Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιταξε τι αλλο θες να πω,στα 350 ειναι απολυτα λογικη τιμη και το κινητο ειναι καλο,ειναι ενα smartphone που ενταξει παει καλα απο θεμα ταχυτητας,εχει χαλια καμερα,καλο ηχο,πολυ καλο θα ελεγα αλλα μεχρι εκει.

ετυχε φιλε μου κι εκλεισε,τι να κανουμε,κι ενα k800 που ειχα το ιδιο ειχε παθει κι ομως δεν επαψα να το προτεινω και να το παραδεχομαι σαν κινητο,πιθανον το δικο μου να χε προβλημα,να χε προβληματικη αναβαθμιση ισως?πολλα παιζουν πλεον.

 

vre esi, den me katalaves. den su ti leo, pu to protinis. ma ke ego 99% tha to paro. ipostirizo ke ego auto to kinito. apla den katalava telika ti egine? to kinito ksananikse? i pethane telios ke to exis stili sti sony gia episkeui?

 

exo di poles siskeues kiniton na klinun kamia fora. den ine kati spudeo auto? auto su sinevi?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις παρελαβα το G900 απο δικτυακο μαγαζι.

Ομως στο πακετο δεν υπαρχει πουθενα ελληνικο εγχειριδιο αλλα Γερμανικο. Οπως επισης το κινητο εχει default ρυθμισεις πχ mms για Γερμανικα δικτυα. Βεβαια Ελληνικο μενου εχει το κινητο(αυτο ελειπε).

Στο πακετο μεσα το μονο Ελληνικο φυλλαδιο ηταν κατι διαφημιστικα της zegetron.

Και ρωταω εγω: τι παιζει με εγγυηση? Λετε να ειναι προιον παραεισαγωγης? Το καταστημα απο οπου το αγορασα με διαβεβαιωσε πως ειναι επισημο προιον.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το κινητο ειναι συσκευη παραεισαγωγης(προοριζεται για Γερμανική αγορά). Η αγορα εγινε μεσω του play247.gr

Η omnitech μου το επιβεβαίωσε προ ολιγου.

Εστειλα email στο καταστημα και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ok, παραεισαγωγη επειδη ηταν για Γερμανια κανονικα.. Αλλα, παυει να ειναι και επισημο προϊον?? Δεν ισχυουν εγγυησεις κ υποστηριξη εδω (Ελλαδα)?

Αφου ειναι κανονικα αγορασμενο και με τα χαρτια του..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και η αντιπροσωπεία αλλα και η omnitech μου ειπαν πως οχι, δεν καλυπτομαι απο εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

οι πηγες δυστυχως ειναι εγω και το ξαφνικο black out του κινητου φιλε gbil που ευχομαι να μην συμβει αλλο,τωρα σε αυτα τα χρηματα ναι ειναι καλο,αν ηταν ακριβοτερο θα μιλουσα για την μεγιστη πατατα

 

πόσο χάλια είναι η κάμερα του G900; Σε σχέση με του Ρ1 καλύτερη ή χειρότερη; Αν είναι χειρότερη θα μείνω με το Ρ1. Ευχαριστώ.

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...μολις παρελαβα το δικο μου g900 απο πλαισιο λαρισας.

χρωμα καφε σκουρο,377, και με δωρο ενα bluetooth headset HBH-PV770.

μου ειπαν οτι ειναι δωρο απο το πλαισιο για τους πρωτους που θα το αγορασουν...

το εβαλα για φορτιση και σε λιγες ωρες θα σας πω τις πρωτες μου εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

πόσο χάλια είναι η κάμερα του G900; Σε σχέση με του Ρ1 καλύτερη ή χειρότερη; Αν είναι χειρότερη θα μείνω με το Ρ1. Ευχαριστώ.

πολυ χαλια,ενταξει τιποτα το σπουδαιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Α, ναι gbil! Αν θες πες μας πως γινεται αυτο... Πως παιρνεις πιο νωρις, για δοκιμη, κινητα που δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα ??

 

Κι εγω ειχα παντα αυτη την απορια.! :O

Να έχεις τις κατάλληλες γνωριμίες με τους ντόπιους (συνήθως) αντιπροσώπους, και να κρατάς το στόμα σου όσο μπορείς κλειστό (έξω υπογράφεις NDA)- πάντως η χρήση test units θέλει προσοχή, ειδικά όταν τα specifications ακτινοβολιών κτλ. παίζουν, από εκεί και πέρα "ρισκάρεις" αλλά βλέπεις δωρεάν πολλά πράγματα και υποτίθεται πως τους ενημερώνεις για αυτά που δεν σου αρέσουν κτλ....

 

Αν κάνω κάπου λάθος - sorry gbil -- μπορείς να με διορθώσεις αν θέλεις :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Παιδειά μια ερώτηση! Θέλω να πάρω ένα UIQ κινητό της SE σκέφτηκα πως το g900 είναι το καλύτερο που μπορώ να πάρω μιας και είναι πιο φρέσκο. Είναι όμως καλύτερο από το P1 και το W960? Ειδικά με το W960 το οποίο μου άρεσε όταν το είδα έχει διαφορές στο λειτουργικό? Εγώ με μια ματιά στο internet κατάλαβα ότι είναι και πιο εξελιγμένο σε λεπτομέρειες το G900 από το W960 ισχύει αυτό?Γενικώς δηλαδή ποιο είναι ποιό full?
Link to comment
Share on other sites

Παιδειά μια ερώτηση! Θέλω να πάρω ένα UIQ κινητό της SE σκέφτηκα πως το g900 είναι το καλύτερο που μπορώ να πάρω μιας και είναι πιο φρέσκο. Είναι όμως καλύτερο από το P1 και το W960? Ειδικά με το W960 το οποίο μου άρεσε όταν το είδα έχει διαφορές στο λειτουργικό? Εγώ με μια ματιά στο internet κατάλαβα ότι είναι και πιο εξελιγμένο σε λεπτομέρειες το G900 από το W960 ισχύει αυτό?Γενικώς δηλαδή ποιο είναι ποιό full?

 

Ειναι πιο full ομως οπος λενε τα παιδια εχει υψιλο SAR;) και για αυτο το λογο προσεχε λιγω. Παντος το Ρ1 δεν ειναι καθολου κακω , αυτο θα σου προτινα:)

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ τελικά. Τέλειο, αλλά η κάμερα όντως ΧΑΛΙΑ! Χειρότερη και από του Ρ1!!! Κρίμα, γιατι η sonyericsson έχουν την τεχνολογία και σκόπιμα δεν την εφαρμόζουν. Με μια καλή κάμερα θα χτυπούσαν τον ανταγωνισμό στα ισα! Και δεν πιστευω οτι με κανενα firmware θα φτιάξει.
Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ τελικά. Τέλειο, αλλά η κάμερα όντως ΧΑΛΙΑ! Χειρότερη και από του Ρ1!!! Κρίμα, γιατι η sonyericsson έχουν την τεχνολογία και σκόπιμα δεν την εφαρμόζουν. Με μια καλή κάμερα θα χτυπούσαν τον ανταγωνισμό στα ισα! Και δεν πιστευω οτι με κανενα firmware θα φτιάξει.

 

tha anevene i timi tu. sigura itan 100% skopimo na vgi se auti tin timi ke voleui ke polus opos emena pu den tus endiaferi i kamera

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα απο κοντα κ το επεξεργαστηκα.πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.δε του φαινεται.κατα τα αλλα ενα π1 με διαφορετικη εξωτερικη εμφανιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι η κάμερα του να μην είναι καλή γιατί ήδη βγάζει το C902 που είναι cybershot.

 

ναι αλλα ειναι κι αλλης κατηγοριας κινητο,απλο,απο θεμα λογισμικου παντα.οποτε αδικαιολογητο το γεγονος του να μην εχει καλη καμερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εσεις που διαβαζετε κ ξενα φορα, εχουν ακουστει κ στο εξωτερικό προβληματα?

σκοπευω να το αποκτησω και απ'όλα οσα διαβασα με προβληματιζει το μπλακ αουτ που επαθε ο ταξιδιωτης,

μηπως εχουμε να κανουμε με καποια προβληματικη σειρα παλι?

εχει ακουστει τπτ για νεα εκδοση firmware?

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το εχω δυο μερες...

μετα απο εξαντλητικες δοκιμες και ωρες χρησης και ψαξιματος, εφτασε η ωρα για τη δευτερη του φορτιση.μεχρι στιγμης κανενα κολλημα (φτου-φτου). η καμερα ειναι οντως κακη σε συνθηκες μικρου φωτισμου, και απλα καλη σε καταλληλες συνθηκες (πιο κακη απο το Ρ1 ομως:()...

μου φανηκε αρκετα γρηγορο για symbian και ουτε στα μηνυματα μου αργει οπως αναφερθηκε απο αλλους φιλους.

το μενου του απλοποιημενο, και η λειτουργια με την προσθηκη καρτελων πολυ βοηθητικη (ουσιαστικα μας δινει αλλες δεκα περιπου συντομευσεις). Ηχειο πολυ δυνατο (οπως ηδη αναφερθηκε), jog dial πολυ χρησιμο, οθονη αφης λαμπερη,σκληρη :),αλλα μερικες φορες με κακη ανταποκριση,media player πολυ καλο και σε αισθηση PSP, και οσο για το υψηλο του SAR...μακρυα κι αγαπημενοι :lol::lol::lol: (bluetooth και αγιος ο θεος).

αυτα τα λιγα προς το παρον απο εναν επισημο δοκιμαστη της ERICSSON (τοσα και τοσα κινητα μεγαλωσαν και διορθωθηκαν στα χερια μας...στο G900 θα κωλοσουμε :p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι ανάμεσα σε G900 και Ρ1 εκτός του υψηλού SAR διάβασα στο ESATO από μερικούς χρήστες που έχουν το κινητό για εμφάνιση σκόνης στην οθόνη (σε κάποιο μέρος μαζεύει σκόνη - dust behind the screen (or between the touchscreen and lcd)). Εσείς που το έχετε μέχρι στιγμής , έχετε παρατηρήσει κάτι?

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει κάτι...

Μπαίνω στην

SE για να δω το SAR πάλι του G900.Ωστόσο,μου βγάζει το SAR του C702.Τι γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι ανάμεσα σε G900 και Ρ1 εκτός του υψηλού SAR διάβασα στο ESATO από μερικούς χρήστες που έχουν το κινητό για εμφάνιση σκόνης στην οθόνη (σε κάποιο μέρος μαζεύει σκόνη - dust behind the screen (or between the touchscreen and lcd)). Εσείς που το έχετε μέχρι στιγμής , έχετε παρατηρήσει κάτι?

 

Το χω 2 μέρες. Δε μαζευει σκόνη. Εξαιρετική ποιοτητα κατασκευής, αυτονομία μπαταρίας άνετα 2 μέρες με παιχνίδια συνέχεια, πολύ μικρό και βολικό μέγεθος. Ισως το μικρότερο και λεπτότερο smartphone. Επίσης πολύ καλή ακουστική και απο το μεγάφωνο και από το ηχείο. Δεν είναι αργό και δε μου κόλλησε μέχρι τώρα. Το βίντεο εξαιρετικό. Παιζει όλα τα format βιντεο.

Μειονέκτημα: η σχετικά σκληρή οθόνη αφής,που φαίνεται ομως αντοχής και κυρίως όμως η καμερα στη φωτογραφία! Θα μπορούσε ναταν καλύτερη και ας μην ηταν cybershot. Κ ας κόστιζε λίγο παραπάνω το κινητό. Αυτό θα αποτρέψει πολλούς από την αγορά. Ισως και ο SAR που στο εγχειριδιο οδηγιών ειναι όντως 1.47.

Sent from my Galaxy s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που το εχετε για κοιταξτε τι πρωτοκολο wi-fi εχει?στα site αναφερουν b/g αλλα εγω σε ενα καταστημα ειδα πισω απο το κουτι μονο να υποστηριζει wi-fi b.αν οντως ειναι b εχει μεγαλη σημασια ( ποιοτητα ταχυτητα.εμβελεια )για να κανεις συνδεση με δημοσια hot spot και οχι μονο στο σπιτι σου?

 

 

και ενα σχολιο για το sαr επειδη μας ενδιαφερει ολους απο οτι ειδα για να γελασουμε.αν το g900 ψηστιερα οπως ανεφερε καποιος φιλος παραπανω τοτε το κ770 με sar 1.67 einai φλογοβολο.....:lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...