδιο πρόβλημα είχε κι ο αδερφός μου, και του είπανε από τη Sony τι να κάνει, πρέπει να απενεργοποιήσεις τον Σταθεροποιητή Εικόνας από τις ρυθμίσεις της κάμερας. Τότε μπορείς να ενεργοποιήσεις το φλας κανονικά.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρατήσω 2 πράγματα, Πρώτον το υψηλό Sar του κινητού μας επηρεάζει και όταν το έχουμε στην τσέπη χωρισ να είμαστε στην διάρκεια μιας ομιλίας? και δεύτερον σε μια ενδεχόμενη πτώση η οθόνη αφής τι ενδέχεται να πάθει? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου σήμερα αγόρασα το G900 και οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές.

Αυτό που με κάνει να ανησυχώ είναι το όχι καλό σήμα του, δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν έχει αυστηρό μετρητή σήματος, αυτό θα το διαπιστώσω απο το πόσο άνετα μπορώ να μιλάω με μία ή δύο γραμμές σήμα.

 

Νομίζω ότι για αυτή την αστάθεια ευθείνεται το 3G. Α επιλέξεις μόνο το GSM (Μενού/Ρυθμίσεις/Συνδεσιμότητα/Κινητά δίκτυα/Περισσότερα/Δίκτυα GSM-3G -> Μόνο GSM) θα δείς ότι το σήμα είναι πολύ καλό και σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα. οπωσ εχω ξαναπει ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω κινητο με symbian λειτουργικο.η απορια μοy ειναι στο media.ενω η καρτα μνημης απο το κ 800 εχω τα video music kai picture εχω σε φακελλους , τωρα εμφανιζοντε ολα μαζι και οχι σε κατηγοριες. Ετσι γινετε η' υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατανομη. Αν οχι υπαρχει καποιο προγραμμα? απο ποια site μπορω να κατεβασω και ποiα ειναι τα "μαγαζακια". ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα και εγω σημερα απο επιδοτηση.

ωραιο τηλ.και μικρο.

η μπαταρια ποσο κραταει πανω-κατω περιπου??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ κι εγώ να το πιάσω στα χέρια μου. :)

Μου είχε αρέσει από την αρχή και η τιμή του είναι πολύ λογική.

 

http://img158.imageshack.us/img158/8462/43686283zy6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν φτάνει που το SAR του φτάνει στα ουράνια, δεν μας αφήνει ούτε να το κλείσουμε. Κατά την άποψή μου μεγάλη παράλειψη της SE.

Anyway, ευχαριστώ παιδιά!

 

Ξεκόλα. Στο Flight Mode το SAR είναι ..... ΜΗΔΕΝ. Επίσης όταν θέλεις να το ανοίξεις, αυτό γινεται σε dt, ενώ αν είναι κλειστό περιμένεις περίπου ένα λεπτό για να φορτώσει το λειτουργικό.

 

Οπότε ας τελειώνει και αυτή η καραμέλα με το ξυπνητήρι. Προσωπικά καλύτερα να μπαίνει σε flight mode παρά να κλείνει. Ανα πάσα στιγμή βλέπεις και την ώρα και έχεις τις περισσότερες λειτουργίες του κινητού διαθέσιμες.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καραμέλα δεν είναι (- τουλάχιστον όχι γλυκιά :D) ότι το ξυπνητήρι απαιτεί την συσκευή ενεργή ώστε να λειτουργήσει, μικρό το κακό βέβαια καθώς ελάχιστες φορές χρειάστηκα αυτή την υπηρεσία αλλά σίγουρα αποτελεί αδυναμία hardware (το γιατί είναι hardware issue είναι μεγάλη υπόθεση - όσοι ασχολούνται καταλαβαίνουν..) της συσκευής.

 

Anyway, εξακολουθώ να την θεωρώ εξαιρετική ευκαιρία και σίγουρα θα την αγόραζα αν είχε αρκετά χαμηλότερο SAR !

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκόλα. Στο Flight Mode το SAR είναι ..... ΜΗΔΕΝ. Επίσης όταν θέλεις να το ανοίξεις, αυτό γινεται σε dt, ενώ αν είναι κλειστό περιμένεις περίπου ένα λεπτό για να φορτώσει το λειτουργικό.

 

Οπότε ας τελειώνει και αυτή η καραμέλα με το ξυπνητήρι. Προσωπικά καλύτερα να μπαίνει σε flight mode παρά να κλείνει. Ανα πάσα στιγμή βλέπεις και την ώρα και έχεις τις περισσότερες λειτουργίες του κινητού διαθέσιμες.

αντε μπραβο....να τελειωνουμε με αυτο...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΑΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ! (και ετερόδοξοι).

 

Κατάφερα και έσπασα την γραφίδα. Και η μισή έμεινε μέσα στο κινητό

 

--------------------------------------------

Έτσι θα ξεκινούσα το μήνυμα, μέχρι που άνοιξα το καπάκι της μπαταρίας και είδα ότι μπορέις να την βγάλεις από μέσα ευκολότατα. Οπότε μην στεναχωριέστε αν μείνει η μισή μέσα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

τελικά video απο youtube εχει καταφέρει να δει κανείς??

και αν ναι πως?

 

παλια εβλεπα.

τωρα εχει πολυ καιρο που δεν μπορω να δω

και απο αλλα τηλ.καποιο προβλημα θα υπαρχει.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

μια ερώτηση που με καίει! τι χώρα κατασκευής έχει τό τηλ αυτό αλλά και η μπαταρία;

Επίσης ξέρετε αν υπάρχουν μαϊμούδες κινητά από άλλη χώρα; Έχει πάρει κάτι το αυτί σας?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειται να με βοηθεσετε!Δε μπορω με τπτ να κανω Update κολλαει η λειτουργι στο κουμπι που λεει συνεχεια!μπορειται να μου πειτε τη διαδικασια?
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΑΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ! (και ετερόδοξοι).

 

Κατάφερα και έσπασα την γραφίδα. Και η μισή έμεινε μέσα στο κινητό

 

--------------------------------------------

Έτσι θα ξεκινούσα το μήνυμα, μέχρι που άνοιξα το καπάκι της μπαταρίας και είδα ότι μπορέις να την βγάλεις από μέσα ευκολότατα. Οπότε μην στεναχωριέστε αν μείνει η μισή μέσα!

 

Προσπάθησε να κοπανήσεις το κινητό σε ημίσκληρο αντικείμενο όπως mousepad (το οποίο θα βρήσκεται πάνω σε σκληρή επιφάνεια) και θα βγει.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις στους κατοχους

α) Οταν σου ερχεται ενα μηνυμα υπαρχει πουθενα η επιλογη να δεις αναλυτικα ποιος αριθμος στο εστειλε,γιατι ναι μεν λεει οτι ηρθε απο την στελλα,αλλα απο ποιο απο τα 2 κινητα που εχει ? :p

β) Οταν παλι σου ερχεται ενα μηνυμα,γιατι μου δειχνει 3 ωρες μπροστα? το ρολοι ειναι ρυθμισμενο κανονικοτατα ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...