Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα ξανα,εχω κανει την αναβαθμιση στο firmware εδω και 8-9 μερες και η κατασταση εχει ως εξης.Το κινητο εχει γινει πολυ πιο γρηγορο πλεον δεν καθυστερει καθολου στο ανοιγμα του menu ,επαφων κλπ. Στην καμερα οι διαφορες που ειδα ειναι οτι με ενεργοποιημενο το night mode,εχει βελτιωθει πολυ η ποιοτητα αλλα με αποτελεσμα να εχει εντελως αργο frame rate που θελει απολυτα σταθερο χερι,λογικο και θετικο,επισης οταν εχεις επιλεξει καποια σκηνη οπως το νυχτα,τοπιο κλπ εχει απενεργοποιηθει η δυνατοτητα για την ισσοροπια λευκου παρα μονο αυτοματο.Ο opera εξακολουθει να μην παιζει youtube videoz.Αυτα προς το παρον.

 

To update το έκανες να φανταστώ απο το επίσημο site ε?

Για το youtube έχεις δοκιμάσει το coreplayer?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To update το έκανες να φανταστώ απο το επίσημο site ε?

Για το youtube έχεις δοκιμάσει το coreplayer?

 

Απο το επισημο προγραμμα ναι,με την ολη διαδικασια της αναβαθμισης.

Το προγραμμα που λες οχι δεν το εχω δοκιμασει,θα το τσεκαρω ομως.

Link to comment
Share on other sites

εγινα και εγω κατοχος του G900. ωραιο κινητο και ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχο μια δυσκολια με το symbian λειτουργικο ( ειναι η πρωτη μου επαφη μαζι του). εχω τοποθετησει τη καρτα μνημησ απο το Κ 800 αλλα μου βγαζει τους φακελους καπως μπερδεμενα. να μπορουσε να μου εξηγουσε καποιος. μπορω να φτιαξω φακελους?
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που πήγα στον Γερμανό εδώ στην Κέρκυρα για να το τσεκαρω δεν το είχε...αλλα αντιθετα με έβαλε σε πειρασμό για μια άλλη συσκευή...
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΟΡΠΙΟΙ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΠΑΡΑΜΑΖΩΜΑ, ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΕ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΕΔΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΥΜΕ...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που πήγα στον Γερμανό εδώ στην Κέρκυρα για να το τσεκαρω δεν το είχε...αλλα αντιθετα με έβαλε σε πειρασμό για μια άλλη συσκευή...

ποια ηταν αυτη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που πήγα στον Γερμανό εδώ στην Κέρκυρα για να το τσεκαρω δεν το είχε...αλλα αντιθετα με έβαλε σε πειρασμό για μια άλλη συσκευή...

 

Για σου πατρίδα Κέρκυρα,:) Πάντως ο αδελφός μου έχει το G700 (ίδια συσκευή είναι) και είναι ωραίο κινητό ...... τώρα τι να σου πω αν σκεφτεσε για NOKIA και S60v3 καλύτερα προτίμησε NOKIA ;)

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή για gps.

Μήπως ξέρει κάποιος κανένα καλό site με εφαρμογές?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

[thread=202162]Sony Ericsson UIQ Forum: *** Εισαγωγή, Περιεχόμενα, Οδηγός θεμάτων ***[/thread]

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Έχω ένα σετ ακουστικών bluetooth (Turbo-X στέρεο ), τα οποία στο προηγούμενο τηλέφωνο μου (Nokia 6120 Classic) έπαιζαν κανονικά Mp3, ενώ στο G900 όχι...Χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Το g900 το αγόρασε ο μπαμπάς μου πριν 4 μέρες. πριν μία ώρα όμως το είχε στην τσέπη του και κάθισε και έσπασε η οθόνη. Εγώ όταν μου έσπασε η οθόνη πήγα στον γερμανό και μου την άλλαξαν και πλήρωσα για το w580i μου 70 ευρο. Επειδή όμως το g900 είναι αφής θα είναι ποιό ακριβή η οθόνη??? please απαντηστε μου κάποιος σύντομα...

thanks προκαταβολικά..

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Το g900 δεν έχει ενσωματομένο δέκτη gps θέλει δηλαδή εξωτερικό δέκτη. Η οθόνη αφής από άποψη κόστους δεν είναι πολύ ακριβότερη απο μια κανονική οθόνη τωρα συγκεκριμένα για τα κηνιτά δεν ξέρω τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα κι εγώ το G900 πριν από καμιά εβδομάδα και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, το οποίο αν δεν διορθώνεται, θα με αναγκάσει να στείλω το κινητάκι από εκέι που ήρθε... Το ξυπνητήρι του αν και είναι σωστά ρυθμισμένο, όταν είναι κλειστό το κινητό δεν χτυπάει! Μόνο όταν το κινητό βρίσκεται σε λειτουργία, θα "χτυπήσουν" και οι ειδοποιήσεις του. Κάνω κάτι λάθος? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το διορθώνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα κι εγώ το G900 πριν από καμιά εβδομάδα και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, το οποίο αν δεν διορθώνεται, θα με αναγκάσει να στείλω το κινητάκι από εκέι που ήρθε... Το ξυπνητήρι του αν και είναι σωστά ρυθμισμένο, όταν είναι κλειστό το κινητό δεν χτυπάει! Μόνο όταν το κινητό βρίσκεται σε λειτουργία, θα "χτυπήσουν" και οι ειδοποιήσεις του. Κάνω κάτι λάθος? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το διορθώνει?

 

Δεν είναι ελάττωμα του κινητού αλλά "feature" της πλατφόρμας symbian UIQ. Κατά τη δική μου γνώση, δε διορθώνεται.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα κι εγώ το G900 πριν από καμιά εβδομάδα και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, το οποίο αν δεν διορθώνεται, θα με αναγκάσει να στείλω το κινητάκι από εκέι που ήρθε... Το ξυπνητήρι του αν και είναι σωστά ρυθμισμένο, όταν είναι κλειστό το κινητό δεν χτυπάει! Μόνο όταν το κινητό βρίσκεται σε λειτουργία, θα "χτυπήσουν" και οι ειδοποιήσεις του. Κάνω κάτι λάθος? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το διορθώνει?

σε flight mode θα το εχεις , οχι κλειστο ...δεν ειναι και τοσο τραγικο....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εμ δεν φτάνει που το SAR του φτάνει στα ουράνια, δεν μας αφήνει ούτε να το κλείσουμε. Κατά την άποψή μου μεγάλη παράλειψη της SE.

Anyway, ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα της Sony ericsson αλλα της uiq πλατφορμας.. Ουτε στα windows mobile κινητα γινετε κατι τετοιο απο οσο γνωριζω...
Too many gadgets, too little time...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία γειά σας . Αγόρασα πρόσφατα το G900 και είμαι αρκετά ευχαρηστημένος . Το πρόβλημα μου ειναι πως δεν παίζει MP4 αρχεία όπως λεει αλλα μόνο 3gp. Συγκεκριμένα αρχεία απο N95 της NOKIA μου αναφέρει "Αδύνατη προβολή αρχείου"

Και κάτι ακόμη αν υπάρχει κάποο Site με εφαρμογές για το G 900.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Ήθελα να μάθω πως μπορώ να βλέπω βίντεο youtube στο G900.

Μπαίνω στο site και με προωθεί σε μια εφαρμογή του κινητού για προβολή βίντεο αλλά δεν δουλεύει τελικά..

Έχω βάλει το coreplayer αλλά δεν συνεργάζεται με το opera.

Ξέρει κανείς κάτι για το θέμα?

Επίσης μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για το msn?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι η ταχύτητα του κινητού? Ρωτάω γιατί έχω το M600i και το Garmin για παράδειγμα σέρνεται.... Το G900 είναι καλύτερο? Από ότι ξέρω έχει τον ίδιο επεξεργαστή, απλά περισσότερη RAM...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...